28.3. 2024 13:57
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Anubis
Přidané 30-08-2013 11:59
Člen

Příspěvek: 2
Založený: 27.08.13

Ty gumové čepičky budou v AST (a ovladači) velmi natěsno, navíc ještě budou zajistěny tmelem.
Takže při standardních podmínkách (stříkání vody pod tlakem, utopení celé mašiny i s AST do jezera) se dovnitř nedostane ani trocha vlhkosti.
V plánu je jedno AST obětovat na testování odolnosti - dlouhodobým ponorem do vody, stříkání vapkou, a vařením v hrnci s vodou (vroucí vodu tmel asi nevydrží, ale chci to vyzkoušet). Z toho všeho pochopitelně budou videa k podívání, co se s tím všechno dělalo a jak to obstálo.
forever engineer
 
http://anubisuv.blogspot.cz
blejdamint
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 30-08-2013 12:37
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

To sledovat budu a jsem zvědav jak obstojí, tlak Wapem je nářez, byl jsem na tvém blogu taky pěkné, dobrej počin s ventilama a to plexi mám v plánu ted o víkendu, dobré tipy, ja jsem ted udělal takový nahazovák na pneu bez použití monterpák, hlavně teda pro dušové pneu, nebo procvaknutá duše je hned, je to multifunkční a rozebiratelné, prototyp jsem dal ke kámošoj at to vypadá tak jak pojedu pro ten t-master, jak bude hotov, tak vám dám do party jako dárek. Chci taky udělat videjo, jak je jednoduché s tím dělat, moje půlka to měla za 3 min nahozený, takže lapohoda
Upravil blejdamint dne 30-08-2013 12:38
 
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 09-09-2013 21:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Tak jsme začali řešit krabičku na AST.
Hrubě jsme narazili.
Vyfrézovat jednu krabičku stojí 6900 korun!
Zkouším najít nějaké další CNC obrábění.
Materiál stojí cca 300korun.

Mrkněte někdo, třeba byste to zvládli vyrobit.
výkres krabičky: https://docs.goog...sp=sharing
a https://docs.goog...sp=sharing

a 3D model: https://docs.goog...sp=sharing

Máte někdo představu o minimální ceně?
tyfoza přiložený následující obrázek:


[24.46Kb]
Upravil tyfoza dne 09-09-2013 21:32
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
blejdamint
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 10-09-2013 06:27
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

tyfoza napsal:
Tak jsme začali řešit krabičku na AST.
Hrubě jsme narazili.
Vyfrézovat jednu krabičku stojí 6900 korun!
Zkouším najít nějaké další CNC obrábění.
Materiál stojí cca 300korun.

Mrkněte někdo, třeba byste to zvládli vyrobit.
výkres krabičky: https://docs.goog...sp=sharing
a https://docs.goog...sp=sharing

a 3D model: https://docs.goog...sp=sharing

Máte někdo představu o minimální ceně?


Zdar Tyfe, na to jsem se právě ptal................ zkusím to poslat kámošojWait
blejdamintxr650r
 
Pardal
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 10-09-2013 07:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1138
Založený: 04.06.10

No Tyfe mě se už dlouho zda že by jste měli změnit název vlákna..... nevím zdali to bude ještě tripmaster, to že bude jednoduchý už neplatí dávno a levný je asi hodně relativní pojem ....hilarious
cestovaní na moto - to je vášeň
 
www.rockway.eu
blejdamint
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 10-09-2013 07:51
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

Pardal napsal:
No Tyfe mě se už dlouho zda že by jste měli změnit název vlákna..... nevím zdali to bude ještě tripmaster, to že bude jednoduchý už neplatí dávno a levný je asi hodně relativní pojem ....hilarious


Zajímavá připomínkahilarious to bude Pardále tím, že jsou to raketový inženýři a my jenom, lidi co něco prodávajíGrinGrinGrin
blejdamintxr650r
 
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 10-09-2013 21:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Tož už to je. Materiál i výrobce krabičky. Našel jsem obráběcí centrum, kde nám to vyfrézují za cca tisíc korun včetně materiálu.

pro Pardála a další, kteří touží po jednoduchém tripmasteru: vzhledem k tomu, že se jedná o kusovou výrobu, bude k dispozici i menší verze, možná menší displej atd. volitelně bez otáčkoměru aj. Ořezat to není problém.

Jenom mě úděsně ! děsí ! jak se to hrozně vleče. Já to chci používat a nejen já. Ale rychleji to opravdu nejde. Je to hobby a to žere čas jinak.

K ceně - no veselé - 1000 korun krabička, na zbytek zůstává 2500 korun. Asi pět hodin trvá kompletace, osazení základní desky. Displej, krycí plexi, čepičky na čudlíky. Joj, nechtěl bych to někomu účtovat. Aktuálně kopírujeme výrobní náklady. Pořád věřím, že AST je cesta jak se zaopatřit na spokojené stáří dog
Upravil tyfoza dne 10-09-2013 21:01
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
blejdamint
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 11-09-2013 06:32
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

tyfoza napsal:
Tož už to je. Materiál i výrobce krabičky. Našel jsem obráběcí centrum, kde nám to vyfrézují za cca tisíc korun včetně materiálu.

pro Pardála a další, kteří touží po jednoduchém tripmasteru: vzhledem k tomu, že se jedná o kusovou výrobu, bude k dispozici i menší verze, možná menší displej atd. volitelně bez otáčkoměru aj. Ořezat to není problém.

Jenom mě úděsně ! děsí ! jak se to hrozně vleče. Já to chci používat a nejen já. Ale rychleji to opravdu nejde. Je to hobby a to žere čas jinak.

K ceně - no veselé - 1000 korun krabička, na zbytek zůstává 2500 korun. Asi pět hodin trvá kompletace, osazení základní desky. Displej, krycí plexi, čepičky na čudlíky. Joj, nechtěl bych to někomu účtovat. Aktuálně kopírujeme výrobní náklady. Pořád věřím, že AST je cesta jak se zaopatřit na spokojené stáří dog


kvalitní odpovědthumbs upclap

Tyfe ještě mě napadlo, že by tam mohl být v tom T-masteru nějaký jednoduchý přepočet jak bývá v navigaci o dojezdu na nádrž, že by si každý zadal kolik mu ta kraksna žere a kolik je dojezd, jen nápad, v místech kde je nedostatek by se to mohlo hodit taková informace o dojezduhmm či enduro vložce, případně závodu at si natankuje potřebné množství a netahá s sebou zbytečnou váhu navíc
Upravil blejdamint dne 19-09-2013 16:39
blejdamintxr650r
 
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 22-09-2013 19:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Hlásím, že pan elektronik zaslouží pochvalu. Nový hardware jede. A běží na něm původní odladěný firmware. Takže máme AST1 v krabici a lepším hardwarovém řešení nového AST2. Teď se programuje otáčkoměr a změny, co musí má mít nový AST2.

Displej vypadá ukrutně dobře a je fakt velký.
Snad bude teď v týdnu hotové krabička, o víkendu se to zkompletuje a budu to zase mít na motorce. Po pěti měsíční pauze, kdy se řešily změny.

Povšimněte si, prosím, konektorů na připojení stuhy displeje a podsvícení displeje a taktéž konektoru k připojení k PC. Konektory = pohodlná výměna v případě poškození.
Ty dírky v horní části jsou volitelné indikační LEDky když by někdo chtěl komplet elektronický kokpit - blinkry, rezerva, mazání, neutrál - jak to má být.
tyfoza přiložený následující obrázek:


[145.71Kb]
Upravil tyfoza dne 22-09-2013 20:13
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 22-09-2013 20:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

blejdamint napsal:
Tyfe ještě mě napadlo, že by tam mohl být v tom T-masteru nějaký jednoduchý přepočet jak bývá v navigaci o dojezdu na nádrž...

Kromě počitadla kol máš vždycky po ruce ukazatel kilometrů. Takže to prostě víš. Nedokážu si představit jak by ta věc fungovala.
AST2 má vstup na palivoměr.
Upravil tyfoza dne 22-09-2013 20:11
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
stepan
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 23-09-2013 11:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 209
Založený: 19.05.10

tyfoza napsal:
blejdamint napsal:
Tyfe ještě mě napadlo, že by tam mohl být v tom T-masteru nějaký jednoduchý přepočet jak bývá v navigaci o dojezdu na nádrž...

Kromě počitadla kol máš vždycky po ruce ukazatel kilometrů. Takže to prostě víš. Nedokážu si představit jak by ta věc fungovala.
AST2 má vstup na palivoměr.


To je funkce, kterou mají třeba navigace. Je to obyčejné odpočítávání do nuly od čísla, které si nastavíš, jako dojezd na plnou nádrž. Funguje to docela dobře, pokud jezdíš za konstantní spotřebu.
 
blejdamint
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 23-09-2013 19:28
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

stepan napsal:
tyfoza napsal:
blejdamint napsal:
Tyfe ještě mě napadlo, že by tam mohl být v tom T-masteru nějaký jednoduchý přepočet jak bývá v navigaci o dojezdu na nádrž...

Kromě počitadla kol máš vždycky po ruce ukazatel kilometrů. Takže to prostě víš. Nedokážu si představit jak by ta věc fungovala.
AST2 má vstup na palivoměr.


To je funkce, kterou mají třeba navigace. Je to obyčejné odpočítávání do nuly od čísla, které si nastavíš, jako dojezd na plnou nádrž. Funguje to docela dobře, pokud jezdíš za konstantní spotřebu.


No přesně to jsem měl na mysli, zkrátka jednoduchý přepočet dojezdu na dané litry v nádrži,(nějaký průměr krát litry, tak jako má třeba Garmin zumo 550) samozřejmě jen jako orientační údaj.

Někdy se to aj hodí když člověk neví kde je a kolik ještě plus/minus můžeWink
Upravil blejdamint dne 23-09-2013 19:29
blejdamintxr650r
 
stepan
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 24-09-2013 11:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 209
Založený: 19.05.10

blejdamint napsal:

No přesně to jsem měl na mysli, zkrátka jednoduchý přepočet dojezdu na dané litry v nádrži,(nějaký průměr krát litry, tak jako má třeba Garmin zumo 550) samozřejmě jen jako orientační údaj.

Někdy se to aj hodí když člověk neví kde je a kolik ještě plus/minus můžeWink


Žádnej přepočet tam není, prostě si jenom nastavíš, kolik kilometrů najedeš na plnou nádrž, jako v navigaci. Je zbytečný zadávat objem nádrže a spotřebu, aby si to z toho počítalo, když by výsledek byl počet kilometrů, který najedeš na plnou nádrž. To číslo tam můžeš rovnou zadat ručně a nic to nepočítá.
 
hobr
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 24-09-2013 12:58
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

blejdamint napsal:
No přesně to jsem měl na mysli, zkrátka jednoduchý přepočet dojezdu na dané litry v nádrži,(nějaký průměr krát litry, tak jako má třeba Garmin zumo 550) samozřejmě jen jako orientační údaj.

Někdy se to aj hodí když člověk neví kde je a kolik ještě plus/minus můžeWink

Mám na moto ukazatel stavu paliva, ale stejně se řídím podle najetých km.
Po 300 - 350ti km jedu k benzínce a natankuji (vydrželo by to déle, ale mám rád rezervu). Podle mě nejspolehlivější metoda a nepotřebuji žádné elektronické vychytávky.
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
12345
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 24-09-2013 13:05
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

hobr napsal:
blejdamint napsal:
No přesně to jsem měl na mysli, zkrátka jednoduchý přepočet dojezdu na dané litry v nádrži,(nějaký průměr krát litry, tak jako má třeba Garmin zumo 550) samozřejmě jen jako orientační údaj.

Někdy se to aj hodí když člověk neví kde je a kolik ještě plus/minus můžeWink

Mám na moto ukazatel stavu paliva, ale stejně se řídím podle najetých km.
Po 300 - 350ti km jedu k benzínce a natankuji (vydrželo by to déle, ale mám rád rezervu). Podle mě nejspolehlivější metoda a nepotřebuji žádné elektronické vychytávky.

Jenže bez elektronických vychytávek vypadáš jako trouba a ne jako velký cestovatel.....comfort
 
hobr
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 24-09-2013 14:12
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

vlastimil napsal:
Jenže bez elektronických vychytávek vypadáš jako trouba a ne jako velký cestovatel.....comfort

SadGrin
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 24-09-2013 19:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Dálkové ovládání na řídítka ve výrobě.
Spodní díl.
Na V-Strom mně to pěkně vychází na šroub objímky levého zrcátka.
tyfoza přiložený následující obrázek:


[75.87Kb]
Upravil tyfoza dne 24-09-2013 23:32
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 24-09-2013 19:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Dálkové ovládání na řídítka - horní díl - stejná tlačítka jako na krabičce.
tyfoza přiložený následující obrázek:


[100.94Kb]
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 24-09-2013 19:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Dálkové ovládání na řídítka - horní díl - pohled zevnitř.
tyfoza přiložený následující obrázek:


[57.01Kb]
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 30-09-2013 18:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Hliníková krabička a ovladač jsou hotové. Je to jenom opískovaný hliník. Když půjde všechno dobře, tak v pátek testujeme komplet AST2 a na Krocanovi to bude k vidění.
tyfoza přiložený následující obrázek:


[174.15Kb]
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 57

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.15 sekund 355,923,548 návštěv