28.3. 2024 15:04
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
roadbook
vrtule
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 10-05-2010 01:32
Člen

Příspěvek: 15
Založený: 02.05.10

...zajímalo by mne zda používáte roadbook, v čem se vám nejvíce osvědčil, co vám na něm vadí, jaký typ a výrobce je doporučeníhodný?
...uvažuji o něm, ale přiznám se, že mne odrazuje příprava - vyhledání a vypsání trasy, tisk, stříhání a lepení kotoučků, navíjení ...kolik času zabere příprava a jak si vše nutné k použití roadbooku vlastně chystáte? jsou nějaké finty a vychytávky?

...díky flower
 
www.CENDURO.cz
3X
#2 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 10-05-2010 19:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

právě pro tyto složitosti jej nepoužívám, trasu si připravím do navigace, nemusím nic převíjet a hlavně složitě tisknou na papírovou roli

doposud jsem nenašel pro mě jedinou výhodu této krabičky
 
xx4
#3 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 10-05-2010 22:22
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Vyráběl jsem si jej sám a pokud jedu delší trasu než jsem schopný si zapamatovat,tak jej použiju.Nic netisknu,propiskou si napíšu poznámky na roli a postupně odvíjím tak jak jdou orientační body za sebou.
Navigaci jsem si pořídil,použil a ......prodal.Jednak mě to kolikrát posílalo někam do polí a druhak jsem docela ztrácel pojem o prostoru kde se pohybuju.Mapu na nádrži a rolku papíru na řídítkách.Holt jsem staromilec.
Pro šťouraly.Neplést s jinou rolkou papíru Grin
 
bystricke
#4 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 10-05-2010 22:46
Člen

Příspěvek: 638
Založený: 02.05.10

zrovna já se spletlhilarioustaky používám rolku papíru,ovšem k trochu jiným účelůmblushing
já osobně bych tuto krabičku nechtěl,páč nemám rád složité přípravy na nějakých papírkách,GPS je mnohem lepší a víš přesně kde seš,nemusíš nic posouvat,můžeš se plně soustředit na jízdu,pokud někde není signál GPS,tak tam to asi má nějaký smysl,jinak ne e
koupit si tuto krabičku mi připadne jako doma vyhodit super moderní televizu a koupit si místo ní dětské divadélko se dvěma loutkamaWink
 
www.begr.cz
xx4
#5 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 10-05-2010 22:54
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

bystricke napsal:
zrovna já se spletlhilarioustaky používám rolku papíru,ovšem k trochu jiným účelůmblushing
já osobně bych tuto krabičku nechtěl,páč nemám rád složité přípravy na nějakých papírkách,GPS je mnohem lepší a víš přesně kde seš,nemusíš nic posouvat,můžeš se plně soustředit na jízdu,pokud někde není signál GPS,tak tam to asi má nějaký smysl,jinak ne e
koupit si tuto krabičku mi připadne jako doma vyhodit super moderní televizu a koupit si místo ní dětské divadélko se dvěma loutkamaWink


NezklamalsGrinGrin .

Pokud budu mluvit za sebe,tak o nějakých velkých přípravách není ani řeči.Napsáno a navinuto mám za pár minut a fertig.Maximálně cestou operativně doplním nebo upravím detaily.
Upravil xx4 dne 10-05-2010 22:57
 
3X
#6 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 11-05-2010 09:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

pavelgs napsal:
bystricke napsal:
zrovna já se spletlhilarioustaky používám rolku papíru,ovšem k trochu jiným účelůmblushing
já osobně bych tuto krabičku nechtěl,páč nemám rád složité přípravy na nějakých papírkách,GPS je mnohem lepší a víš přesně kde seš,nemusíš nic posouvat,můžeš se plně soustředit na jízdu,pokud někde není signál GPS,tak tam to asi má nějaký smysl,jinak ne e
koupit si tuto krabičku mi připadne jako doma vyhodit super moderní televizu a koupit si místo ní dětské divadélko se dvěma loutkamaWink


NezklamalsGrinGrin .

Pokud budu mluvit za sebe,tak o nějakých velkých přípravách není ani řeči.Napsáno a navinuto mám za pár minut a fertig.Maximálně cestou operativně doplním nebo upravím detaily.


to je fakt, když tam máš jen napsané, drž se toho přede mnou secret
 
xx4
#7 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 11-05-2010 17:27
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

3X napsal:
pavelgs napsal:
bystricke napsal:
zrovna já se spletlhilarioustaky používám rolku papíru,ovšem k trochu jiným účelůmblushing
já osobně bych tuto krabičku nechtěl,páč nemám rád složité přípravy na nějakých papírkách,GPS je mnohem lepší a víš přesně kde seš,nemusíš nic posouvat,můžeš se plně soustředit na jízdu,pokud někde není signál GPS,tak tam to asi má nějaký smysl,jinak ne e
koupit si tuto krabičku mi připadne jako doma vyhodit super moderní televizu a koupit si místo ní dětské divadélko se dvěma loutkamaWink


NezklamalsGrinGrin .

Pokud budu mluvit za sebe,tak o nějakých velkých přípravách není ani řeči.Napsáno a navinuto mám za pár minut a fertig.Maximálně cestou operativně doplním nebo upravím detaily.


to je fakt, když tam máš jen napsané, drž se toho přede mnou secret


Šťourale.Ale na druhou stranu.Kdo z vás takovou možnost v GPS má.secret
 
jencekgs
#8 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 11-05-2010 17:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Já tak trochu souhlasím s Pavlem. Prostě ježdění z navigací je jak jet vlakem. Přesně víš kudma pojedeš.
Používám mapu a a lístek v tankvaku pod slídou se základníma bodama cesty. Navigaci používám pouze ve městě.
S Rablenkou cestou necestou
 
bystricke
#9 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 11-05-2010 19:41
Člen

Příspěvek: 638
Založený: 02.05.10

papírkovat můžete,kdysi sem si to taky psal,měl jsem na DR 600 bílé kryty rukou a naty jsem to psal,když sem jel do písku,měl sem tam napsané za zahradou vpravo na dětské hřištěblushingannoy
každému chutná něco jiného
 
www.begr.cz
refi
#10 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 12-05-2010 08:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

roadbook je podle mně skvělý na doladění detailů po trase. nebo při orientačních závodech, kdy je důležité, u kterého stromu nebo kapličky zahnout do pole Grin tohle žádná gps nenahradí Smile
mám roadbook od čížka, ten je asi nejvíc profláklý. syn mi do něj udělal podsvícení, takže spokojenost. ale uznávám, že je to pro hračičky, příprava není na pár minut.
 
refi.rajce.net
milos
#11 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 14-05-2010 09:42
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 35
Založený: 21.04.10

Každá věc je na něco určena. Roadbook tedy primárně pro orientační závody. Dá se využít i při cestování, což asi Vrtule máš teď na mysli. Ale stejně, jako GPS nenahradí mapu, tak je roadbook jen jako další doplněk pro zpříjemnění cesty. Při cestování na delší vzdálenosti a do neznámých míst v něm mám jen hlavní směrové body, protože na GPS se nemůže člověk vždy jen bezhlavě spolehnout. Ale přiznám se, že ho používám jen vyjímečně.
 
www.bmwgs.cz
prezi
#12 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 10-07-2010 16:27
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

...sympatické, ekonomické a funkční řešení thumbs up

'http://img651.imageshack.us/img651/6343/p1080375.jpg'

(stačí 1ks folie, kousek lepicí pásky a list A4 přehnutý napůl)
 
www.CENDURO.cz
ivan66
#13 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 10-07-2010 21:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

Nevím, nevím, ale vážně uvažuju o nákupu u Čížka.
Toto co je na fotce je ale originálníGrinGrin
 
xx4
#14 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 10-07-2010 22:01
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Přiznávám se k autorstvíblushing .U svého původního roadbooku nemám předělané uchycení na řídítka LC8,tak jsem použil tohle osvědčené řešení.Grin

 
petr_t
#15 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 10-07-2010 22:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

má své pro a proti,nejlepší je na něm poslední nápis "DOMŮ"pray
 
PeterKeke
#16 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 06-09-2010 20:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 37
Založený: 06.09.10

Čížek.... thumbs up
 
Peacemaker
#17 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 06-09-2010 22:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 180
Založený: 02.05.10

ja roadbook vyuzil jenom pri soutezich, pro cestovani je myslim dostatecna slida na tankvaku, pokud ji teda tankvak ma

jinak elektricky RB od TT byl skvely, to anothumbs up skoda, ze jsem ho spolu s IMEM nevyuzil pri nejake spise ciste orientacni soutezi, je to paradni zarizeni
 
petr_t
#18 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 07-09-2010 06:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

ten obyč od Čížka máme taky už nějakej pátek,má jen nevýhodu že se někdy musí povolit jedna strana,pak se mi stalo že se mi to přerolovalo a byl jsem stejně v řiti.helplessGrin
s větrem ve vlasechmusic
 
TomElefant750
#19 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 07-09-2010 10:30
Člen

Příspěvek: 775
Založený: 30.05.10

Tak já zas RB od Čížka rád používám i na takové ty přesuny "po okreskách přes celouČR" - nemám rád dálnice a tak když je čas, sednu si k mapě a napíšu si itík se všema vesnicema, křižovatkama a číslama silnic kudy jedu a 200 - 300km neznámými místy po okreskách může člověk projet bez zastavování a koukání do mapy přesně tou trasou kterou si naplánoval. A ta příprava mě baví, dvě hoďky s mapo a s papírem, hledám pěkný cesty, co by kde bylo zajímavýho...
Čau, Tom
 
moranka
#20 Vytisknout diskuzi
roadbook
Přidané 07-09-2010 11:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 227
Založený: 04.05.10

no jak už psal Petr, máme Čížka a doposud jsme ho moc nepoužívali, ale mé poslední 2-3 samostané cesty po republice byl teda dost vytížen a přicházím mu na chuť. Je fakt, že už i těma drobnýma chybama, jak si cestu dobře zaznačit se člověk učí a myslím, že se stane - teda aspoň mým dobrým kamarádem. Však já to zapisování vypiluju music
Každopádně mi to přijde lepší než mapa na nádrži v tankvaku, na kterou za jízdy stejně dobře nevidím a každou chvíli zastavovat a koukat do ní, je docela otrava.
poprvé zkusíš,...............................pak už nelze jinakblushing
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 42

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.04 sekund 355,934,234 návštěv