29.3. 2024 06:22
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: SVĚT
 Tisk diskuze
Polské pobřeží
Kloss
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 03-08-2015 09:38
Člen

Příspěvek: 19
Založený: 20.12.12

Ahojte,

v druhém srpnovém týdnu bych se s dcerou(14) chtěl podívat k Baltu (Opava - Rowy?) Máte nějaké tipy ubytování (klidně i pod stanem mimo kempy), pozoruhodnosti, nebo třeba půjčovnu seekajaků v místě a cestou tam? Pozn. Rowy nejsou podmínkou - je to jen lokalita (i se sladkovodním jezerem), na kterou jsem narazil na mapě.

Za bezva tipy dík předem.
 
TomH
#2 Vytisknout diskuzi
Polské pobřeží
Přidané 03-08-2015 13:24
Člen

Příspěvek: 51
Založený: 29.05.12

Čau, tip na ubytování nemám, ale jenom upozornění, je tam prý strašně draho, říkal nám to jeden Polák, kterého jsem potkal ve čtvrtek v Albánii. Jel radši do Albánie k moři.
 
BoGuS
#3 Vytisknout diskuzi
Polské pobřeží
Přidané 03-08-2015 14:01
Člen

Příspěvek: 112
Založený: 04.05.10

Ahoj,
v Rowach je celkem dobrý kemp.
Večer se podívám doma - možná najdu tel kontakt na ubytování v obci Piasky (u Ruských hranic) za Krynicou Morskou. Kousek od Leby je skanzen Kluki - v okolí bylo dost karavanů zaparkovaných mimo kempy a místním to nevadilo.

cestou jsme se stavili v Toruňi - tam se líbilo i tenkrát 12-leté dceři...
Upravil BoGuS dne 03-08-2015 14:06
 
prezi
#4 Vytisknout diskuzi
Polské pobřeží
Přidané 04-08-2015 13:14
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

Ahoj. Já byl u Baltu minulý týden (s rodinou autem). Cílem bylo strávit nějaký čas v klimatu severního pobřeží Polska …nejvíc mne lákaly o cca 10 stupňů nižší teploty než u nás a „věci“ co tady nemáme - moře, přístavy, majáky, lodě, jídlo (mám rád ryby) apod..

Cestou tam jsem se zastavili a přespali v Toruni (penzion Zlota rybka - na přespání OK). Je to město s pěkným historickým centrem, kde se dá strávit třeba odpoledne a večer. Pak jsme projížděli pobřeží od Baltské kosy, přes Gdaňsk nahoru na Hel a ještě kousek na západ. Bydleli jsme v soukromí v obcích Jantar a Puck (kontakt mám, kdybys chtěl). Cestou zpět jsme zajeli na Malbork - hrad který stojí za podívání. Je tam toho k zhlédnutí více - mne by lákaly třeba pohyblivé duny u Leby, nebo Mazurská jezera …to si necháme na příště. A jet tam mimo hlavní sezónu, třeba v září, bude tam méně lidí = menší provoz.

Počítej s tím, že jedeš do prázdninovo-rekreačně exponované oblasti (oblíbené letovisko poláků), tedy o prázdninách místně hustší provoz a hromady lidí, ale třeba u moře není problém najít si místa, kde je lidí jen pár (rozestupy v desítkách až stovkách metrů). Ceny mi přišly přijatelné - srovnatelné s ČR. V turistických centrech asi jako u nás třeba na Lipně. Za slušné jídlo v restauraci dáš cca od 18 do 30 zlotých (1 zlotý = cca 6,70 Kč). Za nealko dáš 4 a za pivo 7. Když chceš jíst/pít levněji, není problém, nakoupíš v nějakém marketu (třeba síť Biedronka, Lidl a další), nebo v obchůdcích u soukromníků, zaplatíš zase jako u nás.

Za ubytování v soukromí jsme platili od 35 do 50 zlotých osoba/noc. Pokud jedeš bez rezervace ubytování, musíš chvíli hledat, ale najdeš. Ubytování se stanem v kempu není žádný problém, místo je - nevyužili jsme ho, ale v kempu v Jantaru stál myslím 11 zlotých stan a 11 zlotých osoba. Postavit stan někde v lese mimo kemp se asi také dá, ale nezkoušeli jsme a ani nevím, jak to tam je či není povoleno.

Líbilo se mi všude přímo na pobřeží (pláže jsou čisté, voda chladnější a stále pofukuje vítr) a v menších přístavech, ale nebylo špatné i nakouknout v Gdaňsku do historické části, nebo na starou tvrz (Twierdza Wisłoujście) …klidně ale vynechej Werterplatte. Pokud máš rád ryby, tak doporučuji smažený filet (třeba dorš/treska je výborná) , ale i uzené ryby (zkusili jsme asi 5 druhů). Na jarmarku v Gdaňsku výborné sýry, klobásy a jiné uzeniny, nebo třeba „megakrajíc“ chleba se sádlem, osmaženou cibulí a masem (porce za 12 zlotých, výborná varianta - určitě lepší než nějaký burgr či kebab ).

Cesta tam i zpět se musí vydržet - je to placka. Ale těch cca 700 km si můžeš rozdělit (třeba strávit chvíli a přespat v Toruni). Skoro vše se dá jet po čtyřproudovce, okreskami by to bylo na déle a nic moc zajímavé. Dálniční známky nejsou a placená je snad jen dálnice z Toruně do Gdaňska (mýtné brány), ale my platili jen cestou zpět (cestou tam to bylo otevřené). Co jsem viděl by bylo absolvovat na motorce nezajímavé …autem se to vydržet dalo a celkově se nám tam líbilo a někdy tam vyrazíme zase.
 
www.CENDURO.cz
maraXRV
#5 Vytisknout diskuzi
Polské pobřeží
Přidané 04-08-2015 16:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 290
Založený: 25.10.11

Tak to Polsko bych si dal i na mašině, všude se dá něco vybrat Smile
Enduro musí bejt apoň trochu od bahna
 
prezi
#6 Vytisknout diskuzi
Polské pobřeží
Přidané 05-08-2015 10:41
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

maraXRV napsal:
Tak to Polsko bych si dal i na mašině, všude se dá něco vybrat Smile

Polsko na motorce znám jen kousek okolo hranic z polské strany Orlických a Rychlebských hor. Tam je to pěkné! Jinak jsem tam na moto nikde nejezdil.
 
www.CENDURO.cz
qwert
#7 Vytisknout diskuzi
Polské pobřeží
Přidané 05-08-2015 11:03
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

V Polsku jde najít krásné svezení,byli jsme tam 2x a letos tam pojedem zase..
'http://i62.tinypic.com/dgsysx.jpg'
 
prezi
#8 Vytisknout diskuzi
Polské pobřeží
Přidané 06-08-2015 11:57
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

...článek, který mne inspiroval k návštěvě našich severních sousedů na iDNES.cz: Čechy neobjevené Baltské moře. Levná exotika kousek od domova
 
www.CENDURO.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 46

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.03 sekund 356,087,991 návštěv