28.3. 2024 17:27
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: TOURATECH
 Tisk diskuze
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
marvy
Přidané 18-08-2015 13:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

to alex227: Nevím jak na jinejch linkách, ale jestli ty OSM mapy stahuješ z http://garmin.ope...eetmap.nl/ , tak si nestahuj jednotlivý země, ale naklikej si na mapě oblasti nebo země, který potřebuješ a zadej svůj email. Ten robot ti vygeneruje přesně co chceš v jednom souboru. Trvá to většinou tak max 24 hod. Když je to pro tebe hotový, tak ti přijde na meil oznámení s odkazem, kde máš jak ten img, tak i exáč pro MS do win, tak i pro ios
Asi jsem divnej a proto mám v motorce tříválec a boxera v autě ;-)
 
http://marvysweb.blogspot.com/
alex227
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 18-08-2015 13:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 42
Založený: 25.08.12

Díky pánové, vyzkouším a dám vědět.
Každý člověk umře. Ale ne každý člověk žije.
 
alex227
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 18-08-2015 20:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 42
Založený: 25.08.12

Pánové,
díky moc za čas, který jste mi věnovali! Zafungoval následující postup - na OpenStreetMap jsem si označil region, který jsem si nechal zaslat na mail. Soubor jsem odzipoval a tak, jak byl (bez přejmenování), jsem ho nahrál na kartu (do adresáře Garmin) v Zumo 220. Podotýkám, že na kartě nic jiného nemám. Zdá se, že to funguje bez problémů:-)
Každý člověk umře. Ale ne každý člověk žije.
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 20-08-2015 13:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

alex: jen na doplnění - tímhle postupem ti přišel soubor s názvem gmapsupp.img
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Beda
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 20-08-2015 19:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 123
Založený: 10.08.11

Ja taky dekujii za analýzu zavady...jeste se zeptam jak blb ale: nejde tam napasovat ten mensi displej....jak nsi psal ze je treba o 2 mm mensi? Nevim jak tam drzi ale predpokladam ze v nejakem osazeni...to bych si umel poresit....snad to eni uplna blbosthelpless
 
www.dr-big.cz
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 21-08-2015 10:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Beda: no elektricky jde a pochopitelně funguje. Jen je nahoře 2mm mezera - prostě je tam díra. Neumím si představit, jak by se s tím ta navigace provozovala a jak by držela - a dávat tam housenku ze silikonu je blbost. Displej drží právě za okraje přichycený proti tomu hornímu plastovému dílu a když propadne otvorem na druhou stranu, tak jak ho tam upevníš? To je blbost. Některé navigace jsou ale vybavené právě tím menším, především ty původem z USA mívají 76 x 63mm a jiné 79 x 64.5mm
Ale z číny mi přišel taky displej 79 x 68mm, který je zase moc velký. Ideální je vyndat nejdřív ten původní displej, změřit ho jaký to je typ a objednat a doufat, že přijde ten správný rozměr.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
lodyha
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 21-08-2015 17:26
Člen

Příspěvek: 47
Založený: 03.06.10

Tome mám dotaz,vypadl mě ze Zumo550 çudlík, kterým se zapíná a vypíná.Dá se sehnat nový? Bez tohonbje navigace prakticky v háji páč by do ní teklo.
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 21-08-2015 17:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

lodyha: to je dost smůla. Předpokládám že vypadl ten gumový čudlík na plastovém obalu a ne mikrospínač uvnitř.
Musíš sehnat buď maketu (garmin je prodával a gumové čudlíky jsou identické jako u ostré navigace) nebo nefunkční navigaci. Ebay bude asi jediná šance..
Hodně lidí jezdí s čudlem napůl nebo úplně vylomeným a mají to přelepené páskou. Bohužel tohle je jinak neřešitelný.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
lodyha
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 21-08-2015 17:51
Člen

Příspěvek: 47
Založený: 03.06.10

Dík za odpobugs
 
qwert
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 21-08-2015 21:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Tome mám v 660 nahranou předem připravenou trasu a když ji jedu neustále mi vyskakuje přes displey okno s nápisem Přiblížení k.Dá se to nějak vypnout?
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 22-08-2015 00:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

qwert napsal:
Tome mám v 660 nahranou předem připravenou trasu a když ji jedu neustále mi vyskakuje přes displey okno s nápisem Přiblížení k.Dá se to nějak vypnout?


Tohle je skoro na samostatné téma. Je to taková už trošku "vyšší dívčí"...
Přemýšlím, jak to odpovědět na nezabřednout do pekla, protože to je docela zamotaná věc a jedna odpověď vyvolá sérii dalších otázek a je to na celé večery..
Tak třeba takhle:

- záleží hrozně na tom, z jakého programu tu trasu posíláš. Vlastně nezáleží ani moc na tom, v jakém byla připravená ale čistě na tom, z čeho byla odeslaná. BC se chová jinak než MS.
MS odesílá trasy i do starších zařízení typu Zumo 550 a 660 v ořezanější podobě než BC, což je v tomhle případě výhoda, protože "praporkované" waypointy a viabody interpretuje jako shapovací, tedy nepraporkované (= bez audio avíza). BC všechny praporované body posílá tak, jak je vidí - tedy jako WP s praporkem a to v Zumu znamená že ho má hlásit. V praxi ale obyčejnou trasu připravenou z nějakého třetího zdroje (import) vidíš plnou praporků a neustále s otravující hláškou o přiblížení k nějakému nesmyslnému bodu.
Takže nejdřív bych rád věděl, odkud je ta trasa (původ) a z jakého SW jí posíláš do navigace nebo jestli jí náhodou neposíláš rovnou v GPX podobě jak jsi jí někde vygeneroval.
Pokud jí posíláš tak, jak někde z něčeho vypadla, tak jí zkus "prohnat" MS a poslat do navigace pomocí odeslání do zařízení z MS. Možná to pomůže s větší částí problému. Pokud ne, můžeš editovat lomové body které tam vidíš jako zbytečné a případně je trošku posunout. Body umístěné na silnici bez adresy nebo na křižovatky dvou silnice se neanoncují, všechny body na místech lokalizovatelných adresou se standardně anoncují. Takže stačí přesunout bod o kousek dál a může být po problému. Je to ale pakárna.
Další možnost je otevřít tu trasu v BC a tam máš možnost editovat body taky ale na rozdíl od MS u nich můžeš změnit status z viabodu na shapovací bod, které se nealertují.
Otevřeš trasu v BC a když jí rozklikneš (sorry, používám anglickou verzi tak nevím z hlavy jak to je v českém překladu) resp. dáš na ní properties, tak tam vidíš záložky "route directions" a "route options".
Sestavil jsem jednoduchou trasu s pár lomovými waypointy. Standardně to vypadá v té záložce options takhle:

'https://lh3.googleusercontent.com/-UROVp364_XU/VdeaY6ltrNI/AAAAAAABY1E/SsCntyfheRU/s800-Ic42/BC1.JPG'

Vidíš tu vlaječku u bodu "ondřejov"? Tak to znamená, že se to bude hlásit.
Když to chci změnit, stačí otevřít v záložce "properties" ten konkrétní bod pravým tlačítkem a změnit ten bod z waypointu na tvarovací (změnit tam volbu "alert on arrival" na "dont alert on arrival"Wink a nebude se to hlásit. Když se pak podíváš do záložky vedle, vlaječka zmizí.

'https://lh3.googleusercontent.com/-X_Ntf_j9YZM/VdeaYy3VBtI/AAAAAAABY1A/C4QwPgu3WZ8/s977-Ic42/BC2.JPG'

Problém je v tom, že když je to importovaná trasa z něčeho jiného, plná nesmyslných bodíků které jsou všechny jako WP, tak se ti to rozsype a zjistíš, že tudy cesta u některých importovaných tras prostě nevede, protože by tě z toho švihlo.

Takže další možnost je převést tu trasu na stopu a nechat jí přepočítat nějakým programem s pevně daným počtem WP v jedné trase. Propojí se to přímkama ale pak to dáš přepočítat a obvykle z toho vypadne něco rozumně použitelného. Problém je v tom, že zrovna u všech navigací Zumo je docela velké omezení počtu bodů na trase které zvládnou.
Tak další možnost - stáhni si prográmek JaVaWa RTW Tool.
Pro člověka, který připravuje trasy z externích zdrojů a vůbec pracuje intenzivně s GPS, je to jeden ze základních nástrojů. Tenhle program umí super čistit logy od bordelu, převádět trasy na série POI a mimo jiné umí "de-flaggovat" trasy na jeden stisk. Prostě to odstraní ty vlaječky z celé trasy a uloží stovku WP jako shapovací body bez avíza ve vteřině. Ovládání je dost krkolomný ale to u GPS programů je docela normální.

Takže snad jsem to nějak nastínil, zkus ty postupy a uvidíš, co ti bude fungovat a vyhovovat nejlíp. Třeba bude stačit poslat to do navigace z MS a bude to OK, nebo ručně editovat lomový body v BC.

Kdyby ti nevyhovoval ten JaVaWa, tak zkus jednoúčelový Poni Killer, který někdo napsal pro Zumo 550 už někdy děsně dávno. Léta jsem ho nezkoušel, tak nevím, jestli bude fungovat se zdrojem tras co používáš (proto je dobrý vědět odkud jsou ty trasy původem - na což jsem se ptal na začátku). Každopádně zkusit to můžeš. Stáhneš ho tady:

http://www.fes-so...unflag.zip

Program jsem fakt nezkoušel léta, odkaz stále funguje ale radši ověř co tam stahuješ a jestli to je čistý. Moje stará verze je 1.70 a pamatuju si, že se muselo zadávat z jaké verze MS jsou vstupní data, protože to nepoznalo automaticky. Každopádně to fungovalo dobře. Zumo 550 trpělo na trasy posetý oranžovýma a zelenýma vlaječkama hodně.

Tak good luck a případně v neděli večer budu na příjmu na nějakou další odpověď.



-
Upravil TomasTT dne 24-08-2015 10:41
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
qwert
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 22-08-2015 16:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Tak to je opravdu vyšší dívčí.Jako bych koukal na návod k sestrojení atomové bomby.Ale děkuji ti za tvou neunavnou snahu pomoci..clap
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 24-08-2015 10:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

qwert:

Tak to nestuduj a zkus to postupně - začni tím, že napíšeš odkud je ta trasa (původ - v čem je vytvořená) a z jakého programu jí posíláš do navigace.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
qwert
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 24-08-2015 13:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Trasa vytvořená na Mapách.cz, v GPX odeslána do Mapsource a následně do navi..
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 24-08-2015 15:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

qwert: jasně, tak zkus tu trasu otevřít v basecampu, vyber ty body, kde nechceš aby se to hlášení ukazovalo a dej pravé tlačítko myši a změň v těch "properties" tu položku "alert..." na "no alert..." - viz můj příspěvek a ty screenshoty. Neumím udělat screenshot obrazovky s vyrolovaným menu ale prostě když budeš mít zobrazení jako na tom druhém obrázku, vybereš nějaký bod a dáš na něj pravé tlačítko, otevře se nabídka kde to avízo najdeš na první záložce asi tak uprostřed. Pak to do navigace pošli přímo z toho basecampu a mělo by to být vyřešeno.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
qwert
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 24-08-2015 16:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Jestli je basecamp nějaký program tak ten určitě nemám a jestli bych musel každou trasu takhle znova předělávat tak na to zas nemám já..
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 24-08-2015 17:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

qwert napsal:
Jestli je basecamp nějaký program tak ten určitě nemám a jestli bych musel každou trasu takhle znova předělávat tak na to zas nemám já..


jojo, basecamp (BC) je jeden ze základních programů pro komunikaci s garmin GPS. Ten druhý je MapSource (MS).
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Beda
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 30-08-2015 18:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 123
Založený: 10.08.11

Tome prosimte jake mas rozmery tech cinskych displeju na 550 co ty tam lezi ladem? Mamn ejaky napad ale musim to nejdriv zmerit..paknbych dal vedet...abych nebyl za blbce hned :-) .diky...Beda
 
www.dr-big.cz
Thymallus
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 31-08-2015 13:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 238
Založený: 16.05.10

TomasTT
printscreen s vyrolovaným menu:
Ctrl+prinscreen
Smile
Když je vůle, cesta se najde Wink
'http://www.atomer.sk/user/10316/upload/ftp_client/rajce.png'
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 31-08-2015 13:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Beda napsal:
Tome prosimte jake mas rozmery tech cinskych displeju na 550 co ty tam lezi ladem? Mamn ejaky napad ale musim to nejdriv zmerit..paknbych dal vedet...abych nebyl za blbce hned :-) .diky...Beda


76x63mm
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 45

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.08 sekund 355,954,658 návštěv