28.3. 2024 22:04
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
AUTO - MOTO navigace
satos
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 19-06-2017 18:36
Člen

Příspěvek: 116
Založený: 31.05.17

Myslím, že všetko, čo potrebuješ k riadeniu či už auta, alebo motorky, by si mal mať zhruba v zornom poli, aby si čo najmenej uhýbal zrakom, či nebodaj točil hlavou.
Navyše, ak šoféruješ, máš zrak zaostrený "na nekonečno" a už len pozretie sa na budíky sa Ti zrak musí preostriť na krátku vzdialenosť. A zvyčajne je spätné zrkadlo ešte bližšie.
A horšie to je za tmy. keď sú zreničky viac otvorené - optika, s tým nespravíš nič. Je to ako u fotoaparátov, viac otvorená clona, menšia hĺbka ostrosti. Navyše "moderné" autá sa idú posrať, aby mali prístrojovku farebnú a boli tak "krásne", až to je na hovno, pretože každá farba, okrem červenej, oslepuje. (Červené prístrojovky, ako boli u Audín, či napr. XT660Z Ténéré, sú funkčné a jedine správne riešenie)
Takže za mňa navigácia maximálne do zorného poľa a čo najďalej od očí a v nočnom režime bez kde-jakých modrých a bielych svetiel, ktoré oslepujú.
 
Neterda
#22 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 20-06-2017 14:30
Člen

Příspěvek: 5
Založený: 14.06.17

Ale tak navigace má hlasový upozornění, takže v podstatě na ní ani moc koukat nemusíš nebo se pletu?
 
satos
#23 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 20-06-2017 16:38
Člen

Příspěvek: 116
Založený: 31.05.17

Áno, viem o jazdcoch na moto, ktorí majú navigáciu vo vrecku a idú podľa "hlasu".
Osobne používam dve rôzne navigácie (moto a auto) a jedna má na figu grafickú navigáciu a druhá hlasovú.
Napríklad, ak mi hlási v predstihu že "teraz odbočte vpravo a potom vľavo", to je fajn, ale v momente, keď odbočujem vpravo už mi v predstihu hlási "teraz sa držte vľavo" a to je potom riadny zmätok.
Alebo na kruháči: "teraz odbočte vpravo", ale ak by som mal dodržať to "teraz", tak odbočím o výjazd skôr. Podobne pred križovatkou, kde sú pred tým ešte nejaké "malé" odbočky.
Takže ja osobne často kontrolujem polohu na grafike. A na motorke ani hlasovú nepoužívam (nie, žeby som nemal BT). Na displeji pozriem kde a kedy (vzdialenosť) mám odbočiť a skontrolujem, či tam nie sú ešte nejaké odbočky skôr.
Ale áno, pri dobrej zvukovej navi nepotrebuješ veľmi grafickú.
 
bartus
#24 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 20-06-2017 20:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

A nestacilo by sledovat smerovky a cedule, jak to lidi delaji uz asi 2000 let?helpless
www.bartus.eu - padací rámy a nosiče kufrů na zakázku
 
www.bartus.eu
12345
#25 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 21-06-2017 06:22
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

bartus napsal:
A nestacilo by sledovat smerovky a cedule, jak to lidi delaji uz asi 2000 let?helpless

A o čem by potom tady psali?hmm
 
Neterda
#26 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 21-06-2017 13:50
Člen

Příspěvek: 5
Založený: 14.06.17

Tak nevím proč bych v dnešní době, když už je k dispozici spousta usnadnění života, tak jezdil jenom podle značek jenom proto, že se to tak dělá už 2000 let. To stejný jako kdybych pořád si svítil svíčkou, protože se to dělalo před 2000 lety.
 
12345
#27 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 21-06-2017 14:21
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Neterda napsal:
Tak nevím proč bych v dnešní době, když už je k dispozici spousta usnadnění života, tak jezdil jenom podle značek jenom proto, že se to tak dělá už 2000 let. To stejný jako kdybych pořád si svítil svíčkou, protože se to dělalo před 2000 lety.

Tak se pochlub kde jsi už s těma usnadněníma života dojel...comfort
 
satos
#28 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 21-06-2017 16:49
Člen

Příspěvek: 116
Založený: 31.05.17

Správny chlapci vedia všetko najlepšie, jazdia na správnych motorkách a navigácie určite nepotrebujú. Grossglockner a Stelvio sú na všetkých ceduliach, predsa.

Ešte že existuje dosť blbcov, ako som ja. Tým vymysleli navigácie a tak mi príprava cesty trebárs do Rumunska trvá asi 30 min (od rozhodnutia že idem po vypadnutie z domu)
http://satos.rajce.idnes.cz/2017_06_09_Rumunsko%2C_Apuseni/#

Ale ak niekoho baví celé dni študovať mapy, lepiť si na nádrž "roadbook"... , jeho vec. A či bude svietiť sviečkou, alebo aj vymení motorku za koňa s dvojkolesovým vozíkom, tiež jeho vec. A že ja používam navigáciu - moja vec.
 
Neterda
#29 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 22-06-2017 13:22
Člen

Příspěvek: 5
Založený: 14.06.17

Přesně, když pojedeš delší vzdálenost, tak si musíš předem zjišťovat na které město jedeš a na který potom pojedeš a je to dost zbytečný. Satos, co používáš za navigaci?
 
12345
#30 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 22-06-2017 13:29
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Neterda napsal:
Přesně, když pojedeš delší vzdálenost, tak si musíš předem zjišťovat na které město jedeš a na který potom pojedeš a je to dost zbytečný. Satos, co používáš za navigaci?

To je sice moc pěkné ale zapoměl jsi napsat kam jsi se s až těma vymoženostma dostal.Grin
 
satos
#31 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 22-06-2017 16:33
Člen

Příspěvek: 116
Založený: 31.05.17

Neterda: v aute Sygic a na moto Garmin zumo 350LM
 
venca
#32 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 23-06-2017 20:56
Člen

Příspěvek: 6
Založený: 06.10.10

Já jezdím už dlouho podle navigace a rozhodně to měnit nebudu.I díky navigaci jsem se dostal na místa kam bych se podle cedulí nedostal,projel místa kam cedule ani nevedly. Je to o dobré navigaci,možnosti jí nastavit a umět jí nastavit tak aby navigovala tak jak chci já.
 
Neterda
#33 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 26-06-2017 13:59
Člen

Příspěvek: 5
Založený: 14.06.17

venca> To si právě taky říkám, že ta nevigace určitou výhodu má. A hlavně když jí nebudu chtít použít, tak jí prostě nechám vypnutou.
 
venca
#34 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 28-06-2017 13:47
Člen

Příspěvek: 6
Založený: 06.10.10

je to tak......mozek je třeba použít i při použití navigace
 
OffroaderTE
#35 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 07-12-2017 15:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 121
Založený: 19.08.16

Letos jsem jel Bosenské šotoliny podle Pertlíčkových desek. Moje navigace Becker Crocodile mi tam byla úplně k ničemu. Max dokázala najít nájezdy na off trasy z běžných silnic po zadání souřadnic (díky bohu za to), ale do budoucna chci něco podle čeho se opravdu bude dát mimo silnice navigovat. Padla mi do oka Offroad navi, co na to říkáte? líbí se mi velký 7" display, možnost si nahrát podrobné mapy a dopředu připravit trasy. Taky je možná instalace vektorových map a navi v běžném provozu funguje jako "normální" GPS Vaše zkušenosti?

http://www.offroadnavi.com/cz
 
satos
#36 Vytisknout diskuzi
AUTO - MOTO navigace
Přidané 07-12-2017 21:55
Člen

Příspěvek: 116
Založený: 31.05.17

Na off road sa da pouzit garmin (mal som zumo 350). Je to sice predrazeny smejd, ale ten ucel splni dobre.
Teraz pouzivam Locus. Platena verzia je za cca 7,50 E a su k nej tri mapy zdarma. Tak som siel Bosnu aj Ukrajinu zatial. Sranda na Locuse je, ze vykresli naplanovanu trasu na spravnej pozicii aj ked pre danu oblast nemas mapu. Takze ano, trebars nemas mapu bosny, na startovaci bod prides ****nou navigaciou a potom v Locuse vidis len ciaru, ktoru si si naplanoval ( samozrejme off road), ziadna mapa, len ciara na bielom podklade, no v spravnej GPS polohe. A samozrejme tvoja poloha voci ciare vratane zaznamu prejdenej trasy. Takze sice nevidis zvaznice, lesne cesty, vrstevnice a ine orientacne body, no mas trasu kam mas ist aj vlastny zaznam, ak by si sa musel vratit (a trebars potme).
No a pred casom mi v Sygicu potvrdili, ze pracuju na tom, aby sa do sygicu dala naimportovat GPX trasa.
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 42

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.04 sekund 356,008,066 návštěv