5.5. 2024 16:30
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Kanady
ChipGS
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 17-06-2011 13:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 41
Založený: 14.02.11

Noha mezi bocnim kufrem a valcem na BMW je lip chranena nez jakoukoli botou... i proto kandy... a nohy ze stupacek az motorka lezi...pokud nejde o pomale skladani ji na zem vlivem teziste... nekdo si sebe vazi opatrnejsi jizdou nekdo si sebe vazi lepsim vybavenim, ale ani to mu mnohdy nepomuze... ale BUBUBU je potreba na srazeni prilisneho sebevedomi a zvyseni respektu... diky!
 
xx4
#22 Vytisknout diskuzi
Kanady
Přidané 17-06-2011 15:19
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

ChipGS napsal:
Noha mezi bocnim kufrem a valcem na BMW je lip chranena nez jakoukoli botou... i proto kandy... a nohy ze stupacek az motorka lezi...pokud nejde o pomale skladani ji na zem vlivem teziste... nekdo si sebe vazi opatrnejsi jizdou nekdo si sebe vazi lepsim vybavenim, ale ani to mu mnohdy nepomuze... ale BUBUBU je potreba na srazeni prilisneho sebevedomi a zvyseni respektu... diky!


Jo tak to jsi motocyklový pánbůh,když si myslíš že si vybereš kam při pádu složíš nohy.clap Jsou situace,kdy nestačíš říct ani ku..a a už jedeš.Onehdá jsem sebou lísknul na šotolině v rychlosti něco nad 60km/h a byl to takový fičák,že když čtu ty super hlášky o chladnokrevné kontrole pozic nohou,nejde se nesmát.Buď si jistý,že v tu chvíli nevíš kde je nahoře a dole,natož kde máš nohy.thumbs upNa vytrčené válce BMW nespoléhej.Naopak,za určitých okolností dovedou nadělat na hnátách pěknou paseku.
No každý svého štěstí strůjce.

.....a o nějakém srážení či zvyšování nemůže být ani řeči.Jen dávám do fóra názor podpořený více než 20 lety ježdění.Nic víc,nic míň.
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
xx4
#23 Vytisknout diskuzi
Kanady
Přidané 17-06-2011 15:24
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

qwert napsal:
Fotkou vás raději nebudu děsit ale před tím co se mi stalo by mě neochránila žádná bota..


...a řekni upřímně.Dovedeš si představit jak by to dopadlo, kdybys v tu chvíli měl na nohách křusky typu kanady?
O to tady celou dobu kráčí.Jasně že neexistuje 100% chránící bota,ale proč jezdit a riskovat v něčem,co je určené ke šmatlání v zákopech a chrání tak leda před klíšťaty.Grin
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
PetrAT
#24 Vytisknout diskuzi
Kanady
Přidané 17-06-2011 15:44
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

už je to nějaký pátek, psal člověk do diskuze
jezdil v kanadách a lehl
kanady prodřelo a jemu ubrousilo dva prsty na noze
Souhlasím s Pavlemgs , na motorku je třeba pořádné boty
 
qwert
#25 Vytisknout diskuzi
Kanady
Přidané 17-06-2011 15:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

pavelgs napsal:
qwert napsal:
Fotkou vás raději nebudu děsit ale před tím co se mi stalo by mě neochránila žádná bota..


...a řekni upřímně.Dovedeš si představit jak by to dopadlo, kdybys v tu chvíli měl na nohách křusky typu kanady?
O to tady celou dobu kráčí.Jasně že neexistuje 100% chránící bota,ale proč jezdit a riskovat v něčem,co je určené ke šmatlání v zákopech a chrání tak leda před klíšťaty.Grin


Řeknu upřímně že nevím protože jezdím pouze botech určených pro motorku..
 
HonzaH
#26 Vytisknout diskuzi
Kanady
Přidané 17-06-2011 16:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Souhlas Pavlemgs a Qwertem - teď jak jsem lehnul tak vím naprosto přesně co bylo pak blik cca sekunda co absolutně nemůžu popsat a pak zase vím jak jsem ležel, jak posunul motorku, jak vypnul chípák....

ale ten samotný pád fakt netuším a to jsem si při něm zlomil levou klíční kost a pravé zápěstí, roztrhnul kalhoty a odřel helmu a prodřel batoh (pro info jel jsem cca 40kmh, levá zatáčka) takže představa toho co všechno udělám je sice správná - člověk se musí snažit škody minimalizovat, ale nemusí se mu to vždy povést
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
ChipGS
#27 Vytisknout diskuzi
Kanady
Přidané 17-06-2011 16:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 41
Založený: 14.02.11

nikdo nerekl, ze jsem panbuh ani mistr sveta v bezpecne jizde... jenom se hajim, abych nemel diky vam ze sebe nejcernejsi svedomi... a aby me pojistovna diky vlastni nedbalosti a pohodli nedala povesit, kdyby se mi nedejboze neco stalo...
 
xx4
#28 Vytisknout diskuzi
Kanady
Přidané 17-06-2011 18:54
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

ChipGS napsal:
nikdo nerekl, ze jsem panbuh ani mistr sveta v bezpecne jizde... jenom se hajim, abych nemel diky vam ze sebe nejcernejsi svedomi... a aby me pojistovna diky vlastni nedbalosti a pohodli nedala povesit, kdyby se mi nedejboze neco stalo...


Hele,technicky vzato je mi naprosto buřt v čem jezdíš.Podivuju se nad tím,ale je mi to fuk.Proti čemu se ale ohradím,je tvrzení že kanady jsou OK motobota a z toho tak nějak vyplývající závěr,že utrácet tisíce za motoboty je nesmysl,když stačí koupit boty v armyshopu.O nic jiného nejde...Tečka ,konec.
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
ChipGS
#29 Vytisknout diskuzi
Kanady
Přidané 17-06-2011 20:05
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 41
Založený: 14.02.11

:-) asi bych si koupil motoboty, kdybych ty kanady nemel vysetreny z vojnySmile V army shopu jsem jeste nikdy nebylSmile Srovnavam jen kvalitu kanad pro me za nulovou cenu pro nekoho za 900 korun kozenkovych svini za 3 tisice, ve kterych si clovek tak maximalne uzene plisne, pali ho noha a jeste mu zaroste nehet a kdyz chce nekam vyjit tak je to taky nestesti protoze citi kazdy kaminek... a chranic kotniku nikde... ale budme motorkari, tak musime mit motoboty... co se tyka preskacu a podobnych vlastne motorkosovych bot, tak si myslim, ze jsou sice bezpecne a daji se taky poridit za rozumne penize, ale ... kde je pak to normalni cestovani? takze se podivuj... nekdo krosi, nekdo jen jezdi, nekdo oboji, jen tak silene nelita, aby vedel zhruba jak spadne... me se to zatim... a klepu na drevo vzdycky povedlo... ted tecka... zastavam vicemene neutralni nazor, nad nicim se nepodivuji a nepozastavuji, jen nechapu, jak nekteri nechapou, nebo se snad narodili v nejlepsim motodresu a skvelych preskacich... Smile a ke vsemu je jeste neochranily pred zranenim... a nepisu to proto, ze bych toto super vybaveni shazoval... nicmene tato debata by byla opravdu nekonecna, takze... jak rikas tecka a konec... Smile
 
magoss
#30 Vytisknout diskuzi
Kanady
Přidané 27-06-2011 21:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

Já jsem jezdil v kanadách cca 4 roky a na pohodu až loni jsem se někde začetl do diskuze nevím kde přesně... po zhlédnutí fotek s utrženou patou jsem si řekl že bych rád tomu předešel a koupil si klasické motoboty.. je možné že mi to nepomůže ani tak když by na to přišlo ale už jen pro ten pocit... loňského roku na kanady doplatil i jeden známej ale jemu by asi nepomohla ani krosácká bota noha se mu omotala kolem stupačky když prošlápnul a štrejchnul si o díru v asfaltu
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
Barney
#31 Vytisknout diskuzi
Kanady
Přidané 12-07-2011 17:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Zase nad těma kanadama začínám uvažovat. Velké tvrdé MX boty nechci a takové ty levnější turistické boty by mi všecky lítaly na noze, protože nemají stahování a já mám hubené nohy. helpless
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
HonzaH
#32 Vytisknout diskuzi
Kanady
Přidané 12-07-2011 18:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Tak to buď v klidu hilarious to se časm po nějakém pádu vyřeší samo secret

já si po zlomenině kotníku musel koupit o číslo větší a vypadá té, že už to tak zůstaně - šrouby jsou sice z kotsti venku ale kotník je pořád výrazně silnější než ten zdravý a vypadá to, že už to tak bude napořád
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
Barney
#33 Vytisknout diskuzi
Kanady
Přidané 12-07-2011 20:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

O kotník ani tak nejde... Já to myslel takle: Angry

'http://img546.imageshack.us/img546/9530/velkeboty.jpg'
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 62

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.04 sekund 361,905,103 návštěv