23.4. 2024 21:11
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
Co koupit
jencekgs
#41 Vytisknout diskuzi
Přidané 07-01-2012 17:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Jestli máš možnost vzít dakara, tak bych neváhal. Já si myslím že je to pro začátek super a později se rozhodneš jestli tě to bude více táhnout do terénu, nebo na silnici. pokud do terénu, koupíš si servis (čti KTM) pokud na silnici a částečně do terénu můžeš se rozhodnout mezi BMW nebo Stromem.
Kdybych já začínal, šel bych do dakara. Chtěl jse ho, ale jelikož jsem už měl před tím silnou motorku rozhodl jsem se pro R1100GS. Do dnes toho nelituju, ale je pravda že moc nevyhledávám terén.
S Rablenkou cestou necestou
 
jencekgs
#42 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 07-01-2012 17:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

pavelgs napsal:
qwert napsal:
jencekgs napsal:
qwert napsal:
jencekgs napsal:
Qwerte to je poprvé co jsi nedoporučil KTM. Nemáš rýmečku nebo nějakou jinou zákeřnou nemoc??GrinShockdog


No jen proto že je mimo jeho finační možnosti.100 koní by ho povozilo ale to co mu doporučujete vy,se mu akorát zařízne do prdele..Grin


LC4 nemá 100koní ne??


LC4 je pro holky..hilarious


Vy dva ptáci, člověk se jednou přemůže a doporučí KTM a vy jste na něj tak ošklivíhelpless


...a Jencka hilariousannoy

S Rablenkou cestou necestou
 
xx4
#43 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 07-01-2012 17:53
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

jencekgs napsal:


Vy dva ptáci, člověk se jednou přemůže a doporučí KTM a vy jste na něj tak ošklivíhelpless



Však ty víš.......secret Cool
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
dastr
#44 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 07-01-2012 18:54
Člen

Příspěvek: 24
Založený: 19.08.10

Traverz napsal:
Inu na souboj Titanu asi nedojde, ponevadz sem velkej a zajbijim i pohledem, snazim se z fyzickeho kontaktu vykecat ... Smile kdy s tim ma zit
Sice uz mi je nejakej patek, ale zacinat na litru i me prijde divny, [b][u]to
uz muzu rovnou hupsnout na 1100GS
za ty penize se taky daji najit, ale myslim ze to by chtelo trochu postupne.
Premyslel sem o F 650 GS Dakar od Sadilka, jestli k tomu nemate co rici.
K africe toho moc nevim, jen ze pokud nan ni dosahnu financne, tak se dostavam nekam k roku 1997 a co treba nahradni dily? Prece jen to uz je skoro 15 let.


nooooo, myšlenky se Ti začínají ubírat správným směrem.....
 
dastr
#45 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 07-01-2012 18:58
Člen

Příspěvek: 24
Založený: 19.08.10

a u mě asi takto: léta s DR 650 a s pegasem nepovažuju vyloženě jako strátu času, ale umím si představit 1100GS jako první moto....
 
John
#46 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 07-01-2012 19:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 263
Založený: 26.03.11

Afriky se od roku 1996 až do konce výroby 2003 konstrukčně nezměnily, jedinou změnou byla barevná varianta. Náhradní díly není problém sehnat v síti Honda a inzerátů s náhradními díly je také dost thumbs up
 
http://www.africatwin.cz/?show=71
Flash
#47 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 14:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

rejže má jednu zásadní výhodu (hlavně honda, yamaha): motorky staré 20 let mají obrovskou dostupnost v dílech, jak originálech, tak replik.

já převážně na můj 16 let starej stroj kupuju v podstatě originál z yamahy, kolikrát jsou levnější jak všechno kolem (teda myšleno spotřební věci, např. plasty už jsou problém).

těžko radit někomu cizímu, každej si bude chválit svoji kozu. doporučuju osedlat víc moto. klidně jenom vyzkoušet posez, když Tě někdo nechá povozit tím líp.
já vybíral motorku skoro třičtvrtě roku. měl jsem vybranou afriku, všichni ji radili, líbila se mi, jel jsem na ni několikrát a byl jsem zamilovanej. pak ale přijel kamarád na XTZ, pokoukal jsem, sednul, projel a bylo jasno. pak jsem to koupil.
je to opravdu individuální. ale za mě spíš takhle nazačátek doporučuju jednoválec jak jsem psal, něco z nich. jednoduché, levné. zjistíš co a jak, není problém dále přeprodat v podstatě bez finančních ztrát. a vůbec se neboj starejch strojů z roku 1990 apod. většinou to je servisované, díly do druhého dne, stojí to prd a aspoň si vyzkoušíš co a jak, přinejhorším se to v terénu nebudež bát rozložit na atomy jako BMW. to má zase výhodu, že jich je málo. takže koupíš za větší peníze a pokud to nerozložíš, tak bez problému zase prodáš dál když to nebude vyhovovat. ale zase tam je jiný poměr investice-muzika-uživatelský přístup

každopádne, co se tu promíjelo, nic nezkazíš. klidně bych ti doporučil i pegaso do roku výroby 1999, nebo TA, ale to je spíš cestovní moto a ty jsi psal že chceš terén, jestli Tě chytne. na to si vem fakt starej jednoválec. když to nechytne, prodáš, koupíš něco většího dvouválcovýho na cestování
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Flash
#48 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 14:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

čistě jen pro představu ohledně roměrů člověka a moto... aby sis udělal obrázek
mám 201 cm, 105 kg

přítelkyně 176 cm, teď nějak přibrala (blbá hormonální antikoncepce Sad) cca 70 kg

na moto tankvak. vejdem se v pohodě, cestujeme bez problému

motorka XTZ750 ST, afrika bude rozměrama v podstatě stejná. tak aby sis uděla obrázek když budeš cestovat jak na tom budeš vypadat shruba (na té africe)

'http://img5.rajce.idnes.cz/d0503/4/4046/4046413_d4fb43fa3215ef26542f8194a03e9954/images/IMG_7013.jpg'

KTM LC4 620 SC - jednoválec, v podstatě všechny "hard" endura typu XR, TT, LC4 jsou velikostně stejný.
'http://img11.rajce.idnes.cz/d1101/5/5909/5909273_ffac4a9e9dabf6170e760e77202dbd89/images/10218_1185854122334_1107716712_30666221_1370033_n.jpg'

'http://img11.rajce.idnes.cz/d1101/5/5909/5909273_ffac4a9e9dabf6170e760e77202dbd89/images/10218_1185854082333_1107716712_30666220_1609977_n.jpg'

s bývalou DT 125 R mám taky foto, ale to je bezpředmětné a se stávající druhou motorku TTR, s ní ještě nejsem vyfocen. ale to je stený jak to LC4. škoda že není foto z profilu
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Traverz
#49 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 15:14
Člen

Příspěvek: 23
Založený: 04.01.12

Prima, takze pokud bych si to trochu shrnul, Afrika a XTZ750 je asi nejrozsirenejsi rada, pokud dobre vyberu. A tady ja vidim pomerne asi nejvetsi zadrhel. Byl by nekdo ochoten mi pomocidobre vybrat? Krome barvy a pripadnych viditelnych odrenin ci bouchnuti toho opravdu moc nepoznam. Jelikoz jsem laik, asi ani ze zacatku sam neopravim.
BMW bych nic nezkazil, je to drazsi a na tu snad i pomocnika k vyberu mam, pokud ho nejak uzenu a najde si chvilku casu.
Pegaso, TA i stromek mi prijdou vice na silnici a bal bych se s nima ucit enduro skolu a podobne, vizualne mi prijdou vice otlucitelny Grin
 
jencekgs
#50 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 15:51
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Myslím že není problém tu někoho najít kdo by pomohl s koupí.
Ven si s sebou někoho kdo má KTM, to jsou šikovní kluci, oni umí udělat GO i v lese, takže jsou znalíGrin
Jen jsem pořád nenašel odkud jsi
S Rablenkou cestou necestou
 
Traverz
#51 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 16:20
Člen

Příspěvek: 23
Založený: 04.01.12

Lysá nad Labem, už jsem opravil profil Smile
 
xx4
#52 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 17:23
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

jencekgs napsal:
Myslím že není problém tu někoho najít kdo by pomohl s koupí.
Ven si s sebou někoho kdo má KTM, to jsou šikovní kluci, oni umí udělat GO i v lese, takže jsou znalíGrin
Jen jsem pořád nenašel odkud jsi


Ty woe Jencku,ty máš v každém druhém příspěvku KTM.Buď to je projekce tvých mokrých snů,nebo..........ále radši nic.To bys asi nevydýchalsecret
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
qwert
#53 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 17:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

pavelgs napsal:
jencekgs napsal:
Myslím že není problém tu někoho najít kdo by pomohl s koupí.
Ven si s sebou někoho kdo má KTM, to jsou šikovní kluci, oni umí udělat GO i v lese, takže jsou znalíGrin
Jen jsem pořád nenašel odkud jsi


Ty woe Jencku,ty máš v každém druhém příspěvku KTM.Buď to je projekce tvých mokrých snů,nebo..........ále radši nic.To bys asi nevydýchalsecret


Povídej a přeháněj..Grin
 
xx4
#54 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 17:33
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

qwert napsal:
pavelgs napsal:
jencekgs napsal:
Myslím že není problém tu někoho najít kdo by pomohl s koupí.
Ven si s sebou někoho kdo má KTM, to jsou šikovní kluci, oni umí udělat GO i v lese, takže jsou znalíGrin
Jen jsem pořád nenašel odkud jsi


Ty woe Jencku,ty máš v každém druhém příspěvku KTM.Buď to je projekce tvých mokrých snů,nebo..........ále radši nic.To bys asi nevydýchalsecret


Povídej a přeháněj..Grin


Radši ne.Druhou možnost by asi neodpružil blushing


K tématu:Bral bych XTZ750.Proč?Protože se mi jednak líbí víc než AT a druhak charakter motoru se mi moc zamlouvá.
Upravil xx4 dne 09-01-2012 17:39
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
jencekgs
#55 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 20:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Pavlíku, já jsem se snažil vyzvednout Vaše úžasné charakterové vlastnosti a schopnosti, které se mohou při koupi motorky hodit. Já mám tu "smůlu", že jsem asi jedinej kterej nikdy nerozdělával ani pincka ani třistapajdu. Mám asi zvláštní jízdní styl že se mi nic nekazí. Proto jsem doporučil KTMaky, protože máte jiný odlišný styl jízdy a tudíž vice zkušeností z opravami. V tvém případě více s BMW. Poznáte opotřebení dílů, poznáte lépe, která motorka byla bezvýznamě odkládaná v lese. Mě třeba vadí i oděrky z terénu.
A v prvním příspěvku o KTM, jsem do výběru zahrnul LC4, teda kromě konstatování že qwert nedoporučil KTM a vy s qwertem jste se jí vysmáli a označili ji za motorku pro mě a holky.

Ale k téma.
Mě se hrozně líbí Afričanka, ale vzhledem k ceně bych se asi taky přiklonil k XTZ, navíc jsem ovlivněn historií Dakaru který jsem teď sledoval.

S Rablenkou cestou necestou
 
qwert
#56 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 20:23
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

jencekgs napsal:
Pavlíku, já jsem se snažil vyzvednout Vaše úžasné charakterové vlastnosti a schopnosti, které se mohou při koupi motorky hodit. Já mám tu "smůlu", že jsem asi jedinej kterej nikdy nerozdělával ani pincka ani třistapajdu. Mám asi zvláštní jízdní styl že se mi nic nekazí. Proto jsem doporučil KTMaky, protože máte jiný odlišný styl jízdy a tudíž vice zkušeností z opravami. V tvém případě více s BMW. Poznáte opotřebení dílů, poznáte lépe, která motorka byla bezvýznamě odkládaná v lese. Mě třeba vadí i oděrky z terénu.
A v prvním příspěvku o KTM, jsem do výběru zahrnul LC4, teda kromě konstatování že qwert nedoporučil KTM a vy s qwertem jste se jí vysmáli a označili ji za motorku pro mě a holky.

Ale k téma.
Mě se hrozně líbí Afričanka, ale vzhledem k ceně bych se asi taky přiklonil k XTZ, navíc jsem ovlivněn historií Dakaru který jsem teď sledoval.


LC4 je vibrátor z kterého by mu vypadly plomby a navíc by furt byl v servisu.Se svou postavou bude spokojený s afrou nebo xtz..a nikde jsem nenapsal že LC4 je pro holky a TEBE..
 
jencekgs
#57 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 21:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

pavelgs napsal:
qwert napsal:
jencekgs napsal:
qwert napsal:
jencekgs napsal:
Qwerte to je poprvé co jsi nedoporučil KTM. Nemáš rýmečku nebo nějakou jinou zákeřnou nemoc??GrinShockdog


No jen proto že je mimo jeho finační možnosti.100 koní by ho povozilo ale to co mu doporučujete vy,se mu akorát zařízne do prdele..Grin


LC4 nemá 100koní ne??


LC4 je pro holky..hilarious



...a Jencka hilariousannoy


Jencka dopsal Pavel, ale že je pro holky jsi psal ty. Viz víšeGrin
S Rablenkou cestou necestou
 
Flash
#58 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 21:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10



LC4 je vibrátor z kterého by mu vypadly plomby a navíc by furt byl v servisu.Se svou postavou bude spokojený s afrou nebo xtz..a nikde jsem nenapsal že LC4 je pro holky a TEBE..


jo to jsem si taky říkal když jsem ještě měl tu 620ku super comp... párkrát jsem jel s mladou na ní se vykoupat na přehradu a když jsme dojeli, tak jsem si připadal že už mě ani k ničemu nepotřebuje... Grin

(pro nechápavce kvůli těm vibracím na sedačcce Grin)

jinak fakt skvělý enduro. měl jsem ho moc rád. bohužel okolnosti mě ho donutili prodat.

s tím servisem se ztotožnit nemůžu.. bylo tam akorát poprvé po koupi a na nutné intervaly které jsem si neudělal sám. jinak to jelo pořád jak z praku
Upravil Flash dne 09-01-2012 21:07
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
xx4
#59 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 09-01-2012 23:57
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

jencekgs napsal:
Pavlíku, já jsem se snažil vyzvednout Vaše úžasné charakterové vlastnosti a schopnosti, které se mohou při koupi motorky hodit. Já mám tu "smůlu", že jsem asi jedinej kterej nikdy nerozdělával ani pincka ani třistapajdu. Mám asi zvláštní jízdní styl že se mi nic nekazí. Proto jsem doporučil KTMaky, protože máte jiný odlišný styl jízdy a tudíž vice zkušeností z opravami. V tvém případě více s BMW. Poznáte opotřebení dílů, poznáte lépe, která motorka byla bezvýznamě odkládaná v lese. Mě třeba vadí i oděrky z terénu.
A v prvním příspěvku o KTM, jsem do výběru zahrnul LC4, teda kromě konstatování že qwert nedoporučil KTM a vy s qwertem jste se jí vysmáli a označili ji za motorku pro mě a holky.

Ale k téma.
Mě se hrozně líbí Afričanka, ale vzhledem k ceně bych se asi taky přiklonil k XTZ, navíc jsem ovlivněn historií Dakaru který jsem teď sledoval.


.....něco jsem rozepsal,ale seru na to.Nebudu to tady zasírat.Jen jedna věc.Vyser se na KTM,vyser se na lidi kolem téhle značky a už vůbec se nesnaž vyjadřovat se k tomu, jak a co se řeší v terénu,neb víš velké kouřící.......
Oki?comfort
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
czunik
#60 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 10-01-2012 08:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

teda co komentář to samé moudro a brouk pytlík..já jsem babičku nečet no a cohilariousGrin
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 55

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.11 sekund 359,602,276 návštěv