28.3. 2024 09:48
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Motocykl a STK
abbe Faria
#41 Vytisknout diskuzi
Přidané 30-04-2016 07:12
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

A ještě jedna věc.V německu jsem byl když jsem viděl ty přestavby chopperu, endur, silnic a co jsem slyšel ..když to schválí ta jejich dekra tak je to svatý.
Tohle je zase bič na lidi a státní uředník je bůhAngry
 
Barney
#42 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 30-04-2016 19:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1101
Založený: 02.05.10

ČT24: Nová pravidla technických kontrol motorkáři nemilují. Vysněné doplňky musí dolů

http://www.ceskat...-musi-dolu
Upravil Barney dne 30-04-2016 19:06
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
12345
#43 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 30-04-2016 19:38
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Des dopo jsem byl na STK se Suzuki 750 a úplně bez potíží.Smile
12345 přiložený následující obrázek:


[192.51Kb]
Upravil 12345 dne 30-04-2016 19:39
 
abbe Faria
#44 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 30-04-2016 21:28
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Krásnej stroj ,je pravda ,že by doplňky tý motorce jen ubírali na krásethumbs up
 
rcmony
#45 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 04-05-2016 09:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 24
Založený: 28.06.11

Aktuální postřeh z mé pondělní STK. Vyšší plexi od AMR (kouzelné E nenalezeno) s přímluvou druhého technika ("dyť je to tovární výrobek, to neřeš"Wink, zrcátka mají E - pohoda. Největší problém byl svítící pásek v kufru GIVI jako brzdovka - porada s tlustou knihou a PC, na moto může být jen jedno brzdové světlo (opět porada techniků (teď už tří), čí víc toho svítí, tím líp je to vidět - NE) a já tam vidím jen odrazku, takže bez závad pouze s kouzelnou větou "Pokud Vás zastaví hlídka a bude to svítit, stav vozidla neodpovídá STK a dostanete pokutu". Tuto kouzelnou větičku jsem během čekání "na uplynutí potřebného času" slyšel ještě asi 4x vedle na lince náklaďák, skůtr a osobák. Takže záleží na přístupu každého soudruha technika a na tom kdo jim jak vyškolil a nastavil pravidla, protože podle toho článku v úvodu bych neměl mít problém, brzdovky jsou dvě, jsou symetricky umístěné a ne výše než 1500mm.
Upravil rcmony dne 04-05-2016 09:49
 
abbe Faria
#46 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 04-05-2016 20:08
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Já už do toho nechci rejpat...možná , že ty postřehy z STK si dělají sami pro sebe ,aby věděli po čem jítSad
Nechme toho a v pohoFrown
 
snelcuk
#47 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 05-05-2016 10:20
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Naopak! Pište své zkušenosti. Musíme tam všichni (na STK) tak ať víme do čeho jdeme Smile
 
Stepan_enduro
#48 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 05-05-2016 13:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 259
Založený: 22.10.14

byl jsem v únoru a žádné problémy se nekonaly. jediný rozdíl byl, že motorka musela na halu a fotilo se. kontrolovali vin, světla, gumy atd.samodomo štítek, absence zadních stupaček(úplně jsem na ně zapomněl) a origo budíků prošly bez povsimnuti...na tachometr koso měl jenom dotaz, jestli ukazuje celkové km, tak ať ho zapnu, že si je vyfotí... při kontrole pneu jsem sám upozornil na lehce odlišný rozměr na zadním kole... řekl, že se nebude zabývat malichernostma...prostě stk jako vždycky, vše fungovalo, tudíž bez závad... podotýkám, že se neznáme a úplatky nedávám...
...kdo se ráno nestydí, ten se večer nebavil...
 
12345
#49 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 05-05-2016 13:23
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Tak to buď rád že jsi rádcomforta nikde nepiš kde to bylo aby si na ně náhodou neposvítili....Smile
 
Joe
#50 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 05-05-2016 13:33
Člen

Příspěvek: 285
Založený: 31.05.10

Opět pneu.
Zjišťoval jsem to přímo u nás na STK - vedoucí. Pokud má pneumatika všechny náležitosti co má mít, tak je jedno jestli je krosová, enduro. Jedná se o hmotností a rychlostní index samozřejmostí je homologační "E". Pokud je u pneu provedení M+S, tedy tzv. zimní může mít nižší rychlostní index s tím, že ve vizuelním poli řidiče (přístrojovka) se umístí lístek s textem - max. rychlost té pneu třeba 130 km/h.
Testovací jezdec firmy Mitas
Když asfalt nedrží Mitas tě podržíGrin
 
abbe Faria
#51 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 05-05-2016 17:41
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Joe napsal:
Opět pneu.
Zjišťoval jsem to přímo u nás na STK - vedoucí. Pokud má pneumatika všechny náležitosti co má mít, tak je jedno jestli je krosová, enduro. Jedná se o hmotností a rychlostní index samozřejmostí je homologační "E". Pokud je u pneu provedení M+S, tedy tzv. zimní může mít nižší rychlostní index s tím, že ve vizuelním poli řidiče (přístrojovka) se umístí lístek s textem - max. rychlost té pneu třeba 130 km/h.

Takže tohle teda platí to jsem rád,že mi konečně někdo odpověděl.
A mám vzadu 09 mitas bez m/s je to dakarka 140 na 17 jak to je tam?
 
Bob600
#52 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 09-05-2016 09:28
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 16.01.16

Když nemáš označení M/S, obávám se, že to předpis nezná (teda vyřešení problému indexu rychlosti tím, že dáš na "palubku" upozornění o maximální nižší rychlosti). Je to shodné jako u aut. Je fuk, jaký máš dezén,je-li homologovaný, podstatný je rozměr (zda odpovídá TP) a rychlostní index (kde lze u M+S mít spolu s upozorněním index nižší).
 
abbe Faria
#53 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 09-05-2016 22:22
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Bob600 napsal:
Když nemáš označení M/S, obávám se, že to předpis nezná (teda vyřešení problému indexu rychlosti tím, že dáš na "palubku" upozornění o maximální nižší rychlosti). Je to shodné jako u aut. Je fuk, jaký máš dezén,je-li homologovaný, podstatný je rozměr (zda odpovídá TP) a rychlostní index (kde lze u M+S mít spolu s upozorněním index nižší).

Děkuji za radu ,ale tohle už napsal joe.V předu mám michelin značení ms vzadu mitas to značení je u mitasu jiné ..ptám se jaké. Tohle co jsi mi odpověděl už vímthumbs up
 
Jirik
#54 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 10-05-2016 09:35
Člen

Příspěvek: 45
Založený: 18.12.15

Předpis č. 341/2014 Sb.
Vyhláška o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích
http://www.zakony...s/2014-341
Viz. "Přílohy", Technické požadavky na konstrukci a stav výbavy, odstavec: F) Technické požadavky na výbavu vozidel koly, pneumatikami a protiskluzovými řetězy, pododstavec:
2. V případě vybavení vozidla zimními pneumatikami, dle odstavce 13 s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, musí být uvnitř vozidla a na vždy viditelném místě z pohledu řidiče upevněn výstražný štítek, který udává nejnižší hodnotu maximální rychlostní kapacitu pneumatik pro jízdu na sněhu. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle, například palubním počítačem.
a
13. Vozidlo nesmí být, s výjimkou nouzového dojetí, současně vybaveno pneumatikami různých rozměrů a konstrukcí, pokud při schválení technické způsobilosti není stanoveno jinak. Na téže nápravě musí být používány pouze shodné pneumatiky. Konstrukcí pneumatiky se rozumí konstrukce diagonální, radiální, smíšená - BIAS BELTED. Shodnou pneumatikou se rozumí pneumatika stejného rozměru, konstrukce, druhu dezénu a obchodní značky. Druhem dezénu pneumatiky se rozumí dezén letní a dezén zimní, u něhož je na bočnici pneumatiky vyznačeno označení M+S, M.S, M/S nebo MS; za zimní dezén se považuje též speciální dezén, u něhož je na bočnici pneumatiky vyznačeno označení ET, ML, MPT nebo POR.
 
PetrAT
#55 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 10-05-2016 13:27
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

http://zpravy.idn...domaci_ale
 
qwert
#56 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 10-05-2016 13:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

No do homologovaného Akrapa i s db kilerem drát zasunu až do svodu.To mohl zas vymyslet jen de.bil..
 
TomElefant750
#57 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 10-05-2016 14:05
Člen

Příspěvek: 775
Založený: 30.05.10

Poměrně by mě najímalo na základě čeho by chtěl opicajt strkat cokoli do vejfuku, speciálně pokud prokážeš homologaci. Asi bych ho hnal.
Čau, Tom
 
qwert
#58 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 10-05-2016 14:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

No přece na základě te brožury posvěcené ministerstvem..
 
Hadislav
#59 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 10-05-2016 15:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 181
Založený: 21.08.13

Já furt nechápal, proč z Emériky jsou co chvíli záběry z vrtulníků, jak se někdo snaží ujet policejní hlídce. A to zřejmě nemají takový vocasy na ministerstvech jak mi. Představa, že mi chce opicajt s mozkovým myšlením klackem, co najde u silnice odpanit vejfuk, se mi fakt nelíbí.

Chystá se údajně novela bodového systému a kromě toho, že se mají zpřísnit body, tak se má zvýšit horní cenová hranice u přestupků. Mimo jiné se má taky zavést minimální částka pro řešení na místě na 1500Kč. To už žádná prdel není. Ale aspoň to bude motivace všechno hnát přes správní řízení a policie si žádný čárky za "vyřešený" přestupky nezapíše. "Odborníci" se furt ohání Německem, ale v porovnání s našima platama tam jsou pokuty za hubičku a budou na tom asi ještě líp.

http://road-fens.cz/
 
maco76
#60 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 10-05-2016 17:00
Člen

Příspěvek: 23
Založený: 07.08.15

Dnes STK na TA 600.
Po loňském leteckém dni je tam enduro světlo s homologací miniblinkry s homologací. a vysoký blatník,upravil jsem přední blinkry dle technika a stk prošla.Grin
Takže opravdu záleží na koho narazíte.
Druhému vadili i homologované mini blikry.finger
Takže pokud není vše v 100% originálu zajít před vlastní STK za rozumným technikem ať se k tomu vyjádří on.

Fotí se to i proto aby policie při kontrole ověřila stav podle foto z STK a hned viděli co se na motorce dodělalo po STK,neschvalené doplňky atd. tak mi to bylo řečeno.
Pokud něco sundám před STK co tam nemá být a potom namontuji tak to je špatně.
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 47

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.20 sekund 355,883,634 návštěv