24.4. 2024 23:12
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ - motocykly :: JAPONSKÉ ZNAČKY
 Tisk diskuze
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Flash
Přidané 26-07-2012 12:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

v pondělí jsem zase brodil řeku (proud tam nějakej byl) o šířce cca 10 metrů na dně s kameny.. hloubka asi nad kolena vyšší postavy. poprvé jsem ho projel bez sebemenších problémů, ale když jsem se brodil zpátky (vybral jsem jinou stopu) tak jsem to nějak na těch šutrech nezvládnul, nevím co jsem dělal no a nějak jsem hapal a motorka si zaplavala Grin

prostě opět limit jezdce, ne stroje....
na tankodromu u písku jsem se pokoušel "probahnit" (ne probrodit) kaluží hloubky pásu dospělého člověka a tam jsem opět zkončil na limitu jezdce, protože podloží byla pěkná sračka a nějak jsem to opět nezvládnul...(zkoušel jsem to 2x.. poprvé se zapíchla v blátě a zůstala stát, podruhé mi hapala na bok a celá se mi tam potopila... výsledek ?

v oleji voda a olej měl barvu krásné cementové pasty tak jsem to napotřetí radši nezkoušel Grin - motor běží dál v pohodě a nic mu není... měl bych obavy, že po takovém incidentu by na hodně motorkách něco odešlo, ale těžko říct... nebudu každopádně ukazovat prstem...)
takže brodit zkouším když to jde, ale asi bych potřeboval nějakou instruktáž... naše starší motorky jako afriky, supertenery (můj případ), věřím že i LC8 apod. to zvládají celkem s bravurou, ale nedokážu si v takovýchto podmínkách představit např. Stroma, versyse a podobné stroje... to na to prostě není.
používejme věci na to, k čemu jsou určené a nedebatujme tady o (promiňtě mi to slovo) "hovnech"... chleba si taky nebudete krájet vidličkou Wink

popsal bych tu svoje zkušenosti ale na motorkách co jsem jezdil byly převážně staršího data než je v zadání a ty novější nemůžu zase nějak hodnotit, protože jsem na nich ztrávil den času a to není pro subjektivní ohodnocení dostatečná doba
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
qwert
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 13:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Motor běží dál v pohodě aniž si vyměnil olej?
 
PavelETV
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 13:08
Člen

Příspěvek: 70
Založený: 11.12.10

qwert napsal:
smazak73 napsal:
qwert napsal:
Tak jestli si to užíváš na Caponordu musí to být opravdu moc dobré enduro..Grin

No rozhodně víc jak na BMW mimochodem jak jsme jeli na ty lomy tam bych byl s BMW v řiti


A v čem je ten Caponord lepší než brambora kromě toho že z něj netrčí ty vředy?


Zkusím podpořit kolegu smažákaSmile

Capo RR je s BMW srovnatelný v pohodlí. Je lepší v průchodnosti terénem. Nemá paralever ani telerever tak že cítíš odezvu od předního kola, nerozlomíš kardan ani se ti nevysype na kardanu ložisko. Většina toho, co je u BMW vyzdvihováno jako klad , já cítím spíš jako zápor. Závidím pouze úžasný přístup k válcům při údržbě.
A také nemám rád ty tlupy drsných pilotů na GS ve firemních stejnokrojích lehce cáknutých blátem z kaluže před garáží.
Když se potkáme kdekoliv v Evropě na parkovišti, stejně se většinou slezou u Capa a diví se, co to je Wink
LC8 mám celkem z první ruky, jezdím s nimi od r.2004 a ta motorka má úžasný potenciál. Jen ji musíš milovat a spoustu věcí odpustit.
Capo RR je schopen projet 90% toho, co LC8 jen tam, kde se na LC8 ještě bavíš, já už se začínám trápit. Ten 19´ předek je prostě limitující a pár kilo navíc také. Zato na delších přesunech mi všichni závidí to pohodlí...
A když srovnám poruchovost těch nejbližších, tak můj Caponord s 80000km je proti nim bezporuchový ( srovnávám s 950-2004 60000km,950-2004 140000km a 990-2009 110000km)
Všechna LC8 pořízeny nové v ČR,vždy s jedním majitelem a servisované v KTM.
Sám KTM mít nemůžu, protože po tom, co si manželka zvykla na pohodlí, bych ji na to nedostal.
I když jsem chvíli uvažoval o změně a testnul si Stelvio NTX a ST1200, musím říct, že ani jedna mne neoslovila.
NTX je nízké bez možnosti zvednutí a stříkačka je trochu ucukaná.
ST1200 je hezké a úžasně jede, ale zase nízký podvozek a zbytečně moc elektroniky.
Kdyby Yamaha k WorldCrosseru přistoupila jako kdysi Aprilie ke Caponordovi RR a udělala mu kvalitnější a vyšší povozek a trochu upravila elektroniku tak to má smysl. Takhle jsou to jen vyhozené penízeSad
 
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=5389
Flash
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 13:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

qwert napsal:
Motor běží dál v pohodě aniž si vyměnil olej?


ten se samozřejmě po návratu domů vyměnil... to je snad jasné Wink

propláchnul jsem to nejlevnějším novým automobilovým olejem (celkem 12 l oleje) co jsem sehnal.. + 3 olejové filtry Wink

myšleno to v tom písku,.. teď v pondělí tam sice nějaká troška vody byla ale pak už jsem ji nezaznamenal, asi se odpařila

a dál vrním a něco se i na tom najelo Grin

známej to utopil podobným způsobem a ještě na tom bahnitém oleji najezdil 2000 km než to vyměnil a taky jezdi a jezdí doteď
Upravil Flash dne 26-07-2012 13:19
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
qwert
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 13:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

PavelETV napsal:
qwert napsal:
smazak73 napsal:
qwert napsal:
Tak jestli si to užíváš na Caponordu musí to být opravdu moc dobré enduro..Grin

No rozhodně víc jak na BMW mimochodem jak jsme jeli na ty lomy tam bych byl s BMW v řiti


A v čem je ten Caponord lepší než brambora kromě toho že z něj netrčí ty vředy?


Zkusím podpořit kolegu smažákaSmile

Capo RR je s BMW srovnatelný v pohodlí. Je lepší v průchodnosti terénem. Nemá paralever ani telerever tak že cítíš odezvu od předního kola, nerozlomíš kardan ani se ti nevysype na kardanu ložisko. Většina toho, co je u BMW vyzdvihováno jako klad , já cítím spíš jako zápor. Závidím pouze úžasný přístup k válcům při údržbě.
A také nemám rád ty tlupy drsných pilotů na GS ve firemních stejnokrojích lehce cáknutých blátem z kaluže před garáží.
Když se potkáme kdekoliv v Evropě na parkovišti, stejně se většinou slezou u Capa a diví se, co to je Wink
LC8 mám celkem z první ruky, jezdím s nimi od r.2004 a ta motorka má úžasný potenciál. Jen ji musíš milovat a spoustu věcí odpustit.
Capo RR je schopen projet 90% toho, co LC8 jen tam, kde se na LC8 ještě bavíš, já už se začínám trápit. Ten 19´ předek je prostě limitující a pár kilo navíc také. Zato na delších přesunech mi všichni závidí to pohodlí...
A když srovnám poruchovost těch nejbližších, tak můj Caponord s 80000km je proti nim bezporuchový ( srovnávám s 950-2004 60000km,950-2004 140000km a 990-2009 110000km)
Všechna LC8 pořízeny nové v ČR,vždy s jedním majitelem a servisované v KTM.
Sám KTM mít nemůžu, protože po tom, co si manželka zvykla na pohodlí, bych ji na to nedostal.
I když jsem chvíli uvažoval o změně a testnul si Stelvio NTX a ST1200, musím říct, že ani jedna mne neoslovila.
NTX je nízké bez možnosti zvednutí a stříkačka je trochu ucukaná.
ST1200 je hezké a úžasně jede, ale zase nízký podvozek a zbytečně moc elektroniky.
Kdyby Yamaha k WorldCrosseru přistoupila jako kdysi Aprilie ke Caponordovi RR a udělala mu kvalitnější a vyšší povozek a trochu upravila elektroniku tak to má smysl. Takhle jsou to jen vyhozené penízeSad


No asi bychom si všichni měli udělat společnou vyjíždku..Smile
Nedal bys mi kontakt na toho co má na kačeně najeto 140000..?
 
jencekgs
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 13:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

To PavelETV: pěkně jsi to napsal. Jsem zvědav na reakci oranžových na tvou kritiku Kačen.
Dávám ti thumbs up i přes kritiku BMWWink
S Rablenkou cestou necestou
 
xx2
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 13:21
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

Ještě k tomu brodění na R 1150 GS nevím jestli pomůže jen hadice od vysavače airbox je díravej ze všech stran ani viko není těsněný tak ti tam stejně nateče to báwo na fotce má určitě jinou upravu než jen hadicihmm
 
PavelETV
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 13:35
Člen

Příspěvek: 70
Založený: 11.12.10

To qwert: ten co měl těch 140000 je ten sám, co má na 990 cca 110000. Je to ale úchylný blázen, který na té věci prakticky bydlí.
Zeptám se jej někdy, jestli se bude chtít družit, ale protože obecně nemáme rádi lidi, tak nevím Grin
Upravil PavelETV dne 26-07-2012 13:36
 
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=5389
qwert
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 13:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

PavelETV napsal:
To qwert: ten co měl těch 140000 je ten sám, co má na 990 cca 110000. Je to ale úchylný blázen, který na té věci prakticky bydlí.
Zeptám se jej někdy, jestli se bude chtít družit, ale protože obecně nemáme rádi lidi, tak nevím Grin


Co vy jste za banda,jezdíte spolu a nemáte se rádi..Grin Tak mi toho oranžúchyla aspo pozdrav..Smile
 
PavelETV
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 13:48
Člen

Příspěvek: 70
Založený: 11.12.10

qwert napsal:
PavelETV napsal:
To qwert: ten co měl těch 140000 je ten sám, co má na 990 cca 110000. Je to ale úchylný blázen, který na té věci prakticky bydlí.
Zeptám se jej někdy, jestli se bude chtít družit, ale protože obecně nemáme rádi lidi, tak nevím Grin


Co vy jste za banda,jezdíte spolu a nemáte se rádi..Grin Tak mi toho oranžúchyla aspo pozdrav..Smile


Říkám, že "nemáme rádi lidi" spolu vycházíme a máme se rádi lol

Toho exota jsme kdysi potkali na cestě, když měl novou první kachnu. Naučili jsme ho jíst příborem a slušně zdravit. No a pak už nám zůstal....thumbs up
 
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=5389
xx2
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 16:30
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

Jen dotaz mimo : Proč tady říkáte kačena KTM u nás se kačena popř.kachna říkalo BMW kvuli přední kapotáži alias imitaci blatníku helpless
 
Medved 77
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 17:55
Člen

Příspěvek: 1014
Založený: 13.12.11

smazak73 napsal:
Jen dotaz mimo : Proč tady říkáte kačena KTM u nás se kačena popř.kachna říkalo BMW kvuli přední kapotáži alias imitaci blatníku helpless
Asi proto
Medved 77 přiložený následující obrázek:


[152.77Kb]
Neper se,život ti dá do držky sám.
 
http://loskutak77.rajce.idnes.cz/
Medved 77
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 18:03
Člen

Příspěvek: 1014
Založený: 13.12.11

Tomu kdo začíná jezdit bych doporučil tento motocykl za mejch mladejch let jsem se na něm něco najezdil a zvládl i lehčí terén s brodama to bylo horšíthumbs up
Medved 77 přiložený následující obrázek:


[55.44Kb]
Neper se,život ti dá do držky sám.
 
http://loskutak77.rajce.idnes.cz/
Medved 77
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 18:10
Člen

Příspěvek: 1014
Založený: 13.12.11

A kdo se bojí že by fichtla nezvládl tak si muže koupit tento strojthumbs up
Medved 77 přiložený následující obrázek:


[34.14Kb]
Neper se,život ti dá do držky sám.
 
http://loskutak77.rajce.idnes.cz/
hobr
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 20:58
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Ludek napsal:
A kdo se bojí že by fichtla nezvládl tak si muže koupit tento strojthumbs up

Ten je na brodění daleko lepšíclap, ale zase do terénu nic mocFrown
Upravil hobr dne 26-07-2012 21:01
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
xx2
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 21:54
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

Hele medvěde ty už nikam nejezdi ,nemá to cenubye
 
Medved 77
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 22:31
Člen

Příspěvek: 1014
Založený: 13.12.11

smazak73 napsal:
Hele medvěde ty už nikam nejezdi ,nemá to cenubye
Kam nemám jezdit?helpless jsem vám chtěl pouze poradit ve výběru motoannoy
Neper se,život ti dá do držky sám.
 
http://loskutak77.rajce.idnes.cz/
xx2
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 22:35
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

Ludek napsal:
smazak73 napsal:
Hele medvěde ty už nikam nejezdi ,nemá to cenubye
Kam nemám jezdit?helpless jsem vám chtěl pouze poradit ve výběru motoannoy

Nikam jen jsem chtěl zjistit jestli jseš mezi čumilama a víš na co jsem přišelGrin
 
Medved 77
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 22:40
Člen

Příspěvek: 1014
Založený: 13.12.11

smazak73 napsal:
Ludek napsal:
smazak73 napsal:
Hele medvěde ty už nikam nejezdi ,nemá to cenubye
Kam nemám jezdit?helpless jsem vám chtěl pouze poradit ve výběru motoannoy

Nikam jen jsem chtěl zjistit jestli jseš mezi čumilama a víš na co jsem přišelGrin
Asi jsi přišel naGrin
Medved 77 přiložený následující obrázek:


[49.68Kb]
Upravil Medved 77 dne 26-07-2012 22:45
Neper se,život ti dá do držky sám.
 
http://loskutak77.rajce.idnes.cz/
xx2
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 26-07-2012 22:47
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

Ludek napsal:
smazak73 napsal:
Ludek napsal:
smazak73 napsal:
Hele medvěde ty už nikam nejezdi ,nemá to cenubye
Kam nemám jezdit?helpless jsem vám chtěl pouze poradit ve výběru motoannoy

Nikam jen jsem chtěl zjistit jestli jseš mezi čumilama a víš na co jsem přišelGrin
Asi jsi přišel naGrin

Hele ale tohle není triumfácký forum to je cenduro a je tady i tvůj šéfsecret
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 61

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.13 sekund 359,804,155 návštěv