28.3. 2024 22:59
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
enduro helma s plexi
petrOV
Přidané 14-05-2015 09:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

Ad ta váha, co pořád někteří řeší - pachtil jsem se v terénu se silniční přilbou a váha (1500+/- 50g) byla to poslední, co jsem řešil.
Jste si jistí, že to má opravdu takový vliv nebo máte jen ochabnuté krční svalstvo? Smile
 
qwert
enduro helma s plexi
Přidané 14-05-2015 10:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Souhlas,vůbec necítím že mám na hlavě kilo nebo kilo a půl.Raději bych se soustředil na dobré větrání v horku..
 
Luky1
enduro helma s plexi
Přidané 14-05-2015 10:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 445
Založený: 22.08.10

qwert napsal:
Souhlas,vůbec necítím že mám na hlavě kilo nebo kilo a půl.Raději bych se soustředil na dobré větrání v horku..


Pod tohle se taky podepíšu.
Zatím každou helmu co jsem měl, tak měla 1500+ - 50g a nějak nereflektuji, že by mi to vadilo.
BMW R1200GS together and forever
http://luky2.rajc...
 
www.zednictvilukas.cz
lodyha
enduro helma s plexi
Přidané 14-05-2015 10:38
Člen

Příspěvek: 47
Založený: 03.06.10

Až jednou zkusíš lehčí, pochopíš.
 
petrOV
enduro helma s plexi
Přidané 14-05-2015 12:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

lodyha - možná ano, to nerozporuju, ale když jsem uvázl v bahně a tlačil to do kopce, tak jsem helmu sundal jen proto, že jsem se v ní dusil a vařila se mi hlava
 
TomasTT
enduro helma s plexi
Přidané 14-05-2015 14:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

K té váze - já nepoznám rozdíl mezi váhou 1100g a 1300g. Cokoliv do kila a půl považuju za OK. Sám mám enduro helmu 1040g a předtím měla lehce přes 1300g a je to celkem jedno.
Ale helmu 1800g už teda cítím docela hodně. Nad 1500g si myslím jde poznat každé deko navíc.
Pochopitelně záleží na vyvážení a těžišti helmy - stačí si na vyklápěčce zvednout bradu a váha se nijak nezmění a vliv na krční svaly to má obrovský.
Ale - pokud s tou helmou jedete týden, dva nebo i tři - denně od rána do večera a často v terénu, kdy se to hodně třese a veškeré výkyvy hlavy kompenzujete právě krčními svaly, tak se to projeví. Lidi na akcích takového typu mívají během těch prvních dnů docela velké problémy, zatuhlý záda, předloni jeden účastník takové projížďky v Maroku nemohl vůbec otočit hlavou a je to docela komplikace, protože se kvůli tomu musí upravovat program, nejde s tím jet offroad. Vlastně s tím nejde pořádně jet ani po silnici, protože to docela nepříjemně bolí a jízda je to poslední, na co má člověk náladu. Zcela jistě to není jen váhou helmy ale i dispozicemi toho jezdce ale proč ten krk zbytečně týrat. Jestli mám na hlavě o půl kila víc nebo míň a jedu s tím 8h denně, tak to je fakt znát.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
qwert
enduro helma s plexi
Přidané 14-05-2015 14:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

V tom případě v zájmu spravedlnosti to bude zřejmě individuální.Absolvoval jsem Finskou Allroad Tour s přilbou které měla 1650g.14 dní na motorce nejméně 12 hodin denně.Bolela mě prdel,pak dvě zlomená žebra ale o přilbě jsem nevěděl..
 
lodyha
enduro helma s plexi
Přidané 14-05-2015 17:15
Člen

Příspěvek: 47
Založený: 03.06.10

Chlapíci nepsal jsem to ,aby se zse ztrhla místy až téměř mírně agresivní polemika ale z toho důvodu, že třeba bude někoho zkušenost s helmou Suomy zajímat. Takže kdo se mnou nesouhlasí nechť mě nekamenuje, je to zbytečné.Já své názory měním zřídka a pouze pod tíhou relevantní argumentace. Všechny zdravím.
 
TomasTT
enduro helma s plexi
Přidané 14-05-2015 17:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Pochopitelně - je to silně individuální. Před pár lety jsme všichni jezdili s helmama kolem 2kg a jezdilo se s tím stejně jako teď. Je to podobné jako se vším dalším - jde jezdit třeba v kanadách, koženém kabátu a kokosu, když člověk chce. Proč ne. Ale pokud dneska jsou na trhu helmy lehčí, nevidím důvod proč se zbytečně trápit. Když existuje xenon, nevidím důvod, proč mám jezdit s mžouravou žárovkou, když jsou vyhřívaný hefty, proč je nemít když je zima nebo prší, když můžu mít plexi, proč jet na motorce bez něj atd. Je to jen o vyšším komfortu a menší únavě.
Nicméně původní dotaz byl - proč se o té váze mluví - a hmotnost helmy je prostě jeden z parametrů a výrobci se snaží aby měli alespoň tabulkově konkurenční výrobky. Když pak v časopisu srovnají parametry a máš vedle sebe helmy, kde jedna má jeden nebo dva certifikáty, druhá jich má pět, ta první váží 1600g a druhá 1300g, první nemá pinlock a druhá ho má a navíc specificky vyrobený pro tvar toho hledí atd... tak prostě ta první dostane míň hvězdiček a hodnocení je pro spoustu lidí docela důležitý. Ne všichni vybírají jen podle ceny. Správně by to mělo být v kategoriích podle ceny a měla by se porovnávat helma v ceně 200EUR s podobně drahými konkurenty ale každopádně váha je docela důležitý parametr.
Jinak kdo si chce vyzkoušet, jaké to je jezdit s dvoukilovou vyklápěčkou, tak mu rád poskytnu testovací vzorek, najel jsem s ní asi 100 tis. km a byl jsem fakt šťastný, když jsem jí vyměnil za lehčí. Ale je možné, že jsem fakt ochablej. Asi to bude věkem. Tak možná proto už mě nebaví trápit se s tím, co můžu celkem snadno zlepšit.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Luky1
enduro helma s plexi
Přidané 14-05-2015 19:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 445
Založený: 22.08.10

Nepopírám, že není fajn mít lehčí helmu ale někteří výrobci ji dělají lehčí na úkor čeho? Tím nemám na mysli Tomáši tu vaši karbonku.
Jinak já najel o víkendu s tou helmou 900km a musím říci, že ta levná CyberUX33 je dobře vyvážená, určitě líp jak ten můj Shark Evoline3 se kterým jsem sice jezdil i 1200km za den ale tam po té dálce už bylo znát zatuhlý krk. Ta evoline váží tuším 1700g ale i tak dobrý. Měl jsem i lehkou integrálku cca 1400g a nějak ex rozdíl jsem mezi nimi nezaznamenal. Samozřejmě jsem nejel s integrálkou a pak s tou Evolinkou hned po sobě ale s odstupem času což může zkreslit pocity.
Já jen napsal, že na to naše šmrdlání okolo komína do 1300km za den mě ta helma vyhovuje a vím, že u ní ani nebudu sundávat na dálniční přesuny ten štítek.
Někteří to dotáhnou i tak daleko, že k váze helmy začnou přičítat ještě váhu štítku+intercomu, ale to už jsou dle mě extrémisti.
Upravil Luky1 dne 14-05-2015 19:37
BMW R1200GS together and forever
http://luky2.rajc...
 
www.zednictvilukas.cz
petrOV
enduro helma s plexi
Přidané 14-05-2015 20:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

Ono už o tom psal tyfoza a já s tím musím jenom souhlasit, pokud někdo jenom celou zimu leží, k tomu má třeba ještě sedavé zaměstnání a myslí si, že pak vyjede do terénu a dá to s prstem v nose, tak se šeredně plete. Fyzička je třeba celkově a nejen co se krční páteře týče.

lodyha-zas z toho nedělej drama, nikdo tady není ani mírně agresivní, já jen vznesl dotaz, protože jsem prostě s s těžší helmou nidky problém neměl/nepocítil, toť vše. Kdybys viděl, jak mi tady zástupce TT dal minule sežrat když jsem si dovolil napsat, že do deště může stačit i nemok z pracovních oděvů, tak bys vůbec neměl pocit, že je tady někdo mírně agresivní Smile
 
TomasTT
enduro helma s plexi
Přidané 15-05-2015 02:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

petrov: nedal jsem ti nic sežrat, přečti si tu diskuzi znova. Psal jsi o tom, že v gumáku z pracovních oděvů se člověk nepotí, protože když prší, tak je zima. Já jsem tohle tvrzení jen rozporoval.
Ano, když člověk celou zimu sedí u počítače a nic nedělá a pak vyrazí na nějakou náročnější akci, tak má nepochybně větší šanci, že hned první den ve stupačkách pro něj bude znamenat večer křeče v nohách apod. S krční páteří bych byl opatrnější, lidi co na to trpí, celkem většinou vědí z různých rehabilitací, že se to dá snadno zatížit a unavit, obtížněji zase uvolnit ale krční páteř se moc posilovat nedá. Obvykle trenér nebo rehabilitační sestra doporučí jiný sport nebo jiný pohyb ale preventivní posilování moc nepomůže - na rozdíl třeba od bederky, kde se svaly dají posílit docela slušně. Při tréninku můžeš posílit trapézy ale na krku to dost dobře nejde. Cviky jsou na protažení ale na posílení by byla potřeba zátěž a to je v případě šíje dost nemožný. Takže bych byl opatrný vyčítat lidem, kteří na tohle trpí, jen to sedavé zaměstnání. Někdo má podobný problémy třeba se zápěstím - stačí když mu na něj chvilku fouká nebo drží heft trošku ve špatném úhlu a druhý den není schopný jet. Zápěstí posilovat jde ale mívá to přesně opačný efekt - při nejbližší příležitosti to skončí zánětem. Prostě je to zbytečný trápit. U té krční páteře třeba často lidi necítí bolest přímo v šíji ale projeví se to jinak - třeba šílenou migrénou, nemůžou celou noc spát apod.
Osobně bych váhu taky moc nepřeceňoval - i když jsem pro sebe volil právě enduro helmu která mi cca kilo. Kolega si pořídil karbonku, která měla tuším 850g (Marushin) a když si tu helmu vezmeš mezi ruce a promáčkneš jí strany v oblasti tváří o 15cm poměrně malou silou, tak je asi jasný, že to s tou ochranou nebude asi moc dobrý. Takže já bych dal na první místo bezpečnost, na druhé u mě výhled a velikost hledí obecně, na třetí ventilaci a až na čtvrté místo váhu. Ale třeba pro někoho opravdu váha nehraje roli vůbec. Může být. Ale jeden z parametrů, podle kterých se helmy hodnotí, to je bezesporu a je svázaný právě s bezpečností. Výrobci by rádi dělali přilby co nejlehčí a přitom aby splnili co nejvíc testů bezpečnosti, což jde trošku proti sobě a dokud se neobjeví nějaké zázračné materiály, tak se to moc nezlepší.

Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
petrOV
enduro helma s plexi
Přidané 15-05-2015 08:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

TomasTT-já zase nejsem tak outlocitný jako jiní, takže přežiju i např. kritiku bez nějaké úhony.Grin

Ještě k tomu cvičení - ono je si třeba uvědomit, že před každou sportovní aktivitou se člověk většinou rozehřeje, protáhne a až pak jde makat. Na motorce to dělá ale asi málokdy a přitom ježdění v terénu(silové nebo jak to přesně nazvat) je stejně fyzicky namáhavé.
Na posílení svalů krku je jednoduché cvičení-udělat most(břichem dolů) a stát na hlavě, pohybovat se dopředu a dozadu-samozřejmě opatrně a ruce mít nachystané pro rychlou podporu. Další super věc na krk je klinč Smile

btw-když na podobnou hromadnou akci vyrazí nějaké vemeno, co se fyzicky rozsype hned po prvním dni, to se pak opravdu všichni přizpůsobují jemu?
 
qwert
enduro helma s plexi
Přidané 15-05-2015 08:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Další výborné cvičení na krční svaly je jezdit ve F1,ale kde se k tomu dostat..Grin
 
TomasTT
enduro helma s plexi
Přidané 15-05-2015 10:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

petrov: v pohodě, nicméně mě to natolik inspirovalo, že chci letos natočit takový test, kde oblékneme člověka do pijáků (aby bylo vidět promočená místa) a zkusíme hodinku v nepromoku a hodinku v goretexu. Něco podobného mám tady na zkoušení s rukavicemi a vím, kolik vody člověk vypotí a nemusí se vůbec hýbat.. Tak to schválně chci zkusit porovnat.

Rozhýbání před enduro jízdou - 99.9% lidí pochopitelně nedělá nic. Ti, kdo trpí na křeče, tak většinou vědí, že se mají protáhnout, že to pomáhá ale jinak nikdo nic. Ten most zní zajímavě, já mám někde nějaké cviky od jakési rehabilitační doktorky asi 20 let staré cviky - ale všechno na uvolnění. Klič jako se sparingem? To bych se asi fakt bál.

K těm akcím - je to těžké. Slíbíš těm lidem, že je v pořádku dopravíme do cíle a musíme se o ně postarat. Občas se stane, že jede někdo, kdo se zdálo že bude úplně v pohodě a pak uvidí prudký sráz a pěšinu bez hrazení a řekne, že nejede dál a co s tím. Tohle přesně udělal můj dlouholetý kamarád někde v horách u AitBenhadou. Jel tam Radek, já jsem u toho nebyl. Nicméně řekl, že dál prostě nepojede a nakonec to dopadlo tak, že se vrátil do Marakéše a odletěl domů. Ale když se to stane někde v terénu, kde to máš třeba docela daleko do nějakého místa "v civilizaci", tak je záchrana když jede auto a má místo. Když Radek jezdil ještě Toyotou, tak tam bylo jen jedno volné místo a vezl třeba zraněného (žebra) a jeho motorku na skládacím vozíku. Bylo to 30km před Chegagou směrem od Iriki. Každým směrem to bylo půl dne až den cesty někam na silnici. Fakt docela nepřístupný. A jeden účastník se rozhodl, že už dál nepojede, že ho tam máme nechat, že je mu všechno jedno atd. Klasický zoufalství z únavy. Takže auto pendlovalo mezi Chegagou a tím místem v písku a my jsme se střídali a převáželi tu motorku po kouskách, protože dojet do bivaku a zpátky trvalo autu třeba hodinu a půl. Lidi tam leželi jako po bitvě, naprosto vyčerpaní. Ale předtím i docela složitý místa v pohodě, jen prostě tohle bylo nad jejich síly. Musíš to přizpůsobit nebo domluvit. Občas se to prostě musí rozdělit na skupinu, která po takové zkušenosti radši jede po silnici a setkají se pak někde na dalším místě třeba za 2 dny. Vyjímečně to někdo zabalí úplně (vzpomínám si, že před pár lety jeden člověk zjistil, že ho vlastně nebaví vůbec jezdit kde se práší a kde jsou mizerný cesty a odjel sám po ose z Marakéše do Prahy). Ale když ráno zjistíš, že je nějaký problém, tak se obvykle domlouvá co bude dál ale pokud to jde, tak se jede jako skupina nebo dvě skupiny (větší masakr pro ty, kdo se na to cítí a snadnější cesta pro ty, kdo se necítí). Skoro všude se to takhle dá vymyslet, když se to zjistí včas.

Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
blejdamint
enduro helma s plexi
Přidané 15-05-2015 11:18
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

cim lehci helma tim lepsi, to je prece jasny to musi pochopit i male dite preci, podle vkusu kazdeho soudruha, soudruzi
blejdamintxr650r
 
petrOV
enduro helma s plexi
Přidané 15-05-2015 21:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

TomasTT-záleží na podmínkách testu. Já psal o tom, že když prší, tak se ochladí+déšť odebírá teplo tím, že dopadá na povrch těla(i když jsi v hadrech). Jinými slovy po oblečení nemoku z PVC mi je v dešti tak akorát, po dešti v tom ale samo začne být teplo, ale to už zase není důvod ho na sobě mít, tak jde dolů.

Klinč se sparingem-mohl by sis na krk pověsit třeba závaží a toto krkem zvedat, ale to se praktikuje asi dost blbě, zatímco člověk může působit proměnnou silou. Samozřejmě to nesmí být magor, co se ti snaží hlavu zalomit až mezi kolena Smile
 
PetrAT
enduro helma s plexi
Přidané 15-05-2015 22:59
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

petrov napsal:
... Já psal o tom, že když prší, tak se ochladí+déšť odebírá teplo tím, že dopadá na povrch těla(i když jsi v hadrech). Jinými slovy po oblečení nemoku z PVC mi je v dešti tak akorát, po dešti v tom ale samo začne být teplo, ale to už zase není důvod ho na sobě mít, tak jde dolů.


Pokud ovšem neprší třeba v Řecku
Teplota +30°C a déšť
Dali jsme nepromoky
A byli jsme mokří jak z venku, tak zevnitř

helpless
 
TomasTT
enduro helma s plexi
Přidané 18-05-2015 16:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

petrov: jak píše PetrAT a nemusí to být jen v Řecku ale klidně v Itálii. Teplota přes +20C a déšť mi stačí nebo v případě že člověk musí jet i úpně jednoduchý offroad, tak ani nemusí být těch 20, stačí klidně 15 a v nepromoku je zle jak má člověk větší výdaj energie.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
PetrAT
enduro helma s plexi
Přidané 26-05-2015 08:26
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Hmotnost 1450 g hmm
Held Makam

http://shop.held....makan.html
http://bikersplan...matna.html
Upravil PetrAT dne 26-05-2015 08:26
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 42

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.15 sekund 356,017,842 návštěv