9.5. 2024 23:42
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: TOURATECH
 Tisk diskuze
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
TomasTT
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 22-06-2015 17:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Já mám s HD dušemi velmi dobrou zkušenost právě při ježdění se silně podhuštěnými koly v písku. Ani nepamatuju, kdy bych měl defekt, kolegové na stejně těžkých motorkách a stejně podhuštěných opravovali třeba 2x denně. Ale je fakt, že jsou těžké, děsně blbě se tam strkají a stojí dost peněz.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
motoblb
#22 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 22-06-2015 18:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Lobo6-určitě to není samospasné-(slime),pokud prorazíš bočnici zouváš,ale je to prevence,která dokáže pomoci a to díky tomu,že je po celou dobu gelovitá.Já taky nikdy nebyl zastáncem těchto srač.k a nikdy jsem ji ani ve své motorce nepoužil,ale po té co mi holka píchla na cbrku novou gumu a ani tolik hnaný reklamou MOTUL TYRE REPAIR si nebyl schopen s defektem poradit a po týdnu bylo vždy kolo prázné,tak jsem to vyzul,vypucoval ten Motulácky latexový hnus co byl v pneu a nalil slime,nafoukal a světe div se neuniká.....Do kolky jsem to preventivně nafrckal taky WinkPrcat se v lese s defektem,navíc na bezduši,když táhnu dřevo by se mi fakt nechtělo........
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
lobo6
#23 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 22-06-2015 19:11
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

Právě že jede do Gruzie a chce se jen z nějakého důvodu "připojistit" proti defektu , bude to drtit jen tam 3tis kiometrů svižným tempem po asfaltu na E07 takže podhuštovat moc nesmí jinak mu z nich ulítají figury. Musel by cestou schválně sbírat díry jak hovado aby měl důvod použít HD duši.

HD duše má opodstatnění opravdu jen v pistě plné kamenů na podhuštěné pneumatice kde se jinak nedá jet, potom to má smysl o to se nepřu dá se tam vypalovat kolem stovky a sem tam se v té rychlosti nějaký kámen sebere a pak normální duši cvakneš o ráfek

Schválně jsem zašel do garáže a pro srandu ty dvě duše zvážil (3,5/21), HD má 1,55Kg a normální 0,45Kg.To bude laborování při vyvážení a zbytečné neodpružená hmota, pak tam nalít ještě 385ml toho zeleného žabího semene, že zalepí 3mm díru to ať vypráví holubům osobně mám zkušenost že to sotva ucpe z části odlepenou záplatu.Pro vysoké rychlosti 150+ to též není ideální.
 
blejdamint
#24 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 23-06-2015 10:45
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

motoblb napsal:
Lobo6-určitě to není samospasné-(slime),pokud prorazíš bočnici zouváš,ale je to prevence,která dokáže pomoci a to díky tomu,že je po celou dobu gelovitá.Já taky nikdy nebyl zastáncem těchto srač.k a nikdy jsem ji ani ve své motorce nepoužil,ale po té co mi holka píchla na cbrku novou gumu a ani tolik hnaný reklamou MOTUL TYRE REPAIR si nebyl schopen s defektem poradit a po týdnu bylo vždy kolo prázné,tak jsem to vyzul,vypucoval ten Motulácky latexový hnus co byl v pneu a nalil slime,nafoukal a světe div se neuniká.....Do kolky jsem to preventivně nafrckal taky WinkPrcat se v lese s defektem,navíc na bezduši,když táhnu dřevo by se mi fakt nechtělo........


sorry ja cetl do holky...... nic ve zlem ale zasmal jsem seGrin
Upravil blejdamint dne 23-06-2015 10:45
blejdamintxr650r
 
TomasTT
#25 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 23-06-2015 10:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Na každý pád - určitě vzít víc lepení než jedno a náhradní duše.
K těm HD - my jsme jednou dojížděli z Maroka s Metzelery s takovými dírami, že duše lezla ven. Měli jsme jen obyčejné a při sebemenším škrábnutí to praskalo. Potřebovali jsme s tím ujet asi 750km a bylo to třeba 10 oprav. Myslím že i v tomhle případě by HD duše pomohla. Byly to defekty, kdy už jsem fakt šílel - najíždíš na trajekt a řach, vyjíždíš do Španělska a hned na prvním kruháči zase atd.

'https://lh3.googleusercontent.com/-6820ihOAGOM/VYkgr-7_lMI/AAAAAAABUys/oTNA6nBnMlg/s912/IMG_1414.JPG'

'https://lh3.googleusercontent.com/-otR0S2peEAE/VYkg25KavII/AAAAAAABUzA/FEqgpTRlA38/s912/IMG_0697.JPG'

'https://lh3.googleusercontent.com/-VfwcMcSWGFo/VYkgQ0BuDFI/AAAAAAABUyg/8rREQURaiI0/s912/IMG_1209.JPG'
Upravil TomasTT dne 23-06-2015 11:04
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
HonzaH
#26 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 23-06-2015 14:03
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Kvůli nouzové opravě gumy (né duše) jsem měl na delší cesty kus pevné gumy na vypodložení a přilepení či "přišití"/přidrátování přes prořez na nouzové dojetí - to co ti díru překryje musí být pevné - duše se tlakem roztahuje a leze do díry anásleduje další defet
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
TomasTT
#27 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 23-06-2015 15:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

HonzaH napsal:
Kvůli nouzové opravě gumy (né duše) jsem měl na delší cesty kus pevné gumy na vypodložení a přilepení či "přišití"/přidrátování přes prořez na nouzové dojetí - to co ti díru překryje musí být pevné - duše se tlakem roztahuje a leze do díry anásleduje další defet


Když je to menší díra, tak pomůže zašití třeba i provázkem. Fotograf M. Martin s tím dojel po ose z Libye do Mnichova a vydrželo to. Rozžhavil hřebíky, pěkně propálil dírky kolem díry, protáhnuli provázek a pěkný křížový steh a hotovo. Wink
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
kysin
#28 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 23-06-2015 21:36
Člen

Příspěvek: 432
Založený: 22.01.11

Jó jehlu a niť flastrem nenahradíš.

'http://i58.tinypic.com/2hdz7yo.jpg'
'http://i58.tinypic.com/uwppc.jpg'
 
http://kysin.rajce.idnes.cz/
TomasTT
#29 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 24-06-2015 12:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Pěkný. Ale já mluvil o pneumatice, ne o duši Wink
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
maraXRV
#30 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 24-06-2015 15:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 290
Založený: 25.10.11

Nejlepší je nepíchat Grin
Enduro musí bejt apoň trochu od bahna
 
kysin
#31 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 24-06-2015 17:20
Člen

Příspěvek: 432
Založený: 22.01.11

Píchám často, píchám rád s montpákama jsem kamarád. To je moje motto ... Ta HD duše, nemám s tím praxi ale myslím si že se to blbě nazouvá není tak poddajná, hlavně problém je narvat ventilek do dírky, já si koupil po letošní dovolené přípravek na protažení, ocelové lanko se závitem, ještě jsem ho nepoužil. Po zkušenosti s přezouvánim ve 40°C se zlomenou rukou jsem si řekl ze se to může hodit.
http://kysin.rajce.idnes.cz/
 
http://kysin.rajce.idnes.cz/
TomasTT
#32 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 24-06-2015 18:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Do zadního 17" to takový problém není, přední 21" dost pakárna ale taky to jde i v nouzových podmínkách...
Taky s tím nemám tolik zkušeností protože prostě ty HD duše neopravujeme tak často jako ty obyčejné Wink




Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
lobo6
#33 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 24-06-2015 22:40
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

Duši je lepší hubou přifouknout a nacpat jí hned do zcela vyzuté pneumatiky a ventil protáhnout ještě když je vyzutá, odpadne tím lámání prstů v plášti. Je to ve výsledku rychlejší celou pneu vyzout a po opravě zase zkompletovat než se trápit s protahováním nebo sebou tahat tu škrtící sadu Grin
 
snelcuk
#34 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 25-06-2015 11:15
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

kysin napsal:
Jó jehlu a niť flastrem nenahradíš.

'http://i58.tinypic.com/2hdz7yo.jpg'
'http://i58.tinypic.com/uwppc.jpg'

Švadlenka madlenka Grin Supr thumbs up
 
TomasTT
#35 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 26-06-2015 00:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Na každý pád doporučuju udělat to, co nedělá 99% lidí, kteří někam vyráží poprvé nebo podruhé...
... vyzkoušet si to.
Obětovat třeba s kamarády se kterými se jede těch pár stovek za opravnou sadu a zkusit si opravit díru v plášti, zkusit jak se nářadím z motorky sundá přední i zadní kolo a vyndává se duše a jak se lepí a jak se to dává zpátky tak, aby se to nežvýklo o ráfek a nemuselo se opravovat za 5 minut znova. Kdyby si to lidi zkusili doma, tak by někdy třeba přišli na to, že ani nemají všechno potřebné nářadí a že třeba budou potřebovat dvě montpáky namísto jedné a že třemi bombičkami nafouknou u KTM 1190 zadní kolo tak, že je nafouknuté sotva na polovinu tlaku atd..
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
mjaklovsky
#36 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 28-06-2015 16:57
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 10.07.14

ty jo, tak to mám v hlavě zamotané víc než na začátku Smile. Nikdy jsme nepíchl, takže nevím, jak se přezouvá. Ani jak opravuje. Škoda, že není někde nějaký kurz, jsem člověk od PC a s tímto nemám moc zkušeností. Do Gruzie jedu sám, tak to jsem zvědav, jak to dopadne Grin.
 
lobo6
#37 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 28-06-2015 19:16
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

A jízdní kolo jsi také nepřezouval, je to stejné jen se člověk víc nadře Smile Stačí dodržet pár zásad a jde to snadno. TT pneumatika(s duší) se začíná zouvat od ventilku a při nazouvání se u něj končí, duši je lepší mít mírně přifouklou aby při montáži držela v plášti a nedostala se pod montpáku.Na jaké moto vlastně jedeš, a kolo sundat a nandat umíš (tím jsem měl asi začítGrin)? E 07 je super guma tu jen tak nezničíš, ale hřebíkuvzdorná není. Stačí nevymetat krajnice a držet se ve stopě, vždy když mám defekt je to ze svinčíku podél cesty.
 
TomasTT
#38 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 29-06-2015 10:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

mjaklovsky napsal:
ty jo, tak to mám v hlavě zamotané víc než na začátku Smile. Nikdy jsme nepíchl, takže nevím, jak se přezouvá. Ani jak opravuje. Škoda, že není někde nějaký kurz, jsem člověk od PC a s tímto nemám moc zkušeností. Do Gruzie jedu sám, tak to jsem zvědav, jak to dopadne Grin.


Já myslím že na všech enduro kurzech se opravy pneu učí. Alespoň co dělá kolega na enduroskola.cz se to učilo, na víkendovém kurzu co pořádali 2B s Vencou Šolínem to bylo taky. Každopádně když si najdeš kontakty (enduroskola.cz, endurovypravy.cz...) a zeptáš se, tak ti určitě řeknou kdy nebo jestli to bývá standardně atd. Milana bych se zeptal ale má dneska dovolenou, tak to zkus a uvidíš. My jsme to pořádali taky, kdykoliv když se domluvili dva-tři zájemci a pro různé partičky, které tady nakoupily vybavení a doplňky a měli o to zájem. Když si každý zkusí jednu kompletní opravu, tak se zničí dejme tomu jedna sada na opravy, což je na člověka pár stovek ale někde na cestách se ta zkušenost může hodit. Na bezdušový pneumatiky když jsou v háji a dávají se do nich duše jsou triky - třeba jak shodit patku z ráfku pomocí bočního stojánku. Jestli jsi to nikdy neviděl dělat, tak je to dobré aby ti to někdo ukázal - některý pneu drží neuvěřitelně pevně a můžeš na ně šlapat se 100kg a ani se to nehne.
Upravil TomasTT dne 29-06-2015 10:20
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Alfikov
#39 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 29-06-2015 12:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 260
Založený: 18.08.10

Dokonce jsem teď viděl u kamaráda trik s nafukováním,respektive s usazením bezdušové gumy na Báwu pomocí benzínu.Zajímavá věc.
Neberte život příliš vážně,stejně z něj nevyváznete živíShock
 
TomasTT
#40 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 29-06-2015 13:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Alfikov napsal:
Dokonce jsem teď viděl u kamaráda trik s nafukováním,respektive s usazením bezdušové gumy na Báwu pomocí benzínu.Zajímavá věc.


Jojo, to se dělá hlavně u aut. Taky jsem ale viděl jak ta pneumatika krásně hoří - předváděl to před mnoha lety Igor Brezovar a než sehnali něco na hašení, tak byla guma zničená.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 36

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.07 sekund 362,890,883 návštěv