18.5. 2024 15:44
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· Royal Enfield Himalayan
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Roman2bk
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 09-07-2012 22:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

Ahoj,
chystám se s přítelkyní na výlet, chceme se podívat po Turecku a zatím vůbec nevím jaké bude tempo a kam až dojedem. Zatím sháním mapu a chci si do ní vyznačit pár míst. Minimálně chci dojet do Kapadokie, to chci fakt vidět.
A dál vyloženě podle tempa, asi to už někde stočíme zpátky.

Pokud ale bude dobrá konstalace hvězd, příznivý vítr Smile , silnice bez policajtů měřících trapné limity jako 77 Shock km/h na silnici 1.tř. a 88 km/h na dálnici (po kterých ale beztak nepojedem Wink ) a zbydou-li nám peníze při tom drahém benzínu helpless , tak bych se chtěl tady zkušených cestovatelů zeptat na pár dalších míst:

1. co navštívit ve středním a západním Turecku?

2. vizum s pojištěním do Arménie prý stojí 9+9 euro a prý se dá se vyřídit na hranici, jestli je to pravda, co v Arménii? Prý stojí za navštívení město Jerevan a jezero Sevan.

3. co pak vjezd do Gruzie z Arménie, v pohodě? Vizum prý netřeba, pojištění nevím. Nevíte?

4. v Gruzii už asi čas vyjde jen na přesun k moři a vjezd zpátky do Turecka. Je tam (na jihozápadě Gruzie) něco, co by člověk neměl minout?

5. popř. nejel někdo trajektem z Gruzie do Ukrajiny, myslím co nejlevnější, na Krym a nebo ještě více na východ Ukrajiny (že by město Kerč?)

No.... teď když to tak čtu, tak mě berte s rezervou, jsou to všechno jen takové divoké úvahy 4 dny před odjezdem Wink a navíc máme na ten výlet jenom 24 dní a přítelkyně chce zahazovat čas takovými činnostmi jako je opalování.... tak nevím nevím kam vůbec dojedem.... aby jste se mi nekonec nesmáli že jsme nedojeli ani do té Kapadokie Wink
PS: jedeme na Stromu650 na Anakee II, takže jen asfalt a jen vyjímečně jiné rovné povrchy.
Upravil Roman2bk dne 10-07-2012 06:42
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
jencekgs
#2 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 09-07-2012 23:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Romane kapadokii určitě jeďte. Já spal v Kampu Panorama v Coreme. Má to mladý kluk, Ráno ti nad hlavou proletí asi 50 balonů. Fakt to stojí za to vidět. Let balonem stojí 100e na osobu, což bylo nas můj rozpočet. Být tam ovšem s Moňou, asi bych neodolal.
Určitě nevynechej podzemní město Derinkuyu.Je to asi 30km od Coreme. Jen tam jeď brzo ráno když tam nejsou turisti
Já chtěl na Ararat, ale bylo to ještě 900km.
Jel jsem tedy na Nemrut Dagi kousek od města Kahta. Úžasně mistické místo. Byl jsem tam již za svítání.
Pokud jsi jel na jih na opalovačku, úžasná cesta je Silifke - Mut - Anamur. Nádherná horská cesta s krásným modrým jezerem.
Krásne byly vodopády Kursunlu. Ještě jsou tam vodopády Duden, ty jsem ovšem neviděl. Vodopády
Manavgat se mi moc nelíbili. Je to takový hodně široký svah.
Na východ jsem už nejel. I když bych měl na to čas, benzín je fakt drahý a tenčil se mi rozpočet. Asi to tam stojí za to, ale nelituju toho. Jel jsem z Pergamonu do Coreme v jeden den proti větru a to mě otrávilo na další dlouhý přesun. Jirka 3x tam byl, tak by ti k tomu východu mohl říct více.

Každopádně si to užij.
Pokud nemají v kampu ceník, snaž se smlouvat.

Přeji pěknou dovolenou.






S Rablenkou cestou necestou
 
qwert
#3 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 09-07-2012 23:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Nezapomen na tzv.propadlá jezera.Taky moc zajímavé..

'http://i48.tinypic.com/2isy1i8.jpg'
 
Roman2bk
#4 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 09-07-2012 23:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

Super, díky Honzo za hodně tipů thumbs up , najdu si to v mapě a poznačím
(tedy až si ji koupím, to jsem fakt nevěděl, že objednat mapu Turecka Marco Polo je takový problém, tady mi řekli že mi ji dovezou za déle než týden... takže si pro ni asi zajedu do Ostravy)
Na kolik tam vychází benzín, na více než 50 Kč?
( nedá se někde u Syrských hranic koupit levně pašovaný? Smile )

Jinak právě aby nám rozpočet vyšel, tak budeme zase spát všude nadivoko, takže navečer klasicky nabrat zásobu vody, nebo ideálně spát u řeky a taky vařič sebou, i když budeme kupovat i hotové jídlo, prostě co uvidíme na ulici že jedí ostatní. Vodu ale raději balenou.
Upravil Roman2bk dne 09-07-2012 23:19
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Roman2bk
#5 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 09-07-2012 23:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

qwert napsal:
Nezapomen na tzv.propadlá jezera.Taky moc zajímavé..

'http://i48.tinypic.com/2isy1i8.jpg'


tak přesně na tohle (na 2 tvé fotky) jsem ti dneska napsal dotaz na motorkářích Smile , ptal jsem se tě kde to přesně je
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
qwert
#6 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 09-07-2012 23:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Mám dojem že u města Obruck-Han..
 
PetrAT
#7 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 10-07-2012 00:03
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

http://www.lideaz...ropadliste
 
Roman2bk
#8 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 10-07-2012 06:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

díky za název i odkaz,
je to ten Obruck-Han, u vesnice Obruk
z města Konya 75 km na západ, viz mapa - http://goo.gl/map...

'http://hakanoge.kesfetmekicinbak.com/fotograflar/01079/anaresim.jpg'
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Roman2bk
#9 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 10-07-2012 08:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

prosba
prosím, kdo umíte rusky, můžete se podívat tady
http://www.ukrfer...
na to, v které dny jede trajekt z Poti (Gruzie) do města Kerč (Krym) ?

Jestli to vůbec jede ve dnech 27.7. - 2.8.
a pak kolik vyjde 2 lidi + 1 moto
myslím že jeden člověk v kajutě cca 135 až 200 USD ve 2-lůžkové kabině, ale nevím kolik moto, tady jsem to nenašel
http://www.ukrferry.com/rus/tariffs/tariffs-pass-kerch-poti.php

je tam i tato stránka
http://www.ukrfer...batumi.php
trasa Batumi - Ilyichevsk
ale ceny tam nemají

prostě jsem si to přes google translator přeložil, ale nemůžu tam všechno najít.
Chci si porovnat cenu, kolik by to vyšlo v porovnání s ujetím poodbné vzdálenosti po Turecku
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
radost
#10 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 10-07-2012 09:03
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 107
Založený: 14.04.11

Roman2bk:
http://translate....rry.com%2F
co takhle thumbs up
Upravil radost dne 10-07-2012 09:04
 
marvy
#11 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 10-07-2012 09:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

>Roman2bk

Ahoj, loni jsem měl stejnej nápad, ale obráceně. Tak jsem si s nimi mailoval, ale není toi jednoduchá komunikace.
Motorka stojí 100USD + možná nějakej manipilační poplatek 30USD, 1 osoba stojí od 120 USD, ale je to údajně s plnou penzí.
Mělo to vyjít moto + 2 lidi kolem 400USD. Doba plavby 27 - 30hod.

Co jsem ještě vyguglil je, že vetšinou není jistý kdy vypluje kvůli nakládce a tak den navíc není problém i plavba samotná se může prodloužit. Prej dost záleží jak se vyspal kapitán. Takže úplně se naten trajekt spolehnout asi nedá, pokud jsi limitovanej časem. Nejlepší je asi domluvit se a zkusit to na místě. Chtěl jsem se teď na Krymu zastavit v jejich kanceláři v Kerči, abych získal informace do budoucna, ale z důvodu opravy jednoho z Tigrů nevyšel čas.

Jinak údajně je otevřená hranice i pro cizince přes Kavkaz / Tbilisi - Vladikavkaz, ale GEO ambasáda to nepotvrdí.
Jo a z Turecka nemůžeš vstoupit do Armenie, do tý můžeš jen z Gruzie.

Asi jsem ti moc nepomohl, ale na východě je to z ucelenejma informacema horší.

Příklad ze Sevastopolu:
Chtěli jsme navštívit muzeum 35. baterie. Když jsem šel ke kase s peněženkou, tak mi maník v pokladně řekl, že je to bezplatno. Tak jsme čekali na začátek prohlídky a najednou se všichni čekající zvedli a měli bilety. Jdu za maníkem do kasy a říkám, že nemáme bilety a on na to, "vy jste si o ně neřekli". Tak mi je dal napsal na ně čas příští prohlídky a my čekali dalších půl hodiny.Smile
 
http://marvysweb.blogspot.com/
Roman2bk
#12 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 10-07-2012 10:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

marvy - díky za info. Hlavně to že se z Turecka do Arménie nedá, to je špatná zpráva, tím by se mi prodloužila cesta, musel bych udělat osmičku a možná to bude rozhodující že nemusí zbýt čas.
Jinak vyjet z Arménie do Turecka se pak dá ?

ten trajekt - ta nejistota je taky nevýhoda, už jen proto že pokud by jsme od jezera Van jeli na sever do Gruzie, pak na východ k hranici s Arménii, pak projet Arménii a pak do Turecka, tak znovu na sever jako by druhé kolečko na dotaz do přístavu Poti a tam je pravděpodobné že se dozvím že loď pojede pozdě a nebo řeknou že jo, budu čekat 1-2 dny a pak se zjistí že bude mít 1-2 dny zpoždění.... no to bude pak otázka jestli do toho rizika na závěr výletu jít nebo ne......

radost - ano, takto jsem si to přeložil, ale některé to info jsem tam nenašel
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
HonzaH
#13 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 10-07-2012 10:51
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Už je to přeci jen chvilka co jsem tam byl ale zavzpomínám jen na rychlo z hlavy a bez ladu a skladu, hodil jsme ti to na m.cz, ale dám to i sem kdybyb si někdo chtěl taky počíst Smile

u syrských hranic nevím jak moc teď bude policejní buzerace vzhledem k veké přítomnosti armády to uvidíte na místě - za zkouknutí stojí Urfa

jinak určitě NemrutDag s kamenými hlavami u města Adiyaman

na východě kolem Vanu - jezero je moc příjemné a má "prací" vodu díky rozpuštěným alkalickým látkám thumbs up nezapomeň mrknou na arménský kostelík Akdamar na ostrůvku, stojí za návštěvu
super je i vyhaslá sopka Nemrut Dag nad Tatvanem (opravdu se jmenuje stejně jako ten kopec výše jmenovaný) kde nahoře je zatopený kráter kde se dá koupat (viz Nemrut thumbs up
pak z jižní strany jezera po cestě do Hakkari je vesnička GuzelSu (Dobrá voda) kde je zřícenina velkého hradu Hošap, přímo ve Vanu je pak muzeum kde sbírka asi 6 zavrežněných Turků co je zabili zákeřní Arméni a zasloužili si tak odplatu (čti genocidu)
od jezera pak spojovací cestou přes hory do údolí do Dogubeyazitu pod Araratem, je tam přímo nad městečkem kemp u Išak Paša seary kde se chvází většina cestovatelů na cestách
rozhodně bych doporučil ještě Kars a vedle něj původní hlavní město arménu Ani thumbs up - pozor na to, že je přímo na hranicích a hned za řekou je arménie takže je to tam hodně hlídané

na severu se dají okouknout čajové plantáže či přímo Ataturkův čajový institut v Rize, zajem pod hory do termálů pod Kačkar

Kappadocie, skalní útavry jako hrad Učisar či podzemní města či údolí Ihlara to už bylo zmíněno, západ pak už ani nemusím popisovat
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
Roman2bk
#14 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 10-07-2012 21:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

díky Honzo i tady, najdu si to a poznačím do mapy
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Roman2bk
#15 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 11-07-2012 16:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

ještě dotaz - kdyby vyšel ten trajekt z Gruzie na Krym, tak myslíte že tam mají kurty (popruhy) na motorku a nebo je lepší si vzít svoje? Někde jsem četl že ne všude mají, a jeden motorkář mi říkal že ze Španělska do Maroka (do Tangeru) neměli, že si to museli připnout vlastními.
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
tomr1
#16 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 11-07-2012 20:04
Člen

Příspěvek: 64
Založený: 03.01.12

Nevím jak konkretně tady,ale trajektama už jsem párkrát jel i v civilozovanějších zemích a popruhy nemají nikde.Maximálně klasický lodní lano vysící ze stropu-takže jsem si vždycky vozil svoje,ale je pravdou,že dost motorkářů kolem mě to neřešilo jen to podvázali tim jejich lanem a nikdy jsem při vyloďování neviděl padlou motorku....tak nevím.


Tom
 
qwert
#17 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 11-07-2012 20:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Roman2bk napsal:
ještě dotaz - kdyby vyšel ten trajekt z Gruzie na Krym, tak myslíte že tam mají kurty (popruhy) na motorku a nebo je lepší si vzít svoje? Někde jsem četl že ne všude mají, a jeden motorkář mi říkal že ze Španělska do Maroka (do Tangeru) neměli, že si to museli připnout vlastními.


Není to pravda,mají a musel jsem je při kurtování hlídat protože by mi je zařízli do motorky..Grin
 
Roman2bk
#18 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 11-07-2012 21:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

mám zkušenost jen s pár trajekty, Tallinn-Helsinki, Algeciras-Cauta a Janov-Tunis a na těch trajektech co jsme s nimi pluli popruhy měli. Naopak mi říkal jeden, že jak pluli Algeciras-Tanger, tak tam neměli.
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
qwert
#19 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 11-07-2012 22:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Roman2bk napsal:
mám zkušenost jen s pár trajekty, Tallinn-Helsinki, Algeciras-Cauta a Janov-Tunis a na těch trajektech co jsme s nimi pluli popruhy měli. Naopak mi říkal jeden, že jak pluli Algeciras-Tanger, tak tam neměli.


Do Helsinek si plul s tím kterému to trvá 20 min nebo tím co 2hodiny?
 
Roman2bk
#20 Vytisknout diskuzi
dotaz na západní Turecko? a Arménie a Gruzie?
Přidané 12-07-2012 07:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

3 hodiny :-)
tady pamatuji si, že to plulo každým směrem jinak dlouho a bavili jsme se jestli to je kvůli výkonu lodě a nebo kvůli mořským proudům.....
podle fotek to je 3 hodiny do Helsinek a 2 hodiny zpátky
snažili jsme si vybrat tu nejlevnější společnost
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 42

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.11 sekund 364,550,891 návštěv