25.4. 2024 16:43
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
tyfoza
Přidané 06-08-2013 22:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Tak jsme zase pokročili o krůček dál. Nová oboustranná deska je osazená vyjma procesoru, ten bude až v sobotu.
tyfoza přiložený následující obrázek:


[94.97Kb]
Upravil tyfoza dne 06-08-2013 23:28
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 06-08-2013 22:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Máme už i klasické gumové čepičky, co zajistí bezpečné překrytí tlačítek. Stejné budou i na dálkovém ovládání.
tyfoza přiložený následující obrázek:


[88.19Kb]
Upravil tyfoza dne 06-08-2013 23:29
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 06-08-2013 22:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Pár novinek:
- jak je vidno, máme záložní baterii pro hodiny, zajistí počítání času (na rallye) i když bude AST vypnuté; uvnitř nastavitelné hodiny a datum
- zásadně vylepšené snímání impulzů z kola - máme zvlášť obvod, který filtruje impulzy z kola, takže procesor nebude zatěžován softwarovým filtrováním zákmitů
- kvůli tomu, že ozvalo pár lidí, že jim vadí přílišná složitost zařízení máme v nastavení drobnost - počet režimů - 1) tripmaster 10m; 2) tripmaster 100m; 3) počitadlo kol; 4) mimo závod: rychlost, dvě teplotní čidla, voltáž, hodiny; 5) hodiny a stopky; 6) mimo závod: rychlost a otáčkoměr. Takže nastavením na 1 zůstane jenom tripmaster 10m, nastavením na 3 - budou dva tripmastery a počitadlo kol atd...
- vnější snímač světla pro automatickou regulaci podsvícení displeje
- možnost připojit čidlo hladiny benzínu v nádrži, nastaví se limitní rozsah voltáže pro čidlo
- otáčkoměr - maximální otáčky, zobrazení v tisících i přesné zobrazení aktuálních otáček; plus kluci na okruh chtěli upozornění na řazení s možností připojit kontolku/diodu
- možnost připojit výstup kontrolek/LED - mazání, blinkry, neutrál; pro lidi, co chtějí jen elektronický kokpit, není to součástí krabičky, bude to volitelné rozšíření
- konektor pro připojení počítače nebo programátoru pro nahrání nového firmware
- počítáme motohodiny - k tomu bude dotaz dál

Čili pomalu, ale jistě pokračujeme. Wait Ozvalo se už tolik zájemců, že to musí být dobře odladěné, aby nebylo zklamaných lidiček a mojí rozbitéj huby.
Upravil tyfoza dne 07-08-2013 08:45
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 06-08-2013 23:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Docela důležitý dotaz:
Jak počítat motohodiny?
Nastavím si otáčky, při kterých když by motor jel hodinu v kuse - přičetla by se jedna motohodina.
Je to tak správně?
Upravil tyfoza dne 06-08-2013 23:07
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
blejdamint
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 07-08-2013 09:07
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

za mě asi totok

jsou názory že 1 MTH= 100tis ot. motoru klik. hřídele ale podle mě
1 Mth se nemůže rovnat 100 000 otáčkám motoru
přepočtem by se motor musel točit 1666 otáček za minutu.
Což není pravda. Protože otáčky jsou proměnlivé.
Moto hodina je prostě jednotka pro měření opotřebení motoru pro staticky stojící stroje.
Pro závodní stroje se používá jako orienáční doporučená doba výměny dílů.
Protože dochází k jejich opotřebení i v případě že se motocykkl nepohybuje, ale má pouze nastartovaný motor.
Takže otázka zní jestli se bude drtit terén a nebo jen šolichačka asfaltu. Je to jen orientační udaj pro jezdce, který musí sám zhodnotit jak se choval ke svému strojku
 
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 07-08-2013 09:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

blejdamint napsal:
za mě asi totok

jsou názory že 1 MTH= 100tis ot. motoru klik. hřídele ale podle mě
1 Mth se nemůže rovnat 100 000 otáčkám motoru. Přepočtem by se motor musel točit 1666 otáček za minutu.


Jo, jo, tady to píšou http://www.bikes....odinach-31

Takže AST 2.0 to má vyřešené tak, že si nastavíš číslo pro výpočet sám - když tam nastavíš hodnotu těch 1666 - bylo by to jak píšeš 100tis. otáček = 1 motohodina. Je jasné, že takhle se to u motorek neměří, to by hodina volnoběhu byla jedna motohodina a to není.
Nastaví si to každý sám. Nepočítá to každou jednotlivou otáčku motoru - šlo by to, ale je to zbytečné - takže časový interval bude třeba 5s, takže co pět vteřin AST oblízne čidlo otáček, spočte a přičte desetinky motohodin... Doufám, že takový přesnost stačí.
Když tam nastavíš nulu, nebude se obrazovka s motohodinama vůbec zobrazovat, protože to nepotřebuje každý.
Upravil tyfoza dne 07-08-2013 09:41
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
blejdamint
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 07-08-2013 10:43
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

myslím, že úplně na pohodu, nebo já to beru jako obecný údaj, nebo jako spíše doporučený údaj, mám xr650r tam je psaná výměna po 1000km, někdy najedu i 5 tisíc na olej, když vím, že jen šolichačka po asfaltu ale když se začne mrvit v terenu tak 500km a výměna, jinak jsem koukal na krocana a dobře si to tam pokrosil, teda jestli je stomek tvůj, je vidět velké srdce a to se penězma uplatit nedáclap
 
blejdamint
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 07-08-2013 10:44
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

hlavně se chci ještě zeptat na ten obal budíku, to necháváš dělat nebo si to děláte sami?
 
qwert
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 07-08-2013 11:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

blejdamint napsal:
myslím, že úplně na pohodu, nebo já to beru jako obecný údaj, nebo jako spíše doporučený údaj, mám xr650r tam je psaná výměna po 1000km, někdy najedu i 5 tisíc na olej, když vím, že jen šolichačka po asfaltu ale když se začne mrvit v terenu tak 500km a výměna, jinak jsem koukal na krocana a dobře si to tam pokrosil, teda jestli je stomek tvůj, je vidět velké srdce a to se penězma uplatit nedáclap


U xr650r by se měl olej měnit co 1000 mil tedy asi 1600km..
 
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 07-08-2013 12:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

blejdamint napsal:
hlavně se chci ještě zeptat na ten obal budíku, to necháváš dělat nebo si to děláte sami?

Prototyp bude zase bastl z idilny.
Finální verze bude frézovaná hliníková krabička s krycím plexi na displeji.
Zatím vybírám, kdo to vyfrézuje komplet i se závity a popiskama. Rozpočet na tu krabičku je asi 400korun.
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 20-08-2013 20:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Už se řeší výroba krabičky.
Shora bude 3mm plexi.
Šířka × délka × výška – 99,5mm × 77,5mm × 33,5mm
bohužel to jsou minimální možné rozměry k aktuální základní desce a displeji.
tyfoza přiložený následující obrázek:


[53.53Kb]
Upravil tyfoza dne 20-08-2013 20:37
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 20-08-2013 20:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Ještě pohled zespodu.
tyfoza přiložený následující obrázek:


[41.72Kb]
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 20-08-2013 20:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

aktualizovaná verze návodu, obsahuje všechny obrazovky alespoň infromativně:
https://docs.goog...sp=sharing
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
Sergej
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 20-08-2013 22:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 274
Založený: 14.07.11

tyf:-akú odhaduješ finálnu cenu toho všeho?..ja síce rally nebudem tak skoro jazdiť, ale má to veľa zaujímavých funkcií, a zima bude dlhá a plánujem robiť roadbooky, tak by som to nejako zakonponoval Smile
Sergej
http://sergejdesign.blogspot.sk/
https://www.facebook.com/sergejdesign/
eshop: http://www.sergejdesign.com/
 
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 20-08-2013 22:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Sergej napsal:
tyf:-akú odhaduješ finálnu cenu toho všeho?..ja síce rally nebudem tak skoro jazdiť, ale má to veľa zaujímavých funkcií, a zima bude dlhá a plánujem robiť roadbooky, tak by som to nejako zakonponoval Smile

Včetně dálkového ovládání je a bude 3500Kč. Původně jsem chtěl 3tis. ale nejde se do toho vejít.
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
HonzaH
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 22-08-2013 17:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

pěkný pokrok thumbs up

jinak motohodina je definována hodina práce stroje (motoru) ve jmenovitých otáčkách
u záviních strojů kde se to u motorek většinou řeší se berou jmenovité - otáčky max. výkonu když to tolik nehoníš vydrží to víc a než to natočí motohodinu tak to tay déle trvá
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
blejdamint
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 26-08-2013 16:40
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

qwert napsal:
blejdamint napsal:
myslím, že úplně na pohodu, nebo já to beru jako obecný údaj, nebo jako spíše doporučený údaj, mám xr650r tam je psaná výměna po 1000km, někdy najedu i 5 tisíc na olej, když vím, že jen šolichačka po asfaltu ale když se začne mrvit v terenu tak 500km a výměna, jinak jsem koukal na krocana a dobře si to tam pokrosil, teda jestli je stomek tvůj, je vidět velké srdce a to se penězma uplatit nedáclap


U xr650r by se měl olej měnit co 1000 mil tedy asi 1600km..


Jasně máš pravdu, popletl jsem míle, je to tak jak píšeš 1tis milhmm
 
blejdamint
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 26-08-2013 16:51
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

tyfoza napsal:
Sergej napsal:
tyf:-akú odhaduješ finálnu cenu toho všeho?..ja síce rally nebudem tak skoro jazdiť, ale má to veľa zaujímavých funkcií, a zima bude dlhá a plánujem robiť roadbooky, tak by som to nejako zakonponoval Smile

Včetně dálkového ovládání je a bude 3500Kč. Původně jsem chtěl 3tis. ale nejde se do toho vejít.


Zdar Tyfe, vrátil jsem se ted z albánie a po 14 dnech bez přístupu na net letím a koukám se jak jseš daleko s tím pekelným strojem, vypadá to luxusně, ty vypínače , jsou to tyhle?
http://clulite.cluson.co.uk/switches/217-rubber-waterproof-switch-for-clu10.html

měl jsem možnost vyzkoušet tyto a nebyly špatné, soused má nějaké kontakty v číně tak to číňanka poslala jako vzorek

http://www.dhgate.com/product/waterproof-momentary-off-on-n-o-boat-switch/103254979.html

jinak cena té krabičky mi přijde velice levně teda z mého pohledu, nevím jestli jsem to přehlídl nebo jsem neviděl a ovladač na řidítko je taky?

JInak tě zdravím, jedeš na podzimního krocana?
 
Anubis
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 27-08-2013 23:42
Člen

Příspěvek: 2
Založený: 27.08.13

Nejsou. Jsou to standardní mikrotlačítka:
http://gme.cz/tc-0110-p630-021
překryty těmito gumovými čepičkami:
http://www.ebay.com/itm/5Pcs-Replacement-Rubber-Switch-Cap-for-Hitachi-110-CM4SB2-Marble-Cutting-Machine-/190878334911?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&hash=item2c713c3fbf

Je to elegantně vodotěsné řešení a v případě zničení těch čepiček je možné je vyměnit za nové. Stejně je to řešeno např. na palubovce V-Strom či na mém SV.
Ovladač na řídítka bude taky, jenom zatím nemám hotov render (prioritu má samotné AST).

- designer AST, Anubis

forever engineer
 
http://anubisuv.blogspot.cz
blejdamint
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 28-08-2013 09:54
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

no tak to je jiná, myslel jsem že takový mic.spinač nevydrží tu vodotěsnost ale žádný tlak vody tam nebude a bomba, že jsou náhradní krytky. My jsme právě se synem řešili s výše uvedených tlačítek záležitost, drží to ale nedostatek bude jak se to vykachní, bude muset jít nové tlačítko a to je masný, cca 100vku, každopádně výborný projekt sleduju a jak bude hotov, stojím ve frontě a kupuju, kluci výborné vlákno, krásně jde cítit srdce, žádná hnusná komerce
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 40

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.16 sekund 359,957,165 návštěv