24.4. 2024 02:54
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Brian1986
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 22-05-2012 11:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 167
Založený: 02.01.12

Zdravím všechny, něco málo se mi podařilo dočíst na internetu o tomto oblečení ale zajímaly by mě hlavně zkušenosti uživatelů kteřých je tu určitě mnohoSmile

Zajímalo by mě i srovnání těchto bund, pokud je někdo měl možnost obě zkusit.

Jedná se o tyto bundy :

http://www.mospor...1021492810 (nebo http://www.mospor...oup=102095 i když u té druhé bych musel asi dokoupit i nepromokavou bundu)


http://www.bonmot...-bunda-tj/

Budu rád za jakýkoliv názor i radu. Jezdím na Africe, 80:20 silnice:terén
a použitelnost téměř celoroční. Finančně cca do 10 tis. komplet bunda i kalhoty.

Předem díky
 
Roman Jakub
#2 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 22-05-2012 16:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 13
Založený: 10.03.12

Difi neznám. Evolution ale jezdím a jsem spokojen. Bunda má tři vrstvy. Vyndavací membránu, zateplovací vložku a vlastní bunda. Jezdil jsem s tím ve dvou stupních a zima v tom není. Jak tam máš všechny tři vrstvy, je to opravdu hodně teplé. V teple v tom vydržím tak do třiceti, pak jezdím v krunýři a dresu.

Má to pár hezkých detailů, jako je upnutí límce, když si ho otevřeš, popruh pod zadek, aby ti bunda nevyjížděla, spoustu kapes.

Za sebe říkám, že bych do té bundy šel klidně znova.
 
lobo6
#3 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 22-05-2012 17:19
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

Mám komplet Sierra Nevadu a na konfekci to docela jde, je lehká a dobře větrá. Najdou se na tom různé vychytávky které zpříjemní život ale kdovíjakou ochranu od toho nečekej, chrániče jsou takové slabší. Mám ještě druhej komplet od PSI asi 7let starý a je to pořádný rozdíl v kvalitě, jen dizajn u PSI pokulhává na obě nohy.
 
andelin
#4 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 22-05-2012 17:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 26
Založený: 23.01.11

Nad Difi jsem taky uvažoval, ale po prohlídce v obchodě bych dal přednost Rev It Sand nebo Oj Desert sice trošku překarčují tvůj limit, ale myslím, že je to lepší volba.
moto je láska na celý život
 
HonzaH
#5 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 23-05-2012 09:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Mám Evolution a spokojenost náramná,

problém bude v tom, že málokdo bude mít tyhle dvě bundy stejné kategorie takže porovnání asi mít nikdo nebude helpless
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
rop
#6 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 23-05-2012 12:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 70
Založený: 04.10.11

Mám DIFI a hlavně kvůli prodyšnosti, větrání a světlé barvy. Není nic nebezpečnějšího, než když se v zácpě, v pařáku přehřeješ-vlastní zkušenost, naštěstí jsem tu kolizi zvládl bez havárky. Nepromok mám navrch, nepovažuji za praktické svlíkani a vkládaní vložek na cestě a mokré hadry na povrchu. Nevzal jsem je od DIFI - nenašel jsem vlastnosti. Minimálně bunda musí mít zaručenou nepromokavost a prodyšnost, aby jsi nebyl zase mokrý od potu. Pokuď kdokoliv uvádí nepromokavost a prodyšnost, měl by k tomu dávat i čísla, jinač kromě GorTexu nemáš nic zaručeno. Vyber si sám, který systém ti více vyhovuje, rozhodně nedoporučuji nevyjimatelnou membránu. Nechci DIFI dělat reklamu, ale upřednostňuji tento světlý a vzdušný systém. Podobné výrobky najdeš i u jiných prodejců.
 
HonzaH
#7 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 23-05-2012 13:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Rop - tak schválně můžeš mi prosím napsat oficiální čísla pro Goretex? Díky sarcasm

jinak bez debat je goráč v pohodě materiál osvědčený časem, ale zrovna bych to nehodnotil přes čísla, které gore ofiálně nikde neudává

jinak souhlas - světlá arva, větrání a ochtrana je pro většinu času lepší než vnitřní memebrána a vnější nepromok má také své výhody - nemaoknou spodní vrstvy
ale vnitřní memebrána je dobrá v chaldu a při střídavém počasí - je blíž těle aa je líp prodyšná než nepromok ve ketrém se pěkně zapaříš
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
rop
#8 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 23-05-2012 17:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 70
Založený: 04.10.11

O.K. nejsem oproti tobě takový praktik jako ty, jen jsem před pořízením nepromoku něco studoval. Máš pravdu, GoreTex čísla neuvádí, ale ve všech systémech, které nabízí, převyšuje základní požadavky, je o tom hodně informací na nettu.
Trocha terorie o funkčnosti (není z mé hlavy!!!):
Aby mohl být oděv prezentován jako nepromokavý, musí být především ušitý z materiálu, který odolává alespoň 2 000 mm vodního sloupce - tak to udává norma. Pro opravdové outdoorové aktivity je však tato hodnota naprosto nedostačující. Pro většinu případů mají smysl hodnoty nad 15 000 mm vodního sloupce. Při outdoorových činnostech je totiž voda do oděvu i vtlačována a to např. při chůzi travou, při prodírání se křovím, odporem vzduchu při jízdě na kole. Také při různých činnostech vystavujeme textilní materiál různým tlakům. Např. při sedu působí na materiál ekvivalent 5 000 mm, při kleku 12 000 mm a popruhy batohu mohou působit až 18 000 mm. Pro dokonalou ochranu před deštěm při outdoorových činnostech je vhodné tedy volit materiály s výškou vodního sloupce 20 000 mm.

Vodní sloupec je ale jen jeden z parametrů, na který je třeba se při výběru outdoorového oblečení zaměřit. Při výběru se zaměřte také a především na parametr prodyšnosti! V případě nedostatečné nebo žádné prodyšnosti se budeme cítit v oděvu velmi nepříjemně. Brzy bychom náš organismus nebezpečně přehřáli a místo vlhkosti venkovní bychom provlhli vlivem vlhkosti tělesné. Pro outdoorovou činnost by hodnoty prodyšnosti Ret měly být menší než 6, což odpovídá, že materiál je schopen propustit více než 20 000g/m2 za 24 hod. vodních par.


Proto jsem zvolil nakonec vrchní bundu z GoreTexu, kterou využijí i jinač - abych nemusel chodit v motorkářských hadrech (mluvím o turistice na motu). Dají s v akcích koupit za dobré ceny. Ostatní nepromoky, pokuď neuvádí výše uvedené údaje,mají vlastnosti tomu odpovídající a pak to v nejlepším případě nedýchá a skutečně se zapaříš.
Ale souhlasím s tebou, v zimě je vnitřní membrána vynikající. V kalhotách i lyžuji, bundu ale prodávám. Mé tvrzení vychází z toho, že neznám vnitřní membránu, která splňuje výše uvedené parametry, tzn. neznám kategorii oděvů nad 30000Kč, přišel jsem do styku jen s Reissou.
 
tomi
#9 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 23-05-2012 17:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 338
Založený: 08.07.10

Mám OJ Desert, a jezdím i v nepromok vložce a nepařím se , používám kvalitní termo prádlo. Jó a znám někoho kdo jel v OJ DESERT v lijáku cca 100km a byl pod suchý a za dalších slunečných 30km byl suchý i nahoře.thumbs up Světlá barva super a větrání ještě lepší.
Upravil tomi dne 23-05-2012 17:57
 
www.kapa-toner.cz
rop
#10 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 23-05-2012 19:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 70
Založený: 04.10.11

Mám OJ Desert, a jezdím i v nepromok vložce a nepařím se , používám kvalitní termo prádlo

I na Moravě zažiješ teploty kolem 35C a nevím jak chceš existovat v Desertu s termo prádlem. Mě stačily 3 hodiny chůze za těchto teplot po Kroměříži, musel jsem vyjet, ale čekaly mě zácpy na slunci.....Už nejsem nejmladší. Nezpochybňuju Desert, velmi se mi líbil barvou i větráním, vyhovuje mi ale lépe nepromok nahoře. Než jezdit v kraťasech a v triku, upřednostňuji tento systém. Je to jen můj názor. Jinač rád tě poznám - bydlím kousek od Těšína, naproti Klempíře.
 
Marek_T
#11 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 23-05-2012 21:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

rop napsal:
Mám OJ Desert, a jezdím i v nepromok vložce a nepařím se , používám kvalitní termo prádlo

Jinač rád tě poznám - bydlím kousek od Těšína, naproti Klempíře.


Ale veď sa poznáte z Albrechtíc Wink

P.s.: pozdrav odo mňa Vladana Smile
 
rop
#12 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 24-05-2012 00:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 70
Založený: 04.10.11

Ale veď sa poznáte z Albrechtíc

P.s.: pozdrav odo mňa Vladana


Ahoj Marku,

díky za pozdrav, vyřídím. Ještě jsem neměl příležitost. Znova musím potvrdit, že nejlepší pstruzi jsou z Liptovayummy
 
Marek_T
#13 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 24-05-2012 08:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

rop napsal:
Ale veď sa poznáte z Albrechtíc

P.s.: pozdrav odo mňa Vladana


Ahoj Marku,

díky za pozdrav, vyřídím. Ještě jsem neměl příležitost. Znova musím potvrdit, že nejlepší pstruzi jsou z Liptovayummy


Zasa nám drancuješ naše rieky? annoy
 
tomi
#14 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 24-05-2012 09:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 338
Založený: 08.07.10

rop napsal:
Mám OJ Desert, a jezdím i v nepromok vložce a nepařím se , používám kvalitní termo prádlo

I na Moravě zažiješ teploty kolem 35C a nevím jak chceš existovat v Desertu s termo prádlem. Mě stačily 3 hodiny chůze za těchto teplot po Kroměříži, musel jsem vyjet, ale čekaly mě zácpy na slunci.....Už nejsem nejmladší. Nezpochybňuju Desert, velmi se mi líbil barvou i větráním, vyhovuje mi ale lépe nepromok nahoře. Než jezdit v kraťasech a v triku, upřednostňuji tento systém. Je to jen můj názor. Jinač rád tě poznám - bydlím kousek od Těšína, naproti Klempíře.


Já používám taky nepromok horní ale jen ve velkém lijáku a to jen proto že ho nechci zasvinit když je světlý, ale fakt jsem viděl jak v něm jel Ivan v průtrži 100km a byl celkem suchý. A co se týče vysokých teplot a vnitřní nepromokavé vložky, fakt super používám termo prádlo SIX a teď co byly ty vedra tak super. Zatím to jen testuju, samo že když bude stále počasí tak vnitřní nepromok vyndám. Ty větráky jsou super , neznám jiné oblečení s tolika větrácima otvorama.

Kde to je naproti Klempíře, to neznám, já nejsem rodilý Těšíňak já se tam přiženil . Více méně tam jenom přespávám Grin Ted se dívám Vělopolí to je fakt kousek.
Upravil tomi dne 24-05-2012 09:18
 
www.kapa-toner.cz
Marek_T
#15 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 24-05-2012 09:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

[Kde to je naproti Klempíře, to neznám, já nejsem rodilý Těšíňak já se tam přiženil . Více méně tam jenom přespávám Grin Ted se dívám Vělopolí to je fakt kousek.[/quote]

Vělopolí - Penzion u Strhaného klempíře

http://www.ustrhanehoklempire.cz/
Odporúčam yummy
 
buboGS
#16 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 24-05-2012 16:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 233
Založený: 21.02.11

rop napsal:
... Nepromok mám navrch, nepovažuji za praktické svlíkani a vkládaní vložek na cestě a mokré hadry na povrchu. Nevzal jsem je od DIFI - nenašel jsem vlastnosti. Minimálně bunda musí mít zaručenou nepromokavost a prodyšnost, aby jsi nebyl zase mokrý od potu...


Souhlas, nepromok patří navrch thumbs up
Membrána by měla zajistit lepší pohodu při déle trvaající jízdě v dešti - jezdec nebude (snad helpless) tolika zapařený.

Co jsi tedy nakonec vybral, Goretex? Jaký a kde?

Na motorkářích byla debata a v ní byly uvedeny údaje od mimo jiné i od Sympatexu (měl lepší hodnoty jak GTX) byl tam odkaz na outdoorové vybavení - třeba by to taky mohlo fungovat:

Sympatex je funkční polyesterová 2 – 3laminační membrána neviditelně zapracována do oblečení. Tloušťka membrány je pouhých 0,01 mm (tenčí než lidský vlas) a zůstává tak nejtenčí značkovou membránou na trhu. Přes svou lehkost garantuje optimální funkčnost a odolnost proti opotřebování. Sympatexové membrány se vyznačují svou vysokou odolností proti vodě a větru a zároveň optimální prodyšností.

Materiál Sympatex Phaseable je extrémně odolný proti opotřebení a současně vykazuje optimální prodyšnost při své abnormální lehkosti. Sympatex Phaseable je 100% odolný proti větru, voděvzdorný a navíc výrazně podporuje regulaci teploty těla. Inteligentní izolace se aktivně adaptuje na úroveň vaší aktivity (v klidové fázi udržuje vzduchová vrstva tvořená pěnovými trojúhelníky pocit tepla, při vyšší aktivitě se membrána napíná, a tak zmenšuje izolační vrstvu vzduchu a vede ke zvýšení prodyšnosti).
Nepromokavost (výška vodního sloupce): 50 000 mm
Propustnost vodních par: 35 000 g/m2.24h
Prodyšnost:Ret: 5,1 Pa.m2/W

BMW GS = stroj na radost
 
HonzaH
#17 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 24-05-2012 17:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Raději to doplním než se to zvrhne v pohádky

snad už jsem něco p takového dokonce tady psal ale nemám chuť to hledat

prostě všechny nepropro materiály umožňují pojít molekulám ovdy skrz materiál a vodě v kapalném skupenství ne, to je základjejjich funkce, ale fyziku obelstít nelze - tedy na rozdílných strnách memebrány musí být jiný osmotický tlak (vlhkost,teplota) jinak nemají molekuly vody důvod cestovat skrz membránu - tam žádný motor co vlhkost odsává a cpe ven není a samozřejmě zároveň je membrány vždy určitou překážkou protoupu (viz hodnote odporu Ret) proto nejlepší prodyšnost má žádná memebrána

proč vyndavací membrána - protože samotná membrána jde ještě rozumně vyrobit, ale vyrobit ji v kombinaci a pevným materiálem budny co má odolávat oděru při pádu všetně bezpečnostních švů už není žádná sranda - a v podstatě žádná moto bunda pod 10tis tohle nesplńuje, možností je vnitřní memebrána - kde je víc chráněná, můlže být z lehčího a jednoduššího materiálu i střihu a tudíž levnější, nevýhoda je jasná v dešti promoká celý svršek abunda je těžší a studenější, při menších deštích a rozumných teplotách zase brzo vyschne a dá se, ale pro delší deště je samozžejmě lepší ochrana před vodou už ve verchní vrstvě - tedy nepromok nebo ideáloně membrána jako svrchní vrstva, tam je ale další problém tv tom, že transport vlhkosti výrazně klesá
jak jsme zmínil transport je podmíněn rozdílem osmotického tlaku tj. rozdílu vlhkosti a teploty - což je jednoduché u těla ale problematické u svrchní vrstvy, přsto rozdíl v celkovém komfortu je dost zantelný zvláště když teploty stoupnou

ad materiály - Gore si uržuje své vedoucí postavení díky dlouhé tradici (první goráč je z roku 1978!) a vývoji, kvalitu a cenu pak díky licenční politice - schvaluje prototypy, uděluje licence atd.

existuje hodně dalších materiálů s dobrými parametry - problém je v tom, že jde o obchodní značku a nikoliv technický popis samotného materiálu - to platí i pro GoreTex ketrý je dnes jiný než před 10 či 20 lety
známý je třeba Sympatex - nemyslím, že je lepší (zkoušle jsme několik bund) ale má své výhody - neporézní struktura, postupný odvod i tekuté vody, pružnost až 300% pro hledisko životnosti a údržby, mnohdy nižší cenu, prodyšnost spíše horší než nejnověšjí GoreTexy (active shell zvláště dobrý) ale model HihH2Out jde, z hlediska nepromokavosti materiál dobrý a funkční jako Gore - pozor na rozdíl mokro uvnitř a nepromokavost materiálu - voda vleze kolem rokou, špatnou kasou, kolem krku, zapařením a kondenzací atd.
další známý je třeba eVent ketrý se chlubí i prodyšností pro vzduch - což obecně zelepšuje komfort nošení, u moto věcí nevím jestli s epoužívá a pak hromady PU memebrán a zátěrů a to porézních i neporézních jako entrant, dermizax, u nás třeba i blockvent atd. mezi moto vybavením třeba reissa, ketrý však suoper parametry orppti outdoor vybavení nijak nevyniká ai nepromokavost ani prodyšnost

To BuboGS - ad Sympatex Pahseable - to je tsrá věc, mám z toho bundu a už se nedělá - je to dvou a půl vrstvá konstrukce rpo odlehčení to moto tohle řešení není používané, byla to konkurence Gore Paclitu
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
rop
#18 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 24-05-2012 17:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 70
Založený: 04.10.11

Co jsi tedy nakonec vybral, Goretex? Jaký a kde?

Ty parametry Sympatexu vypadají skvěle, někde na outdoorovém fóru jsem ale našel negativní reference.
Koupil jsem http://www.sporto...olor=33258 , ale na motu ještě nevyzkoušeno, jen na pěší tůře za slejváku. Zatím to vypadá dobře, provedení se mi líbí - švy i zipsy. Já to chtěl univerzálnějšího charakteru - i na turistiku, na cesty do kufru atd. - spokojenost. Na delší výjezdy na motu pro totální slejvák ještě přibalím pro jistotu "gumák". A díky za radu " nepromok patří navrch". U manželky přišla pozdě, bude se muset při nasazování membrány svlékat na silniciGrin
 
buboGS
#19 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 24-05-2012 20:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 233
Založený: 21.02.11

HonzaH: díky za info thumbs up - hlavně o tom sympatexu...

Osobně mám vyzkoušený Goretex v botách (moto, outdoor, kecky), rukavicích (lyže, moto) i v oblečení (R2P) a nikdy jsem s ním neměl problém, takže asi zůstanu u osvědčené značky. Převleky na moto jsou ale obvykle z materiálů GTX Packlite, což je (údajně) dost slabá a choulostivá "konstrukce". Koukal jsem na ně u Heldu, má ji Pardál od Klimu, ceny jsou cca srovnatelné...

Ten typ od Ropa ale vypadá taky dobře a není to Packlite (asi). Problém vidím už jen v určení - pokud to není na moto, mohou být některé detaily provedeny nevhodně - např. kapsy na kalhotách mají légy pro použití při chůzi (krytí shora), ale při jízdě na motorce v sedě jsou přesně proti vodě - osobně vyzkoušeno...

Ale to už je třeba ladit individuelně u každého produktu...
BMW GS = stroj na radost
 
buboGS
#20 Vytisknout diskuzi
Evolution TJ 2.10 vs Difi Terra East
Přidané 24-05-2012 20:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 233
Založený: 21.02.11

Rop: pohyb je zdravý a alespoň si zachová pružnost a ohebnost svého těla Grin
BMW GS = stroj na radost
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 42

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.07 sekund 359,646,559 návštěv