13.5. 2024 05:05
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Royal Enfield Himalayan
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Plánování cesty do neznáma
qwert
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 30-09-2010 23:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Filip napsal:
jedno-valy super na off-road + jsou lehke tak clovek neni tak moc unaveny po par tydnech na ceste ale presne jak ostatni rekli: zalezi na skladbe terenu. Kdyby byla expedice 20% silnic & 80% offroad tak proc ne jednoval. Pukud budou cisla jine tak radej dvouval (napr i pro: 35% silnice & 65% offroad dvouval).
Vzdy plati ze se to da odjet na vsem ale cim vkusnejsi/kompatibilnejsi motorka s danym terenem tim vetsi zazitek.
Vsichni asi zname youtube video s Emanem co objel svet na R1 ale po mych zkusenostech si dovedu predstavit jak ho to muselo nebavit a asi kazdy vecer ve stanu nebo hotelu snil o tom jet na KLR nebo 950 Adventure.
Dalsi faktor taky je:
proc mit 300 tisic v jednovalu na off road expedice, chopperu kolem mesta a nahaci na asfaltku a zadne misto v garazi kdyz clovek muze mit jednu motorku co to zvladne vsechno za 150 litru (ktm, transalp, afrika, v-strom 650, bmw, varadero, ..). (minus naklady na pojisteni, gumy, oleje, ...)
Ze jo Smile
Jo, a k ty expedici Siberia Extreme, myslim ze ti borci byly kolem 50ky tak se nedivim ze se jim nechtelo manevrovat s velkyma motorkama + ty jednovaly stoji tretinu toho co velky adv.tourer a jestli byly ze statu tak vsadim boty ze byly priposrani ze jim ty motorky stejne v rusku nekdo ukradne.


Taky mám skoro 50 a co jako?finger
 
Peacemaker
#22 Vytisknout diskuzi
Plánování cesty do neznáma
Přidané 01-10-2010 01:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 180
Založený: 02.05.10

Filip napsal:
proc mit 300 tisic v jednovalu na off road expedice, chopperu kolem mesta a nahaci na asfaltku a zadne misto v garazi kdyz clovek muze mit jednu motorku co to zvladne vsechno za 150 litru (ktm, transalp, afrika, v-strom 650, bmw, varadero)

no tyhle motorky jsou "bohuzel" univerzalni a tak kdyz si chces uzit jeden i druhy "extrem", tak s kockopsem si nevystacis
ale je fajn najit nejaky kompromis treba se 2 strojema - treba se mi to nekdy v budoucnu podariGrin
 
Filip
#23 Vytisknout diskuzi
Plánování cesty do neznáma
Přidané 01-10-2010 04:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 89
Založený: 29.08.10

no, me uz se ted nechce tahat s 270ti kilovou motorkou a vsadim boty ze az budu mit pade tak uz vubec ne. Takze radej 650GS nez 1200GS. To neni zadna narazka na vek, ba naopak, predpokladam ze cim budu starsi tim budu moudrejsi a budu jezdit na lehcich motorkach.

Urcite bys nechtel jezdit 12 dni v kuse na skoro 300ta kilove 1150GS pres to bahno na fotce.

**+ oprava, jeden z borcu co to jeli byla borkyne - holka z australie na ktm 690.

qwert napsal:
Filip napsal:

Jo, a k ty expedici Siberia Extreme, myslim ze ti borci byly kolem 50ky tak se nedivim ze se jim nechtelo manevrovat s velkyma motorkama + ty jednovaly stoji tretinu toho co velky adv.tourer a jestli byly ze statu tak vsadim boty ze byly priposrani ze jim ty motorky stejne v rusku nekdo ukradne.


Taky mám skoro 50 a co jako?finger

Filip přiložený následující obrázek:


[59.15Kb]
Upravil Filip dne 01-10-2010 04:10
 
HonzaH
#24 Vytisknout diskuzi
Plánování cesty do neznáma
Přidané 01-10-2010 09:23
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

diskuze už se točí trošku v kruhu Cool ale od tho tady ten web je abychom s mohli poplkat hilarious

takže za mě:

ad jedna motorka - ano mám s tím problém, bydlím v paneláku a parkuju motrku na placeném parkovišti proto mám jen jednu motorku a víc by byl problém - místo, servis, parkování - zrovna peníze v tohle vidím jako menší problém než to jak to zvládnout a rozumně využít

ad lehčí motorka - každopádně do terénu čím lehčí tím lepší, ale tady se to pere s lepší použitelností na silnici

je to jako u gum - špičková guma do terénu je zase na prd na silnici a opačně a člověk hledá nějaký kompromis co bude pro jeho použití

takže moje skupina je vymezená právě spíš dvouválci protože i na silnici trávím dost času
jednoválce mě baví ale jako jedinou motorku bych ji v CR nechtěl, o ostrém endurku - husar, exc atd. ani nemluvě, jako doplněk do terénu na bahnění super ale jet na exc 800 km za víkend po silnici by bylo za trest
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
Desmo
#25 Vytisknout diskuzi
Plánování cesty do neznáma
Přidané 01-10-2010 10:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 252
Založený: 29.09.10

[b]HonzaH napsal: ale jet na exc 800 km za víkend po silnici by bylo za trest


i pro to exc Smile

mel jsem 4v, 2v i 1val ... po roce na 1V jsem se pokorne vratil na 2v clap

vic alcu je asi moc Grin
KomuTopíMotorka
 
qwert
#26 Vytisknout diskuzi
Plánování cesty do neznáma
Přidané 01-10-2010 14:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Milý Filipe i když budu starší a moudřejší tak stejně budu sedlat lc8 protože je to srdcovka a žádný lehký jednoválec mi neposkytne tolik radostí a emocí..Wink
 
Filip
#27 Vytisknout diskuzi
Plánování cesty do neznáma
Přidané 03-10-2010 05:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 89
Založený: 29.08.10

lc8 se nepocita (!), to naprosto souhlasim, z tim se da jezdit i v 90ti s berlema na zadnim sedatku. O tom zadna. Skoda ze takovych motorek neni na trhu vic (mozna nas novej triumph prekvapi ale stejne si myslim ze to na lc8 NEdotahne, tak jako 800gs). Wink


qwert napsal:
Milý Filipe i když budu starší a moudřejší tak stejně budu sedlat lc8 protože je to srdcovka a žádný lehký jednoválec mi neposkytne tolik radostí a emocí..Wink

"Nejlepsi motorka je ta, co mas v garazi!"
Get on it and RIDE!!!! lol
 
task
#28 Vytisknout diskuzi
Plánování cesty do neznáma
Přidané 03-10-2010 09:23
Člen

Příspěvek: 201
Založený: 18.08.10

Já jsem zvědav na výstavu v Miláněhmm.
Honda má představit 8 novinek.clap
Že by Honda NX 700 Dominátorpray
 
Filip
#29 Vytisknout diskuzi
Plánování cesty do neznáma
Přidané 04-10-2010 16:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 89
Založený: 29.08.10

ja ted zrovna cet par dalsich stranek ze Siberia Extreme vyletu a kdyz cekali ve Vladivostoku (start cesty) na motorky tak v celnim sklade potkaly tri borce z Cerne Hory co to jeli z Evropy do Vladivostoku. Borci meli kolem 2vou metru a zadne paratka. Jeden jel na 1200GS Adv, druhy na Africe a treti na malem 650. Vsichni se shodli ze pro mongolsko by uz na velke motorce nejeli a urcite by zvolili 650 tak jako ten treti z nich.
Skoda ze jeden z nich nejel na ktm 950/990, by me docela zajimalo jestli by menili nebo ne. To je jedina motorka kterou bych jeste zkusil expedicne ale nebyla jeste moznost.

"They were BIG guys … all about 190cm tall and had big bikes. One on a 1200 GSA and one on an Africa Twin – the other bike was a more sensible F650 Dakar. They asked us what we were riding and we told them we were on a pair of 650s. They nodded – “sensible choices” they said. Even these very big guys said their bikes were too big for the likes of Mongolia and Siberia."

tady je link:
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=602168&page=3
"Nejlepsi motorka je ta, co mas v garazi!"
Get on it and RIDE!!!! lol
 
qwert
#30 Vytisknout diskuzi
Plánování cesty do neznáma
Přidané 04-10-2010 17:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Filip napsal:
ja ted zrovna cet par dalsich stranek ze Siberia Extreme vyletu a kdyz cekali ve Vladivostoku (start cesty) na motorky tak v celnim sklade potkaly tri borce z Cerne Hory co to jeli z Evropy do Vladivostoku. Borci meli kolem 2vou metru a zadne paratka. Jeden jel na 1200GS Adv, druhy na Africe a treti na malem 650. Vsichni se shodli ze pro mongolsko by uz na velke motorce nejeli a urcite by zvolili 650 tak jako ten treti z nich.
Skoda ze jeden z nich nejel na ktm 950/990, by me docela zajimalo jestli by menili nebo ne. To je jedina motorka kterou bych jeste zkusil expedicne ale nebyla jeste moznost.

"They were BIG guys … all about 190cm tall and had big bikes. One on a 1200 GSA and one on an Africa Twin – the other bike was a more sensible F650 Dakar. They asked us what we were riding and we told them we were on a pair of 650s. They nodded – “sensible choices” they said. Even these very big guys said their bikes were too big for the likes of Mongolia and Siberia."

tady je link:
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=602168&page=3


No lc8 je váhou a ovladatelností opravdu úplně někde jinde než 1200GSA..
 
HonzaH
#31 Vytisknout diskuzi
Plánování cesty do neznáma
Přidané 04-10-2010 17:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

lehká motorka je fajn ...pokud na ní člověk nenaloží hromadu věcí Grin

'http://www.endless-highway.info/1-China-121a.jpg'
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
qwert
#32 Vytisknout diskuzi
Plánování cesty do neznáma
Přidané 04-10-2010 18:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

HonzaH napsal:
lehká motorka je fajn ...pokud na ní člověk nenaloží hromadu věcí Grin

'http://www.endless-highway.info/1-China-121a.jpg'


Honzíku,já tam žádnou lehkou motorku nevidím..Grin
 
Filip
#33 Vytisknout diskuzi
Plánování cesty do neznáma
Přidané 04-10-2010 23:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 89
Založený: 29.08.10

tak to jsou uplni blazni!! Wink
na co takovejch bagazi?!
ja si vystacil celou jizni, stredni a severni ameriku se dvema panierama a ted uz bych stejne asi jen vzal velkej gumovej batoh na zadni nosic, tank vak a hotovo.
Ale pamatuju ze kdyz jsem zacinal expedicne jezdit, tak na Aljasku jsem jel pri studuiich uplne se vsim a pulku veci jsem nepotreboval. Samozrejme jsem ale zapomnel sprej na medvedy kterej by se hodil : )
Clovek jezdi, & clovek se uci. music

HonzaH napsal:
lehká motorka je fajn ...pokud na ní člověk nenaloží hromadu věcí Grin

'http://www.endless-highway.info/1-China-121a.jpg'
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 65

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.04 sekund 363,512,607 návštěv