28.3. 2024 23:47
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ - motocykly :: JAPONSKÉ ZNAČKY
 Tisk diskuze
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
qwert
Přidané 30-07-2012 11:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

smazak73 napsal:
Nevím co jste od toho vlákna čekali odpověď je jasná souboj KTM aBMW a pak je zbytek tak se nedivte že si s toho lidi dělají sranduGrin


Za chvíli budu vychvalovat jednoho japonce,jen co ho dotuním..Smile
 
xx4
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 30-07-2012 15:42
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Meli napsal:
JJ je z toho krásná diskuse ala Motorkáři.cz - prostě lepší smazat nebo aspoň nečíst...

Ale zkusil jsem to realsad


Proč ten pláč?Jednak platí,že sto lidí =sto chutí a druhak není chybou majitelů BMW a KTM,že majitelé ostatních značek jen čtou a nepíšou vůbec nebo jen málo.Třeba majitelů Triumphů tu chodí dost,ale nikdo nic nenapíše.Přitom by si to starší Tigry zasloužily.To samé Tenere,Supertenere (stará i nová) Transalpy,600-650-700),Afriky..........nikde nic.Za tohle "bramboráři" ani "kátemkáři" opravdu nemůžou.
.....a do diskuzí na M.cz to má ještě hoooooodně daleko.Bohudík.
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
czunik
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 30-07-2012 16:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

pavelgs napsal:
Meli napsal:
JJ je z toho krásná diskuse ala Motorkáři.cz - prostě lepší smazat nebo aspoň nečíst...

Ale zkusil jsem to realsad


Proč ten pláč?Jednak platí,že sto lidí =sto chutí a druhak není chybou majitelů BMW a KTM,že majitelé ostatních značek jen čtou a nepíšou vůbec nebo jen málo.Třeba majitelů Triumphů tu chodí dost,ale nikdo nic nenapíše.Přitom by si to starší Tigry zasloužily.To samé Tenere,Supertenere (stará i nová) Transalpy,600-650-700),Afriky..........nikde nic.Za tohle "bramboráři" ani "kátemkáři" opravdu nemůžou.
.....a do diskuzí na M.cz to má ještě hoooooodně daleko.Bohudík.


ty svatá prostoto..má pravdu ten chlapecGrin
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
Flash
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 30-07-2012 16:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

pavelgs napsal:
Meli napsal:
JJ je z toho krásná diskuse ala Motorkáři.cz - prostě lepší smazat nebo aspoň nečíst...

Ale zkusil jsem to realsad


Proč ten pláč?Jednak platí,že sto lidí =sto chutí a druhak není chybou majitelů BMW a KTM,že majitelé ostatních značek jen čtou a nepíšou vůbec nebo jen málo.Třeba majitelů Triumphů tu chodí dost,ale nikdo nic nenapíše.Přitom by si to starší Tigry zasloužily.To samé Tenere,Supertenere (stará i nová) Transalpy,600-650-700),Afriky..........nikde nic.Za tohle "bramboráři" ani "kátemkáři" opravdu nemůžou.
.....a do diskuzí na M.cz to má ještě hoooooodně daleko.Bohudík.


nepíšou, protože v "zadání" od Meliho je ojetina max 5 let stará a zároveň cenově od 100-200 tis Kč

dále že jednoválce nebere a tudíž je ve vláknu nechtěl...
jelikož mám dlouhé zkušenosti pouze s jednoválcema a nebo dvouválcama ještě ze "staré školy", tak jsem se k tématu nevyjadřoval protože jsem to tu nehctěl špinit věcma mimo zadání

(a s těma novejma jsem měl třeba čest jeden, dva dny, max týden a to není pro objektivní hodnocení z mojí strany dostatek... a co mají moji kamarádí a známí, to je jedna babka povídala protože si to nevyzkouším sám...

podle mě že se jednou povozím a řeknu že to stojí za prd či že je to bomba je podle mě hloupost, chce to více dní aspoň ten tejden aby se trošku sžil se strojem a pak může teprve hodnotit.. jenom posez nebo 15 minutová vyjížďka je oničem - dle mě)
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
xx6
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 30-07-2012 16:25
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

PavelGS> dost triumpháků? já vím, že nás tu je 5, z toho tak 3 aktivnější Smile Neřkuli že tohle téma začalo jako téma o nových motorkách a nevím, zda tady na c.cz má někdo novou 800 Tigera. Ten parník 1200 neberu jako cenduro. S tím bych měl strach jet za barák, bo v tom je víc elektroniky než v mojen notebooku.. helpless Neřkuli že na téma Triumph Tiger je tu celé samostatné téma, které zakládal Marvy thumbs up a jen to kopírovat z leva doprava...
 
xx4
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 30-07-2012 17:14
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

No vida.Stačí dloubanec a už to jede Grin

Hele klucí.Meli sice dal zadání 5 let,ale myslím,že se nikdo zlobit nebude,když se tu objeví uživatelský pohled i na motorky starší,protože zrovna v oblasti cendur se starší kousky nakupují docela fest.Novinky si může každý ochmatat v krámě,ale se staršími kousky to může být pro někoho potíž.
Samo,že ideální hodnocení je po pár tisících kilometrech,ale na druhou stranu vím,že není vůbec od věci, občas si třeba s kamarádem na vyjížďce prohodit motorku,protože některé vlastnosti té které motorky jsou potom mnohem znatelnější a některých věcí si člověk všimne právě až po takovém rychlém přesednutí...
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
lobo6
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 30-07-2012 18:02
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

Třeba já bych poznal hned jestli jsem si přesedl na lepší motorku.Grin
 
tonybeny
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 30-07-2012 21:05
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 129
Založený: 31.12.11

tak já jen tak na okraj k tomu staršímu tygru. Jezdil sem jednobuchy(canyon, xt660, LT610, dvouhrnky TDM 850, XL650, čtyřhrnky bandit,zrx1200) a musím říct, že motor na Tigeru 955 je prostě geniálníclap
 
xx6
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 30-07-2012 21:08
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

PavelGS> to víš, já startuju na první našlápnutí tongue
jinak souhlas, testů a zkušeností můžeš přečíst kolik chceš, ale osobní zkušenost je nade vše Smile
Pár motorek sem si už projel a mohl si tak udělat na pár motorek svůj úsudek. Jediné co mi chybí je R 1150 GS (případně 1100) Mám ji sice slíbenou od kámoše, ale pořád to ještě nevyšlo. Nejvíc mne asi nadchla LC8 950. Ten podvozek je bravůrní a ten zvuk. a třeba charakteristika motoru mi přišla hodně podobná mému Tigerovi. Což mne trochu udivilo, čekal jsem něco víc drsnějšího. ZAs je fakt, že sem tomu nedával za uši. Přece jenom půjčená motorka na horší cestě.. to fakt ne Smile
Jinka kdyby někoho zajímaly zkušenosti s Tigerem po cca 50 tis, na mém webu pár slov je Wink
 
xx2
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 30-07-2012 21:24
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

daliss napsal:
PavelGS> to víš, já startuju na první našlápnutí tongue
jinak souhlas, testů a zkušeností můžeš přečíst kolik chceš, ale osobní zkušenost je nade vše Smile
Pár motorek sem si už projel a mohl si tak udělat na pár motorek svůj úsudek. Jediné co mi chybí je R 1150 GS (případně 1100) Mám ji sice slíbenou od kámoše, ale pořád to ještě nevyšlo. Nejvíc mne asi nadchla LC8 950. Ten podvozek je bravůrní a ten zvuk. a třeba charakteristika motoru mi přišla hodně podobná mému Tigerovi. Což mne trochu udivilo, čekal jsem něco víc drsnějšího. ZAs je fakt, že sem tomu nedával za uši. Přece jenom půjčená motorka na horší cestě.. to fakt ne Smile
Jinka kdyby někoho zajímaly zkušenosti s Tigerem po cca 50 tis, na mém webu pár slov je Wink

No tak to se máš na co těšitsecret jestli ti příjde motor podobný u LC 8 a
triumphu tak u 1150 je naprosto ...........naprosto Grin
 
marvy
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 30-07-2012 21:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

Je fakt, že to vypadá, jako by existovala jen Kačena, Brambora a Strom.Smile

Pokud 5 let stáří, tak tu chybí Varan, Transalp, Capouš. Co se zdvihů týče, a Stromek má nějakejch 150mm, může tu bejt i TDM, a jestli by byla šotolinka jednou za čas, tak bych si dokázal představit i Tigra 1050.

Každej bude samozřejmě hodnotit motorku ze svýho pohledu a ze svý zkušenosti. To ale budoucímu majiteli taky moc neřekne.
Je tady ale spousta důležitejch faktorů. který by šli nacpat do nějakýho hromadnýho přehledu.
Mám prachy, nemám prachy (tím myslím jak na opici, tak i na banány). Budu si servisovat, alespoň co půjde sám (abych věděl co a jak, někde na cestě), nebo budu sypat do servisu.
Servisní intervaly 6tis. km – dnes už i 16tis. km.
Chci jezdit sám, nebo ve dvou? Chci cestovat, nebo se motat kolem komína? Pohodlí, ale i šířka posedu. Chci jezdit v „terénu“? Víc, sem tam, nebo vůbec? Umim v terénu, nebo ne? Pod pojmem terén si taky každej představuje něco jinýho. Jezdim kochačku, nebo za to tahám.
Spotřeba, dojezd na nádrž, váha, podvozek, zdvihy, výbava v základu, 21“ ve předu.
Chci kola na drátech, nebo mi liťáky nevaděj. Jakej rám? Ocelovej, CrMo, nebo mi hliníkovej nevadí? Zvládnu tu váhu při manipulaci.

Tak nevim, je toho ještě hodně a nic není dokonalý. hmm
 
http://marvysweb.blogspot.com/
xx2
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 30-07-2012 21:43
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

marvy napsal:
Je fakt, že to vypadá, jako by existovala jen Kačena, Brambora a Strom.Smile

Pokud 5 let stáří, tak tu chybí Varan, Transalp, Capouš. Co se zdvihů týče, a Stromek má nějakejch 150mm, může tu bejt i TDM, a jestli by byla šotolinka jednou za čas, tak bych si dokázal představit i Tigra 1050.

Každej bude samozřejmě hodnotit motorku ze svýho pohledu a ze svý zkušenosti. To ale budoucímu majiteli taky moc neřekne.
Je tady ale spousta důležitejch faktorů. který by šli nacpat do nějakýho hromadnýho přehledu.
Mám prachy, nemám prachy (tím myslím jak na opici, tak i na banány). Budu si servisovat, alespoň co půjde sám (abych věděl co a jak, někde na cestě), nebo budu sypat do servisu.
Servisní intervaly 6tis. km – dnes už i 16tis. km.
Chci jezdit sám, nebo ve dvou? Chci cestovat, nebo se motat kolem komína? Pohodlí, ale i šířka posedu. Chci jezdit v „terénu“? Víc, sem tam, nebo vůbec? Umim v terénu, nebo ne? Pod pojmem terén si taky každej představuje něco jinýho. Jezdim kochačku, nebo za to tahám.
Spotřeba, dojezd na nádrž, váha, podvozek, zdvihy, výbava v základu, 21“ ve předu.
Chci kola na drátech, nebo mi liťáky nevaděj. Jakej rám? Ocelovej, CrMo, nebo mi hliníkovej nevadí? Zvládnu tu váhu při manipulaci.

Tak nevim, je toho ještě hodně a nic není dokonalý. hmm

Tak pod to se klidně podepíšu !
A hlavně je to o jezdci motorka toho zvládne mnohdy víc jak pilotGrin
 
Pardal
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 31-07-2012 08:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1138
Založený: 04.06.10

marvy napsal:


Každej bude samozřejmě hodnotit motorku ze svýho pohledu a ze svý zkušenosti. To ale budoucímu majiteli taky moc neřekne.



A z jakého jineho pohledu bych ji mel hodnotit... Wink
Hodnoty si muzu prece precist sam, ale jejich aplikace, pouzití a a jestli je rozdil např. mezi 19 a 21" v praxi ti řekne jen tvá osobní zkušenost. Ja taky nevěřil že to muže byt takovy nebetyčný rozdil a přitom na silnici to skoro nepoznam... nejsem silniční zavodník.
cestovaní na moto - to je vášeň
 
www.rockway.eu
marvy
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 31-07-2012 09:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

Pardal napsal:
A z jakého jineho pohledu bych ji mel hodnotit... Wink


To jo, ale každej jezdí podle sebe, svejch zkušeností a možností. Většina lidí se nedostane ani zdaleka k limitům motorky. Takže i když někdo něco vychválí a další si to pořídí na základě spousty kladných názorů, tak mu to nakonec vůbec nemusí vyhovovat.

Sice ty technický data se dají různě najít, ale já to myslel tak, že třeba taková hromadná tabulka všech cendur s technickejma datama a cenama na jednom místě a u každého by byl třeba ještě odkaz, kdo o tom napsal nějaké „své“ zkušenosti, by vůbec nebylo marný.
Plus všeobecně napsáno co je lepší a proč (třeba zrovna proč je lepší 21“ ve předu). Smile
To myslím pro člověka, kterej se zatím ještě moc neorientuje.
 
http://marvysweb.blogspot.com/
qwert
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 31-07-2012 10:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

daliss napsal:
PavelGS> to víš, já startuju na první našlápnutí tongue
jinak souhlas, testů a zkušeností můžeš přečíst kolik chceš, ale osobní zkušenost je nade vše Smile
Pár motorek sem si už projel a mohl si tak udělat na pár motorek svůj úsudek. Jediné co mi chybí je R 1150 GS (případně 1100) Mám ji sice slíbenou od kámoše, ale pořád to ještě nevyšlo. Nejvíc mne asi nadchla LC8 950. Ten podvozek je bravůrní a ten zvuk. a třeba charakteristika motoru mi přišla hodně podobná mému Tigerovi. Což mne trochu udivilo, čekal jsem něco víc drsnějšího. ZAs je fakt, že sem tomu nedával za uši. Přece jenom půjčená motorka na horší cestě.. to fakt ne Smile
Jinka kdyby někoho zajímaly zkušenosti s Tigerem po cca 50 tis, na mém webu pár slov je Wink


Jestli se ti zdá tříválec tigra podobný lc8 tak si ji moc nepohonil.Zkus ho točit nad 6000,pak se dějí věci..Wink Ale po těhle věcech zkoušet gs1150 bude jako přelézt z krásné brazilky na gumovou pannu..Grin
 
Pardal
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 31-07-2012 10:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1138
Založený: 04.06.10

Pánové ale proti tomuhle ani oranžový nemůžou tak moc namítat,ne? .-)
'http://www.off-the-road.de/out/fck_pictures/XT660Z-Evolution/XT-660-EVO-1.jpg'
http://www.off-th...Evolution/

mě by se to teda líbilo hodně
Upravil Pardal dne 31-07-2012 10:51
cestovaní na moto - to je vášeň
 
www.rockway.eu
qwert
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 31-07-2012 11:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Jo tohle se mi líbí moc..thumbs up
 
HonzaH
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 31-07-2012 12:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

To mě taky thumbs up škoda že to tak nevyjelo od výroby, nová teneka mě dost zklamala čekal jsem od "legendy" trochu větší propracování protože působí dost lacině, třeba ST mi už přijde mnohem zajímvější
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
xx6
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 31-07-2012 15:53
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

qwert> všk já sem tam psal, že sem tomu nedával za uši z důvodů půjčené motorky na rozbité cestě.... Smile A jen tak mezi řečí, ty si někdy jel na Tigerovi 955i? Že tvrdíš, že ty motory nejsou podobné..
 
lobo6
CENDURO – PRO TOHO KDO VYBÍRÁ
Přidané 31-07-2012 16:11
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

Pardále, po KTM nevím jak bys si zvykal na motor a další komponenty té Yamahy.
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 46

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.10 sekund 356,025,687 návštěv