6.5. 2024 12:53
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
Výrobky z ČÍNY
3X
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 03-08-2010 00:19
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

nechci zasírat waltrovi vláknoGrin, proto zakládám další a vede mě k zamyšlení nad nákupy noname čínských výrobků a budu rád za vaše názory.
Podle posledních údajů je čínská ekonomika nejrychleji rostoucí na celém světě. Mají levnou pracovní sílu, levné zdroje a energie, tím pádem i levnější výrobky než jinde, ale jsou i kvalitní? Já sám nestuduji zemi původu dané věci, kterou kupuji, protože dneska právě díky nákladům v Asii vyrábí kdekdo, ale značka je jakýmsi ukazatelem jakosti.
Navíc cenu na evropském trhu zvyšují homologace a atesty.

Ještě se vrátím k BT sadě. Jsou parametry, které Číňan neřeší, ale co třeba intenzita vyzařování konkrétní sady? Když vás za nějakou dobu bude bolet hlava, tak to potom přisoudíte změně počasí? Naštěstí v Evropě a u nás existují nějaké normy a limity, které když daný výrobek nesplní, tak jej nepustí na trh, ale vy si jej přes e-shop na vlastní triko objednejte, ale potom vám za zdraví nikdo neručí. Nehomologované čínské motorky? Nedivte se, když vám něco v zatáčce upadnehmm nebo crash testy aut helpless– mají na pohled vše, jezdí i rychle a jsou levná, vy jezdíte pomalu, opatrně, nikdy nebouráte, ale …

Netvrdím, že co je levné je špatné a co je drahé je dobré a možná souhlasíte, že zdraví máme jen jedno Wink

A teď do mě, díky za vaše názory thumbs up

prostě dnes nemůžu spát a jsem zvědavý Grin
 
Perchticka
#2 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 03-08-2010 06:08
Člen

Příspěvek: 89
Založený: 28.05.10

Tak tohle je docela těžké posoudit, co je lepší. Jsou to dva extrémy trhu. Na jedné straně předražené výrobky, které jsou sice asi kvalitní a v ,,normách", nicméně za cenu opravdu nelidovou a na druhé straně věci ,,made in China", o kterých není známo nic víc, než to, že jsou ,,za babku".
Já osobně volím zlatou střední cestu zdravého rozumu. Např. u bot (klasické civilní na chození) jsem zvyklá hledět na kvalitu a značku, neb fakt jde o zdraví. A navíc, vydrží daleko více sezón než levná konkurence. To samé bych udělala třeba u hodinek, motorky, slunečních brýlí, přilby atd.hmm
Jiná kategorie nároků jsou věci vyloženě spotřební, kde mě případná nekvalita až tak nerozhodí. Třeba trička aj. oděvní doplňky. Wink
Na druhou stranu mi ovšem nesmí zabarvit při praní zbytek věcí, že ano...bugshilarious

No, když tak nad tím přemýšlím, asi jsem ale člověk, který kupuje spíš osvědčené výrobky a raději připlatí, než bych si pak spílala...helpless
To ovšem neznamená, že mě občas neštvou vysoké ceny.pissed Většinou to řeším hledáním daného výrobku na netu za nejpříznivější cenu a pak ho stejně koupím raději než levnější neatestovanou alternativu...

Poslední takový nákup byly dětské botičky s žirafkou. Český výrobce ortopedické obuvi pro děti s atestem. Botičky na cca dva měsíce. Stály sedmset...hmm Jenže, šetřete na dítěti, kde špatným nákupem můžete zdeformovat nožičku na celý život...SadWink

No a tak to je se vším. Pokud na to mám a nezrujnuji rodinný rozpočet, utrácím a věřím, že za kvalitu. Až ty peníze nebudou nezbyde mi, než kupovat levně a doufat, že to i tak vyhoví požadavkům. Vše je o momentálním stavu fanancí. A nenaděláme s tím nic...pray
Upravil Perchticka dne 03-08-2010 06:13
 
stepan
#3 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 03-08-2010 09:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 209
Založený: 19.05.10

Já osobně nakupuju z Číny, Tchaj-wanu nebo Hongkongu přes Ebay, ale jen některé věci. Jsou to hlavně všemožné doplňky k různým zařízením. (nabíječky, různé plastové vychytávky k foťákům, kabely, redukce, atd.) to maj většinou funkční úplně stejně, jako originál (stejně tam ty originály vyráběj taky), akorát za zlomek ceny)

Nekupuju od nich samotné elektronické výrobky. To příslušenství je ale většinou úplně stejné, jako originál, akorát si na tom nenamastěj kapsu, ale stojí to babku i s poštovným, které je tak malé, že je většinou zdarma (v ceně).
 
Barney
#4 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 03-08-2010 09:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Made in China je dneska hromada věcí. Je ale obrovský rozdíl, jestli je firma Evropská (Americká) a v Číně má pouze fabriku, nebo je to přímo Čínská firma.

K Čínským motorkám: Některé jde kvalitou nahoru - viz třeba povedené Qingqi http://www.qingqi...ducts.aspx (u nás prodávané pod jménem Yuki TR a SM). Jiné jsou zase katastrofa - plasty z papíru kterým blednou barvy, rezavějící výfuky po jednom dešti, matky z bláta...
Shock

Teď jsem si vzpoměl na tenisky za 80 kč od vjetnamců, které jsem si koupil abych měl v čem chodit (botky od Baťa byly na menší opravě) a po dvou týdnech sem měl vélké ďury v podrážce hilarious

Alespoň ty hadry se klukům šikmookým docela daří. No... ikdyž secret
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
bystricke
#5 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 03-08-2010 19:19
Člen

Příspěvek: 638
Založený: 02.05.10

taky sem si koupil emerický telefón,po otevření krytu baterky tam mám made in chinahmmten předtím sem měl taky to samé,americké vyrobené v číně,makal dobře do doby než sem ho utopil v pivě
dnes a denně kupujem čínu,ani otom nevíme
 
www.begr.cz
qwert
#6 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 03-08-2010 19:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

bystricke napsal:
taky sem si koupil emerický telefón,po otevření krytu baterky tam mám made in chinahmmten předtím sem měl taky to samé,americké vyrobené v číně,makal dobře do doby než sem ho utopil v pivě
dnes a denně kupujem čínu,ani otom nevíme

Chceš říci že mám na své kačence něco čínského?ShockGrin
 
3X
#7 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 03-08-2010 19:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

to stepan: taky bych to tak vidělSmile

to bystřa: však já píšu, že kupujeme, ale značky si tam kvalitu uhlídají a na trhy získají atesty

Perchticka napsal:
No a tak to je se vším. Pokud na to mám a nezrujnuji rodinný rozpočet, utrácím a věřím, že za kvalitu. Až ty peníze nebudou nezbyde mi, než kupovat levně a doufat, že to i tak vyhoví požadavkům. Vše je o momentálním stavu fanancí. A nenaděláme s tím nic...pray

a na druhou stranu, když na to není, tak si nekupuješ k životu nepotřebné věciWink
 
Waltr
#8 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 03-08-2010 20:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

qwert napsal:
bystricke napsal:
taky sem si koupil emerický telefón,po otevření krytu baterky tam mám made in chinahmmten předtím sem měl taky to samé,americké vyrobené v číně,makal dobře do doby než sem ho utopil v pivě
dnes a denně kupujem čínu,ani otom nevíme

Chceš říci že mám na své kačence něco čínského?ShockGrin

Možná proto tomu něco chybí k dokonalosti. Grin
Co jsem to jenom chtěl....?
 
qwert
#9 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 03-08-2010 21:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Waltr napsal:
qwert napsal:
bystricke napsal:
taky sem si koupil emerický telefón,po otevření krytu baterky tam mám made in chinahmmten předtím sem měl taky to samé,americké vyrobené v číně,makal dobře do doby než sem ho utopil v pivě
dnes a denně kupujem čínu,ani otom nevíme

Chceš říci že mám na své kačence něco čínského?ShockGrin

Možná proto tomu něco chybí k dokonalosti. Grin

Nic není dokonalé,už si dost starej abys to věděl..Wink
 
Waltr
#10 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 03-08-2010 21:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

K věci. Snažím se pochopit tvé myšlení, ale nevím si rady. Grin
Zbaštíš koleno na posezení, piješ pivo, pracuješ v sedě....jako by jsi nebral až tak na vážno všechna nebezpečí která na nás číhají. A ,,vlny" přístroje který pracuje zcela zřejmě ve stejných principech jako tvůj, je ti nebezpečný? hmm
Já bych třeba pochopil nejaký patriotismus- kdyby byl postaven na rozumné ůrovni. Řekněme že chápu že číňan dělá za pár šupů a čech ne. Dobrá něco připlatím. Ale jestli je to na čecha který 3X klikne a přisolí 3X cenu. Ani náhodou.
U motorky jsem si myslím dokázal že mám v hlavě místo pro
výběr ne jen ekonomický. Ale to mi za to stojí, ani F4 ani Garmin zumo za moji investici nestojí. Dokážu pominout pár nevýhod a odhadnout užitnou hodnotu věci. Kdyby pro mě měl tu cenu koupím, nemá nekoupím. Nevím co je na tom k řešení. Čínská ekonomika je nejrychleji rostoucí, no tak se vrací na místa kde byla po dlouhá staletí. Až bude chtít čínský dělník zvednout plat, protože v evropě má dělník auto a dům, dojde i na ně. Nestěžujme si na to že nás sežerou, když jim sami dáváme práci, protože to pro nás udělají levněji, a my víc vyděláme. DOG EAT DOG
Ale stejně pořád dumám nad tou pointou. annoyGrin
Co jsem to jenom chtěl....?
 
refi
#11 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 03-08-2010 22:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

dostala jsem chuť na čínu Grin zajdem?
 
refi.rajce.net
bystricke
#12 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 04-08-2010 00:23
Člen

Příspěvek: 638
Založený: 02.05.10

čínská ekonomika nemá budoucnost,obrovské množství manufaktur a robotizovaných továren nebudou mít brzy kumu prodávat,je to jen otázka času a pudou do sraček,stačí napsat článek v ňujork tájms že je krize,lidi začnou šetřit v celém světě a de to do kopru okamžitě.můj názor nikomu ho nevnucuji
 
www.begr.cz
Waltr
#13 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 04-08-2010 06:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

refi napsal:
dostala jsem chuť na čínu Grin zajdem?

Pozor na čínský cholesterol. Je tajný, a nebezpečnější. No na druhou stranu musím pro objektivnost přiznat, že některé výrobky bych si opravdu nekoupil za hlediska bezpečnosti, a zdraví.
Co jsem viděl jak se svařuje ve slunečních brýlích. Grin
A i ony boty...jenže jsou lidé co si bohužel musí více dávat pozor na finance, a pro ty je čínská tržnice pomoc. Oblečení které neovlivní vývoj (což boty asi ano) prostě vezmou tam.
A nemluvě o tom že díky nim, si možná to značkovější nedovolí dát cenu ještě 2X výš.
A jak už bylo uvedeno- ostatně je z té číny vše. A jestli si to evropské firmy hlídají je fajn, jenže tím zkontrolují i neznačkové které jsou stejné.Grin
Co jsem to jenom chtěl....?
 
petr_t
#14 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 04-08-2010 06:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

No jo ti mladší si odvykli na Pazdělano v CCCPhilarious
 
3X
#15 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 04-08-2010 08:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Waltr napsal:
K věci. Snažím se pochopit tvé myšlení, ale nevím si rady. Grin
Zbaštíš koleno na posezení, piješ pivo, pracuješ v sedě....jako by jsi nebral až tak na vážno všechna nebezpečí která na nás číhají. A ,,vlny" přístroje který pracuje zcela zřejmě ve stejných principech jako tvůj, je ti nebezpečný? hmm
Já bych třeba pochopil nejaký patriotismus- kdyby byl postaven na rozumné ůrovni. Řekněme že chápu že číňan dělá za pár šupů a čech ne. Dobrá něco připlatím. Ale jestli je to na čecha který 3X klikne a přisolí 3X cenu. Ani náhodou.
U motorky jsem si myslím dokázal že mám v hlavě místo pro
výběr ne jen ekonomický. Ale to mi za to stojí, ani F4 ani Garmin zumo za moji investici nestojí. Dokážu pominout pár nevýhod a odhadnout užitnou hodnotu věci. Kdyby pro mě měl tu cenu koupím, nemá nekoupím. Nevím co je na tom k řešení. Čínská ekonomika je nejrychleji rostoucí, no tak se vrací na místa kde byla po dlouhá staletí. Až bude chtít čínský dělník zvednout plat, protože v evropě má dělník auto a dům, dojde i na ně. Nestěžujme si na to že nás sežerou, když jim sami dáváme práci, protože to pro nás udělají levněji, a my víc vyděláme. DOG EAT DOG
Ale stejně pořád dumám nad tou pointou. annoyGrin


ještě jsi zapomněl napsat, že navlíkám na niť korále a 3X si kazím zrak Grin. Je vidět, že jsi to nepochopil a vztahl jsis to na sebe. Nejde o navigace, fototechniku a další věci, které neovlivní tvé zdraví, ale jen peněženku. Pak jde pouze o funkčnost, zpracování a spokojenost uživatele, jestli si ohne hliník sám nebo si koupí 33X dražší TT.

o co mi v tomto vlákně jde, ti ukážu na jednoduchém příkladě:

'http://img825.imageshack.us/img825/8145/00000o.jpg' ČÍNSKÁ

'http://img825.imageshack.us/img825/8145/00000o.jpg' třeba MAĎARSKÁ

vypadají stejně, fungují stejně, pískají a na vodě plavou. Čínská z eshopu je 3X levnější než maďarská, kterou koupíš dítěti v ČR. Maďarská má atest nezávadnosti, čínská odsahuje ftaláty a další změkčovadla.

Když si v Číně nelámou hlavu s bezpečností aut, proč by měli s výkonem vysílače v BT, který může být třeba 3X větší než povoluje norma?

Každý si ohrožuje sám své zdraví, jak uzná za vhodné, ale spolujezci bych neatestovanou vysílačku na hlavu nedal, tak jako nekoupím nic závadného svému dítěti, jen z důvodu nízké ceny.


takže toto téma je o tom, kam až kdo zajde (co dokáže ze svých nároků a požadavků slevit) díky nízké ceně čínských výrobkůSmile
 
Waltr
#16 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 04-08-2010 16:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Vzhledem k tomu že jsi to začal u mnou avizované vysílačky (interkomu) je těžké se necítit vtažen. Wink
O tom, kdo až kam zajde je velmi těžké polemizovat, až si budem všichni rovni v podmínkách můžeme tuto diskuzi obnovit, ale kdo ví kdy ta Aurora vystřelí.
Takže já dokážu slevit ze svých požadavů na kvalitu a bezpečnost do mnou ůnosné meze, jestli se někomu zdá nízko respektuju jeho vizi. Trošku mi to zavání školením jednoho pána z TTGrin
No ne jak jsem řekl, nepůjdu do všeho. Beru to selským rozumem, a tahat do toho děti je povrchní. annoy a laciné hilarious
A co Mittal, Třinec, Evraz? V Radvanicích se rodí nejvíce postižené děti, to nás netlačí?
Dá se vypreparovat z naší civilizace hromada problémů, ale vybereme si vždy ty které nás vlastně netíží.
Jako ekologové kteří se zviditelní na komíně fabriky ve V. Mezu a zatím jim za zády postaví Beskydech automobilku.
Tak a máš to blushingGrin
Ps: Já to na společné vyjíždce budu vozit v olověné krabičce.

Co jsem to jenom chtěl....?
 
Waltr
#17 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 04-08-2010 19:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

No nedalo mi to a objednal jsem Maďarskou a Čínskou kačenku a podrobil ji zkoužce osobou nejpovolanější.
Test byl proveden důkladně a výsledek je jasný na první pohled.
'http://img15.imageshack.us/img15/1651/dsc0342e.jpg'
Tak ukaž
'http://img375.imageshack.us/img375/2576/dsc0340ch.jpg'
hm, hm no...
'http://img94.imageshack.us/img94/9974/dsc0341j.jpg'
chuť?
'http://img205.imageshack.us/img205/2104/dsc0349a.jpg'
Brrr......čínááá
'http://img651.imageshack.us/img651/5441/dsc0351a.jpg'
Povaříme....
'http://img203.imageshack.us/img203/3799/dsc0345qy.jpg'
Ez legyen a nyertes. Magyar kacsa
Upravil Waltr dne 04-08-2010 19:30
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Perchticka
#18 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 04-08-2010 19:41
Člen

Příspěvek: 89
Založený: 28.05.10

Waltr napsal:
No nedalo mi to a objednal jsem Maďarskou a Čínskou kačenku a podrobil ji zkoužce osobou nejpovolanější.
Test byl proveden důkladně a výsledek je jasný na první pohled.
'http://img15.imageshack.us/img15/1651/dsc0342e.jpg'
Tak ukaž
'http://img375.imageshack.us/img375/2576/dsc0340ch.jpg'
hm, hm no...
'http://img94.imageshack.us/img94/9974/dsc0341j.jpg'
chuť?
'http://img205.imageshack.us/img205/2104/dsc0349a.jpg'
Brrr......čínááá
'http://img651.imageshack.us/img651/5441/dsc0351a.jpg'
Povaříme....
'http://img203.imageshack.us/img203/3799/dsc0345qy.jpg'
Ez legyen a nyertes. Magyar kacsa

Tahat do toho děti(a vlastní k tomu)je nanejvýše laciné!!!helplessGrin
 
prezi
#19 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 04-08-2010 20:13
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

'http://img825.imageshack.us/img825/8145/00000o.jpg'
...kachničky jsou výborné clap

...ne všichni umí maďarsky stejně dobře jako já a Waltr, proto přeložím:
"Ez legyen a nyertes. Magyar kacsa. = Tohle je vítěz. Maďarská kachna."

...výborně se bavím Grin
 
www.CENDURO.cz
petr_t
#20 Vytisknout diskuzi
Výrobky z ČÍNY
Přidané 04-08-2010 20:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

thumbs upthumbs upclapsem si ucvrnk pray
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 46

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.05 sekund 362,097,685 návštěv