23.4. 2024 10:50
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: OFF ROAD
 Tisk diskuze
Croatia Rally (Dalmatia rally)
prezi
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 23-03-2015 09:42
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

Motoride.sk: Croatia Rally 2015 (16. - 22. 5. 2015)
[youtube]sy_BmTgVYZQ[/youtube]

...na akci se s týmem Slovak4RallyTeam chystá také člen stránek Cenduro Laňďal ....držím pěsti, přeji štěstí! thumbs up
 
www.CENDURO.cz
ivan66
#2 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 23-03-2015 19:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

To je ono, pro toto člověk žije, vše ostatní stojí za h...o thumbs upclap
 
ivan66
#3 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 23-03-2015 20:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

1.42 yellow bigthumbs up
 
prezi
#4 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 16-05-2015 21:30
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

...cca před hodinou přišla zpráva od Laňďala:

Report Dalmatia Rally 1 Day

Základná info: sme v bivaku a po prebierkach. Jozef Kráľ (Josip), Samuel Theis (Samifumi) a Laňďal. Jožo a samo idú v kategórii 1V600, ja v kategórii “C“, čo sú hrochy. Idem totiž na Afrike.

Lokalita je prekrásna, priamo v zátoke Primoštenu. Z izby je výhľad na more, staré mesto, aj hotelový bazén. Večera nás ešte len čaká, uvidíme aká bude strava.

Prebierky sa berú tak „polovážne“. Po administratívnej časti sme dostali igelitku s nálepkami a sponzorov, ich nalepenie bolo podstatným bodom technickej prebierky Smile . Keďže som s „hrochmi“, tak som namiesto spreju na reťaz (čo dostali Samo s Jožom), dostal liter oleja. Poriadny hroch má asi podľa organizátora mať kardan a žrať olej Grin

Práve sedíme na prvom, všeobecnom brífingu, ktorý je pomerne podrobný, ale upsss: v taliančine a nemčine. S administratívou a pravidlami to vyzerá, že sa dosť hrajú. Napr. itineráre sa budú odovzdávať, až potom dostane jazdec ďalší. Teraz sa už 10 min. vysvetľuje radenie a organizácia na štarte etáp. Penalizácie sú za všetko možné. Videli sme ukážku itíka z prvej etapy. Na prvých 60 km bolo 100 políčok. Všade možne speed-limit, bude to asi hodne náročné na navigáciu a prácu s roadbook-om.

Depo je plné ľahkých endúr, ale je tu aj jeden Transalp, Big, 2 x 990-ka, majú byť aj 2 boxery od BMW, ale ešte som ich nevidel. Prebierky pokračujú aj zajtra dopoludnia.

Samo a ja sme tu s rodinami. Naše dcéry sa hneď začali spolu hrať, manželky spontánne začali debatiť, zatiaľ teda OK. V bazéne je morská voda, ale ohrievaná. Pre deti fantastikuš!

Na prebierkach sme sa zaregistrovali ako tím, dokonca bol za to príplatok. Uvidíme teda, či budú tímy nejako hodnotené (nejaká súťaž družstiev). Zatiaľ sa o tom nič nehovorí ani v propozíciách nič také nebolo.

Program bude pomerne nabitý, denné reporty budú stručné a heslovité. Zo štvrtka na piatok som nespal vôbec, z piatka na sobotu 3 hodiny. Už som ako zombík. Na dnes všetko, po večeri odpadnem. Zajtra poobede o 16hod. ideme do prológu. Držte palce!

Samo: Ako tu tak sedím na brífingu, rozmýšľam koľko má ICO tripmaster desatinných miest, lebo to čo tu hovoria bude dobrý labyrint. Striktne sa má dodržiavať rýchlosť. Ako Lanďo píše sú tu samé malé kubatúry, ale za to vyšperkované, krásne motorky GasGAS, Husaberg, KTM – všetko pekne spravené. Zajtra štartujeme v centre starého mesta, tak sa na to teším. Som rád že tu máme aj rodinky, snáď sa im to bude páčiť. Chalani mi tu dávajú rady za čo som im veľmi vďačný.

Josip: Trvanie brifingu 1:20 hod... Prostatici, ktorí vypili viac ako dve pivá postupne odchádzajú....Iba vysvetlivky k roadbook-uu majú 100 položiek... Na tejto rally bude základ dodržiavať rýchlosť, očividne je to tu hrané na penalizácie v Speed limit zóne. Za propozície by sa nemusel hanbiť ani kvalitný právnik. Nejaká tá penalizácia je pripravená na každé prdnutie. Uvidíme čo to vlastne bude. Ale v porovnaní s Rally Albania je to tu sto a jedno z pohľadu organizácie....


Týmový stan
'http://s1.postimg.org/4q10g05sf/01_T_mov_stan.jpg'

Více fotografií na FB: Slovak 4 Rally Team
 
www.CENDURO.cz
snelcuk
#5 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 17-05-2015 13:02
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Ať to klukům šlape thumbs up
Jede taky někdo z ČR?
 
prezi
#6 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 18-05-2015 15:43
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

...v jednu hodinu v noci dorazil další report:

Deň prológu: ukázal sa náročnejší, než sme čakali. Preto len heslovitý report.

Trate prológu boli krásne, ale aj nebezpečné. Často na strmých svahoch. Je ťažké dávať paľbu, ak je na boku zráz cca 100 až 200 metrov. Krásne šotoliny striedajú kamenisté polia. Celkovo stú trate zatiaľ fajn.

Samo a Jožo bez problémov. Za seba môžem hovoriť len o nasratosti na vlastnú blbosť. Zle som uchytil snímač magnetu, čo sa prejavili pri vjazde do terénu – v meranej časti prológu. Navigačná rally sa nedá jazdiť bez korektných dát navigačných prístrojov. Čaká ma mastná penalizácia.

Všetci traja pokračujeme. Organizácia rally je braná vážne. Zajtra prvá ostrá etapa.

Štart od 08:00, slušná kilometrová nálož a náročná, intenzívna navigácia. Všetci už spia, len ja na recepcii píšem report. Dobrú noc.

Laňďal


'http://s8.postimg.org/oy29pxgn9/IMG_20150517_153150.jpg'

Více fotografií na FB: Slovak 4 Rally Team
 
www.CENDURO.cz
maraXRV
#7 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 18-05-2015 15:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 290
Založený: 25.10.11

Mě by pak zajímal alespoň hrubej nástřel trasy někde v googl mapách. Pro zajímavost
Enduro musí bejt apoň trochu od bahna
 
prezi
#8 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 19-05-2015 00:00
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

...aktuální info:

Najprv doplním údaje ohľadom včerajška. Náročný bol najmä večer. Itinerár sme dostali až o deviatej večer, rozprava bola dlhá a itinerár rozsiahly. Spracovanie zabralo dosť času.

Dnešná etapa: 230 km v nádhernom teréne. Zatiaľ môžeme povedať, že itinerár je bezchybný, organizácia precízna a trate sú lahôdkové. Terény sú naozaj rallyového charakteru. Veľa krásnych šotolín, kamene pomenej. Nejaké technickejšie pasáže sú, ale len tak na spestrenie, aby jazdec nemal pocit, že je to len taká zábavka. Nechcem tým ale povedať, že by to nebolo náročné.

Prvého vážne zraneného som míňal dnes asi po 20 km spojovačky. Zlomená noha. V úplne nevinnom mieste, kde by nemal byť dôvod na akýkoľvek pád. Na rozprave dnes večer bol aj chlapík so zlomenou rukou. Podľa počtu štartujúcich v dnešnej etape je po prológu 10 ľudí “out“. Straty za dnešok ešte nie sú zrátané.

Zajtra nás čaká najdlhšia etapa preteku – 395 km. Itinerár má šialených 565 políčok. Strihli sme to na polovicu a pred prvou špeciálkou budeme prevíjať druhú polovicu.

My sme OK, mašiny tiež. Josip má problém s roadbook-om, ja s tripmastrom a Samovi zázračne všetko funguje. Josip ide na Tubliss II a zatiaľ drží. Samo a ja ideme na mousse a mám obavu, koľko vydržia tie moje v ťažkej Afrike. Cieľ na zajtra je doraziť tak, aby sme stihli večeru.

Laňďal


'http://s4.postimg.org/9zmd0pw0t/3_den.jpg'

'http://s24.postimg.org/h1df7m9r9/IMG_20150518_125308.jpg'

'http://s24.postimg.org/ode9zf2lh/IMG_20150518_172241.jpg'

Více fotografií na FB: Slovak 4 Rally Team
 
www.CENDURO.cz
prezi
#9 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 20-05-2015 08:45
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

...včerejší info dorazilo kvůli pomalému připojení právě teď ...předávám:

Deň 4. – stage 2: masaker štartového poľa
Už vyše týždňa ťahám extrémne nočné šichty. Už nevládzem. Dnes to bude bez foto. Mám šancu dostať sa o desiatej do postele a rád by som to konečne využil.

Vo svete Dakaru má pojem maratónska etapa svoj význam. Vo svete týždňových hobby rally je to 400 kilometrová etapa. Tá dnešná na Dalmatia rally narobila poriadne čoro-moro.

Organizátor zariadil raňajky od piatej, štart bol od šiestej. Spočiatku sa šli nádherné šotoliny, lesňačky, poľňačky. Ale potom sa šlo do kopcov. Náročné kamenné výjazdy a zjazdy v špeciálkach dali dobre zabrať. Organizátori od rána riešili problémy jazdcov. Na CP1 to ešte vyzeralo OK, ale na CP2 bolo nezvykle veľa meškajúcich, alebo chýbajúcich jazdcov.

Nanešťastie sa zlé správy týkajú aj nášho tímu. Samo má vážny problém, vyzerá to na poruchu motora. Do bivaku ho stiahla organizátorská dodávka. Zajtra sa pokúsime zistiť o čo ide. Josip mal smolu s defektmi. Pichol Tubelise vzadu a rozbil ho vpredu, prezul na duše, a potom pichol aj prednú dušu. Na prázdnej prednej gume prešiel od cieľa ST1 až do cieľa ST2. Na poslednú spojovačku ho ale organizátor odmietol pustiť a stiahol ho asistenciou do bivaku. Pre Josipa už sme zohnali mousse a zajtra mu ich nahodíme. Afrika sa zatiaľ drží a ja s ňou.

Počasie je síce krásne, ale je nám pekelne teplo. Nosím sebou 5 litrov vody, aj tak som na benzínkach vypil ďalší liter tekutín. Odkedy som prišiel do bivaku, pijem všetko čo mi príde pod ruky.

Zajtra nás čaká kopec údržby a snáď aj oddych.

Dobrú noc. Laňďal


Info na FB: Slovak 4 Rally Team
 
www.CENDURO.cz
landal
#10 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 20-05-2015 23:23
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 24
Založený: 15.02.11

Nazdar lidi!
Dnesny itinerar zase ako roman, spracovaval som ho 2 hodiny. Zajtra 350-ka etapa, maju byt dazde. Asito bude tvrde. pisem na mobile tak nula diakritika. Dobru :-)
 
www.lanhelp.eu
prezi
#11 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 21-05-2015 08:01
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

report včerejšího dne:

Deň 5. – deň voľna: práca, oddych, rekreácia
Makať sme začali už po raňajkách. Našťastie, lebo sme sa babrali až do poobedia. Ale všetko je pripravené na ďalšiu etapu. S Josipom sme už zohraný a mousse obúvame a vyzúvame ako na bežiacom páse.

Jožo nahodil oba nové plášte, ja len zadok. Mousse držia aj na ťažkej Afrike – našťastie. Dokonca som zohnal aj magnet, a tak by som od zajtra mohol mať funkčný tripmaster.

Po dvoch dňoch sú straty prekvapivo veľké. Z 90 jazdcov, ktorí prešli registráciou, pokračuje už len 60!!! Po bivaku sa pohybuje cca 5 jazdcov s niečím v sadre. My máme smútok vôli Samovi, jeho motorka má poruchu motora a je mimo hry. Samo to mal pritom dobre rozbehnuté.

Od poobedia si konečne užívame deň voľna. Prešli sme si Primošten – veľmi krásne mestečko na výbežku polostrova. Napriek májovému termínu je tu prekvapivo teplo. Dávame jedno chladné za druhým.

Zajtra štart od šiestej. Nevieme ešte čo to bude za etapu, ale tuším trojstovku, inak by asi nebol taký skorý štart. Rozhodne pôjdem opäť skoro do postele. Dnešný dlhý spánok mi rozhodne pomohol.

Laňďal


'http://s23.postimg.org/a4ud3ai57/01_Pracovn_ata.jpg'

'http://s28.postimg.org/wrikbi7od/12_Parc_ferm.jpg'

'http://s14.postimg.org/zebpz51gx/19_Primo_ten.jpg'

Více fotografií na FB: Slovak 4 Rally Team
 
www.CENDURO.cz
prezi
#12 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 22-05-2015 00:23
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

...den předposlední:

Deň 6. – stage 3: bazénová etuda
Tretia etapa mala 350 km a navigačne to bolo zase náročné. To by ale nebol najväčší problém. Naplnila sa predpoveď počasia a cca od 100-tého kilometra začalo pršať a zmenilo sa to postupne na prietrž mračien. Cesty začali zaplavovať potôčiky zo svahov. Našťastie na CP2 už bolo sucho, ale premrzli sme a značne sa tak unavili. Či stihnú čižmy do rána vyschnúť je vo hviezdach.

Terénmi bola dnešná etapa opäť prekrásna. Kamenné vložky boli náročné najmä kvôli vode. Mokrý plášť na mokrej skale – to prináša nečakané tanečné kreácie a dneska by sa za mňa nemusel hanbiť ani Johny Travolta z Horúčky sobotňajšej noci. Dva kráť som to aj položil ale bol som taký rozbehnutý, že som Afriku okamžite dvihol akoby to bola kroska a pádil ďalej.

Sme slušne uťahaní. Myšlienky zameriavame už len na úspešné dokončenie zajtrajšej poslednej etapy. Tá má 220 km, čo je síce zdanlivo pohoda, ale itinerár má zase šialenú dĺžku. Budeme navigovať do bezvedomia. Josip ide na štart o 08:11, ja o 08:00.

O tejto rally je toho veľa čo povedať ale na to všetko príde rad po jej dokončení.

Laňďal


'http://s15.postimg.org/xgc67qx9n/Slovak_4_Rallye_Team.jpg'

Více fotografií na FB: Slovak 4 Rally Team
 
www.CENDURO.cz
prezi
#13 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 24-05-2015 11:26
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

...den poslední:

Deň 7 – stage 4
Už v noci začalo pršať. Na posledný deň je plánovaných 220 km a opäť intenzívna navigácia.

Prší a prší. Obloha je jedna sivá stena, zlepšenie v nedohľadne. Už sa teším na tie mokré kamene, na ktorých mokré oholené pneumatiky budú v podstate na nič. Je posledný deň rally a mne konečne ide tripmaster – včera som menil osadenie magnetu. Stále kontrolujem hodnoty a učím sa zase veriť hodnotám z neho.

Prvá špeciálka je cca po 30 km presunu. Tu sa dozvedáme, že pretek bude ukončený po prvej špeciálke, ktorá má asi 20 km. Určite správne rozhodnutie organizátora – riskovať na posledný deň nejakú masakernú rozbíjačku by bol číry nezmysel.

Špeciálka je namotaná v oblasti viníc, prevažne po hline, tráve a šotoline. Zodraté pneu do tvrdého terénu nefungujú vôbec, všade kde sa dá, volím čo najviac kamienkovú stopu. Pozitívne je, že neblúdim, keďže mi funguje tripmaster. Oblasť je rozjazdená ako tankodrom. Vo veľa zákrutách je vidieť stopy vyletujúcich jazdcov. Veľa sa blúdi. Našťastie som dôsledne aplikoval pravidlo, že ak som si istý svojou navigáciou, netreba sa dať pomýliť blúdiacimi jazdcami.

Asfaltový presun do bivaku si s Jožom ešte spestrujeme šotolinovými odbočkami. Večerné vyhlásenie výsledkov je zvládnuté na vysokej úrovni, s milými ďakovačkami, peknými videami a spomienkou pre každého účastníka. Po problémoch a penalizáciách sme napokon obaja v prvej polovici výsledkovej listiny.

Až vybalíme, poumývame a poodkladáme, zhrnieme naše dojmy z krásnej Dalmatia Rally 2015.

Laňďal

'http://s27.postimg.org/hdp2a4cwz/20150522_092143_1.jpg'

'http://s7.postimg.org/48p9wa74b/20150522_094239_1.jpg'

'http://s11.postimg.org/fbixawe1v/20150522_092351.jpg'

Více fotografií na FB: Slovak 4 Rally Team
 
www.CENDURO.cz
maraXRV
#14 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 24-05-2015 12:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 290
Založený: 25.10.11

Africa thumbs up
Enduro musí bejt apoň trochu od bahna
 
prezi
#15 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 18-06-2015 09:56
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

Motoride.sk: Zhodnotenie Dalmatia rally 2015
 
www.CENDURO.cz
prezi
#16 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 21-06-2015 11:52
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

[youtube]z68TVG6Wl8s[/youtube]
 
www.CENDURO.cz
qwert
#17 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 21-06-2015 12:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Pěkné..clap
 
snelcuk
#18 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 22-06-2015 14:29
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Supr clap
 
prezi
#19 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 26-05-2016 07:48
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

Croatia rally 2016

motoride.sk:
Croatia rally 2016 – registrácia spustená
Croatia rally 2016 - prípravy pred štartom
Croatia rally 2016 - mašiny pripravené, prológ za nami!
Croatia rally 2016 – 1. etapa
Croatia rally 2016: 2. etapa, dážď, dážď a dážď
 
www.CENDURO.cz
Sergej
#20 Vytisknout diskuzi
Croatia Rally (Dalmatia rally)
Přidané 26-05-2016 08:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 274
Založený: 14.07.11

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=etu3gx5mpMM[/youtube]
Upravil Sergej dne 26-05-2016 08:04
Sergej
http://sergejdesign.blogspot.sk/
https://www.facebook.com/sergejdesign/
eshop: http://www.sergejdesign.com/
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 36

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.04 sekund 359,521,932 návštěv