27.4. 2024 09:28
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: SVĚT
 Tisk diskuze
Ukrajinská policie
bystricke
#61 Vytisknout diskuzi
Přidané 26-09-2012 00:47
Člen

Příspěvek: 638
Založený: 02.05.10

moje babička pochází z ukrajiny,proto bych měl mít v sobě zakodovaný vztah k této krajině,byl sem tam 4x,možná 5x,ta země je totálně morálně zničená a nevěřím že se to v příštích 80 letech změní,proto mě už tam nikdo neuvidí i kdyby tam bylo já nevím co,normální lidi supr ale policie a úředníci to velice kazí,pojedu kamkoliv kde se ke mě slušně chovají když se já tak chovám a říkám to každému,nejedu tam dokud se to nezmění a pokud tam budete jezdit,budou si myslet že je to normální a nezmění se nic
 
www.begr.cz
John
#62 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-09-2012 15:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 263
Založený: 26.03.11

Jezdil jsem na Zakarpatskou Ukrajinu do loňska každé jaro asi 5 let. Loni jsem si ale řekl, že to bylo na dlouhou dobu naposled, dokud se tam nezmění politická situace. Korupce celníků a policistů se stala neúnosnou a každé odmítnutí žádosti o úplatek bylo završeno perzekucí v podobě zdržování při odbavení nebo fiktivního obvinění z přestupku či požití alkoholu. Jestliže si celní úřednice automaticky řekne u každého o 10€ na kafe a policista, jakmile spatří motorku jiné značky než Jawa nebo Iž, okamžitě staví a obviňuje z požití alkoholu trikem s použitou trubičkou, tak to je pro mě neúnosné. Nechci se zaplétat do politických debat, ale za vlády Tymošenkové byla Ukrajina ještě snesitelnou východoevropskou zemí, kde se člověk občas setkal s nějako tou příhodou s celníkem nebo policistou, kteří to občas na člověka zkusili. Dnes je to divočina, kde se člověk setká od hranic a na všech asfaltových cestách s drsnou korupcí. Je mi líto obyčejných a milých lidí, kteří za tuto situaci nemohou a vždy k cestovateli přistupovali přívětivě a přátelsky. Pokud se nezmění současný politický stav, tak nečekám zlepšení ani chování uniformovaných jedinců. Snad by se mohlo něco změnit, kdyby se do čela dostal třeba Kličko
 
http://www.africatwin.cz/?show=71
doktorM
#63 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 09-02-2013 23:39
Člen

Příspěvek: 15
Založený: 20.01.13

Loni v září jsme taky trochu pojezdili kolem Mukačeva, ale žádný problém s policií nenastal. Jen jednou jsme dojeli policii přímo do náruče a to měl kolega utrženou SPZtku a trochu zaschlé krve na tváři. Nic se nedělo, ještě nám ukázali cestu. Korupce u policie je veliká a nikdo se tím netají. U celníků také, jen nás to asi minulo. Určitě se tam chci vrátit, ta krásná a nekonečná příroda stojí za to.
Přeji to všem, co mají rádi neomezené ježdění v přírodě.
 
Holy21
#64 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 10-02-2013 12:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 3
Založený: 01.02.13

Já jsem byl loni v létě s 3 kamarádama na UA, oblast Rachiv. Nebyl jsem na motorce ale pěšky s báglama na 5 dni přechod hor. První a zároveň poslední placení bylo už na hranicích. Jeli jsme busem. Byl plný ukrajinců pracujících u nás. Řidič prohlásil, že celník chce od každého 100 hřiven aby nebyla kontrola zavazadel a projeli jsme rychle. Všichni dali, tak jsme dali taky. Docela dobrý přivýdělek, byl nás plný autobus x 100. To bylo ale naposledy, co jsme něco platili a od tohoto okamžiku už mám jenom dobrou zkušenost. Asi druhý den naší cesty, jsme v horách, na hranici s Rumunskem, potkali v podvečer dva vojáky na čtyřkolce. Zrovna jsme hledali vodu, podle mapy jsme měli právě být u nějakého pramene. Ti vojáci u nás zastavili, než se ale stihli na něco zeptat, tak jsme se ptali my, kde je ten pramen, pitnaja voda?? Byli jsme lehce nervózní, protože jsme měli cestu naplánovanou tak, abychom podle mapy došli každý večer k nějakému prameni, jenže jestli by ten pramen pokaždé chyběl tak jako tento, tak by to nebylo dobrý. Vojáci asi pochopili, že jsme v prdeli a ani po nás nic nechtěli a jenom řekli, že o vodě nic neví a odjeli. Za 10 minut se vrátili, že je o 500m dál nějaká šipka k prameni a zase odjeli. Takže jsme byli docela vděční a šli dále, kde ten pramen fakt byl. No a druhá zkušenost je hned z druhého dne, kdy jsme potkali nějakého pastevce se stádem a vojáka na crossce leželi na louce u cesty. Chtěl po nás nějakou propustku, nevěděli jsme o co jde, ukázali jsme mu pasy. Řikal, že je nechce. Tak jsme se ho ptali, jestli se dá propustka koupit u něho a za kolik, předpokládali jsme, že chce úplatek. On ale, že to u něho nejde, že jsme si to měli koupit ve městě dole. Pak jsme mu řekli, že jsme včera potkali taky dva vojáky a že po nás nic nechtěli, tak nás nechal jít. No a to bylo naposledy co jsme mluvili s někým z policajtů nebo vojáků. Pak už jenom dobrá zkušenost s normálníma lidma. Každý se snažil přivydělat, nabízeli nám asi stokrát odvoz, když jsme šli přes vesnici a tak. Vždycky ale všechno proběhlo s úsměvem a v pohodě. Jak jsme slezli z hor, tak jsme byli dvě noci v nějakém penzionu, dole byla hospoda. Majitel tam rozjížděl každý večer vodky a tak, takže jsme se docela i sdružili a úplná pohoda. Cesta domů byla taky zajímavá. Dojeli jsme místním MHD do Rachivu. To MHD byl taky docela fór, byla to nějaká stará dodávka v hrozném stavu, jela s náma paní co měla v tašce sele, hrozně pištělo celou cestu. Na nádraži v Rachivu stáli dva autobusy s českou SPZ, ukrajinský řidič. Šli jsme se zeptat v kolik jede, tak se nás hned ujal, že za hodinu, ať si nechodíme kupovat lístek, že za 1000 kč nás vezme. Tak jsme souhlasili, bylo to levnější než ofiko lístek na cestu tam. Na hranících po cestě zpátky po nás nikdo nic nechtěl. Slováci vyhnali celý autobus a všichni ukrajinci museli ukazovat co maji v zavazadlech. Po nás to něchtěli. Jinak přiroda super, nedotčená prostě paráda. První 3 dny na horách jsme potkali jenom pár pastevců a ty vojáky. Pak další část, jsme šli přes Transkarpatskou magistrálu tam už bylo více turistů ale pořád maličko. Potkali jsme pasoucí se stádo koňů asi v 1600m.n.m. Nebyl u nich žadný pastevec, pobíhali tam a skotačili. Skvělý zážitek.
hen, heeeeen!!!
 
Roman2bk
#65 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 14-02-2013 17:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

no jak to tady čtu, tak si říkám že jsem měl asi štěstí, že po mě žádné peníze nechtěli. Jel jsem přes Ukrajinu jen kousek, od Polska přes Lvov, Ternopiľ a pak na jih přes Černivstci do Rumunska, do Suceavy.
Stavěli mě 2x, poprve na mě začal mluvit německy, já na něj že umím trochu anglicky a že "panimáju pa růsky", na to řekl "pa růsky? šaize!", vrátil pas a ať jedu. Tehdy jsem si myslel, že jen vyjádřil svůj vztah k rusům.... ale dnes si myslím, že mu asi došlo (zvlášť ještě při pohledu na moji polepenou motorku a moje celkem ošoupané hadry....), že se mě asi dolary nekápnou Grin
No a podruhé mě zastavili v tom městě Černivstci, opět kontrola pasů a jen chtěli, abych odjel po zadním Grin jen doplním, že tam měli hrozně hrbolaté kostky a přijel jsem k nim doslova krokem na jedničku Grin a navíc Deauvillku jsem nikdy na zadní nedal.

Tolik jen pro pobavení Wink
Jo a bylo to v září 2008, cestou do Turecka.

Naopak 3 kamarádi tam jeli v květnu 2011 a katastrofa, každý zaplatil na pokutách postupně přes 100 dolarů. Viz
http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=109181&fid=15
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
snelcuk
#66 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 10-07-2015 10:23
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Ukrajinská policie se změní. Kdo věří ať tam běží Smile
http://zpravy.idn...iční_vez
 
Flash
#67 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 10-07-2015 10:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

snelcuk napsal:
Ukrajinská policie se změní. Kdo věří ať tam běží Smile
http://zpravy.idn...iční_vez


to mi říkal Leonid na ukrajině také, den po tom co mi to řekl jsem měl následující zkušenost, zkopíruju to z jiného forka, tak se omlouvám za špatnou citaci (datum kontroly 27.5.2015:

"Policajti na ukrajině zkoušeli, projeli jsme všechno bez jediného úplatku či pokuty.

Naše policejní příhoda:
kdo komanďir, Josef? ok. Choď fůkat.. 0.00 promile. Martin, pojď fůkat. 0.00 promile. Musíš balšojej fůkat, (v nestřeženém okamžiku zřejmě vyměnil trubičky, nebo měl na měřátku nějaký mechanismus). Tak jsem zafoukal.. a hle, 0.98 promile, takže skoro jedna. Martin, co zrobime.
Peter, pojď fůkat. Nadýcháno 0.08. Peter, co zrobíme...
chtěli eura, říkám že jsem nic nepil (večer 3 piva, 4 vodky, dýchání po více jak 19 hodinách, mám dobré spalování takže nic, Petr měl k večeři jedno pivo a vodku).
Oddělili nás, komanďír (Josef) musel jít ven, Petra si nechali v boudě a já šel s mladým důstojníkem vedle do kanceláře a začal výslech, u kterého se usmíval a já také.
Pak, po nějakém tlachání a vůhružek co mi hrozí.... zrobime neoficialno... Kolik chatěš, kolik maš. Mam 10 EUR. to málo, soud, musíš tu nechat motorku do rána, vyspat se, pak pokuta 10.000 Hřiven nebo 400 EUR, to málo.
Já, víc nemám (ukázal jsem mu peněženku, kde bylo 10 EUR, 500 srbských a 200 UK hřiven na benzín. Nic nedám, to nemožno že já mám 1 promile, já nepil. On, není možno že turist nemá děngy.. (samo že jsem měl, ale tento jev jsem předpokládal a peníze jsem měl uloženy v druhé peněžence)

Pak že se mám jít zeptat kolegů, kolik mají, že něco zaplatíme. Tak jsme šli, pobavil jsem se s naším komanďírem, že to jsou buzny a začli jsme do nich hustit, přesněji pepa protože z nás umí nejlépe rusky, že to u nás není možné, že máme 100kg a po 2 pivech a více jak 19 hodinách něco nadýcháme, dělají si blbou reklamu, u nás by to nebylo možné že my rádi ukrajinu a takové žvásty.... a že to jsou prostě ****ové (slušně). Když každej začal brát do ruky telefon, tak zbystřili a po 35 minutách nám vrátili doklady a že můžeme jechat bez ničeho... takže hlavně se z nich neposrat, jsou schopni si od každého vzít klidně 100 EUR, co nám říkal pan domácí."

takže, bude to nějakou dobu trvat než ta korupce z nich vymizí (bylo jich asi 6, od mladejch (27 - 50 let)
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 41

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.11 sekund 360,289,561 návštěv