29.3. 2024 11:22
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
EU-spolčení hlupců.
xx4
#41 Vytisknout diskuzi
Přidané 23-11-2012 18:54
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Luky1 napsal:


jo, souhlasím. Jenže ono to začalo už před nějakou dobou třeba filtrem pevných částic v autech, airbagama atd. a nad tím nikdo nelamentuje. Co jiného lidem zbude než se s tím demokraticky smířit, ostatně jak se vším comfort


Znáš ten pokus se žábou a horkou vodou? Ve dvou hrncích byla voda.V jednom byla studená,ale už se pod ním topilo.Žáby které do něj hodili, seděly a spokojeně čuměly do blba.
V druhém hrnci byla vařící voda.Vhodili do něj jiné žáby,ale ty se rychle draly ven.Přežily.
Ty v prvním hrnci se postupně uvařily.
Tak nějak se i pro nás utahuje smyčka a lidi si zvykaj.....
...a až tě nějaký divně vypadající pazdrát pozdraví slovy "buď dobrý" a přiteplale zamáchá rukou,tak se nediv.....GrinGrin (c) DEMOLITION MAN
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
ivan66
#42 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 23-11-2012 20:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

GrinGrin Pavle ty jsi rozený mluvčí GrinGrinclap
Já to říkám furt, život je sv.ně.
 
nuclearB
#43 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 24-11-2012 11:59
Člen

Příspěvek: 108
Založený: 30.01.11

Luky1 napsal:
nuclearB napsal:
Já mám na motorce ABS a už mi párkrát v krizi pomohlo. V žádném případě na něj ale nespoléhám. Nikterak mě to neomezuje a driftovat s půltunovým Varaderem nikde asi nebudu ;-)
Ale když přihlídnu k situaci na silnicích a skupině z které se rekrutují noví motorkáři, docela chápu, že tenhle nápad někdo měl. Ovšem žijeme v demokracii a člověk by měl mít možnost volby.


Nepřeklep ses malilinko? Grin


495kg plně naložený ;-)
Triumph Tiger 800 XC
 
http://nuclearb.rajce.idnes.cz/
hobr
#44 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 24-11-2012 16:24
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

pavelgs napsal:
[quote]
Já se bez ABS obejdu,nemám jej ani na autě ( já vím,jsem konzerva blushing) a při případné koupi moto/auto jej nemám potřebu vyžadovat.Nikdo mě do ničeho nenutí,rozhodnu se sám,na základě zkušenosí,názoru.Vše je v pořádku,není nad čím debatit.

Najednou se nad náma zjeví klotový rukáv a řekne: Víte houno,podle mých směrnic je všelék (ABS,ASR,ESP,......),takže si jej všichni koupíte,protože tady v Bruselu víme nejlíp,co je pro vás to nejlepší.
Že to není demokratické? No a? Tu demokracii vám stejně jednou zakážeme taky,tak si zvykejte......Shock

A vvvvo tom ttto celé je.Grin

Myslím, že název vlákna je vyčerpávající, není co řešit. A bude hůř...Shockrealsad
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
PetrAT
#45 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 25-11-2012 00:21
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

http://byznys.lid...my-trhy_hm
 
HonzaCBX
#46 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 25-11-2012 10:29
Člen

Příspěvek: 36
Založený: 30.05.11

Takhle se asi nadávalo, když vstoupily v platnost povinné přilby na moto:-)
Nechci se EU a omezování všeho z její strany zastávat (obecně mi spíš vadí a paralela s Demolition Man asi s trochou nadsázky sedí), ale ABS, pokud ho mohu vypnout, mi až tak proti srsti není. Ani si nejsem jistej, že to ty motorky zdraží, rozdíl mezi náklady a prodejní cenou je dost vysokej, že pokud budou výrobci chtít zachovat dostupnost, ceny se dramaticky nezvednou. Ale je to spekulace. Co mi vadí, že motorka bude zase složitější.
Zaznělo tu, že ABS za sucha prodlužuje brzdnou dráhu. U auta ano. U motorky to platit nemusí. Smykem předního kola ze 100 km/h rozhodně nezastavuji, tudíž nevyužiji plně brzdný potenciál.
ABS mi může pomoci dostat se na limit, alespoň tak si to představuju. Upozorňuji na mém TA 650 ABS rozhodně není, takž nehájím svůj stroj, ale jen píšu názor :-)
 
xx4
#47 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 25-11-2012 10:31
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10



Zase karta.ShockTo už je posedlost...Frown
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
HonzaCBX
#48 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 25-11-2012 11:05
Člen

Příspěvek: 36
Založený: 30.05.11

pavelgs napsal:


Zase karta.ShockTo už je posedlost...Frown


Ovšem není to posedlost kartami, ale zakázkami ... Ono to něco stát bude.
Upravil HonzaCBX dne 25-11-2012 11:05
 
xx4
#49 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 25-11-2012 11:56
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

HonzaCBX napsal:
Takhle se asi nadávalo, když vstoupily v platnost povinné přilby na moto:-)
Nechci se EU a omezování všeho z její strany zastávat (obecně mi spíš vadí a paralela s Demolition Man asi s trochou nadsázky sedí), ale ABS, pokud ho mohu vypnout, mi až tak proti srsti není. Ani si nejsem jistej, že to ty motorky zdraží, rozdíl mezi náklady a prodejní cenou je dost vysokej, že pokud budou výrobci chtít zachovat dostupnost, ceny se dramaticky nezvednou. Ale je to spekulace. Co mi vadí, že motorka bude zase složitější.
Zaznělo tu, že ABS za sucha prodlužuje brzdnou dráhu. U auta ano. U motorky to platit nemusí. Smykem předního kola ze 100 km/h rozhodně nezastavuji, tudíž nevyužiji plně brzdný potenciál.
ABS mi může pomoci dostat se na limit, alespoň tak si to představuju. Upozorňuji na mém TA 650 ABS rozhodně není, takž nehájím svůj stroj, ale jen píšu názor :-)


Výhody ABS poznáš,když budeš potřebovat zastavit na hrbolatém asfaltu Grin.Můžeš mi věřit,že to je situace,kdy nejedny trenky nezůstanou suché Grin
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
xx2
#50 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 25-11-2012 20:50
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

Tak jsme s kámošem debatili a kecali a tak ......jeden postřeh ono asi EU nejde ani tak o velký endura ...ty už to stejně vesměs všechny mají v základu. Ale jestli to není utok na slabší obsahy kvůli expanzi různých lincheng ,čunklink a tak ....snaha tyto výrobce vyřadit s trhu pro EU ..jakási ochrana trhu . Pro ně bude ABS jistě oříšek.hmm Opravdu nechci chránit klotový rukávyShock
Upravil xx2 dne 25-11-2012 21:13
 
qwert
#51 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 25-11-2012 21:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

smazak73 napsal:
Tak jsme s kámošem debatili a kecali a tak ......jeden postřeh ono asi EU nejde ani tak o velký endura ...ty už to stejně vesměs všechny mají v základu. Ale jestli to není utok na slabší obsahy kvůli expanzi různých lincheng ,čunklink a tak ....snaha tyto výrobce vyřadit s trhu pro EU ..jakási ochrana trhu . Pro ně bude ABS jistě oříšek.hmm Opravdu nechci chránit klotový rukávyShock


To je dost podcenuješ,oni okopčí úplně všechno..
 
Luky1
#52 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 25-11-2012 23:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 445
Založený: 22.08.10

qwert napsal:
smazak73 napsal:
Tak jsme s kámošem debatili a kecali a tak ......jeden postřeh ono asi EU nejde ani tak o velký endura ...ty už to stejně vesměs všechny mají v základu. Ale jestli to není utok na slabší obsahy kvůli expanzi různých lincheng ,čunklink a tak ....snaha tyto výrobce vyřadit s trhu pro EU ..jakási ochrana trhu . Pro ně bude ABS jistě oříšek.hmm Opravdu nechci chránit klotový rukávyShock


To je dost podcenuješ,oni okopčí úplně všechno..


To jo, a taky by se mohlo stát že to okopčej blbě a ty místo brždění budeš najednou zrychlovat Grin
BMW R1200GS together and forever
http://luky2.rajc...
 
www.zednictvilukas.cz
PetrAT
#53 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 26-11-2012 08:15
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Luky1 napsal:
qwert napsal:
smazak73 napsal:
Tak jsme s kámošem debatili a kecali a tak ......jeden postřeh ono asi EU nejde ani tak o velký endura ...ty už to stejně vesměs všechny mají v základu. Ale jestli to není utok na slabší obsahy kvůli expanzi různých lincheng ,čunklink a tak ....snaha tyto výrobce vyřadit s trhu pro EU ..jakási ochrana trhu . Pro ně bude ABS jistě oříšek.hmm Opravdu nechci chránit klotový rukávyShock


To je dost podcenuješ,oni okopčí úplně všechno..


To jo, a taky by se mohlo stát že to okopčej blbě a ty místo brždění budeš najednou zrychlovat Grin


Máš na mysli ten patent od Toyoty ? Grin
 
xx2
#54 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 26-11-2012 08:46
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

PetrAT napsal:
Luky1 napsal:
qwert napsal:
smazak73 napsal:
Tak jsme s kámošem debatili a kecali a tak ......jeden postřeh ono asi EU nejde ani tak o velký endura ...ty už to stejně vesměs všechny mají v základu. Ale jestli to není utok na slabší obsahy kvůli expanzi různých lincheng ,čunklink a tak ....snaha tyto výrobce vyřadit s trhu pro EU ..jakási ochrana trhu . Pro ně bude ABS jistě oříšek.hmm Opravdu nechci chránit klotový rukávyShock


To je dost podcenuješ,oni okopčí úplně všechno..


To jo, a taky by se mohlo stát že to okopčej blbě a ty místo brždění budeš najednou zrychlovat Grin


Máš na mysli ten patent od Toyoty ? Grin

To by mě zajímalo co to je za patent?
Japonci a patent ...ty taky vždycky všechno obšlehlisecret
 
Marek_T
#55 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 26-11-2012 09:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

Kua, tak teraz už fakt neviem. Keďže všetci iba kopírujú, kedy vlastne všetky tie veci vznikli?
Pri veľkom tresku? Grin
 
xx2
#56 Vytisknout diskuzi
EU-spolčení hlupců.
Přidané 26-11-2012 10:56
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

Marek_T napsal:
Kua, tak teraz už fakt neviem. Keďže všetci iba kopírujú, kedy vlastne všetky tie veci vznikli?
Pri veľkom tresku? Grin

První začali používat ABS u BMW ..tedy Bosch ,japonci to obšlehli a zdoklonaliliWink
http://www.auto.c...orky-53300
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 42

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.06 sekund 356,138,794 návštěv