28.4. 2024 02:07
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
iGS4Adventure
#81 Vytisknout diskuzi
Přidané 25-06-2013 09:40
Člen

Příspěvek: 14
Založený: 22.08.12

Ahojte,
jsem ten co se podílel na vývoji oblečení a tak bych chtěl napsat jen pár poznámek. Ano máte pravdu, že PSI dosáhl vrcholu v kožených kombinézách a tak jsme s Liborem Hubíkem asi v roce 2010 začali diskutovat o oblečení pro cestování. Nejprve jsem testoval oblečení které už měl, ale oba jsme cítili, že to chce posunout někam dál. A tak na základě mých poznatků z cest Libor navrhl první prototyp, který se otestoval během roku při běžném provozu a pak na 20 denní výpravě v Maroku. Po výpravě se provedlo zhodnocení a provedly další úpravy a z toho vzniklo toto oblečení, které je nyní k dispozici.
Teď na vysvětlenou. Klima membránu jsem nechtěl, protože oblečení nelze pak odvětrat a vzhledem, k tomu, že se hodně spí ve stanu, tak rozhodně do něj nechci mokré oblečení, když prší. Z toho důvodu je vrchní pláštěnka. Vzhledem, k tomu že se snažím vozit co nejméně věcí, tak pláštěnku používám i při nízkých teplotách místo další teplé vrstvy.
Jinak pod oblečením používám pouze funkční prádlo - Brubeck.
Další změnou proti předchozím textilním oblečením je to, že chrániče lze velmi rychle vyjmout z vnější strany oblečení a pak v extrémních podmínkách používám vestu s chrániči a páteřákem ( Zandona) a na kolena dávám ortézy. Pak už má smysl i odepínání rukávů.
Největší devizou u PSÍ je však pro mě to, že když oblečení poškodím, tak není problém s opravou. Což u konfekce je řešitelné pouze zakoupením nového dílu - tedy bundy nebo kalhot.
Když se dívám na fotky, kluků co to již mají, tak musím konstatovat, že se mi to moc líbí a jsem rád, že jsem se mohl podílet na vývoji.

Pavel
iGS4Adventure přiložený následující obrázek:


[109.66Kb]
Upravil iGS4Adventure dne 25-06-2013 09:42
 
snelcuk
#82 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 02-09-2013 12:02
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

kysin napsal:
Nepromok obstál na výbornou přesun 4 dny z toho 3dny v kuse v dešti 3000km po vlastní ose na Gibraltar, reflexní barva i když se brzo špiní je super, úplně jsem si jí chválil hlavně když jsem jel nějaký peklo, všechno dohromady, průtrž mračen, městký chaoz, tma, slejvák, šílený provoz, moje zmatkování, bloudění, zácpy, jízda na červenou, prostě byl jsem rád že svítím jak žárovka a všichni vidí toho magora a dávají si na něj pozor

Kysine a ostatní majitelé PSI nemoků:
jsou prodyšný? Igelit už nechci!

Potřebuju nové nemoky. Mám do nich jít? hmm
 
snelcuk
#83 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 06-09-2013 10:48
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Nikdo nic? helpless
 
kysin
#84 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 06-09-2013 18:44
Člen

Příspěvek: 432
Založený: 22.01.11

Nazdar, já jsem s tím nepromokem zatím absolutně spokojenej, už jsem to jednou pral v pračce protože to bylo fakt už moc fuj, hlavně gaťata, nepromokavost zatím 100% , za jízdy to nevlaje, taky dobrý, s tím pocením a mokrem zevnitř to je o 90% lepší oproti igelitu, ono se to chce do toho nasoukat hned při prvních kapkách, protože když člověk trochu zmokne a pak se to z něj pod tím nepromokem odpařuje tak už to není ono a může být když se ochladí kosa, ale když si to nasadím na suchou bundu jako další teplotní vrstvu proti zimě, tak se v tom dá hýbat a nezapařím se v tom vlastním potem jako v igelitu, takže v tom je to supr a hlavně to jde opravit za cenu menší než nové části obleku, jaká je u toho životnost to zatím nevím, mě třeba goretex ponožky od Klimu vydržely pár jízd než popraskala ta membrána, Shock
 
http://kysin.rajce.idnes.cz/
PSi HUBIK
#85 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 30-11-2013 10:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 30
Založený: 28.03.13

Rozhovor s Pavlem Suchým na cestě kolem světa na Jawě:
"Pavle, jaká je použitelnost motooblečení PSí?"

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xx6Bg8iul3k&feature=em-upload_owner[/youtube]
www.psi.eu
 
Sergej
#86 Vytisknout diskuzi
Bunda SERPENS a kalhoty ERIDANUS
Přidané 01-12-2013 12:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 274
Založený: 14.07.11

ku membránam- som čítal že podaktoré prestali fungovať v prachu.? že sa jednoducho v Afrike ,,upchali" a nefungovali ako predtým.. Navyše som osobne videl na Rukke kde vnutorná vložka sa dotrhala na mieste kolien len bežným turistickým nosenim..

Ako je to s použitím tejto bundy a napr. krčného chrániču?.. Nosím výlučne celý rok chráničovú košelu, tak keby napr. robili aj budnu len bez všetkých chráničov, a tým znížili cenu?..
A ako je to s odolnosťou ,,nepremoku"?..ked je tých cca 8°C a ja idem jazdiť nejaký ten offpresun, odolnosť a pod.?..kedže ten ako som pochopil, kvôli funkčnosti membránu má..

Sám používam iba jednoduche enduro/ATV nohavice bez membrán, iba termo pod tým a iba si chválim tú pohyblivosť. Bundu, tiež bez membrán, iba Cordura na miestach, odolnosť dobrá, ale nepremokavosť ziadna, chýbajú mi iba vetracie otvory..
Sergej
http://sergejdesign.blogspot.sk/
https://www.facebook.com/sergejdesign/
eshop: http://www.sergejdesign.com/
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 35

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.10 sekund 360,415,809 návštěv