28.3. 2024 23:47
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: TOURATECH
 Tisk diskuze
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
TomasTT
Přidané 31-08-2015 13:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Thymallus napsal:
TomasTT
printscreen s vyrolovaným menu:
Ctrl+prinscreen
Smile


Díky moc Smile
Já používám obvykle ten prográmek co je součástí Win7 - otisk obrazovky. Nenapadl mě printscreen Wink
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Krupa Cestmir
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 31-08-2015 19:22
Člen

Příspěvek: 18
Založený: 07.01.15

Ahoj Tomási,

Mam dotaz na uchováni projetych tras Garmin Zumo 660.

Jak si můžu projeté trasy převest do BC, a aby se uchovaly v paměti Garmin nesmím jej vypnout přimo na přistroji ale jen napajenim?

Díky,Smile
Č.Krupa
Upravil Krupa Cestmir dne 31-08-2015 19:24
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 01-09-2015 10:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Krupa Cestmir napsal:
Ahoj Tomási,

Mam dotaz na uchováni projetych tras Garmin Zumo 660.

Jak si můžu projeté trasy převest do BC, a aby se uchovaly v paměti Garmin nesmím jej vypnout přimo na přistroji ale jen napajenim?

Díky,Smile
Č.Krupa


Úplně nerozumím tomu vypínání...
Takže takhle - prošlé stopy můžeš kdykoliv stáhnout z navigace do počítače překopírováním celé složky GARMIN/GPX z navigace. Tím budeš mít na počítači kopii currentu i archívů z podsložky ARCHIVE. Kterýkoliv z těch .GPX si můžeš otevřít v BC nebo MS
V navigaci pokud to nesmažeš, tak to zůstane ale používat můžeš jen data ze souboru current..., protože archívy navigace nevidí tak jako tak.
Nicméně v currentu jsou i tvoje trasy a waypointy. Samotné prošlé stopy z currentu jdou odstranit pomocí volby odstranění historie cestování ze správy tvých dat v navigaci. Vypínání a zapínání navigace na to nemá vliv. Pochopitelně při vypnutí navigace se nezaznamenává trasa do currentu, to je jasné.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
hobr
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 01-09-2015 15:55
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Ahoj. Mám "menší" problém. Zadám do navi (G nüvi 250w) adresu. Do cíle mne přivede o "pár baráků" dál. Příklad - navolím místo - čp 254. Dojedu (podle navigace) k čp 270. Rozdíl je zhruba 300 - 500m.
Dá se s tím něco udělat, nebo rovnou "zrecyklovat"?
Díky H.
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 01-09-2015 15:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

hobr napsal:
Ahoj. Mám "menší" problém. Zadám do navi (G nüvi 250w) adresu. Do cíle mne přivede o "pár baráků" dál. Příklad - navolím místo - čp 254. Dojedu (podle navigace) k čp 270. Rozdíl je zhruba 300 - 500m.
Dá se s tím něco udělat, nebo rovnou "zrecyklovat"?
Díky H.


Při jakémkoliv dotazu tohoto typu je hrozně důležité napsat jakou mapu máš aktivní (zaškrtnutou) a pak napsat konkrétní místo aby se dalo podívat do té dané mapy, co tam je nebo není.
Pokud používáš nějakou starou mapu, tak je klidně možné, že to číslo co hledáš vůbec nemá a zvolí jako cíl nejbližší. Ale to je vidět při zadávání adresy. Nicméně kvůli tomu vznikla mapa sídel ČR, která se jmenovala "adresy čr" a dalo se v ní zadat jakékoliv číslo popisné, které si navigace pamatuje jako waypoint a do toho pak naviguje pomocí zvolené mapy, která sama o sobě neví, že jede do čísla 254 ale na nějaké souřadnice.

Předpokládám že když stojíš na nějakém místě tak navigace neukazuje 300m chybu - že bys jakoby stál o kus dál. To by byl problém jiný.
Upravil TomasTT dne 01-09-2015 16:00
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
hobr
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 01-09-2015 16:10
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Díky za odpověďclap. Jelikož takovým věcem nerozumím, budu muset pohledat někoho v okolí.
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 01-09-2015 16:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

hobr: upřímně řečeno - jak pak chceš používat GPS, když nerozumíš tomu že v té navigaci jsou nějaké mapy, že v té mapě nemusí být konkrétní číslo popisné, protože je mapa moc stará? To jsou absolutně základní věci, volba mapy, volba způsobu navigace do cíle, zadávání cílů a volba omezení, kudy navigace má nebo nemá navigovat - to jsou fakt naprosté základní věci.
Pokud nevíš, jakou tam máš mapu, tak se nedá odpovědět na tu otázku proč ti navigace ukazuje cíl o kus vedle.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
hobr
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 01-09-2015 18:28
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Máš pravdu! Ale stačí mi, že si zadám adresu a pak jedu víceméně podle sebe (jezdím jen po republice a vždy si trasu prohlédnu v mapě). Důležitý je směr, abych se trefil do cíle. Na to mé (ne)schopnosti (ovládat navigaci) stačí.
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 01-09-2015 18:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

hobr: no jasně - ale první věc kterou prostě musíš udělat s každým garminem je zvolit jen jednu mapu a druhá věc hned potom je zvolit metodu výpočtu trasy (nejryhlejší, nejkratší..) a kudy nejezdit (vyhýbat se placeným, trajektům, šotolině...)
A pak teprve volit cíl.
Tohle je fakt dost důležitý.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Beda
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 01-09-2015 19:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 123
Založený: 10.08.11

Jen na doplneni mojeho tematu zumo 550...Tak jsem sehnal nefunkni navigaci... asi deska v hajii....prehodil displej a funguje jak nova..... toz tak.... :-)
 
www.dr-big.cz
Cidas
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 01-09-2015 19:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Bedo mě by se hodil ten zbytek, domluvime se? Vice v SZ prosím
"Míra dálky je toulka..."
 
Klasika
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 26-09-2015 18:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 52
Založený: 23.05.10

Ahoj Tome (případně ostatní), mám problém s GPSmap 62s. Přístroj je kupován předloni tady u nás. Ze dne na den se vyskytl tento problém:

GPSka po připojení k PC a povelu "nahrát trasy" přenesla do PC pouze poslední, právě projetou a uloženou trasu. Dalších 8, které byly do GPS nahrány z PC dříve, případně projety dříve, pro počítač vůbec neexistují. Odmazala jsem tedy v GPS všechny trasy až na tři, které vymazat nešly. Prostě nešly. Nakonec jsem je vymazala přes PC, když jsem GPS připojila jako externí disk.
Starší trasy z PC do GPS nahraju, v GPS jedou normálně, ale když je chci nahrát zpět do PC, tak neexistují. Když projedu novou trasu a chci ji nahrát do PC, jde to. Ale pouze ta jedna poslední.
Firmware je aktualizovaný.
Vždy se jedná o projeté a uložené trasy (možná se vyjadřuju špatně a jsou to stopy). Nejsou vytvořené v PC.
Používám Mapsource verzi 6.16.3 .

Děkuji předem za tip, kde by mohl být zakopán pes.
Kde je vůle, je i cesta!
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 28-09-2015 02:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Předpokládám že při ukládání těch souborů došlo k nějaké chybě a bude tam chybná syntaxe. Tuhle to někdo řešil na bmwgs - stejná situace. Radil jsem projít ty soubory nějakým online nebo offline validátorem GPX a pokusit se najít kde je ta chyba. Konkrétně v tom případě tuším chyběly na některých místech tagy pro konce řádků nebo něco takového. Prostě šlo to opravit a soubor se stal validním. Tyhle chyby se stávají u všech navigací a vzniká to v situaci, kdy je navigace nějak hodně vytížená něčím (třeba zpracovává rozdílné signály z odrazů a vychází chybná pozice apod) a prostě neukončí ukládání korektně. Validátor dokáže naznačit kde je problém a někdy i chybu opravit. Najdi to vlákno na bmwgs a vyzkoušej to nebo si otevři některý soubor v jakémkoliv metadata editoru (edituje se to jako jakýkoliv .XML soubor - třeba koukni na CatMDEdit, Mercury, MATT, GCMD..) a koukni se, jestli tě nepraští do očí nějaká evidentní chyba, obvykle se opakuje na spoustě míst. Když jde o data, na kterých ti záleží, tak jiná možnost prostě není a opravit to takhle ručně jde.
Proč ti ale nejdou stahovat starší prošlé stopy to netuším - resp. doufám že nečekáš, že to půjde z MS nebo BC? Ten skutečně vidí jen tu poslední a ostatní musíš otevírat ručně. Takže myslíš tím, že některý z "archivních" souborů vezmeš myší a přetáhneš na otevřený MS, tak ho to odmítne otevřít? Pokud ti to dělá tohle, tak bude nějaký průšvih v systému a asi bych zkusil tovární reset a čistou instalaci firmware. Předpokládejme že posíláš GPX na kartu, tak co i zkusit vyměnit kartu? Nebo to chvilku zkusit ve vnitřní paměti?
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Klasika
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 28-09-2015 09:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 52
Založený: 23.05.10

Díky Tome, sice nerozumím 90% toho, co jsi napsal, ale předám info dál Smile.
Jen pro upřesnění - připojím GPS káblem k PC, otevřu MS. kde mám uloženo několik tras, kliknu na přenos z PC do GPS a přenesu trasy. Funguje, trasy jsou v GPS viditelné, GPS po nich naviguje. Když toto provedu opačně, tedy kliknu na přesnos z GPS do PC, objeví se hláška, že v GPS žádná trasa není. S vyjímkou právě nově projeté trasy, ta se přenese. Dělá to v jakémkoli NTB i PC, s jakoukoli kartou v GPS.
Dá se s tím žít...
Kde je vůle, je i cesta!
 
Waca
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 28-09-2015 20:49
Člen

Příspěvek: 138
Založený: 03.06.15

Ahoj, určitě jste to už někdo řešil, u zumo 550 mi praskla u zapínacího tlačítka ta guma, takže ted tam asi poteče, napadnul mě sanitární silikon, nebo mátě někdo lepší tip ?
 
Meli
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 28-09-2015 21:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Klasika> no z navigace podle mne nestáhneš trasy - jen projeté stopy
aktuální je v jednom souboru a starší stopy pak v archivu (další adresář)
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
Klasika
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 29-09-2015 06:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 52
Založený: 23.05.10

Meli - tenhle postup fungoval u Oregona, 60ky a první rok u 62ky. Takže to, že nefunguje, bude chyba v navigaci. Všechno to jsou projeté stopy, jak píšu výše, žádná není vytvořená v PC. V GPS je ikona (správce TRAS), proto je nazývám trasy, omlouvám se, jsou to stopy.
Ale jít by to prostě mělo, protože to vždycky šlo a ty samé stopy nahrané do staré 60ky mi tato navigace ochotně pošle zase zpátky do PC. 62ka od určitého dne v Rumunsku nikoli. Nespadla mi, nedostala ránu, neplavala.
Jak píšu, žít se s tím dá, protože důležité je pro mě dostat projetou stopu z GPS do PC, a to jde. Blbě, protože při vícedenním ježdění musím stopu stáhnout každý večer, aby to byla ta poslední a GPSka ji přenesla, ale jde to...
Kde je vůle, je i cesta!
 
Meli
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 29-09-2015 08:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

U Dakoty mám možnost nastavení logu (po dnech /týdnech. ..) a log pak není v navigaci ale na kartě. .. ale jak se chova to Tvé nevím.
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 29-09-2015 12:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Klasika: tohle bude dotaz na garmin podporu. turistický navigace se chovají trošku jinak než zuma. Mohlo dojít k zaplnění paměti prošlých stop, fakt nevím.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 29-09-2015 12:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Waca napsal:
Ahoj, určitě jste to už někdo řešil, u zumo 550 mi praskla u zapínacího tlačítka ta guma, takže ted tam asi poteče, napadnul mě sanitární silikon, nebo mátě někdo lepší tip ?


Sehnat maketu (prodávají se občas za 500Kč) a gumový tlačítka jsou identický jako na ostré navigaci. Sleduj eBay, občas se objeví. A nebo koupit nějakou vypálenou, která má ale tlačítka OK. Moc jich nebývá ale lidi hledají jen Zumo 550 a přitom můžou použít Zumo 400, 450 nebo 500 a taky navigace prodávané pro H-D nebo Hondu. Všechno to je stejný - pokud vypadají stejně, tak tlačítka jsou u všech identický bez ohledu na elektroniku uvnitř.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 46

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.14 sekund 356,025,576 návštěv