29.3. 2024 15:42
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Září 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Motodoplňky Marselus
qwert
Přidané 06-11-2012 20:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Ono hoši stačí aby jste měli při havárce jen trochu jiný rozměr gumy než v tp a máte úplně stejný problém..
 
kysin
Motodoplňky Marselus
Přidané 06-11-2012 21:11
Člen

Příspěvek: 432
Založený: 22.01.11

máte někdu už zkušenosti s tím že by někomu vzali motorku na expertízu a šťárali se v tom jak ji má přestavěnou nebo upravovanou, kamarád zavinil nehodu na komplet přestavěné motorce ze supersporta na street , na brzdách vlastní pancéřky, vzadu velká rozeta, jiný přední brýle + tlumiče, enduromaska a spousta hovadin, policajti si motorku jen na místě vyfotili a odvezli jsme ji domů na vozíku, škoda na vozidle který naboural se řešila z povinýho , on platil jen flastr za zavinění nehody
Upravil kysin dne 06-11-2012 21:15
 
http://kysin.rajce.idnes.cz/
tyfoza
Motodoplňky Marselus
Přidané 07-11-2012 01:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Pravdu máte, žel právě tato naše hlópá úprava je návyková. Jak napsal Marcelus - já to už z motorky taky nesundám.
Vypadá to, že takto zvýšených V-Stromů bude jezdit více a uvidíme, zda to někomu někdy někde bude vadit.

Ať si každý namontuje na motorku to, co sám chce a doslova nač je ochoten vsadit svůj život.

A když už řešíte tak hrozně moc homologace - co Alu kufry? Ty mají homologaci? A ty držáky k nim a vlastně všechno co máme na motorkách nabastlené? Já jsem si teď koupil rolku hliníkovou od Begr.cz - geniální věc. Konečně zaplním místo druhého výfuku v držáku na kufry. Ale musím tam navařit nějakou pásovinu, na kterou tu rolku přišrubuju.... Jój a jsem v tom zas.

Přepokládám, že když motocykl obsahuje jednu nehomologovanou věc stává se tím nezpůsobilým. Tedy ani já nebudu homologován. A s tím se dá žít!
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
qwert
Motodoplňky Marselus
Přidané 07-11-2012 07:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

tyfoza napsal:
Ano. V rozměru gumy mám změnu vlastně pořád. Zvýšený předek i zadek. Joj.

Když máte někdo cetovní enduro mašinu 21" vpředu a 18" vzadu nebo 21" vpředu a 17" vzadu, tak máte v TP rozměry pneu pro silniční a krosové zvlášť? Nebo opravdu obouváte v céčkách stejné rozměry jaké máte v TP?


Ono je úplně jedno v jakém rozměru krosové gumy obouváš protože s něma na silnici nemáš co dělat..
 
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 07-11-2012 07:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

No nevím,ale zrovna ty redukce pokud je někomu přímo na motorce neukážu tak si toho nevšimne. Když jsem jel nedávno ne technickou tak jsem nesundal jediný doplněk a to jsem tam jel i s kuframam - nebyla jediná připomínka. Tam by přece jen měli něco vědět . Mám pár kamarádu policajtu a ti o tom nevědí nic a pokud je mi známo tak to na cestíách vůbec neřeší -alespoň u nás.Projel jsem s tím zatím Rakousko,Itálii.Slovinsko,Chorvatsko. Nikde mně s tím zatím nestavěli,ale pokud nejsou na mašině homologované ostatní věci jak psal tyfoza tak proč bych měl řešit zrovna tento díl. Pokud se najde i..diot ,který z vás bude chtít vytáhnout prachy ,tak je z vás vytáhne i za nehomologované čepičky na ventilkách. Nakonec zhození těch redukcí je otázka cca 20 min takže např, ze strachu při vyjížďce za hranice se to dá rychle shodit.
Upravil Marselus dne 07-11-2012 07:59
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
czunik
Motodoplňky Marselus
Přidané 07-11-2012 08:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

vládnou tady emoce ,je to o nesypatizantech než o odbornosti....tak to vidím já...a přiznám si to...
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 07-11-2012 08:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

czunik napsal:
nehledě na to že tady zasíráme placene vlákno..jiní by už řvalihmm


Já myslím láďo že si to uvědomují - psal jsem že se to už mnohokráte řešilo jinde ,ale někteří mají pořád nutkání se ktomu vyjadřovat i v tomto vlákně ,kde to nepatří . jako - co kdyby a co když a kdyby se atd atd.....
Nikdy sem nepsal jiným výrobcům do jejich placených vláken jak řeší homologace apod. Byl bych rád kdyby tak činili i oni. Jak jsem psal výše nepodceňujte inteligenci zdejší komunity - každý se umí rozhodnou sám a už bych se k tomu nechtě dále vyjádřovat.
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
qwert
Motodoplňky Marselus
Přidané 07-11-2012 09:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

czunik napsal:
vládnou tady emoce ,je to o nesypatizantech než o odbornosti....tak to vidím já...a přiznám si to...


Jako vždy když se blíží zima a přestává se jezdit..helpless
 
magoss
Motodoplňky Marselus
Přidané 07-11-2012 09:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

Asi nějak tak,začíná zimní depka a lidi rejpou,jinak kdo chce ať si to koupí,kdo ne ať mlčí a je to!!!

propo Marceli máš ušitou nějakou tu kapsičku ke stupačce na 1150 gs??blushing
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 07-11-2012 10:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

magoss napsal:
Asi nějak tak,začíná zimní depka a lidi rejpou,jinak kdo chce ať si to koupí,kdo ne ať mlčí a je to!!!

propo Marceli máš ušitou nějakou tu kapsičku ke stupačce na 1150 gs??blushing


Samo Honzo že mám Wink
Upravil Marselus dne 07-11-2012 12:16
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
magoss
Motodoplňky Marselus
Přidané 07-11-2012 10:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

Tak to je fajn:-) hned jak se mi vrátí dom motorka tak si jednu vemu ju:-)
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
xx2
Motodoplňky Marselus
Přidané 07-11-2012 12:05
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

magoss napsal:
Tak to je fajn:-) hned jak se mi vrátí dom motorka tak si jednu vemu ju:-)

Ty jsi ji někomu pujčil...
nebo je to zase v sevisu .....ps. viděl jsi muj podpisGrin
 
Sergej
Motodoplňky Marselus
Přidané 07-11-2012 16:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 274
Založený: 14.07.11

Marselus- material prednych redukci si aky dal??
Ja som dat ocel 15 223 velmi podobne mozno lepsie vlasnosti nez podaktore nerezove austeniticke ocele. A kosti nerez som dal.

Ku zasahom do Motorky- kazdy ma nieco namontovane, uz montazou padakov, zasahujem do konstrukcie vozidla.

A ku pevnosti redukci- kto mi povie ze tie redukcie su nejakou slabou strankou celeho podvozku tak sa mu asi zasmejem, lebo uz samotne ,,brejle" su na to s pevnostou horsie..
Sergej
http://sergejdesign.blogspot.sk/
https://www.facebook.com/sergejdesign/
eshop: http://www.sergejdesign.com/
 
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 08-11-2012 00:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

Sergej napsal:
Marselus- material prednych redukci si aky dal??
Ja som dat ocel 15 223 velmi podobne mozno lepsie vlasnosti nez podaktore nerezove austeniticke ocele. A kosti nerez som dal.

Ku zasahom do Motorky- kazdy ma nieco namontovane, uz montazou padakov, zasahujem do konstrukcie vozidla.

A ku pevnosti redukci- kto mi povie ze tie redukcie su nejakou slabou strankou celeho podvozku tak sa mu asi zasmejem, lebo uz samotne ,,brejle" su na to s pevnostou horsie..


Ta 15 223 je pevnější než nerez kterou jsem použil. Váhal jsem z čeho to udělat ,ale na druhou stranu je určitě mnohem pevnější než ta hliníková slitina ze které jsou ty bryle. A možnost udělat to za tu cenu a neřešit následnou povrchovou úpravu se mi zdála lepší.Wink
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
Sergej
Motodoplňky Marselus
Přidané 08-11-2012 20:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 274
Založený: 14.07.11

Marselus:- ano, tiež som uvažoval nad nerez, ale bol k dispozíci len 15tkový materiál a keď som hľadal nejaký materiálový list tak pevnostne viem že je to na veľmi vysokej úrovni..
Ohľadom protikoróznej ochrany: u nerezy je to zaručené, ja som uvažoval len to ochrániť vrstvou sprayu, ale keď som si pozrel zloženie materiálu, a viem že koľko je tam Cr, a iných prísad, tak s nerezom to má podobné vlastnosti.

Cisto teoreticky to začne korodovať uplne minimálne alebo vôbec- ale priznávam nemam istotu v tom. Je to len test. A na druhu stranu vlastnosti ocelí proti korozi je v tom, že kolko maju v sebe legovanych prvkov ktore maju priaznive antikorozne vlastnosti, Mn,Mo,Cr, a iné.. Takze z mojej strany to beriem ako test ci som dobre uvažoval Smile
Sergej
http://sergejdesign.blogspot.sk/
https://www.facebook.com/sergejdesign/
eshop: http://www.sergejdesign.com/
 
czunik
Motodoplňky Marselus
Přidané 09-11-2012 07:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

Sergej napsal:
Marselus:- ano, tiež som uvažoval nad nerez, ale bol k dispozíci len 15tkový materiál a keď som hľadal nejaký materiálový list tak pevnostne viem že je to na veľmi vysokej úrovni..
Ohľadom protikoróznej ochrany: u nerezy je to zaručené, ja som uvažoval len to ochrániť vrstvou sprayu, ale keď som si pozrel zloženie materiálu, a viem že koľko je tam Cr, a iných prísad, tak s nerezom to má podobné vlastnosti.

Cisto teoreticky to začne korodovať uplne minimálne alebo vôbec- ale priznávam nemam istotu v tom. Je to len test. A na druhu stranu vlastnosti ocelí proti korozi je v tom, že kolko maju v sebe legovanych prvkov ktore maju priaznive antikorozne vlastnosti, Mn,Mo,Cr, a iné.. Takze z mojej strany to beriem ako test ci som dobre uvažoval Smile


krásně popsany, a někteří zoufalci to tady popsují aniž by věděli jaká je značka železa a natož jejich sločeniny výrobku který na to používáte,,,čučím,já to přiznámthumbs up
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 09-11-2012 07:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

[quote]Sergej napsal:
Marselus:- ano, tiež som uvažoval nad nerez, ale bol k dispozíci len 15tkový materiál a keď som hľadal nejaký materiálový list tak pevnostne viem že je to na veľmi vysokej úrovni..
Ohľadom protikoróznej ochrany: u nerezy je to zaručené, ja som uvažoval len to ochrániť vrstvou sprayu, ale keď som si pozrel zloženie materiálu, a viem že koľko je tam Cr, a iných prísad, tak s nerezom to má podobné vlastnosti.

Cisto teoreticky to začne korodovať uplne minimálne alebo vôbec- ale priznávam nemam istotu v tom. Je to len test. A na druhu stranu vlastnosti ocelí proti korozi je v tom, že kolko maju v sebe legovanych prvkov ktore maju priaznive antikorozne vlastnosti, Mn,Mo,Cr, a iné.. Takze z mojej strany to beriem ako test ci som dobre uvažoval Smile[/quot
S 15-tkovou ocelí jsme dělali . Určitě bude méně korodovat do hloubky než běžné bláto. Povrchová rez se ale objevila už při první manipulaci mat. na dešti a to byli plechy o síle třeba 10 mm kde byly okuje,které ten proces rezavěni podstatně zpomalily. Být tebou nechám to poniklovat nebo bych použil galvanicky zinek .
Upravil Marselus dne 09-11-2012 07:51
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 09-11-2012 11:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

Trochu jsem si hrál s telefonem a udělal si malou vizitku . Kdo má v mobilu QR čtečku tak může vyzkoušet snad to bude funkční :-)
'http://img26.imageshack.us/img26/592/vizitkamarselus.jpg'
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
czunik
Motodoplňky Marselus
Přidané 09-11-2012 11:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

Marselus napsal:
Trochu jsem si hrál s telefonem a udělal si malou vizitku . Kdo má v mobilu QR čtečku tak může vyzkoušet snad to bude funkční :-)
'http://img26.imageshack.us/img26/592/vizitkamarselus.jpg'


fungujethumbs up
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
stepan
Motodoplňky Marselus
Přidané 09-11-2012 14:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 209
Založený: 19.05.10

qwert napsal:
Ono je úplně jedno v jakém rozměru krosové gumy obouváš protože s něma na silnici nemáš co dělat..


To není tak úplně pravda. Spousta krosových gum je homologovaná pro silniční provoz. Např C-15 - C-21 od Mitasu nebo třeba C-02, a další.
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 50

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.37 sekund 356,181,204 návštěv