23.4. 2024 08:33
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Kamery
Marek_T
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 25-01-2012 14:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

Flash napsal:
no. pořád přemýšlím co. to evolve, není to ono. ale zase stojí poolovioc co GoPro.

přemýšlím pořád, jestli nebude fakt lepší si připlatit a koupit to gopro. já totiž nerad nějaké kompromisy. když se pak totiž koupí něco levnějšího, že to bude stačit, tak člověk zjistí že to jsou vyhozené peníze. že měl radši koupit to, co je lepší, ale připlatit si.

teď je otázka co. možná si koupím to gopro. sic teda stojí 6000 Kč (ten motorsport), hero 960 "jen 5000".

teď otázka, jaké jsou mezi Tím rozdíly.. fullhd video stejně nevyužiji (pro moji soukromou potřebu). co jsem ale koukal, tak hodně příslušenství nejde na 960kovou verzi. to je mi divné... ale moc toho příslušenství kromě aku bych nebral zřejmě.

další podstatná věc. určitě když už bych si to gopro pořídil, tak bych chtěl další akumulátor. což je dalších 1000 Kč včetně poštovného. s jedním aku to nemá smysl. (když se pak vyjede někde do zahraničí)

teď jen jak se rozhodnout. řídím se heslem nejsem tak bohatý abych si kupova levné věci, ale zase kapsa není nekonečná a mám větší výdaje i jinde


Sme na tom úplne rovnako. Smile

Počkám si na Tarabysov názor.... blushing
Upravil Marek_T dne 25-01-2012 14:28
 
blackpanter
#22 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 25-01-2012 20:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 8
Založený: 26.10.11

Taky plánuju nákup kamerky a za mě bych šel určitě do GoPro hero 2 Motorsport (kamarád má první verzi a super). Taky nejsem zas tak bohatý, ale kvalita GoPro kamer je fakt vysoká a najde využití i jinde než jen na moto. Takže za mě si radši chvilku počkám a přišetřimSmile možná, že ceny ještě trochu padnoupray

 
Tarabys
#23 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 25-01-2012 21:20
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

Flash napsal:

teď otázka, jaké jsou mezi Tím rozdíly.. fullhd video stejně nevyužiji (pro moji soukromou potřebu, ale zase ta 960ka je formát 4:3 v rozlišení 1280x960, zatímco full hd je ve formátu 16:9 a rozlišení 1920x1080). co jsem ale koukal, tak hodně příslušenství nejde na 960kovou verzi. to je mi divné... ale moc toho příslušenství kromě aku bych nebral zřejmě...


Rozdíly jsou tam co se kamery samotné týče minimální a jde vlastně jen rozlišení.
A nemáš pravdu s tím formátem. Je to samozřejmě buď 1280x960 (poměr stran 4:3, kdy máš rozšířený vertikální úhel) nebo 1280x720 (poměr stran 16:9-klasické HD) + ještě WVGA rozlišení tzn. 848x480 a tam jede snímkování 60sn./s. U předchozích dvou je to 30sn./s, ale co vím, tak se to dá přepínat mezi PAL a NTSC, tzn. je to buď NTSC - 30sn. nebo 60 (WVGA), nebo při PAL 25sn a 50sn (WVGA).

Takže oproti GoPro Hero ta 960-ka neumí fullHD rozlišení a 60/50sn./s při HD rozlišení 1280x720.
Jinak je to stejná kamera...thumbs up

S tím fullHD je to otázka jestli je to zbytečné. Dneska kdy už se prodávají skoro jen fullHD televize je škoda se připravit o ty detaily co ta kamera umí. Já třeba kupoval GoPro v době kdy jsem měl ještě starou analogovou televizi, ale věděl jsem, že časem půjdu do nějaké větší a s fullHD rozlišením. Nedávno jsem si koupil 51" plazmu a když jsem si teď pustil to moje video, tak je to skoro v životní velikosti a jako bych na té motorce seděl...Grin

S příslušenstvím taky nemáš úplně pravdu: co se týče uchycení apod, tak tam jde snad vše (v tom je trochu omezen starší model Hero Wide, ale ten už asi ani neženeš). Co se týče elektronického příslušenství, tak tam je to horší, protože neobsahuje ten jejich univerzální port na zadní straně, díky kterému se ty možnosti značně rozšiřují.
Upravil Tarabys dne 25-01-2012 21:21
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Marek_T
#24 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 25-01-2012 21:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

Tak už som zasa o niečo múdrejší....dík Smile
 
Marek_T
#25 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 09:03
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

No, rozhodnutie asi už padlo shop

http://www.shark.sk/elektro-0/kamery/gopro-hd-motorsports-hero-wide-fullhd-extremna-kamera/

 
Marselus
#26 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 10:02
Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

Taky o něčem uvažuji mě se asi nejvíce poměr výkon cena zamlouvá tahle
http://www.sportk...ealth.html
Ty zvidea nevypadají vůbec špatně + živý náhled mi přijde jako dobrá věc navíc dálkač v podobě řemínku na zápěstí se může hodit. Za tu cenu Wink
Upravil Marselus dne 26-01-2012 10:13
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
marvy
#27 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 11:05
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

Marselus napsal:
Taky o něčem uvažuji mě se asi nejvíce poměr výkon cena zamlouvá tahle
http://www.sportk...ealth.html
Ty zvidea nevypadají vůbec špatně + živý náhled mi přijde jako dobrá věc navíc dálkač v podobě řemínku na zápěstí se může hodit. Za tu cenu Wink


Mám stejný názor, ač v oblasti videa nemám žádné zkušenosti, ale přijdou mi výsledky z Driftu Stealth podobné, jako u Gopro.
Podle mě Drift Stealth x Gopro Hero
kvalita výstupu "skoro" stejná (můj dojem)
pro Drift
+ displej (obzvlášť pro začátečníka je dobrá kontrola, co a jestli vůbec natáčí u Gopra displej + další 2,5tis)
+ dálkový ovládání (u Gopra opět příplatek)
+ netrčí tolik na helmě
- nedá se přidělat na prsní popruh (zase se může dát jinam)
- vodotěsnost (deštík ale snad zvládne)
+ cena

Věřim tomu, ze Gopro je v určitý kategorii špička, ale to už potom můžu uvažovat, že lepší než Hero je Hero 2, protože 11 Mpix čip je určitě zase dál. A tak se můžu fur posouvat výš a výš.Smile
Hlavně je to spotřebka. V týhle oblasti jde pokrok dost rychle, takže za rok to zase bude jinak (lepší a kvalitnější).
Osobně to vidím díky ceně taky na Drift Stealth.

Máte někdo zkušenosti s tím Stealthem, nebo mi to někdo vyvrátí?
 
http://marvysweb.blogspot.com/
albert
#28 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 11:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 416
Založený: 26.05.10

...displej na kamere je určite veľké plus, ja mám Contour HD a absenciu displeja považujem za najväčší nedostatok...
 
www.motorestugaborikov.com
HonzaGS-SV
#29 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 11:49
Člen

Příspěvek: 36
Založený: 28.12.11

Nevím, display mi na GoPro moc nechybí, když máte kameru na helmě, tak stejně na display vidět není... Já si na helmě udělal 3 značky pomocí malé "zubaté" samolepky, 3x zastavit a přenastavil na jednotlivé polohy kameru... a doma zkouknul a tak do smrti vím, že budu točit na třetí polohu a vždy v záběru bude co chciSmile a to samé by člověk musel dělat na kameře ať už s displayem nebo bez...

Jinak mám 960 protože v době koupě Full HD stála cca 9500 a SD rozlišení 3500,- já měl tu 960 z německého ebaye za 5200 včetně poštovného...

Jinak tady mám krátké video z mé moto dovčiSmile snad se vám bude líbit... za jízdy točeno pomocí GoPro a statické snímky digi zrcadlovkou Canon EOS 550D s 17-40mm L, f/4 sklem....
http://vimeo.com/...
Upravil HonzaGS-SV dne 26-01-2012 11:50
 
albert
#30 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 11:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 416
Založený: 26.05.10

...v podstate máš pravdu, ale...kameru si môžem upevniť na prilbu, na nádrž, na ruku, na nohu...vlastne kamkoľvek, môžem ju otočiť dozadu a nikdy nevidím čo snímam...to by som tie značky musel mať všade...
 
www.motorestugaborikov.com
HonzaGS-SV
#31 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 12:01
Člen

Příspěvek: 36
Založený: 28.12.11

nemusel... když si určíš kolmici na objektiv tak tušíš co točíš... resp. to prakticky víš, díky širokému záběru... viz moje video, to bylo prakticky poprvé kdy byla kamera jinde než na helmě, a nikdy předtím jsem to nezkoušel... a jen vše odhadoval...
 
marvy
#32 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 12:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

HonzaGS-SV napsal:
Nevím, display mi na GoPro moc nechybí, když máte kameru na helmě, tak stejně na display vidět není... Já si na helmě udělal 3 značky pomocí malé "zubaté" samolepky, 3x zastavit a přenastavil na jednotlivé polohy kameru... a doma zkouknul a tak do smrti vím, že budu točit na třetí polohu a vždy v záběru bude co chciSmile a to samé by člověk musel dělat na kameře ať už s displayem nebo bez...


Na helmě na jednom místě je to jasný, že se to vychytá jednou pro vždy. Měl jsem na mysli spíš zapojení trošky kreativity, aby nebyly záběry furt stejný z jednoho místa. Kamera na helmě, na řidítkách, na kufru, na šutru atd. Tam je výhoda displeje nepochybná. Smile
 
http://marvysweb.blogspot.com/
HonzaGS-SV
#33 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 12:14
Člen

Příspěvek: 36
Založený: 28.12.11

hele říkám, ta kamera fakt má takový zorný úhel, že to není problém, uděláš si v duchu kolmici na objektiv a vidíš kde je střed obrazu... s GoPro fotím i interiéry bytů do inzerátů atd... prostě dám do rohu a fotím Smile
 
Tarabys
#34 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 12:54
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

@HonzaGS-SV > souhlasím s Tebou, taky jsem zatím neviděl zásadní problém že nemám na GoPro displej. 100x více bych využil dálkové ovládání už jen kvůli bezpečnosti a potažmo šetření baterie (energie je dle mě největší problém u všech mobilních zařízení Angry)

Ale pozor na to (pro ty co uvažují o GoPro Hero), že v HD rozlišení (1280x720) má horizontální úhel záběru 170° (při 1280x960 je logicky rozšířen i úhel vertikální), ale při fullHD (1920x1080) má užší úhel = 120° a tak člověk musí trochu více uvažovat jak bude "mířit".
A myslím, že Drift HD to má úplně stejně.

Obecně by byl ideální stav nějaký hybrid mezi Drift-em a GoPro-em - na tom se asi všichni shodnem...thumbs up

Ono stejně je nejdůležitější TO, JAK SE to video NATOČÍ (už tu padla zmínka o úhlech atd) A hlavně JAK SE SESTŘÍHÁ - a to je největší problém - kvalita záznamu atd. je už dneska skoro podružná (nové kamerky jsou celkem vyrovnané i když GoPro je jen jedno tongue)...
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
HonzaGS-SV
#35 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 13:20
Člen

Příspěvek: 36
Založený: 28.12.11

GoPro 2 má už i ve full HD 170°
 
marvy
#36 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 13:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

Tarabys napsal:
Ono stejně je nejdůležitější TO, JAK SE to video NATOČÍ (už tu padla zmínka o úhlech atd) A hlavně JAK SE SESTŘÍHÁ - a to je největší problém - kvalita záznamu atd. je už dneska skoro podružná (nové kamerky jsou celkem vyrovnané i když GoPro je jen jedno tongue)...


Souhlas. Nezpracovaný video je tak trochu o ničem. Takže se teď pokouším seznámit pray se Sony Vegas a pokud budeme trochu kamarádi, tak pak má pro mě cenu tu kameru pořídit. Wink
 
http://marvysweb.blogspot.com/
Marek_T
#37 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 13:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

Kua-kua.....a zasa neviem čo mám teda kúpiť Shock
 
Tarabys
#38 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 16:40
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

@Marek Turan > Jak nevíš? GoPro je jasné. Ideálně ve verzi 2 - to jsem Ti dobře poradil co? tongue

Myslím, že neuděláš vyloženě chybu s žádnou s této třídy jako je GoPro, Drift nebo Contour. Každopádně bych nebral nic co neumí fullHD

@HonzaGS-SV > tak toho jsem si nevšiml, asi díky tomu velkému čipu můžou měnit plochu, kterou z něj použijou pro fullHD záznam - celkem vychytávka a někdy se dva rozdílné úhly můžou hodit...thumbs up
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
HonzaGS-SV
#39 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 17:38
Člen

Příspěvek: 36
Založený: 28.12.11

Já měl problémy s Vegas, že mi to na konci videa generovalo prázdné místo (film prostě dojel a na časové ose bylo pořád např. 10 vteřin). Nejvíce se mi osvědčilo Magix Movie Edit. Celkem jednoduché ovládání podobné Vegas, Pinacle atd... rendering velmi výborný, také poslední verze umí využívat výkon grafické karty atd atd... po asi 10-12 programech které jsem vyzkoušel (od primitivních, přes Ulead Video studio, přes Vegas, Premiere elements atd... jsem skončil u Magixu a jsem za to rádSmile)
 
Marek_T
#40 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 18:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

Už sem, please, nepíšte, lebo nakoniec nič nekúpim. Grin
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 44

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.12 sekund 359,505,078 návštěv