27.4. 2024 20:56
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: SVĚT
 Tisk diskuze
Ukrajinská policie
zdenek1
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 25-01-2012 12:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 142
Založený: 24.09.11

Asi tama raději nikdy nepojedu,aspoň si ušetřím nervy.....
 
RadekK
#22 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 25-01-2012 12:40
Člen

Příspěvek: 416
Založený: 11.09.11

Tedy dopřesním :
Peníze na úplatky předem - je třeba s tím prostě počítat. Jasně, že jsem jim je nikdy necpal ! Vždy je třeba se bránit a zkusit se ubránit ! Když ale budou 15 minut tvrdit, že si na okraji obce jela o 8 víc než šedesát (strkat ti pod nos ten jejich ruční laser měřič rychlosti) a že tedy na služebnu k počítačï na ověření identity, registrace vozidla, či pojištění ... prostě zaplatíš. Zažil jsem i kontrolu peněženky (doslova přehrabání), zda mám dost hotovosti na pobyt, nebo naopak zda nemám víc než je povoleno (a dle ukrajinců z továrny, na to prý fakt mají předpis)! A proč si vždy předem nachystat bankovky 50 UAH ? Od Oděsy po Krym (jinde nevím) to byla prostě "taxa" když chtěli vzít, dvacka byla málo. Jistě by vzali i 10 EUR či dvacet dolarů, ale to bych přišel na buben (UAH byl okolo 2,3 Kč). Že jsem jim kazil charakter ? Co lepšího můžeš dělat ? Kam se dovolat ?
Můj závěr : Je třeba dávat pozor na dopravní přestupky či takové ty obecné povinnosti, ať nemají ofiko důvod. Při zjevné a bezdůvodné (oni nejspíš důvod najdou a vzájemně si dosvědčí že jsi třeba přejela plnou čáru) snaze o vynucení peněz bez bumagy být slušný a asertivní. No a nakonec, po pro mě přiměřené době, jsem to nikdy nenechal vyhrotit - měl připraveny vhodné bankovky aby to moc nestálo. A každej tak jak umí.
Úplný konec : Stejně se chci zajet podívat na podkarpatskou část.
Upravil RadekK dne 25-01-2012 12:48
 
zdenek1
#23 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 25-01-2012 12:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 142
Založený: 24.09.11

Hm,tada pokud se tam chce člověk zajet podívat za každou cenu,tak mu asi nic jiného nezbyde. Já jsem sice občas hrdina jen tady u nás když mě začnou buzerovat za hovadiny ( třeba za věčné měnění lékarničky), ale tam bych asi raději taky vytáhnul něco jim do kapesky. Otázkou je kolik těch polišů cestou potkáš, abys měl na to dost peněz. Každopádně kdo tam ještě nebyl,raději tam jet s někým znalým! Kdy že tam chceš jet ? Grin Že bych se třeba přidal Wink
 
refi
#24 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 25-01-2012 13:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

RadekK> já tu špatnou zkušenost z ukrajiny mám, nedostali ale nic, na naší straně stála neoblomnost a neskonalá trpělivost. samozřejmě, že se často nevyplatí je dráždit a je lepší jim něco dát. ale právě z tohoto důvodu už tam NEPOJEDU, dokud tam něco takového bude bujet. krásných míst je spousta a tenhle byznys ukrajinské mafie na úkor místních lidí nebudu podporovat. s motorkou a nejen bez ní si chci na dovolené užívat volnost a svobodu, buzerace je často z práce a z úřadů za celý rok dost, tak mi přijde kontraproduktivní ji vyhledávat i na své dovolené jen kvůli kousku krajiny. dobrodružství ano, ale tohle je špína a žádné dobrodružství. samozřejmě ať si tam jezdí každý, kdo chce a platí jak mourovatý (podle toho, na koho narazí) , ale když se vrátím ke své původní myšlence - tímto přístupem přispívá k jejich neuvěřitelnému sebevědomí a sprostotě ...
Upravil refi dne 25-01-2012 13:06
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
RadekK
#25 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 25-01-2012 13:25
Člen

Příspěvek: 416
Založený: 11.09.11

zdenek1 napsal:
Hm,tada pokud se tam chce člověk zajet podívat za každou cenu,tak mu asi nic jiného nezbyde. Já jsem sice občas hrdina jen tady u nás když mě začnou buzerovat za hovadiny ( třeba za věčné měnění lékarničky), ale tam bych asi raději taky vytáhnul něco jim do kapesky. Otázkou je kolik těch polišů cestou potkáš, abys měl na to dost peněz. Každopádně kdo tam ještě nebyl,raději tam jet s někým znalým! Kdy že tam chceš jet ? Grin Že bych se třeba přidal Wink


Ještě nevím. Sledoval jsem totiž dokument "Na cestě po" na ČT1 a tak mě to nějak navnadilo. Je tam krásný kraj (pro mě), je to kousek naší historie, není to daleko a tak bych se tam rád podíval. Zatím jsem si sehnal starší vojenské mapy té oblasti a tak nějak se teprve připravuji ... Rád bych si někde od někoho znalého poslechl, co nejlépe vidět, kam se pustit na motorce a kam raději pěšky a tak. Asi by to bylo vedlejšími cestami na Chusť, Koločavu, Sinevirkou Poljanu, vyjet nějaké ty kopce, ... Zatím jsem ve stádiu "sběr informací".
 
RadekK
#26 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 25-01-2012 13:27
Člen

Příspěvek: 416
Založený: 11.09.11

refi napsal:
RadekK> já tu špatnou zkušenost z ukrajiny mám, nedostali ale nic, na naší straně stála neoblomnost a neskonalá trpělivost. samozřejmě, že se často nevyplatí je dráždit a je lepší jim něco dát. ale právě z tohoto důvodu už tam NEPOJEDU, dokud tam něco takového bude bujet. krásných míst je spousta a tenhle byznys ukrajinské mafie na úkor místních lidí nebudu podporovat. s motorkou a nejen bez ní si chci na dovolené užívat volnost a svobodu, buzerace je často z práce a z úřadů za celý rok dost, tak mi přijde kontraproduktivní ji vyhledávat i na své dovolené jen kvůli kousku krajiny. dobrodružství ano, ale tohle je špína a žádné dobrodružství. samozřejmě ať si tam jezdí každý, kdo chce a platí jak mourovatý (podle toho, na koho narazí) , ale když se vrátím ke své původní myšlence - tímto přístupem přispívá k jejich neuvěřitelnému sebevědomí a sprostotě ...


S tím co uvádíš souhlasím. Jinak je to je spíš na pokec. Hoj
 
Libor 1974
#27 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 25-01-2012 19:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 8
Založený: 15.01.12

No, docela jste mě postrašili. Pokud to byl účel, vyděsit mě, tak se vám to podařilo. Chtěl jsem v létě jen kousek za hranice Československa, jen nakouknout na Zakarpatskou Rus, ale to co tady dva dny předvádíte mě přesvědčilo, že se podívám jen na dohled první hlídky. helpless
 
www.penzion-cista.cz
tobig
#28 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 06:56
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Libor 1974 napsal:
No, docela jste mě postrašili. Pokud to byl účel, vyděsit mě, tak se vám to podařilo. Chtěl jsem v létě jen kousek za hranice Československa, jen nakouknout na Zakarpatskou Rus, ale to co tady dva dny předvádíte mě přesvědčilo, že se podívám jen na dohled první hlídky. helpless


Strach? To určitě né-é... Jsem spíše znechucen, otráven a zklamaný z mafiánského chování těch rádobypolicistů... každopádně nelituji toho výletu, znalost ruštiny byla obrovskou výhodou... pokutu jsme ukecali (dost divokým způsobem...) Grin z 500E na 20E, samozřejmě bez stvrzenky.... Cool

Jak píše Refi, Ukrainy stačilo, už tam nepojedu...... příště raděj Rumusko, Balkán nebo Norsko.... yummy
 
refi
#29 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 08:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

Libor 1974 napsal:
No, docela jste mě postrašili. Pokud to byl účel, vyděsit mě, tak se vám to podařilo. Chtěl jsem v létě jen kousek za hranice Československa, jen nakouknout na Zakarpatskou Rus, ale to co tady dva dny předvádíte mě přesvědčilo, že se podívám jen na dohled první hlídky. helpless


máš pravdu, účelem bylo vyděsit právě tebe a proto jsme se tu předváděli. a nedělej si iluze, první tahání šrajtofle tě čeká už na hranici. být tebou, tak se vyhnu ukrajině obloukem a nejlépe i všem zemím v sousedství ... co kdyby
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Marek_T
#30 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 08:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

refi napsal:
Libor 1974 napsal:
No, docela jste mě postrašili. Pokud to byl účel, vyděsit mě, tak se vám to podařilo. Chtěl jsem v létě jen kousek za hranice Československa, jen nakouknout na Zakarpatskou Rus, ale to co tady dva dny předvádíte mě přesvědčilo, že se podívám jen na dohled první hlídky. helpless


máš pravdu, účelem bylo vyděsit právě tebe a proto jsme se tu předváděli. a nedělej si iluze, první tahání šrajtofle tě čeká už na hranici. být tebou, tak se vyhnu ukrajině obloukem a nejlépe i všem zemím v sousedství ... co kdyby


To si ako myslela aj nás?bye
 
refi
#31 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 08:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

marku, i vás, protože mám v úmyslu děsit a předvádět se Grin
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Spring
#32 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 09:08
Člen

Příspěvek: 4
Založený: 22.01.12

Vidím že skušeností a zážitků s Ukrajinskou policijí je dostatek aby si člověk zvážil jestli todle riziko chce podstoupit.Může se stát že projedete bez problémů Smile ale to je na každém aby jsi to zvážil.
Odrazuje mě také fakt že loni jse už nějací kluci vrázily i bez motorek(je o tom psané na BMW GS) Takže ja za sebe mám jasno,raději pojedu Rumunsko a budu v pohodě
 
Marek_T
#33 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 09:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

refi napsal:
marku, i vás, protože mám v úmyslu děsit a předvádět se Grin


annoy
 
tomr1
#34 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 09:23
Člen

Příspěvek: 64
Založený: 03.01.12

Libor 1974 napsal:
No, docela jste mě postrašili. Pokud to byl účel, vyděsit mě, tak se vám to podařilo. Chtěl jsem v létě jen kousek za hranice Československa, jen nakouknout na Zakarpatskou Rus, ale to co tady dva dny předvádíte mě přesvědčilo, že se podívám jen na dohled první hlídky. helpless


Upřímně,podle mě když jsi tam chtěl jet jen na dva dny juknout tak to nemá žádnej význam podstupovat to riziko že tě smáznou za docela vysokej peníz!......už proto že z UA uvidíš jen minimální zlomek a projdeš si všema peripetyjema na hranicích a možná i s fízlama.


Když tě smáznou a byl jsi tam třebas 14dní a něco viděl,tak si to ještě nějak odůvodníš.že to za to stálo,ale cálovat a nechat se **** jen abys tam strčil nos-škoda peněz a času....

Tom
 
motoblb
#35 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 10:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Kolik z vás vědělo o tomhle problému a přesto tam jelo?Mně tedy zaráží,že tady rozdáváte rady- tam už nikdy víc i poté co tam nikdo úplatek nedalhmm.Já tam byl 2x.Prvně když jsem dostal možnost se ke klukům přidat,měli jsem drahocenné info dávat si bacha na určitou část výjezdu na silnici.Jediná kontrola mimo celnici,kde chtěli na kapučino,byla až na cestě zpět,kde staví snad každého cizince a proběhla bez jakéhokoliv náznaku o úplatek,jen Tobiga se snažili přesvědčit,že by měl mít vylepené CZ,že na registrační značce ho neuznávají.Cesta o rok později,byla po stejné trase a také nás stavěli při cestě k Leonidovi hned z výjezdu z pumpy,jen kontrola dokladů,o den později hlídka směr Koločava,taky jen kontrola.Při odjezdu jsem už ale platil a to když si jeden strážník usmyslel,že nás chce kontrolovat a přitom stál na opačné straně kruháče ve Volovci,takže jsme ani kolem něj neprojeli a nereagovali ani na jeho píšťalku,jestli ho někdo viděl,nebo slyšel nevím,já postřehl obojí,ale jelikož jsem jel poslední v koloně a on nám nestál ve směru jízdy tak jsem ho ignoroval.To že musel zabavit auto,mobilem volat na dajku či jak té silniční kontrole říkaj,aby nás tam zastavili a on se kodrcal cca 30km za námi v zabaveném vozeGrin bylo jisté,že se to jen tak bez pokuty neobejde.Odpoutat pozornost,že jsem den před pil pivo,bylo myslím velice dobrým tahem a ušetřeno od pokuty ostatních a nasledovala dechová do turistické trubičky a po 3 pivech a 3 vodkách,které jsem dopil víc jak 12 hodin před foukáním to lehce zezelenalo.Z keců o soudu a deportaci jsem zaplatil 30euro a ještě mi popřál šťastnou cestu,To že mu nikdo nezastavil ho už nezajímalo.Vžijme se taky do jejich osudů kdy vidí jak se tam mezi povozy a vozidly které u nás už několik let nejezdí,proháníme na strojích pro ně troufnu si říct z 95% nedosažitelných,nemluvě o tom že se tam stále pere prádlo v potocích.Taky si chcou tu životní úroveň vylepšit a ruku na srdce kdo zvás být na jejich místě by se o to nesnažil?. Zamyslete se kolik vás výjde návštěva ukrajiny-jídlo,nocleh,benzín?
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
zdenek1
#36 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 11:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 142
Založený: 24.09.11

Dobrá,berme v potas to,že tam perou v potoce atd......ale zdá se ti spravedlivé,že si tu životní úroveň můžou vylepšovat jen ti policajti? Co ti ostatní? Nebo myslíš že ti poliši těm ostatním něco dají? Ti ostatní civilisté asi nebudou zastavovat motorkáře a vybírat kopjejky ..
Upravil zdenek1 dne 26-01-2012 11:23
 
refi
#37 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 11:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

zdenku, naprostý souhlas, už jsem to tu i psala (... tenhle byznys ukrajinské mafie na úkor místních lidí nebudu podporovat) .
vzpomínám si, jak v jedné dědině táhl děda, který měl minimálně 70 let, vlastníma rukama kládu po cestě, bez koně nebo jiné techniky. a jako protiváha mafiánský celník, který si řekne o úplatek přímo pod cedulí, která radí, co dělat v případě korupce ...
kdyby nebylo téhle špíny s celníkama a policajtama, tak za čas možná stejný děda bude mít koně nebo traktor, protože si k němu díky turistickému ruchu pomůže (samozřejmě to píšu jen jako příklad, navíc turistický ruch sebou nese i negativa, nejen pozitiva)
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
motoblb
#38 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 11:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

zdenek1 napsal:
Dobrá,berme v potas to,že tam perou v potoce atd......ale zdá se ti spravedlivé,že si tu životní úroveň můžou vylepšovat jen ti policajti? Co ti ostatní? Nebo myslíš že ti poliši těm ostatním něco dají? Ti ostatní civilisté asi nebudou zastavovat motorkáře a vybírat kopjejky ..
Já neříkám že to je spravedlivé ono je to dáno hlavně danou politickou situací zemně a mentalitou národa.Nebo chceš mi tvrdit,že kdyby si byl policajt na ukrajině měl 10 dětí a byl jediný kdo by v rodině vydělával že bys s klidem živořil?Myslím že většina by se snažila tu životní úroveň vylepšit.Kdo není policajt tak dělá v čecháchGrinprotože s tím jedním našim bídným platem tam žijou nad poměryWinkTohle se ale i u nás dělo.Znám osobně pár příslušníku co u nás v Havířově stávali na jednom místě a čekali až pojede občan polské národnosti a praktiky byly skoro stejné jako na ukrajiněFrown
Upravil motoblb dne 26-01-2012 11:37
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
refi
#39 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 11:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

ještě chvilku a začne mi těch mafiánů být líto Grin a že zrovna tys tam nerozdával raději řízky pro jejich děti, prý jsi jich měl nějak nadbytek nebo co blushing Grin
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
motoblb
#40 Vytisknout diskuzi
Ukrajinská policie
Přidané 26-01-2012 11:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

refi napsal:
ještě chvilku a začne mi těch mafiánů být líto Grin a že zrovna tys tam nerozdával raději řízky pro jejich děti, prý jsi jich měl nějak nadbytek nebo co blushing Grin
Hele,hele babo jednaGrin řízky jsem rozdal cestařům na Sivenirském jezeře.Čokoládu dostal klučina cca2 roky když seděl asi s dědama před večerkou na náměstí a udělali nám místo abychom si knim sedli.Ta čokoláda stála 6 hřiven,v polici je měli jen 2 a byla to ta nejdražší(u nás v tescu kolem 70kč)a na ten vděčný pohled staříků nikdy nezapomenu.Vykolejilo je to tak,že 3xkovou motorku přirovnali k žiguliku.Možná to byla jeho poslední čokoláda za týhle prachy.Frown
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 35

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.05 sekund 360,377,240 návštěv