29.3. 2024 10:58
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: SVĚT
 Tisk diskuze
Romámia tour a všeho tour
VST-rom
Přidané 11-01-2013 21:28
Člen

Příspěvek: 34
Založený: 11.01.13

Zdravím, snad jsem někde nepřehlédnul, ale nevím, jak je to s přístupností přírodních parků v Rumunsku. Konkrétně mi jde o trasy:
Resita-Bile Herculane
Baile Herculane-Obarsia
Bumbesti Jiu-Petrosani
Gilau-Albac

Díky za info:-)
 
PetrAT
Romámia tour a všeho tour
Přidané 11-01-2013 23:05
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

pokud chceš jet po "žlutých" , tak by neměl být problém
pokud chceš opustit žluté a jet po těch tenkých , tak by neměl být problém
Wink
 
Lasky
Romámia tour a všeho tour
Přidané 13-01-2013 00:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 04.11.12

Na prví EnduRoManii mi Sergio říká. Tamhle je národní park Semenic, tam se nesmí jezdit. Pak poslouchám ostatní jak byli tam a tam, tak se zase ptám jak to, že tam jezdí a ty máš ve svých mapách dokonce označený endurotrasy přes park. A on mi povídá, jezdit tam můžeš, ale jen po cestách. A já na to, co je vlastně v Rumunsku cesta? To tady nikdo nepozná. Tak mi bylo řečeno, že za cestu lze považovat i kolej od traktoru, hlavně ať tam nejezdíme ve volným terénu.

Jenže od té doby se strašně moc změnilo. Nedávno psal Sergio email a povídal, že to jde v Rumunsku pěkně do ****u. Od té doby co vstoupili do EU tam začínají ekologové vystrkovat růžky jako jinde v Evropě. Na lesních cestách kde jsme kdysi normálně jezdili se objevilo turistický značení a cedule se zákazem vjezdu motorek a čtyřkolek. Jeli jsme po cestě z Brebu Nou do Teregovy. To je normálně v mapě zakreslená číslovaná silnice ale je prašná a hodně rozbitá. Krásnej terén pro mastodonty. Najednou nám skřížil cestu Jeep, vyskočil nasranej hajnej a normálně nás od tud vyhnal. Nebyla s ním žádná řeč. Podobný případy už se pomalu čas od času začínají proslíchat od více lidí. Takže Rumunsko už brzy nebude jezdeckou nirvánou, ale budem muset jezdit dál na východ.
 
VojtechPolicky
Romámia tour a všeho tour
Přidané 13-01-2013 23:47
Člen

Příspěvek: 22
Založený: 23.10.12

Kluci, kdo jede směr Rumunsko.. nejlepe SV, Helena, napište mi rposím, jel bych také... délka cca týden... chtěl bych projet i FAgaraš a slavnou transelvánskou magistrálu, a možná se na skok podívat i do srbska.. děkuji kiss
 
Lasky
Romámia tour a všeho tour
Přidané 14-01-2013 09:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 04.11.12

Já mám v plánu jet letos do Rumunska po ose. Jezdíme každej rok na EnduRoManii, ale loni mi zaklepal motor na Staré Hyeně a už jsem to odmítl opravovat, bo by to stálo víc než motorka. Takže teď nemám na čem jet. Na Africe tam s ostatníma na lehkých blbnout nebudu. Chtěl jsem původně jet s celou rodinou na sajdě, ale Jawu jsem prodal a k Africe to letos připojit nestihnu. Takže jsem se rozhodl jet sám na sólo. Ale bohužel jsem tak na štíru s časem,že se nebudu radši s nikým domlouvat. Jednak prostě nejsem schopen dodržet přesnej termín. Až to vyjde tak odjedu, ale dopředu to nedokážu naplánovat.
Další věc je, že nevím kolik budu mít času na celej výlet a tak si možná budu muset trochu zrychlit přesuny. Mě když hrábne, tak mi nečiní problém zatáhnout přes 1000km naráz pouze s dvěma přestávkami na tankování a na záchod. To se mnou nikdo praktikovat nechce.
Rád bych se pouze strefil do termínu kdy ostatní kámoši pojedou EnduRoManii. Chtěl bych jet přes SK až na východ pak přes H podél UK hranice k Baja Mare, pak dolů projet Fagaraš, následně to ohnout na západ a projet ještě Transalpinu. Pak když bude čas, tak juknout do Svatý Heleny. V jiných českých vesnicích už jsem byl, ale v Heleně ještě ne. Pak bych chtěl jet za ostatníma do Brebu Nou a když zbyde čas, tak bych tam pár dní zakempoval a projel se nějakej lehkej Offroad. Zatím je to ovšem teorie a nevím jak přesně to uvedu do praxe.
Každopádně ani nechci jet s někým a opravdu rád pojedu sám. Mám poslední dobou velkej stres a těším se až si zapíchnu sluchátka do uší,vypnu telefon a několik dní jen pojedu úplně sám.
 
snelcuk
Romámia tour a všeho tour
Přidané 15-01-2013 08:45
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Lasky napsal:
Jenže od té doby se strašně moc změnilo. Nedávno psal Sergio email a povídal, že to jde v Rumunsku pěkně do ****u. Od té doby co vstoupili do EU tam začínají ekologové vystrkovat růžky jako jinde v Evropě. Na lesních cestách kde jsme kdysi normálně jezdili se objevilo turistický značení a cedule se zákazem vjezdu motorek a čtyřkolek. Jeli jsme po cestě z Brebu Nou do Teregovy. To je normálně v mapě zakreslená číslovaná silnice ale je prašná a hodně rozbitá. Krásnej terén pro mastodonty. Najednou nám skřížil cestu Jeep, vyskočil nasranej hajnej a normálně nás od tud vyhnal. Nebyla s ním žádná řeč. Podobný případy už se pomalu čas od času začínají proslíchat od více lidí. Takže Rumunsko už brzy nebude jezdeckou nirvánou, ale budem muset jezdit dál na východ.

Pokrok nezastavíš bye
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 60

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.09 sekund 356,134,013 návštěv