28.3. 2024 10:07
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Výběr pneumaik..:)
Barney
Přidané 21-05-2020 21:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1101
Založený: 02.05.10

Díky za tip!

Vzal jsem cvaklou duši do pneuservisu a čekal tak stovku za opravu a bylo z toho 20 Kč. Grin Tak si říkám, jestli nemám lepší to vždycky nechat udělat, než koupit lepidlo které mi po čase vyschne.

Záplatu tam dali Truflex / Pang
https://bvbcz.cz/...na-duse-eu
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
Hootik
Výběr pneumaik..:)
Přidané 24-05-2020 23:13
Člen

Příspěvek: 2
Založený: 22.05.20

oldk napsal:
Dokáže někdo sehnat tyhle pneu Dunlop Trailmax Mission? Díky


Pneu budou v evrope dostupne v pulce cervence
 
Palo7
Výběr pneumaik..:)
Přidané 04-09-2020 08:16
Člen

Příspěvek: 263
Založený: 31.12.13

někdo zkušenosti se Shinko 804, 805 ? Prý je ve všem lepší než TKC 80. Chci něco na Tenere 700, ta co tam je (Pirelli Scorpion Rally STR) je super na silnici, dává v pohodě i lehčí terén za sucha, ale jak jen jen blátivá kaluž, nebo trochu měkčí podklad, tak nedrží směr :-(
Nebo co tam nazout na ježdění 90% silnice (co nejhorší silničky+šotoliny) a 10% terén, ale i mokrý a blátivý
 
MadMike83
Výběr pneumaik..:)
Přidané 04-09-2020 10:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 153
Založený: 22.08.10

Univerzální pneu neni, tak si musis vybrat, kde bude mit lepsi vlastnosti. Jezdi je kamos a jako univerzali jsou ok. Mekci podklad taky nedrzi do strany. E10, E09, TKC80, WILDY, AX41 jsou na tom lepe, pokud se ti nezalepi bahnem, ale taky to neni ostra pneu. Na silnici citis drnceni jak je vzorek dal od sebe a vetsi hluk. Jezdit se s tim na silnici da normalne, pokud nezavodis. Sotolinu jsem jezdil i na scorpion trail2, ta je zas na silnici vlastnostmi uplne jinde. Smiril bych se, ze na mokru to je spatny, moc si stejne nepomuzes s pneu co se da dobre jezdit i silnice. Pristi tyden otestuju AX41 v Italii na sotolinach, na silnici drzi dobre, ale kolem 60km/h vic huci a lehke drnceni od vzorku.
 
Palo7
Výběr pneumaik..:)
Přidané 04-09-2020 15:35
Člen

Příspěvek: 263
Založený: 31.12.13

E09 jsou pro mne nepoužitelný na silnici. Při ostřejší jízdě jdou hned do smyku. TKC 80 asi dobrý, ale pry moc nedrží na mokré silnici a mely by snad být horší než to Shinko. Nebo to tak není a Shinko bude horší?
 
MadMike83
Výběr pneumaik..:)
Přidané 05-09-2020 03:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 153
Založený: 22.08.10

Za horsich podminek spunty driv klouznou na silnici. 09 je plocha a tvrda, takze do zatacek horsi chovani. Nejlepsi je zkusit kulatou mekci. To by meli byt vsechny vyjmenovany krome 09. Jedina nevyhoda je, ze mekci guma je nachylnejsi na pichnuti. Dneska vyrazime Shinko a AX41 jezdit do Italie, pak muzu dat vedet. Kazdopadne Shinko muzes zkusit je to dobra guma cena/vykon.
 
Palo7
Výběr pneumaik..:)
Přidané 06-09-2020 07:20
Člen

Příspěvek: 263
Založený: 31.12.13

MadMike: určitě jsem zvědav na tvé srovnání. Ale po tom co o Ayx41 napsal Gas, tak je ani nebudu zkoušet :-( Podle jeho recenze dávej extra pozorně vodě
 
MadMike83
Výběr pneumaik..:)
Přidané 06-09-2020 17:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 153
Založený: 22.08.10

Jezdil jsem s nima na mokru okruh v Myte a chovaly se stejne jako ostatni pneu, ale tam to lehce klouzalo vsem asi ojezdenej povrch i na botach to klouzalo. Krizove brzdeni na vode to zastavilo na stejne vzdalenosti jako silnicni guma. Klasicka jizda domu, tam jsem si niceho nevsiml. Kazdopadne vim, ze silnicni guma obecne drzi vic nez jakykoliv spunt, nevim kolik zkusil jinejch za stejnych podminek. Za me se chova standardne predvidatelne. Jestli jsi nejezdil spunty, tak to proste zmena na silnici je.

Jinak tu prvni den Sommeiller a to je udusuna prasna cesta se sutry tak ok, nikde se mi to nesklouzlo, brody ok, na sotolinu dobra guma, na asfaltu akorat mene komfortni a hlucnejsi.

Kamos na Shinku spadl, ale asi to bude rukama Grin
 
Palo7
Výběr pneumaik..:)
Přidané 06-09-2020 18:05
Člen

Příspěvek: 263
Založený: 31.12.13

Aby jsi se nehodnotil jako Gas předčasně, ale pak až po nějakém najetí
http://www.gasovamotoskola.cz/2019/09/02/test-pneu-bridgestone-battlax-adventurecross/
 
MadMike83
Výběr pneumaik..:)
Přidané 06-09-2020 19:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 153
Založený: 22.08.10

Spunty se trhaji na vsech dle stylu jizdy a za bourky jsem jel 20min a nic jsem nepozoroval, ale to jsem nejel nijak drave. Kilometrove budou stredni vydrz u tohodle typu. Zatim spatnou zkusenost nemam, ale uvidime casem...
 
Palo7
Výběr pneumaik..:)
Přidané 07-09-2020 21:13
Člen

Příspěvek: 263
Založený: 31.12.13

Tak jsem zvedav jak dopadneš. Podle x testu vychazi hrozne dobre Dunlop Trailmax Mision a někde dost chvál ii Motoz Tractinator GPS. Ale podle fotek mne hlava nebere ze by mohly byt nějak extra dobrý v terénu.
 
MadMike83
Výběr pneumaik..:)
Přidané 08-09-2020 08:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 153
Založený: 22.08.10

Na GPS jsem videl hodne protichudnych recenzi, ono to jsou tvrdy gumy, takze na vode by to nemelo byt nic extra a asi zalezi kdo z jakych gum prechazi a jezdi. Dunlopy budou asi dobry, ale teda nemyslim si, ze budou na tom lepe nez pirelli co mas, jen budou mit vetsi najezd.

Vcera jsme jeli nadherny silnice a sotolinu Parpaillon, musim rict za me lepsi nez co jsem mel predek E10 dakar a zadek E09 dakar, motorka je stabilnejsi a vsude drzi dobre na svoje urceni, jeto teda za sucha a brody. Nevyhodu vidim jen hluk rekl bych od predku. Mozna koncem tydne bude prset, tak uvidim jeste pak.

Co jsem mluvil s kamosema co ted byli taky na cestach, tak zadni motoz tractionator adventure dobra guma s velkou vydrzi oproti jinym spuntum. Ale predek meli wildy/tkc80. Ja bych tvrdou gumu na predek uz taky nedaval. Na zadek to ma vyhodu, ze se neda tak lehce prorazit a dojedes i na prazdny.
 
MadMike83
Výběr pneumaik..:)
Přidané 11-09-2020 21:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 153
Založený: 22.08.10

AX41 2tis km (500km sotolina) ktm790R:

- stabilni, nerozkmitava riditka, zkousel jsem 180km/h
- predni spunty drzi tvar, neni citit jejich pusun pri brzdeni nebo zatacce
- nepichl jsem na 500km sutrovitem podkladu (kamos shinko 805 1x)
- drzi stopu, brzdi dobre na sotoline
- brody a bahno jen kratke useky a to bylo ok
- silnice jde krasne do naklonu
- na mokru krizove brzdeni rovne zastavi jako silnicni pneu
- 1x bourka ja nemel problem s trakci nebo klouzanim
- drzi tlak, neuchazi jako nektere jine bezdusovky

- predni huci od 60km/h na silnici (shinko 804/805 jsou tiche) asi nejvetsi
minus, je to otravne dlouho poslouchat
- lehce drnci, jsou to spunty

Najezd vypada kolem 4tis km, nejezdim az na platno.

Jedna z dobrych pneu na sotoliny, ale skoda huceni na silnici a pro nekoho mensi najezd.
 
MadMike83
Výběr pneumaik..:)
Přidané 11-09-2020 21:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 153
Založený: 22.08.10

2tis km
MadMike83 přiložený následující obrázek:


[152.52Kb]
 
MadMike83
Výběr pneumaik..:)
Přidané 11-09-2020 21:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 153
Založený: 22.08.10

Predni
MadMike83 přiložený následující obrázek:


[155.71Kb]
 
Palo7
Výběr pneumaik..:)
Přidané 12-09-2020 08:44
Člen

Příspěvek: 263
Založený: 31.12.13

Diky za dobrou recenzi.
Bud mají tak obrovský rozdíly v kvalitě a nebo jsou tak obrovské rozdíly ve vnímání řidičů a jejich odhadu. Například v testu Motorradu bylo brzdění na mokru největší slabinou AX 41. Ta guma se mne dost líbí, ale .......
 
Palo7
Výběr pneumaik..:)
Přidané 12-09-2020 08:47
Člen

Příspěvek: 263
Založený: 31.12.13

Co kámoš na Shinku, dal vše taky v pohodě a jaké měl dojmy? Měnil by s tebou, nebo ne? A co ty, půjdeš do AX znovu, nebo budeš hledat něco míň hlučné a s aspoň trochu větší životností?
 
MadMike83
Výběr pneumaik..:)
Přidané 12-09-2020 09:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 153
Založený: 22.08.10

Kamos na shinku jezdi trochu opatrneji, ale dal to taky vsechno, na suchu to neni takovej problem, najezd je podobnej. Stezoval si, ze na mokru klouzou, nevim to mokro bude opravdu hodne individualni a bocni drzeni zadku je taky slabsi. Motorku jsme si prohazovali jen na silnici, takze teren o kolik to je horsi nemuzu rict. Kazdopadne jsou tiche a na silnici jezdil jako ja. Nevyhoda je, ze vetsina nekde pichla zadni kolo v terenu, aspon ty co znam co na nich jezdi. Tezko rict o kolik by byly lepsi v terenu nez pirelli str, asi o trosku jo o co trosku budou horsi na silnici v horsich podminkach.

Osobne jeste zkusim jine, ale nespokojen jsem spis jen s hlukem na silnici.
Tractionator adventure do zadu a predek tkc80/wild neco takoveho jeste nad predkem musim popremyslet.

Driv jsem jezdil tourancky, anakee2, ruzne mitasky co uz nekdo mel na masine, skončil jsem u pirelli scorpion trail2, jako nejlepsi pneu na silnici a sotoliny s hladkym vzorkem, na silnici uzasne a na sotoline s touranckami a podobnymi nebyl rozdil. Projel jsem tak Bosnu, Albanii atd ve dvou a obcas to zavedlo i nekam do lesa do krpalu na kamenech a jeste jsem trefil mokro po povodnich a gumy to zvladly. Kazdopadne se musi plynule, nemaji trakci jako spunty, muzou se zklouznout, ale to se vse da predvidat, staci jet s rozumem.

Mel jsem mitasky E10 a E09 oboje dakar a na 790R to rozkmitavalo motorku, predni spunty byl citit pohyb, kdyz motorka stala v garazi tak uchazely, horsi do zatacky E09 je plossi, vyhoda byla, ze se hur pichnou a i na prazdnych dojedes.

Takze jsem dospel k tomu bud scorpion trail2 nebo neco uz vyraznejsiho jako aspon shinko 804/805.

Kazdopadne mam jeste v garazi i tvoje pirelli str, mozna je jeste na jare zkusim jako posledni pneu neco mezi. Ale víc premyslim investovat do dvou sad kol, dve motorky jsou pro me zbytecny. Spunty jsou pro me na silnici malo, jezdim i s kamosem na supersportu, netahame rovinky, ale svizne zatacky a tam se spuntama s nim nejsem schopnej udrzet krok.
Upravil MadMike83 dne 12-09-2020 09:51
 
Palo7
Výběr pneumaik..:)
Přidané 12-09-2020 12:15
Člen

Příspěvek: 263
Založený: 31.12.13

Diky
Ty STR na silnici drží úplně skvěle, šotoliny a sucho taky super
 
Palo7
Výběr pneumaik..:)
Přidané 16-09-2020 19:16
Člen

Příspěvek: 263
Založený: 31.12.13

Nemá někdo náhodou nové poznatky k Dunlop Mission? V testech je skvělá snad ve všem, mimo ceny, ale to bych až tak neřešil kdyby vše bylo super.
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 33

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.35 sekund 355,886,512 návštěv