27.4. 2024 03:54
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
Nová pravidla pro začátečníky
oldsandal
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 02-03-2011 13:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 06.07.10

"Začátečník na silnou motorku do 24 let nesedne, rozhodla vláda"

http://zpravy.idn..._domaci_jw


Máme v rodině nekolik mladíků kterých se to týká. Mám je rád tak to celé schvaluju clap.
CENDURO !!!
 
Flash
#2 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 02-03-2011 13:51
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

oldsandal napsal:
"Začátečník na silnou motorku do 24 let nesedne, rozhodla vláda"

http://zpravy.idn..._domaci_jw


Máme v rodině nekolik mladíků kterých se to týká. Mám je rád tak to celé schvaluju clap.


hmm nejsilnější mota budeš moct mít už od 20 let, což si myslím že toje úplně stejné jak to bylo doteď. jinak od 18 let 35kW, aspoň si budeš moct koupit jednoválcové enduro a nebudeš se muset starat o seškrcení. takže víceméně, nic nezměnily, myslím si že to je stejné. člověk si v 18 udělá papíry na auto, na moto na 35 kW a nemusí čekat na 21 let na nejvyšší jako doposud, ale udělá si na největší mašinu už ve 20 letech. nevidím v tom zákoně nějaký význam. jen zase aby se "ukojila" veřejnost že proti nám agresorům něco podnikají.

jinak co si budeme povídat, jsem z mladší generace a v 18 letech jsem měl ktmku se 44 kW a v TP bylo napsáno 18 kW. takže asi takhle.

ještě by tedy měly změnit legislativu ohledně pořízení ŘP na vozidla. mám pár "kamarádů", co jezdili nalitý, dostali od tatínka dvoulitra passata, ve 110 to poslal do protisměru nalitej, sejmul chudáka chlapa v eskortu, bude mít doživotně zdravotní problémy s nohama, ŘP mu vrátili za půl roku, nadýchal něco přes 1,5 promile, nějak to ukecal a dostaljen pár litrů pokuty. aby to zaplatil, musel prodat SVéčko co dostal od tatínka jako dáreček k 18 letům, jako výchovný akt, ale za půl roku co dostal zpátky papíry zase dostal od tatínka funglovku velký SuperMoto od KáTéEm.

takže stejně ty na které by to mělo být zaměřené, nemá tožádný účinek. bohužel mě nenapadá žádné čuprové řešení jak těmto problémům zamezit. řešení prostě neexistuje, psychotesty jdou také ovlivnit.
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
HonzaH
#3 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 02-03-2011 14:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Mě to přijde zase další zesložiťování a státní rgulace ve jménu konání dobra ...kdyby to jediný život zachránilo... a to už jsem alergický Angry

od 18 si můžeš koupit zbraň, můžeš chlastat, kouřit, řídit auto co jede třeba 300 km/h ale velkou motorku ne, o té ti nejchtřejší rozhodli, že je moc nebezpečná

podle mě by bylo mnohem užitečnější se zaměřit na úroveň výuky v autoškolách a na samotný silniční provoz a stav silnic, třeba ina aby policie sledovala provoz než chytala za bukem u konce obce kde už 200 metrů není žádný barák za 53 kmh na 50tce
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
marvy
#4 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 02-03-2011 14:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

HonzaH: souhlas

Mýmu synovi bude letos 20 a jezdí od 16ti. Postupně zlepšuje moto. Začínal na XT125, pak měl malýho Varana od 18ti měl na zbytek sezony Cagivu Canyona 500, loni jezdil na Suzuce GS 500. Teď jsme pořídili BMW R850R (protože chce jezdit i ve dvou), kterou jsem včera odvezl do Inveltu na snížení výkonu 25kw. Tím, že takhle postupuje a najíždí denně (škola a tréninky) cca 100km, tak o něj nemám takový strach. Jasně, že mám obavy, stát se může cokoliv, ale přeci jen se postupně vyjíždí a dokáže se orientovat v provozu. Tak si myslím že, je to nespravedlivý. Třeba oproti těm co maj jen papíry a nejezdí, nebo začínaj až od vyššího levelu díky věku.
Jinak 18ti letej kluk, kterej si udělá papíry na auto a nemá na něj moc peněz si klidně koupí dvoulitra, protože chce aby to jelo, ale v cenový kategorii vraku. takže je daleko nebezpečnější nejenom sobě.
No a dnešní auto-moto škola je téma samo o sobě.
 
http://marvysweb.blogspot.com/
Jarda900
#5 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 02-03-2011 16:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 14
Založený: 11.08.10

Nic proti, ale není pravda, že na silnější motorce se ve dvou mnohem bezpečněji předjíždí (po zavedení mýta se na okreskách vyrojilo docela dost kamionů a když člověk nechce jet z bodu A do bodu B padesátkou předjíždět chtě nechtě musí) a nehledě na to, když je někdo **** tak je jedno jakou má motorku.
 
Barney
#6 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 02-03-2011 16:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Už nějakou dobu to sleduju... Spíš souhlasím, je to rozhodně lepší rozdělení, než teď. thumbs up A dokonce se do toho limitu 35 kW vlezou motorky, které se mi líbí (XT 600, NX 650, DR-Z 400...)

Pro vášnivé čtenáře kdyžtak: http://www.lepsip...TopicId=23
Upravil Barney dne 02-03-2011 16:59
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
prouky
#7 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 02-03-2011 18:10
Člen

Příspěvek: 75
Založený: 23.08.10

mě se to nelíbí, jako ostatně každá regulace, která nahrazuje něčí mozek, výchovu a v důsledku snímá odpovědnost za své chování.

je to bohužel to nejjednodušší, líbivé řešení problému, které se u jistých výše popsaných jedinců mine účinkem. Příště se vymyslí od 30, pak se zakážou jako příliš nebezpečné vůbec a projet se bude člověk moci jen na okruhu pod odborným dohledem atd. atd.
 
Abe99
#8 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 02-03-2011 18:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 117
Založený: 24.01.11

Proč třeba není omezen věkem i ŘP na auto podle obsahu a výkonu??? Ale rozhodně souhlasím že by měl řidič postupovat postupně... hmm
"Loď je v bezpečí, když je v přístavu - ale pro tento účel se lodi nestavějí." (J.A.Shedd)
www.abe.unas.cz
 
www.abe.unas.cz
prouky
#9 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 02-03-2011 20:01
Člen

Příspěvek: 75
Založený: 23.08.10

Abe99 napsal:
Proč třeba není omezen věkem i ŘP na auto podle obsahu a výkonu??? Ale rozhodně souhlasím že by měl řidič postupovat postupně... hmm




tohle má být namířeno především na jezdce supersportů- ale co když si chce někdo dvacetiletý jen tak p.r.d.l.at na harleyi?, spadne do toho taky!


p.r.d.l.at. je sprostý slovo? jejda, jejda
Upravil prouky dne 02-03-2011 20:04
 
Bohumilpegaso600
#10 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 03-03-2011 14:39
Člen

Příspěvek: 17
Založený: 23.02.11

přimíchám se toršku do konverzace.ve zprávách říkali něco o tom že bylo za uplynulý rok více boureček a že u hodně z nich byl účastníkem motorkář ale nikde jsem nesyšel že to mohlo být i tak že motorkáře srazily či mu vjeli nesmyslně do cesty protože podle mého je více boraček kde motorkáře někdo sestřelí než že by motorkář někoho sestřelil ale je to je jen z meho pohledu a co je nepsaná pravda že motorkáře nebudou mít rádi nikdy.Sad
 
Flash
#11 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 03-03-2011 14:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

Bohumilpegaso600 napsal:
a co je nepsaná pravda že motorkáře nebudou mít rádi nikdy.Sad


a divíš se když je tu u nás tolik hustokrutejch střelců který vyváděj jak prasata ? Wink
to máš jak s cikánama.. dost jich stojí za**** a tak spadají do jednoho pytle, to samé my. musíš si na to prostě zvyknout (já vím, blbé přirovnání Smile )
je to prostě fakt. a ten nový zákon nic nemění. jen zpřístupní motorkářům dříve nedostupné motocykly (oněch 35kW, což je celkem dobře, protože jak jsem psal výše, stejně měl každej 600kilo+ sražený pod 25kW)

a je možná pravda že bylo dost těch co si v 21 pořídili motorku jen na machrování, ale stejně 70% těchto jedinců si dělá papíry už od 18 na machrování a prodlužování však vítečeho
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Fila
#12 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 03-03-2011 15:00
Člen

Příspěvek: 6
Založený: 21.09.10

bohužel tady platí všeobecně známý fakt, že nemáš přednost, dokud ji skutečně nedostaneš Smile. taky jsem články četl a přesně jak píšeš tam psali o četnosti nehod motorkářů, ale nikde jsem neviděl statistiku, která by to dokazovala.. takže stejně tak dobře může jít o bohapustý plácání do vody. zákon sám o sobě je ve znění, v jakým byl prezentován na 2 věci, spolu s tím by musela jít minimálně ještě ilegalizace a důsledná kontrola přiškrcení motorek, neb si troufám tvrdit, že 3/4 papírově přiškrcených motorek jsou plně otevřené..
R 1100 GS inlove
 
Speed
#13 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 03-03-2011 15:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 354
Založený: 18.08.10

Je to cely blbost, jestli jste poslouchali kolem dokola tak jste slyseli ze 1/7 bouracek vubec se stalo motorkarum, ale uz nerekli jakej procento z tech bouracek zavinili motorkari... je pravda ze obcas jsou motorkari bezohledni ale jak chtej vyresit cloveka v aute v protismeru? nebo zenskou ktera vyjizdi z benzinky? je to jen par prikladu, kazdej si pak domysli ze vekem to fakt neni!
XL 1000V Varadero(zebra)
 
http://www.motorkari.cz/profil/Speed/
Barney
#14 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 13-03-2011 19:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

http://etesty.mdc...

Schválně, kolik z vás to ještě zvládne. Dole - Cvičná zkouška A
hilarious
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
Vlada-adv
#15 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 13-03-2011 21:40
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

Já na první pokus 47 z 50ti Grin a to sem papíry dělal hodně dávno
 
Martin Novak
#16 Vytisknout diskuzi
Nová pravidla pro začátečníky
Přidané 20-03-2011 22:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 53
Založený: 21.06.10

Taky 47 z 50. To na tom nejsme tak špatně. thumbs up
Martin
Multistrada 1200S
 
www.multistrada.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 46

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.50 sekund 360,246,677 návštěv