28.3. 2024 15:01
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Navigace telefonem?
snelcuk
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 16-04-2013 09:45
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Ahoj. Používáte telefon k navigování na moto? Jaký telefon? Jaký software? Držák nebo nepromokavé pouzdro? Bez zvuku nebo s nějakým sluchátkem?

Uvítám tipy na nějaké vychytané řešení. Moc děkuju
 
Abe99
#2 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 16-04-2013 10:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 117
Založený: 24.01.11

Používám iPhone, držák mám nepromokavou kapsičku od SW-motech, bez zvuku. Software: Sygic europe (celkem spokojenost) a pak ještě MotionX-GPS (pro sledování projeté trasy a ukládaní GPS bodů).
"Loď je v bezpečí, když je v přístavu - ale pro tento účel se lodi nestavějí." (J.A.Shedd)
www.abe.unas.cz
 
www.abe.unas.cz
Mireczech
#3 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 16-04-2013 10:34
Člen

Příspěvek: 28
Založený: 16.10.12

ahoj, já používám HTC, dřív Wildfire, teď One X se softwarem Copilot, nyní Sygic. Co se týče hardwaru, tak jsem nikdy neměl problém s tím, že by se to dlouho hledalo, padalo to, bylo to nepřesné nebo něco podobného. Jediný problém byl s Wildfire, že se na přímém sluníčku při neustálém nabíjení přehříval. One X už to nedělá. Software Sygic mi přijde trošku lepší jak z hlediska mapových podkladů, tak uživatelského rozhraní. Ze začátku jsem dával telefon normálně pod slídu tankvaku, problém byl ale s tím, že jak se tam dostala nějaká vlhkost, tak se zapotilo a bylo hotovo. Zvuk jsem neřešil, stačil mi vždy jen obraz. Jenže nyní bych chtěl navigaci schopnou topo map, takže jsem pořídil ZUMO 660...
 
Milda TDM
#4 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 16-04-2013 22:14
Člen

Příspěvek: 4
Založený: 07.04.13

Ahoj taky používám SYGIC v mobilu Samsung advans. Jak už zde bylo napsáno na slunku je to horší. V nepromokavém pouzdře ale za deště nic moc i když nepršelo přímo na něj tak kapky mu moc nesvětčí. A navíc se to taky nějak zapotilo a nebylo nic moc vidět. Používám bez zvuku vyzkoušeno i kousek po Rakousku a bez problémů. Víc používám v autě a OK. Jen je třeba si vyzkoušet co navigace umí. Hlavně pozor na změnu průjezdných bodů a podobně. Ale to se dá zkoušením naučit. Zásadnější problém je pro mě to slunce zkusím vytvořit nějaký "kšilt"
Upravil Milda TDM dne 16-04-2013 22:16
 
snelcuk
#5 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 18-04-2013 15:23
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Názor kolegy: lepší je levná motonavigace. Má neznačkovou čínu za 4t.

Můžete porovnat použití telefonu a motonavigace z vlastni zkušenosti? Je telefon nouzovka? hmm
 
Luky1
#6 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 18-04-2013 15:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 445
Založený: 22.08.10

snelcuk napsal:
Názor kolegy: lepší je levná motonavigace. Má neznačkovou čínu za 4t.

Můžete porovnat použití telefonu a motonavigace z vlastni zkušenosti? Je telefon nouzovka? hmm


Já taky koupil levnou motonavigaci z Polska Lark. Než ničit telefon otřesama tak radši dám 2400kaček a koupím zase Larka. Nahrát do toho jde skoro jakákoliv navi Igo Primo, Garmin a jiné. Mám tam 4 navigační softy a vyberu si kterej zrovna chci a jedu.
Oproti mobilu mě nebude za tu cenu mrzet že jsem ji někde rozkřápal nebo ztratil, reaguje oproti mobilu i na ovládání v rukavicích, čitelnější displej oproti mobilu je zase plus. Nabíjecí držák v ceně této navigace přímo na motorku je další velké plus, bo nemusím mít na delší cesty zasranou jednu zásuvku jen pro dobíjení mobilu.... těch výhod vidím víc pro navi na motorku byť Číny oproti mobilu. Když ti navi ukradnou nebo ji rozbiješ a budeš potřebovat pomoc tak si zavoláš pomoc mobilem kterej máš skovanej v měkké kapse ale zavolej si když rozflákáš nebo ti ukradnou telefon.
BMW R1200GS together and forever
http://luky2.rajc...
 
www.zednictvilukas.cz
snelcuk
#7 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 18-04-2013 16:04
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Jsem nalomený. Jen voděodolné pouzdro může stát 1t. Shock
 
buboGS
#8 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 18-04-2013 17:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 233
Založený: 21.02.11

Do auta používám Sygic v mobilu Samsung Galaxy SII a jsem s tím maximálně spokojen - mám navigaci vždy u sebe, fotí to, dokonce i telefonuje, navigace mi vyhovuje možná víc, než Zumo...

Zkoušel jsem to na motorce - ne jako navigaci, jen mít telefon v držáku na řidítkách a je to na prd... Hřeje se to, není vidět pořádně na displej a v rukavicích to nejde ovládat. Na motorku to chce navigaci samostatnou.

Kamarádi si koupili navigaci interphone, ale obě šly hned zpátky, za ty peníze (cca 8000 ?) to nestojí...

Pokud levnou navigaci, tak max 2,5-3 tisíce a neřešil bych to, pokud pořádnou, tak ZUMO 660. I přes ty mouchy, které má a i přes tu cenu, co to stojí nic lepšího na trhu asi není... Už mám druhý :-)
BMW GS = stroj na radost
 
raisto007
#9 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 12-05-2014 12:16
Člen

Příspěvek: 2
Založený: 12.05.14

Pánové, vřele doporučuji do telefonu českou navigaci (pro Android): Mapfactor Navigator a to zcela zdarma, včetně map celého světa. Používá OSM mapy, což jsou v podstatě jedny z nejlepších dostupných map s neuvěřitelným pokrytím i nejmenších cest, o kterém se může navigacím jako TomTom, nebo Sygic jenom zdát. Doporučuji zkusmo nainstalovat a omrknout třeba právě Albánii, to pokrytí, včetně například Tirany až na úrověň ulic, paráda:-) No řekněte, kdo z Vás to má :-)

- případně pro pokročilé, opět na android, Soviet military maps, nastahujete čtverce a jedete, do terénu to nejlepší :-) V Dagestánu a Čečensku bych se bez toho nehnul z místa. Ale u toho už se musí trochu přemýšlet :-)
Upravil raisto007 dne 12-05-2014 12:18
 
czunik
#10 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 12-05-2014 12:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

používám navigon..což je garmin a spokojenej..ale jen jako doplńujicí navigaci..jinak mám motonavigaci
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
Parukar
#11 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 12-05-2014 15:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 140
Založený: 28.02.12

Já drtím iPhone5S, ale citím, že to není ono... pouzdro mám,vše propojeno přes BT se C3... dokonce jsem pořídíl i srdíčko, kterým lze ovládat dotykový displej v rukavicích....
V létě to bude ale padat.... Překvapilo mě, že na hrazdě se vubec neklepe...
Jinak mapy :
Be-on-road, zdarma pro iOS, a pak používám OFF line mapy CityMaps2Go... sice nenavigují, ale perfektně ti na uroven ulic i v Albanii ukážou, kde právě jsi . A to někdy není málo !
navíc se k tomu dají stáhnou info z Wikipedie, jsou tam body zájmu atd... mohu jen doporučit... vše Zdarma.
Parukar přiložený následující obrázek:


[47.63Kb]
Upravil Parukar dne 12-05-2014 15:29
 
tyfoza
#12 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 13-05-2014 19:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Používám Nokia Lumia 820 - všechny mapy zdarma, jenom se stáhnou do mobilu. Mapy jsou na SD kartě. Minimum pro navigaci je Nokia Lumia 620.
Držák mám od Interphone pro Samgung Galaxy S3 - moje Lumia je stejně velká.

Jsou to mapy HERE.COM: http://here.com/
Synchronizace účtu Nokia s tím mapovým webem HERE.COM, plánování trasy v počítači, pak už jenom synchronizace s telefonem. Synchronizují se pouze body, trasu počítá aplikace navigace v telefonu sama.
Je až kupodivu, kolik nezpevněných cest v těch mapách je.

Turistickou mapu používám české Smartmaps http://www.smartm...
Jsou pro Windows Phone i pro Androidy.
Zadarmo jsou online všechny mapy až po 1:10 000.
Pro offline jsem je musel koupil a jsem spokojený. Umí to i záznam trasy.
Zajímavé je, že smartmaps umí i spočítat trasu po turistických značkách po vyznačených bodech, ale ten výpočet nedělá aplikace v telefonu, ale posílá se na server, takže trasy to počítá online.
Navigace do bodu jako azimut funguje taky dobře.
Umí to použít kompas v telefonu i GPS kompas.

Záznam trasy pro Windows Phone i pro Androidy:
Endomondo nebo SporTracker

záznam trasy je dobrá věc pro motorku http://www.sports...vueoknaov5
i pro funění se snímačem tepu http://www.sports...8rvmv4d710
Upravil tyfoza dne 13-05-2014 19:04
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
jaka
#13 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 13-05-2014 19:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 90
Založený: 07.05.12

tyfoza napsal:
Používám Nokia Lumia 820 - všechny mapy zdarma, jenom se stáhnou do mobilu. Mapy jsou na SD kartě. Minimum pro navigaci je Nokia Lumia 620.
Držák mám od Interphone pro Samgung Galaxy S3 - moje Lumia je stejně velká.

Jsou to mapy HERE.COM: http://here.com/
Synchronizace účtu Nokia s tím mapovým webem HERE.COM, plánování trasy v počítači, pak už jenom synchronizace s telefonem. Synchronizují se pouze body, trasu počítá aplikace navigace v telefonu sama.
Je až kupodivu, kolik nezpevněných cest v těch mapách je.

Turistickou mapu používám české Smartmaps http://www.smartm...
Jsou pro Windows Phone i pro Androidy.

Zadarmo jsou online všechny mapy až po 1:10 000.
Pro offline jsem je musel koupil a jsem spokojený. Umí to i záznam trasy.
Zajímavé je, že smartmaps umí i spočítat trasu po turistických značkách po vyznačených bodech, ale ten výpočet nedělá aplikace v telefonu, ale posílá se na server, takže trasy to počítá online.
Navigace do bodu jako azimut funguje taky dobře.
Umí to použít kompas v telefonu i GPS kompas.

Záznam trasy pro Windows Phone i pro Androidy:
Endomondo nebo SporTracker

záznam trasy je dobrá věc pro motorku http://www.sports...vueoknaov5
i pro funění se snímačem tepu http://www.sports...8rvmv4d710



Here maps (nokia) sú výborné a novšie Lumie sa dajú pekne ovládať aj v rukaviciach Smile
Upravil jaka dne 13-05-2014 19:43
Honda XL
 
Barney
#14 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 26-07-2014 10:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1101
Založený: 02.05.10

Nikdo tady nezmínil aplikaci Locus - http://www.locusm...

'http://www.locusmap.eu/wp-content/uploads/2013/01/oneByOneSlider_geocaching.png'

Mám v tom cykloturistické mapy Shocart. Jsou v tom zakresleny všechny možné polní, lesní cestičky, některé podle obtížnosti (zpevněný/nezpevněný/náročný). - http://www.cyklos...ykloatlas/

clap

Držák ale zatím nemám... Zkusím pro začátek tenhle levný a uvidím jaké to bude, s tím jezdit. - http://www.sunnys...cerny.html
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
terenica1
#15 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 01-08-2014 10:39
Člen

Příspěvek: 6
Založený: 22.07.14

Já bych chtěla vědět jestli bych mohla mít tenhle locus i na Samsungu Galaxy Alpha. Tady na blogu jsem se dočetla, že prý to bude mít kovové tělo tak by možná mohl i něco snést. Nebo ne?
 
blejdamint
#16 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 01-08-2014 12:20
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

terenica1 napsal:
Já bych chtěla vědět jestli bych mohla mít tenhle locus i na Samsungu Galaxy Alpha. Tady na blogu jsem se dočetla, že prý to bude mít kovové tělo tak by možná mohl i něco snést. Nebo ne?


Zasadne navigace jen navigace a to jen ve meste, vlastne pres mesto jinak mapa a buzola na srovnani, navigace je dobra tak na najiti benzinky ci ubytovani, tecka, zbytek je k nicemu, pouzivam leta Garmin gps map 60 csx a to jen v nejnutnejsim pripadku v blbochytrym telefonu ci jak tu desku na cipa pojmenovat nemam simku bo to je jen k prdu, ale to je jen za sebe mozna to nekdo pouziva ale mapa je mapa, Howk


Ps. mozna ze dnes v teto dobe lidi ani nevi jak mapu pouzithelplessGrin
blejdamintxr650r
 
Parukar
#17 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 01-08-2014 13:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 140
Založený: 28.02.12

Parukar napsal:
Já drtím iPhone5S, ale citím, že to není ono... pouzdro mám,vše propojeno přes BT se C3... dokonce jsem pořídíl i srdíčko, kterým lze ovládat dotykový displej v rukavicích....
V létě to bude ale padat.... Překvapilo mě, že na hrazdě se vubec neklepe...
Jinak mapy :
Be-on-road, zdarma pro iOS, a pak používám OFF line mapy CityMaps2Go... sice nenavigují, ale perfektně ti na uroven ulic i v Albanii ukážou, kde právě jsi . A to někdy není málo !
navíc se k tomu dají stáhnou info z Wikipedie, jsou tam body zájmu atd... mohu jen doporučit... vše Zdarma.


Musím svůj příspěvek po cestě do Ga-Pa a po Balkánském rychlo tripu přehodnotit,,, držák jsem prodal a telefon s navigací Be-on-road mám v kapse. Pro navigování mi stačí pouze hlasové pokyny... Vyřešeno Grin
 
PavelETV
#18 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 01-08-2014 13:08
Člen

Příspěvek: 70
Založený: 11.12.10

snelcuk napsal:
Ahoj. Používáte telefon k navigování na moto? Jaký telefon? Jaký software? Držák nebo nepromokavé pouzdro? Bez zvuku nebo s nějakým sluchátkem?

Uvítám tipy na nějaké vychytané řešení. Moc děkuju


Je dost podstatné, co si kdo představuje pod pojmem navigování.
Potkal jsem spoustu lidí, kteří tvrdily, jak jim navigace perfektně funguje, ale pak se ukázalo, že si dovedou zadat adresu nebo bod a pak se tam nějak nechat dovést.
Na to skutečně stačí telefon s nějakou rozumnou aplikací.
Pokud tě však navigování baví a rád se couráš krajinou je kvalitní motonavigace nenahraditelná.
Pro cestování ( i v autě) používám Zumo 550, které udržují už léta při životě opravami a až definitivně odejde, pořídím nějaký jeho ekvivalent od Garminu.
Na ostré enduro, kolo,malou motorku nebo pěšky mám Trex 30. Příjemná věcička, která ulehčí život například v rumunských horách.
Do svého S4activ jsem zkoušel několik mapových aplikací,ale nic nebylo schopné nahradit navigaci. I když byly některé hodně dobré, vždy to narazí na omezení napájením, rychlosti přepočtu, podrobností mapy,viditelností na slunci...
Používám to jen v autě, pokud se někde zamotám nebo potřebuji najít adresu.
Upravil PavelETV dne 01-08-2014 13:09
 
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=5389
Lasky
#19 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 02-08-2014 01:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 04.11.12

Ono záleží co od toho člověk čeká. Telefon má horší viditelnost displeje na slunci, ale na druhou stranu si nemyslím, že je na motorce nutné koukat pořád na displej. Mě to přijde dost divný nechat se vodit jak ovce. Mám outdoorovej telefon Aligator RX430 eXtremo a nainstalovanou aplikaci Be on road. Ta využívá Open mapy a ty jsou myslím dostatečné. Dřív jsem používal Nokia navigaci a taky byla v pohodě. Kamarád si chválí Sygic, ale mě přijde zbytečný mít placenou aplikaci, když Be on road stačí. Já podle toho stejně nejezdím, používám to jen v případě nutnosti. Na to ani nepotřebuju držák, vzhledem k vodotěsnosti telefonu to stačí dát do tankvaku, nebo do jakýhokoliv nevodotěsnýho držáku. Mimo to byla v telefonu už nainstalovaná aplikace Compass plus, nebo tak nějak se to jmenuje a tu používám raději. Když jsem někde ztracen, tak okamžitě podá informaci o souřadnicích a severu a můžu se zas najít v mapě. Mám rád navigaci postaru. Ne že bych byl nějaká konzerva, to vůbec ne. Zkoušel jsem různá zařízení. Telefony,Garmin, Panasonic, nebo spoustu navigačních programů do laptopu.
Po letech jsem však dospěl k závěru, že všechna tato zařízení dělají z člověka tupého nemyslícího tvora. Mám to vyzkoušeno na sobě i hodně kamarádech. Kdysi jsem jezdil s kamionem po Evropě a měl jen jednu mapu Evropy bez směrovacích čísel a v měřítku 1:800tis. Jezdil jsem s tím asi 5 let a neměl problém jezdit po silničkách, které v té mapě nebyly do vesniček které tam taky nebyly. Vždycky se to nějak našlo. Pak přišla éra gps a já po dalších několika letech zjistil, že nejen já, ale i drtivá většina ostatních lidí jsme bezradní, když to přestane fungovat. Ve městech, která jsou nám docela známá jsme najednou tak nějak nejistí když nevidíme displej s tou naší šipkou, zato v nístech neznámých jsme v totálním průseru a před nervovým kolapsem. Proto jsem se od těhle věcí oprostil a naviguju postaru s mapou a kompasem. Chápu, že to mají lidi v práci, ale na motorce? Pro mě je motocykl o svobodě pohybu a radosti z jízdy a opravdu nechci a by mě buzerovala nějaká Erža a říkala mi kam mám odbočit. Pro řidiče kamionu může mít chybné odbočení fatální následky, ale pro motocyklistu to znamená jen že pojede zrovna jinudy.
Upravil Lasky dne 02-08-2014 11:03
 
PavelETV
#20 Vytisknout diskuzi
Navigace telefonem?
Přidané 02-08-2014 07:53
Člen

Příspěvek: 70
Založený: 11.12.10

To: Lasky No vidíš, tady je jasně vidět, že každý si pod pojmem " navigování " představuje něco jiného. Sto lidí, sto názorů, sto zkušeností, které jsou většinou těžko sdělitelné a nepřenosné.
Mám mapy všech krajin do kterých jedu, mnohdy v několika verzích. Je snadnější se orientovat na větší ploše mapou,než přepínat rozlišení na navigaci. Mapa tě ale podvědomě tlačí na cesty, které jsou barevně zvýrazněny a i když se tomu snaží člověk vyhnout, po nějaké době zjistí, že je zase na hlavní, či jinak barevně zvýrazněné cestě.
Podobné to je i s ukazatelem u cesty ( pokud tam nějaký je ). Snaží se tě vést cestou, kterou někdo vybral jako nejvhodnější.
Tak že ve výsledku se táhneš jako ovce podle barvy na mapě nebo podle směřovek Wink
Nejčastěji jezdím způsobem, kdy si zákažu placené cesty a hlavní tahy, povolím nezpevněné a zadám nějaký cíl, kam bych se chtěl dostat.
Když mi spočítá , že tam budu za 3 hodiny jízdou na sever a já mám k dispozici 5 hodin, tak vyrazím třeba na západ. Jedu na oči a vybíram si zajímavé silničky. GPS mi hlídá čas a pomáhá vymotat se z malých silniček ve vesničkách a po trasách, které používají a znají jen místní.
To je jeden z příkladů, jak si představuji navigování já. Neznamená to, se zapnutím navigace vypnout mozek a nechat se slepě zblbnout. Pro mne to je úžasný pomocník, který mne dostal do míst o kterých jsem dříve neměl ani tušení.
Telefon to umí také, ale navigace líp. Je rychlejší na přepočet, dá se ovládat za jízdy a je lépe čitelná.
Upravil PavelETV dne 02-08-2014 08:59
 
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=5389
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 50

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.10 sekund 355,933,665 návštěv