27.4. 2024 19:58
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
TEST CENDURO PNEU
3X
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 18-07-2010 08:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

při čekání na dokončení garančního servisu se mi dostal pod ruce polský časopis MOTOCYKL, který zveřejnil rozsáhlý test "turistických" pneu pro cendura. Myslím si, že vás to může taky zajímat a usnadní vám to rozhodování při nákupu.
Já už druhou sezónu při asfaltových cestách přezouvám na Conti Trail Attack a můžu s výsledky testu souhlasit.

http://www.motocy...pon_enduro
'http://img844.imageshack.us/img844/4723/oponyenduro200819585.jpg'
Upravil 3X dne 18-07-2010 08:24
 
prezi
#2 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 18-07-2010 09:36
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

to 3X: užitečné info thumbs up

(...s použitím překladače jsem si přečetl celý článek Wink)

...z uvedených značek mám osobní zkušenost s Michelin Anakee a Metzeler Tourance (nějakou dobu už jezdím jen špunty, tak se moje zkušenost vztahuje k předchozím generacím uvedených pneu)

...za sebe říkám na mokru obě výbormé ...na suchu Tourance lepší - jistější, ale Anakee pro změnu komfortnější (asi díky měkčí směsi) ...je fakt, že Anakee měly párkrát, při svižněji jetých serpentinách, tendenci "ustřelit"

...co se dojezdu týká, tak na Anakee cca 12000km, Tourance nevím, ty jsem měl jen chvíli (ale prý 18 i 20 tkm dají)

(protože mne to lákalo "do bláta", přezul jsem na kombinaci Merzeler Karoo předek, Mitas E-09 zadek a nyní (celá sada) MITAS E-10 a jezdím na nich všechno

někdy si říkám, že by to chtělo dvoje kola a přehodit podle potřeby silniční či Off pneu ...nebo mít dvě motorky?hmm )

Upravil prezi dne 18-07-2010 09:44
 
www.CENDURO.cz
3X
#3 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 18-07-2010 09:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

jsem se díval na své Conti a počítal - tak zadní 0-1mm na středu a přední 2mm a najely 13 500km. V pondělí zase přezouvám na TKC a hurá do terénu music

jinak ty nájezdy na pneu u rozdílných řidičů jsou podle mě hooodně orientační, protože konkrétně já dokážu zničit Karoo T za 2500km a TKC za 4500 - 5000 a jsou borci, co jezdí TKC přes 10 000km Smile A u těch Continentálek mě ta výdrž teda překvapila Grin Tolik jsem nikdy na jednu sadu nenajel.
 
albert
#4 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 18-07-2010 15:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 416
Založený: 26.05.10

momentálne jazdím už na tretíchconti trail attack a spokojnosť....
dojazd na prvých neviem lebo som predal moto ked mali asi 6 tis km, na druhých pribl. 14 tis a na tretích mám teraz 8 tis a vypadajú že toho vydržia ešte dosť....
 
www.motorestugaborikov.com
magoss
#5 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 05-09-2010 19:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

tak já za sebe přidávám zmíněna guma michelin anakee nájezd gumy na zadek cca 12 tis předek by ještě byl schonej najet víc ale měnil jsme jinou sadu..jízdní vlastnosti... z chlaného asfajtu super na mokru ještě lepší když bylo horko a teplej asfalt bya snaha podkluzování gum ale když na to člověk byl připraven upravil styl jízdy..ale jinak fuper guma na silnici.terán nic moc..když zapršelo měl jsme co dělat abych odjel z pastvin z chtay lesní cestou
teď mám mitas E7 na silnici zatím pohoda za mokra mám majinko strach ale tak prostě patřím klidem co si raději přibrzdí..nevím jak se guma bude chovat za chladného počasí.jízdazda na nespevněném terénu..na chatu jsme dojel po týdením dešti takže pohodaGrin ale jinak aj tak se stím dá jet docela všude.. a cena poměr nekup sadu za 2400Kč jo a nájezd gumy zatím zadek cca 7 tis a dobrý
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
xx4
#6 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 05-09-2010 20:18
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

magoss napsal:
tak já za sebe přidávám zmíněna guma michelin anakee nájezd gumy na zadek cca 12 tis předek by ještě byl schonej najet víc ale měnil jsme jinou sadu..jízdní vlastnosti... z chlaného asfajtu super na mokru ještě lepší když bylo horko a teplej asfalt bya snaha podkluzování gum ale když na to člověk byl připraven upravil styl jízdy..ale jinak fuper guma na silnici.terán nic moc..když zapršelo měl jsme co dělat abych odjel z pastvin z chtay lesní cestou
teď mám mitas E7 na silnici zatím pohoda za mokra mám majinko strach ale tak prostě patřím klidem co si raději přibrzdí..nevím jak se guma bude chovat za chladného počasí.jízdazda na nespevněném terénu..na chatu jsme dojel po týdením dešti takže pohodaGrin ale jinak aj tak se stím dá jet docela všude.. a cena poměr nekup sadu za 2400Kč jo a nájezd gumy zatím zadek cca 7 tis a dobrý


MITAS E07- zadní jsem narouboval na KTM LC8 a zatím musím jen chválit.Na asfaltu za tepla i za studena (třeba dnešních 12 °C) funguje bez problémů.V terénu a to i blátivém funguje poměrně slušně-za sucha až výborně,bezvadně funguje na kamení,na trávě nic moc.(ovšem co by člověk chtěl po kompromisní gumě).Životnost zatím vypadá taky slušně a za ty prachy nemá konkurenci.Suma sumárum-výborná guma pro cendura,která toho zvládne až nečekaně hodně.Ne nadarmo je i na zhraničních webech vychvalována až do nebes.
Nevýhoda je,že zatím není k mání v šířce 150,ale prý bude.
 
magoss
#7 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 05-09-2010 20:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

jj někohoj sem už loni viděl že na kačce měl E7 a nevypadal že by jim nevěřil
mě k nim docela dokopnula ta pořizovací cena.. jsem si řek za ty prachy to zkusit můžu..jen mě majinko trápí že tam mám 130cítku a v techničáku jí zapsanou nemám :-( příští měsíc mám namířeno na nechnickou tak budu doufat že přimouří očka...
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
Peacemaker
#8 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 06-09-2010 01:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 180
Založený: 02.05.10

na zadni e07 jsem na 11gs najel 23000 km a porad byla slusna! predek sel teda uz pred par tisicema do haje... neskutecny najezd. to si tedka u TKCek na stromovi muzu nechat jenom zdat (hlavne ten zadek)
 
Tarabys
#9 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 06-09-2010 08:44
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

mám na Stromu E07-čky a jsem spokojen...navíc mě sada i s dušemi vyšla na nějakých 2.200,- takže poměr výkon/cena je neskutečný... Mám na nich najeto cca 8 nebo 9.000 a rozhodně nevypadají ojetě...thumbs up
Jediné, kdy mám trochu více "respekt" je na mokru, ale nic vyloženě extrémního se neděje. Tož tak...
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Alfikov
#10 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 19-08-2011 19:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 260
Založený: 18.08.10

Taky jsem měl doteď E-07 na zadku.
Po 17000 vypadá takhle:
'http://www.papirove-modely.cz/img/upload/modely/jungheinrich/20110810175508-127823-v.jpg'
Jak vypadala ta po 23000 co psal Peacemaker,tu bych chtěl vidět.Wink
Neberte život příliš vážně,stejně z něj nevyváznete živíShock
 
Abe99
#11 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 19-08-2011 20:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 117
Založený: 24.01.11

Já jsem na 07 měl najeto něco málo přes 15 000, a tento týden jsem je vyměnil. Přední byla skoro hladká a zadní už byla hranatá.
"Loď je v bezpečí, když je v přístavu - ale pro tento účel se lodi nestavějí." (J.A.Shedd)
www.abe.unas.cz
 
www.abe.unas.cz
Peacemaker
#12 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 20-08-2011 09:19
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 180
Založený: 02.05.10

Alfikov> Tohle je vyrez z velkyho originalu fotky, kterou jsem udelal ne moc dlouho pred prodejem. Mozna mam ty gumy nafoceny makrem primo, ale to bych musel pohledat a tedka nemam cas.
'http://img43.imageshack.us/img43/6296/e07k.jpg'
 
Alfikov
#13 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 20-08-2011 13:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 260
Založený: 18.08.10

Ne,nehledej to,jen mě to zajímalo.Nemáš na ní tedy nějakej vyšší zátěžovej index?Já jí mám na Dominátorovi a ten snad není tak těžkej jak Báwo.Každopádně jsou to jedny z nejlepších gum za tu cenu.
Neberte život příliš vážně,stejně z něj nevyváznete živíShock
 
Peacemaker
#14 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 21-08-2011 15:03
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 180
Založený: 02.05.10

Covece nevim, byla to varka z roku tak 2008, daval jsem je na posledni jarni mastodont, co se jel. Vepredu 100, vzadu 140. Na UA v horach parada, na mokrym rakouskym asfaltu spatenka.Frown Ale asi je budu davat znova, jeste uvidim. Mozna predek TKC + zadek E09. Jinak na dominu jsem jezdil kratce, EF5?6? predek, C02 zadek. V bahynku labuzko.
 
Sergej
#15 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 21-08-2011 20:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 274
Založený: 14.07.11

na povodnych Bridgestone Trial Wing, po 12tis sli dole lebo som prehodil na poriadne gumy (stuple), ale vydrzali by mi este min 3tis. Ale chovali sa celkom neutralne, len v velkych naklonoch som citil akoby neistou ale aj to len v ČR na dovolenke(asi mate iny asfalt Wink )
Dal som Karoo T zadna 6tis, a predna 12tis.
'http://img560.imageshack.us/img560/4964/fotografia0007p.jpg'
Teraz predna Karoo T a zadna E-09- ta ma 8tis a este 5mm vzorku music
 
Joe
#16 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 23-08-2011 13:25
Člen

Příspěvek: 285
Založený: 31.05.10

Peacemaker napsal:
Covece nevim, byla to varka z roku tak 2008, daval jsem je na posledni jarni mastodont, co se jel. Vepredu 100, vzadu 140. Na UA v horach parada, na mokrym rakouskym asfaltu spatenka.Frown Ale asi je budu davat znova, jeste uvidim. Mozna predek TKC + zadek E09. Jinak na dominu jsem jezdil kratce, EF5?6? predek, C02 zadek. V bahynku labuzko.

To co jsi tam měl byla stará směs. V současnosti je to o nesrovnatelný kus někde jinde ohledně jízdním vlastností, samozřejmě se sníží i nájezd kilometrů
 
3X
#17 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 23-08-2011 15:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Joe napsal:
Peacemaker napsal:
Covece nevim, byla to varka z roku tak 2008, daval jsem je na posledni jarni mastodont, co se jel. Vepredu 100, vzadu 140. Na UA v horach parada, na mokrym rakouskym asfaltu spatenka.Frown Ale asi je budu davat znova, jeste uvidim. Mozna predek TKC + zadek E09. Jinak na dominu jsem jezdil kratce, EF5?6? predek, C02 zadek. V bahynku labuzko.

To co jsi tam měl byla stará směs. V současnosti je to o nesrovnatelný kus někde jinde ohledně jízdním vlastností, samozřejmě se sníží i nájezd kilometrů

to mi hlava nebere, že firma tak laboruje se směsí v jednotlivých sériích a testuje to na nic netušících motorkářích Sad
 
Joe
#18 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 13-09-2011 09:38
Člen

Příspěvek: 285
Založený: 31.05.10

3X napsal:
Joe napsal:
Peacemaker napsal:
Covece nevim, byla to varka z roku tak 2008, daval jsem je na posledni jarni mastodont, co se jel. Vepredu 100, vzadu 140. Na UA v horach parada, na mokrym rakouskym asfaltu spatenka.Frown Ale asi je budu davat znova, jeste uvidim. Mozna predek TKC + zadek E09. Jinak na dominu jsem jezdil kratce, EF5?6? predek, C02 zadek. V bahynku labuzko.

To co jsi tam měl byla stará směs. V současnosti je to o nesrovnatelný kus někde jinde ohledně jízdním vlastností, samozřejmě se sníží i nájezd kilometrů

to mi hlava nebere, že firma tak laboruje se směsí v jednotlivých sériích a testuje to na nic netušících motorkářích Sad

Není to žádný test na motorkářích. V minulosti se Mitasky vyráběli v tvrdých směsích, od cca poloviny roku 2010 se směsi mitasek míchají ze směsí michelin, neboť Mitas pro ně dělá pneu. Proto to zlepšení v přilnavosti, samozřejmě se tím sníží nájezd. Koho by zajímalo více info tak v pátek na Cenduro b. létě.
Upravil Joe dne 13-09-2011 09:39
 
robert_zl
#19 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 13-09-2011 11:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 295
Založený: 10.06.10

No... ty Mitasy... pořád slyším nějaké stížnosti od řidičů a dostává se mi odpovědi, že teď už je jiná směs. A to u všech rozměrů. Jak píše 3X, taky mi to nějak hlava nebere, jednotlivé série se chovají úplně rozdílně a s rozdílným nájezdem kilometrů - nicméně je dobré s tím počítat, něco málo připlatit a koupit si normální gumu od jiného výrobce, než někde v zahraničí v lese čekat, co se stane a jestli mám zrovna tu dobrou sérii....
 
www.onicem.cz
3X
#20 Vytisknout diskuzi
TEST CENDURO PNEU
Přidané 13-09-2011 13:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Joe napsal:
3X napsal:
Joe napsal:
Peacemaker napsal:
Covece nevim, byla to varka z roku tak 2008, daval jsem je na posledni jarni mastodont, co se jel. Vepredu 100, vzadu 140. Na UA v horach parada, na mokrym rakouskym asfaltu spatenka.Frown Ale asi je budu davat znova, jeste uvidim. Mozna predek TKC + zadek E09. Jinak na dominu jsem jezdil kratce, EF5?6? predek, C02 zadek. V bahynku labuzko.

To co jsi tam měl byla stará směs. V současnosti je to o nesrovnatelný kus někde jinde ohledně jízdním vlastností, samozřejmě se sníží i nájezd kilometrů

to mi hlava nebere, že firma tak laboruje se směsí v jednotlivých sériích a testuje to na nic netušících motorkářích Sad

Není to žádný test na motorkářích. V minulosti se Mitasky vyráběli v tvrdých směsích, od cca poloviny roku 2010 se směsi mitasek míchají ze směsí michelin, neboť Mitas pro ně dělá pneu. Proto to zlepšení v přilnavosti, samozřejmě se tím sníží nájezd. Koho by zajímalo více info tak v pátek na Cenduro b. létě.


jj, rád si to poslechnu. Mitas o tom totiž nikde nepodává žádné informace a to je špatně. Jezdím stále jen TKC. Vím, kolik na ně najedu, co si můžu dovolit na mokru, ... Jednoduše, důvěřuji každé sadě. Proto nejdu do Mitasek, abych to neustále dokola testoval a zjistil, že mi teď kloužou více nebo méně, že jsem najel o 2000km na sadu méně, že mi může uniknout vzduch,...
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 47

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.08 sekund 360,369,284 návštěv