5.5. 2024 15:37
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ - motocykly :: JAPONSKÉ ZNAČKY
 Tisk diskuze
HONDA XRV Africa Twin
blejdamint
Přidané 20-05-2015 09:15
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

qwert napsal:
vilemx napsal:
Doufal jsem, že Honda přijde s nějakou výraznou novinkou v koncepci. Zatím to vypadá, ze se deset let pokoušeli nacpat do Afriky motor z TDM, až se jim to nakonec podařilo.


Asi myslíš to přesazení klikovky ale jezdil jsem na staré Supertenerce a ten motor byl příjemný a táhl pěkně odspoda..


Honda zůstává tajemna o technické specifikace motocyklu, ale opět se ceka na patenty. Technické patenty firmy na motoru, ukazují, že je to 1000cc paralelní dvojče-odtud název CRF1000L-se čtyřmi ventily na válec, DOHC hlavy, a duální vyvažovací hřídele, které pomohou udržet ji hladky prubeh vykonu. K dispozici je 270 stupňů ulozeni klikové hřídele, což znamená, že pálení intervaly budou napodobovat ty z 90 stupňů V-twin (myslím Yamaha Super Ténéré a FZ-07). Vykon zatim neznáme, ale pravděpodobné, že bude kolem 110 koní.
blejdamintxr650r
 
qwert
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 09:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

vilemx napsal:
qwert napsal: Asi myslíš to přesazení klikovky ale jezdil jsem na staré Supertenerce a ten motor byl příjemný a táhl pěkně odspoda..

Přesně tak, XRV má oproti XTZ lepší podvozek, XTZ oproti XRV zase lepší motor. Takže vyzobnout přednosti z obou motorek a zkompilovat je Smile Jenže tohle měla Honda udělat už před patnácti lety.

Nyní mi ale nová AT přijde koncepčně strašně zastaralá Sad Opravdu jsem čekal nějakou konstrukční zajímavost, novinku, nápad. Použití řáďáku si přímo říká o:
- airbox nahoře nad motorem, kdy to pomůže těžisti a zůstane tak bezkonkurenční přístup k filtru před víčkem nádrže,
- nádrž mohla být co nejníž na místě původního zadního válce. Díky tomu mohli poslat do světa klidně verzi s 20 litrovou bandou + prostor pro helmu (NC-čko) či drobnosti (100 GS PD) nebo verzi s 35 litrovou nádrží bez místa pro helmu.

Stejně, jako to má mít stavitelné sedlo, tak konečně mohli udělat i stavitelný konec podsedláku do dvou poloh, aby nosič kufru mohl být buďto běžně v linii sedla (hezké) nebo ve druhé poloze ho mohli poslat klidně o 10 až 15 cm níž a srovnat víc vodorovně (praktické). Motorka určitě nemá motorkrosové zdvihy, takže místa tam je dost.

Za deset let se prokousat k USD vidlím a DCT mi přijde jako promrhaný čas Sad


Máš naprostou pravdu a asi víš o čem píšeš.Pokud si dobře pamatuju jsi taky majitel afriky.(a docela to s ní umíš Smile)
 
Cidas
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 10:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Qwerte jak to souvisí s vlastnictvím staré afriky nevím... Ja bych tu motorku podle fotek zatím nezatracoval, třeba překvapí. Stará koncepce nemusí být vždy špatná koncepce. Navíc nemyslím si, že by konstruktéři v hondě byli nějaký paka a to co tady píše Vilemx by nevěděli. Všechno má nějaké důvody a příčiny a my je nemůžeme znát...
"Míra dálky je toulka..."
 
qwert
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 10:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Vilém tady nepsal že jsou v Hondě paka,jen to že že nepřišli po tolika letech s něčím novým nebo převratným.A v tom má pravdu.Ocenuji že jako afričan s tím nemá problém to říct..
 
12345
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 11:04
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Nojo jak to tady čtu tak vidim že už je jisté že ta nová Afrika bude pěkný křáp a ta další za pár let bude určitě ještě horší.helplessDoufám že si tohohle vákna u Hondy nevšimli.To by to asi radši ani nepustili do výroby.Frown
 
cibus
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 11:38
Člen

Příspěvek: 101
Založený: 05.12.12

Řadový motor znamená váhu na přední kolo, což je lepší na silnici. Tzn., že je jasné, kam má Afrika víc našlápnuto.

Tím neříkám, že to bude špatná motorka. Ale prima heavy duty offroaďák to nebude.
To dáš. No nic, tak to zkus ještě jednou.
 
Cidas
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 11:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Qwert: Přečti si můj příspěvek znova a pomalu, třeba to už tentokrát klapne...
"Míra dálky je toulka..."
 
vilemx
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 11:48
Člen

Příspěvek: 69
Založený: 19.05.15

vlastimil napsal:
Nojo jak to tady čtu tak vidim že už je jisté že ta nová Afrika bude pěkný křáp a ta další za pár let bude určitě ještě horší.helplessDoufám že si tohohle vákna u Hondy nevšimli.To by to asi radši ani nepustili do výroby.Frown

Ale vůbec ne, nemyslím si, že to bude křáp. Jen jsem chtěl napsat, že je škoda, že Honda šla cestou vypilování klasiky a ne nějakým převratným řešením, se kterým každý z výrobců čas od času přijde. Třeba je tou bombou extra nízká hmotnost, směšná spotřeba, charakteristika motoru a kdo ví co ještě, co z fotek a nákresů nejde poznat. Tahle kategorie by už potřevobala nějaké výraznější bouchnutí do stolu.

Kromě DCT tam zatím nevidím ani žádnou uživatelskou vychytávku.
 
12345
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 11:55
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

vilemx napsal:
vlastimil napsal:
Nojo jak to tady čtu tak vidim že už je jisté že ta nová Afrika bude pěkný křáp a ta další za pár let bude určitě ještě horší.helplessDoufám že si tohohle vákna u Hondy nevšimli.To by to asi radši ani nepustili do výroby.Frown

Ale vůbec ne, nemyslím si, že to bude křáp. Jen jsem chtěl napsat, že je škoda, že Honda šla cestou vypilování klasiky a ne nějakým převratným řešením, se kterým každý z výrobců čas od času přijde. Třeba je tou bombou extra nízká hmotnost, směšná spotřeba, charakteristika motoru a kdo ví co ještě, co z fotek a nákresů nejde poznat. Tahle kategorie by už potřevobala nějaké výraznější bouchnutí do stolu.

Kromě DCT tam zatím nevidím ani žádnou uživatelskou vychytávku.

No jo ale možná se na tom bude dát jezdit...
 
qwert
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 11:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Cidas napsal:
Qwert: Přečti si můj příspěvek znova a pomalu, třeba to už tentokrát klapne...


Nevím co ti není jasné ale když nesouhlasíš s tím co Vilém napsal tak proč o tom nediskutuješ s ním?
 
AlesK
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 12:06
Člen

Příspěvek: 4
Založený: 08.11.10

S nástupem tohoto by mohly starý vrány alespoň malinko v inzercích klesnout, nebo právě naopak kua Sad
A pote bylo ticho ... jen supi krouzili nad krajinou
 
PetrAT
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 12:11
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

AlesK napsal:
S nástupem tohoto by mohly starý vrány alespoň malinko v inzercích klesnout, nebo právě naopak kua Sad


Myslím, že pečlivě udržovaná vrána bude mít pořád vyšší cenu
Čas ukáže ..
 
PetrAT
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 12:12
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

cibus napsal:
Řadový motor znamená váhu na přední kolo, což je lepší na silnici. Tzn., že je jasné, kam má Afrika víc našlápnuto.

Tím neříkám, že to bude špatná motorka. Ale prima heavy duty offroaďák to nebude.



jj, té váhy na předek bude hodně
proto jsem také čekal, že tu nádrž strčí pod sedlo
 
worezprut
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 12:27
Člen

Příspěvek: 27
Založený: 07.08.14

qwert napsal:
Vilém tady nepsal že jsou v Hondě paka,jen to že že nepřišli po tolika letech s něčím novým nebo převratným.A v tom má pravdu.Ocenuji že jako afričan s tím nemá problém to říct..


Bože to jsou hloupý řeči, kdo jiný tady tvrdí jako afričan, že to bude super stroj? Ty už teď i kádruješ?
 
qwert
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 12:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Já opravdu nemůžu za to že jsi hůře chápající..
 
hobr
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 13:40
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Tady se člověk dozví opravdu "podstatné" věci... Navrhuji tuto "věcnou diskuzi"Sad přesunout do jiného vlákna, které bylo za tímto účelem založeno...Frown
Upravil hobr dne 20-05-2015 13:41
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
Cidas
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 13:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

qwert napsal:
Cidas napsal:
Qwert: Přečti si můj příspěvek znova a pomalu, třeba to už tentokrát klapne...


Nevím co ti není jasné ale když nesouhlasíš s tím co Vilém napsal tak proč o tom nediskutuješ s ním?


Tohle není možný už... Ja souhlasím s tím co napsal Vilém, smysl mého příspěvku hledej jinde. Dál už tady na to taky nemám...
"Míra dálky je toulka..."
 
qwert
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 14:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Když je smysl tvého příspěvku jiný tak mi ho prostě řekni.Vilém napsal co si o nové afře myslí a já s ním souhlasil.Ty jsi pak napsal cosi o zatracování staré konstrukce atd.Ted naopak píšeš že s Vilém souhlasíš tak nevím na co chceš vlastně odpovědět..
 
Marek_T
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 14:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

Nechcete ísť radšej jazdiť ? helpless
 
PetrAT
HONDA XRV Africa Twin
Přidané 20-05-2015 15:18
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

je to dostatečně široké
nebude foukat na kolena
Grin

'http://mujweb.cz/rpc4/sdilena/051515-2016-honda-crf1000l-africa-twin-8.jpg'
Upravil PetrAT dne 20-05-2015 15:19
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 56

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.21 sekund 361,896,881 návštěv