28.4. 2024 07:14
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
qwert
#41 Vytisknout diskuzi
Přidané 17-04-2013 06:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

No přece proto aby dříve zbohatla..
 
PSi HUBIK
#42 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 11:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 30
Založený: 28.03.13

Proč jsme dražší než zahraniční firmy? Odpověď je jednoduchá: Protože vyrábíme v Česku. Zahraniční výrobci vyrábí své výrobky v Asii, kde za práci lidem zaplatí nesrovnatelně nižší částku než my našim švadlenám, i když by si naše švadleny vydělaly jen minimální mzdu. Zahraniční výrobci nabízí jen sériovou produkci, takže náklady na výrobu mají zase nižší než my u zakázkového šití, kdy si naši zákazníci mění barvy, chtějí vlastní grafiku, loga a také si často mění výbavu podle vlastních zkušeností, tuto možnost nabízíme, ale samozřejmě tím pak vyrábíme dráž, protože nejsme sériová produkce, ale vyrábíme "kusovku", tak je každý výrobek originál, což je výhoda, že zákazníci pak nejsou vedle sebe všichni stejní. Zahraniční výrobci mají sice náklad na dopravu, ale díky tomu, že objednávají zpravidla maximálně 2x do roka, pak je to v celkovém nákladu zase malá položka. Víte kolik my zaplatíme na dopravách materiálů, které potřebujeme k výrobě? A díky tomu, že je všeobecný trend vyrábět levně v Asii, často jsou i výrobci materiálů tam, takže musíme platit dopravu do Česka a to ne jenom 2x ročně, protože těch materiálů díky tomu, že nabízíme jak koženou tak textilní produkci, je opravdu hodně.
www.psi.eu
 
czunik
#43 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 12:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

No tak sorry...je krásné že vyrábí české švadleny..ale na nacionalismus se v obchodě až tak moc nehraje bych řekl.nechcoi se v tom pitvat,taky něco děláme.Ale o tom to není že tady je to dražší než v Číně...v některých věcech se dá Čína tromfnout,a to v rychlosti,dostupnosti a rozhodně to nemusí být dražší.Je to jen o množství a tady bude zádrhel.Ušít na zakazku a nebo konfekčně bude razantní rozdíl v nákladech.A jelikož v hadrech na motorku nechodím na modní přehlídku tak koupím cenově to co je dostupné a na vyjímečnost v tomto slušně řečeno kašlu,neb jsem skotoro vždy jak prase špinavej.hilarious Takže když to zhrnu,je dobrý mít na výběr,ale je to opravdu prro fajnšměkry kteří se chtěji odlišit...což mě se netýká a nechcoi být na očich víc než je potřebaWink
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
qwert
#44 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 12:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Platit několik tisíc navíc at nepotkám stejnou bundu? No proč né,podle vkusu každého soudruha.Mě jako zákazníka nezajímá kdo a kde se to šije ale cena a kvalita.Já jsem zatížený na KTM hadry které se šijí bud v Číně nebo Pakistánu a přesto to neznamená že nejsou kvalitní.Ostatně v Číně se už vyrábí skoro všechno.Smile
 
JK89
#45 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 12:54
Člen

Příspěvek: 33
Založený: 23.03.13

Tady nejde o to se odlišit, když měřite přes dva metry, nebo vážíte 150 kilo a chcete aby vám chrániče seděly na svých místech a oblečení tak bylo funkční, tak je vám jedno že soused šije hadry o 2 tisíce levněji.
Na druhou stranu je pravda, že nová cenová politika Psí je už pro mně celkem za hranou. Mám doma od Hubíka dvoje kalhoty a i přesto, že se mi serpens a eridanus velmi líbí a je to přesně to co potřebuju, tak si je prostě nekoupím.

Taky nechápu některé poslední komentáře, skoro jak na novinkách. Zajimalo by mně kolika lidem dávají práci někteří místní přispěvovatelé.
 
qwert
#46 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 12:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Já třem..
 
PSi HUBIK
#47 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 13:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 30
Založený: 28.03.13

Ano tomu rozumíme, že ne každý tuto možnost individuálních designů oceňuje, proto také našíváme i skladovou zásobu v danných modelech a ve standardních velikostech. Bohužel náklady na tuto seriovou výrobu u nás moc nezlevníme, protože pořád šijeme principem zakázky. To znamená, že ve finále za každý výrobek zodpovídá jen jedna švadlenka, protože ho celý kompletuje. Přechod, abychom chvíli šili seriově a tím trochu levněji a chvíli zakázkově je organizačně nereálný, proto jsme dali přednost principům zakázkové výroby, kterou můžeme v České republice udržet. Pokud bychom se naši značku rozhodli vyrábět v Asii, pak nemá cenu držet nákladnou výrobu u nás. Ale upřímně je nám líto 20let naší práce na vybudování vlastního výrobního závodu jak se říká "z nuly" a taky ztráty možnosti zákazníkům zakázkové šití nabízet. Ono to nejsou jen individuální designy, ale hlavně šití na míru. Pro nás prodejce je skutečně příjemný pocit, když vidíme, že někomu konfekce nesedí, a že by ho tím oděv správně nechránil nebo snižoval jinak komfort, pohodlí. Tak je super, když můžeme nabídnout zakázkové šití na míru. 20%příplatek u textilu a 10% u kůže je pak už v našich cenách ne tak podstatný, ale užitná hodnota produktu pro takového zákazníka je pak daleko vyšší.
www.psi.eu
 
czunik
#48 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 13:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

já jich mám 52
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
czunik
#49 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 13:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

juraXTZ napsal:
Tady nejde o to se odlišit, když měřite přes dva metry, nebo vážíte 150 kilo a chcete aby vám chrániče seděly na svých místech a oblečení tak bylo funkční, tak je vám jedno že soused šije hadry o 2 tisíce levněji.
Na druhou stranu je pravda, že nová cenová politika Psí je už pro mně celkem za hranou. Mám doma od Hubíka dvoje kalhoty a i přesto, že se mi serpens a eridanus velmi líbí a je to přesně to co potřebuju, tak si je prostě nekoupím.

Taky nechápu některé poslední komentáře, skoro jak na novinkách. Zajimalo by mně kolika lidem dávají práci někteří místní přispěvovatelé.


myslím že to co jsem psal je na místě,nacionalismus je fajn ale pokud jde o obchod dost těžko se tohle dá řešit. viz tvůj píspěvěk,je to za hranou...tudíž koupíš jen na co máš....a to je čím dál ,větší část naší populace v čr a ne jen
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
jencekgs
#50 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 13:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Já PSI fandím.
Měl jsem od nich kalhoty šité na míru. Přišly za dva měsíce a byly mi malé. Neřešil jsem to ale mohl jsem. Moje chyba.
Měl jsem koženou bundu. Zalehl jsem, bunda se prodřela ale já zůstal celý. Takže jsem bundu daroval, protože jsem neměl moto.
Chtěl jsem koupit na enduro před 4mi roky. Levné varianty byly šité v pakistánu dle informace prodejce a Coreme nemělo vyndávací vložky. Tak jsem šel ke konkurenci.
Myslím že u textilu mám konvenční postavu. Kdybych chtěl kombinezu, asi bych se na ně obrátil.

U tohoto konkrétního modelu, ale tu vysokou cenu moc nechápu. Nemá vložky a i přesto je bunda dražší, než celý komplet který mám. Mám větrání, vložky chrániče Knox.
Ale je pravda že cenu materiálů neznám.
Koncepce je to super. Musím se na to jít podívat i když je to na mě drahé.



S Rablenkou cestou necestou
 
Pardal
#51 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 14:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1138
Založený: 04.06.10

Mě se ceny PSI libí
cestovaní na moto - to je vášeň
 
www.rockway.eu
jencekgs
#52 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 14:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

To se Ti ani nedivím. Ty jsi pod polovinou ne??
S Rablenkou cestou necestou
 
Luky1
#53 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 18:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 445
Založený: 22.08.10

juraXTZ napsal:
Taky nechápu některé poslední komentáře, skoro jak na novinkách. Zajimalo by mně kolika lidem dávají práci někteří místní přispěvovatelé.


No tak já sice zaměstnávám jen 5 lidí ale i tak dokážu být na většině zakázek kvalitou výše než ostatní firmy a cenou jsem na středu.
Všechno jde když se chce
Upravil Luky1 dne 17-04-2013 18:06
BMW R1200GS together and forever
http://luky2.rajc...
 
www.zednictvilukas.cz
qwert
#54 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 18:51
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Pardal napsal:
Mě se ceny PSI libí


Grin
 
Pardal
#55 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 17-04-2013 18:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1138
Založený: 04.06.10

Cena není přece jen prostý součet nákladů na materiál, praci a nutnou režii, cena je marketingový nastroj.
cestovaní na moto - to je vášeň
 
www.rockway.eu
lobo6
#56 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 18-04-2013 06:39
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

Také jsem si koupil ke starému ošoupanému a mnoha pády poznamenanému kompletu od PSI šitého na míru s pevně všitou membránou levnější ale krásnější variantu s vyndavacím kdečím od zahraničního výrobce v konfekční velikosti, a schválně co si myslíte že mi visí ve skříni.

Zkušenost je nepřenositelná ale mne už je jasné že nejsem tak bohatý abych si příště kupoval levné věci.

Kvalita je tak trošku skrytá a projeví se až po čase intenzivního používání.
 
buboGS
#57 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 18-04-2013 07:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 233
Založený: 21.02.11

Nemám PSÍ, je pro mě drahé, ale fandím jim. Snaží se, dělají svojí práci jak nejlépe umí. Že na to nemám? To je moje chyba, ne jejich...
BMW GS = stroj na radost
 
czunik
#58 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 18-04-2013 09:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

buboGS napsal:
Nemám PSÍ, je pro mě drahé, ale fandím jim. Snaží se, dělají svojí práci jak nejlépe umí. Že na to nemám? To je moje chyba, ne jejich...


fandit a možnost koupit jsou dvě veličny...taky fandím českým firmám...ale jak je to finančně nedostupné pro většinu.....tak potom je něco špatně..a tím nechci říct že by to nebylo dobré..myslím si že to bude velmi dobré..ale ty prachyShock
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
buboGS
#59 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 18-04-2013 12:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 233
Založený: 21.02.11

Motorky, potažmo BMW GS, taky nejsou dostupné pro všechny...

Jestli s tou cenou ulítli, tak to poznají na odbytu. Jestli jim ta cena zajistí dostatek práce, aby se uživili a stíhali, tak OK, je to jejich byznys. Každý si může zvolit, jestli bude dělat levné věci za málo peněz a vydělá na obratu a nebo bude vytvářet exkluzívní věci a nechá si za to náležitě zaplatit - pak logicky musí mít i procentuální zisk na jednom výrobku větší, ale v konečném součtu na tom až tak dobře být nemusí...

Je dobře, že jsou na trhu výrobky pro více cílových skupin zákazníků, než tomu bylo před 25 lety...
BMW GS = stroj na radost
 
czunik
#60 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 18-04-2013 13:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

buboGS napsal:
Motorky, potažmo BMW GS, taky nejsou dostupné pro všechny...

Jestli s tou cenou ulítli, tak to poznají na odbytu. Jestli jim ta cena zajistí dostatek práce, aby se uživili a stíhali, tak OK, je to jejich byznys. Každý si může zvolit, jestli bude dělat levné věci za málo peněz a vydělá na obratu a nebo bude vytvářet exkluzívní věci a nechá si za to náležitě zaplatit - pak logicky musí mít i procentuální zisk na jednom výrobku větší, ale v konečném součtu na tom až tak dobře být nemusí...

Je dobře, že jsou na trhu výrobky pro více cílových skupin zákazníků, než tomu bylo před 25 lety...


souhlas ve všem až na tu exluzivitu....je to hezké ale neřkl bych exluzivní
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 47

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.12 sekund 360,453,966 návštěv