28.3. 2024 15:53
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Srpen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Kamery
Tarabys
Přidané 01-03-2013 08:46
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

PavelETV napsal:
Tarabys napsal:
PavelETV> stabilizace by tam byla celkem k ničemu, vzhledem k tomu k čemu je určena a hlavně to díky širokému ohnisku vůbec nevadí...thumbs up


Jen pro upřesnění. Ty se zřejmě bavíš o stabilizaci optické, která by u téhle velikosti kamer byla určitě problamatická a hlavně obrovsky drahá...

Ne, mluvím jak o optické, tak o digitální stabilizaci. Ani jednu GoPro (ani jiné podobné kamery) neobsahuje. Neměla by v podstatě žádnou účinnost - ty kamery se z 99% nepoužívají na záběry, kdy se kamera drží jen v ruce a točí "klidné záběry ála "home video"...

Osobně mi stabilizace nijak nechybí. Zkoušel jsem ji dělat softwarově (Sony Vegas, Premiere Pro) a samozřejmě to jde, ale místy to fakt ten obraz musí ořezat (zase záleží na záběru) třeba o 20-30% plochy a to je už dost.
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Luky1
Kamery
Přidané 01-03-2013 09:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 445
Založený: 22.08.10

Abych byl tedy presnejsi kluci, osobne neznam nikoho kdo by v dnesni dobe nemel chytry telefon. I kluci u me na stavbe a to podotykam ze sou prasata tak vsichni maji chytraka...
Ja se k tel.taky nechovam nejlip....tech padu co uz zazil a jeste zazije a fachci....za dva roky je stejne po tel. tak pak koupim druhej. Pokud pominu nektere lidi kteri si drzi stare kousky z jistych duvodu tak opravdu vyvoj v teto oblasti jde neustale kupredu a ceny naopak rapidne dolu. Kdyz vezmu ze jsem kdysi kupoval Nokii 3110 za cenu cca 11tis. tak dnes za ty penize koupim dva velmi dobre vybavene smartphony nebo luxusni Sony Xperii. Dcerka ma Samsunga za 3tis. A to GoPro ny na nem jelo taky
BMW R1200GS together and forever
http://luky2.rajc...
 
www.zednictvilukas.cz
PavelETV
Kamery
Přidané 01-03-2013 09:01
Člen

Příspěvek: 70
Založený: 11.12.10

Tarabys - tak jsem zase o něco chytřejší Smile
O to víc jsem zvědavý, jak se Ghost bude chovat v praxi. Zatím jsem zpracovával jen videa natáčená na HDC-SD60 manželkou za jízdy. Kamera i manželka stabilizaci mají Wink
 
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=5389
tyfoza
Kamery
Přidané 01-03-2013 10:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

PavelETV napsal:
Tarabys - tak jsem zase o něco chytřejší Smile
O to víc jsem zvědavý, jak se Ghost bude chovat v praxi. Zatím jsem zpracovával jen videa natáčená na HDC-SD60 manželkou za jízdy. Kamera i manželka stabilizaci mají Wink


To znám, měl jsem v létě půjčený Panasonic HDC-SD40. Podělím se o dvě videa.
První je většinou natočený manželkou z ruky z pozice spolujezdce
tady video prvni je tam i FullHD

Druhé je snad vtipná oprava prasklé kyvky tady video druhe
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
Tarabys
Kamery
Přidané 01-03-2013 10:26
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

PavelETV> každopádně se vyplatí si vyzkoušet jak tu kameru používat, umístit tak aby ty záběry za něco stály a nějak vypadaly. Samozřejmě je velice důležitá editace a střih ať se na YouTube jen neobjeví další zbytečné minuty videa...Wink
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Meli
Kamery
Přidané 01-03-2013 10:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Souhlas - hlavně vyzkoušet různé umístění a jaký je výsledek - mám spoustu nepoužitelných minut videa z dovolené jen proto, že kámoš nezkusil předem, že DL1000 se mu klepe tak, že montovat na něj kamerku nemá smysl....

A pak bych rád upozornil, že to vše neni jen o koupi co nejkvalitnější kamery - hned poté mnozí narazí na fakt, že potřebujou i novej počítač, protože to ani doma nepřehrajou... natož stříhat...
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
PavelETV
Kamery
Přidané 01-03-2013 11:38
Člen

Příspěvek: 70
Založený: 11.12.10

Meli-S tím počítačem je to tak. Po koupi fullHD kamery jsem musel vyměnit PC a rovnou jsem pořídil i Adobe Premiere11.

Tarabys- na YouTube videa nedávám.
Dělám to pro sebe,aby bylo v domově důchodců na co koukat Smile
Proto také nechci manželku připravit o důležitou funkci "spolujezdec-dokumentarista".
Ghost chci využít na přilbě při enduru. Určitě všichni znáte ty okamžiky "tohle chtělo natočit !" . Proto mně zajímá ta funkce zpětného záznamu. Mít kameru stále zapnutou na nahrávání nelze a možnost uložit zpětně určitý úsek mi připadá zajímavá.
Upravil PavelETV dne 01-03-2013 11:38
 
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=5389
Tarabys
Kamery
Přidané 01-03-2013 11:41
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

PavelETV napsal:
Určitě všichni znáte ty okamžiky "tohle chtělo natočit !" . Proto mně zajímá ta funkce zpětného záznamu. Mít kameru stále zapnutou na nahrávání nelze a možnost uložit zpětně určitý úsek mi připadá zajímavá.

Určitě super nápad, ale myslím, že velice limitujícím faktorem bude výdrž baterie...Frown
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
PavelETV
Kamery
Přidané 01-03-2013 12:02
Člen

Příspěvek: 70
Založený: 11.12.10

Tarabys- Ghost má vyšší kapacitu baterie než starší Drifty, ale ještě to bude chtít jednu baterii do rezervy. Někteří prodejci ji dávají jako bonus, normálně stojí cca600Kč. I proto mne ta funkce zpětného záznamu zajímá v praxi, protože při ní by kamera mohla mít nižžší spotřebu než v režimu nahrávání.
A když se to celé dá ovládat tlačítky ovladače umístěného na ruce nebo na řídítkách, může se režim přepínat velmi jednoduše a šetřit baterku.
Proto představa ovládání takové kamery přes telefon mně dost děsí. Navíc to jen zvýší spotřebu při přenosu dat...
Upravil PavelETV dne 01-03-2013 12:06
 
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=5389
tyfoza
Kamery
Přidané 01-03-2013 12:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

A má tady někdo ten DRIFT GHOST?
Nemusím být první kdo si ho pořídí...

Myslíte, že se s tím dá točit i klasicky video z ruky?
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
PavelETV
Kamery
Přidané 01-03-2013 12:58
Člen

Příspěvek: 70
Založený: 11.12.10

tyfoza napsal:
A má tady někdo ten DRIFT GHOST?
Nemusím být první kdo si ho pořídí...

Myslíte, že se s tím dá točit i klasicky video z ruky?


No proto jsem tu o Ghostu psal, jestli se někdo podělí o zkušenosti. Já mám v úmyslu si ho během března objednat. Počkám na Motosalon, jestli tam na něj někdo neudělá "akci" a když ne tak ho beru tady :
http://www.drifthd.cz/akce--drift-ghost--microsdhc-16gb-class10,38.html?p=productsList

Kamarád teď zkoušel točit z ruky s tou outdorovou Sony a dobrý. Tak myslím že s Ghostem by taky nemusel být problém.
 
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=5389
PetrAT
Kamery
Přidané 01-03-2013 13:37
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

PavelETV napsal:
.... I proto mne ta funkce zpětného záznamu zajímá v praxi, protože při ní by kamera mohla mít nižžší spotřebu než v režimu nahrávání....

já ti nevím, stejně to musí někam zapsat, možná do nějaké cache. Ale nic nepíšou, že by krom paměťové karty měla ještě nějakou HW cache.
Tak je možné, že si na kartě rezervuje místo pro 5 minut záznamu a pořád dokolo to přepisuje dalším a dalším záznamem
Baterka dostává zabrat , ale je pravda, že proti modelu 720 má baterii s vyšší kapacitou
 
PetrAT
Kamery
Přidané 01-03-2013 13:38
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

tyfoza napsal:
Myslíte, že se s tím dá točit i klasicky video z ruky?

Mám model 720. Natáčení z ruky bez problémů. Obraz pěkný
 
Tarabys
Kamery
Přidané 01-03-2013 14:50
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

PavelETV napsal:
... protože při ní by kamera mohla mít nižžší spotřebu než v režimu nahrávání.

Co Tě vede k tomu, že by to mělo menší spotřebu? V téhle funkci jde jen o to, že to nahrává do smyčky a přetočí poslední záznam a tak pořád dokola pokud nezastavíš záznam čímž Ti zůstane uložených posledních 5minut. Ale pořád to natáčí, to znamená, že to žere baterku stejně jako kdyby to natáčelo "normálně".
A co jsem si tak všiml, tak třeba GoPro mi vydrží v zapnutém režimu, ale bez focení/nahrávání jen o něco déle (20%?) než kdyby celou dobu natáčel.
PavelETV napsal:
...Proto představa ovládání takové kamery přes telefon mně dost děsí. Navíc to jen zvýší spotřebu při přenosu dat...

To jsi to ovládání přes telefon asi moc nepochopil... Přes ten telefon samozřejmě můžeš spouštět/vypínat nahrávání, ale především tam jde o to se podívat co kamera zabírá což je velice užitečné pokud ji umístíš "na pevno" někde na moto, nebo na helmě atd. A GoPro má samozřejmě taky "jednoduchý" ovladač, který si dáš kde chceš. Díval jsi se vůbec na jejich web?
Upravil Tarabys dne 01-03-2013 14:51
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
PavelETV
Kamery
Přidané 01-03-2013 15:22
Člen

Příspěvek: 70
Založený: 11.12.10

To ovládání přes telefon tu propagoval Luky1, proto jsem jej zmínil. Drifty mají display, tak že nutnost nějak zaměřovat kameru telefonem odpadá. Samozřejmě rozumím možnosti prohlížet si video přes telefon nebo tablet, ale tohle je funkce pro mne v současnosti zbytečná.
Na stránky GoPro jsem se díval, ale hlavně pro porovnání parametrů a schopností. Jak jsem napsal už dříve, GoPro je pro mne nezajímavá. Prostě se mi nelíbí Sad
 
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=5389
Luky1
Kamery
Přidané 01-03-2013 18:03
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 445
Založený: 22.08.10

Ono to ovládání přes tel je dobré třeba když máš kameru na helmě. U toho driftu je sice pěkné že máš displej na kameře ale když ji máš na helmě tak je ti to k ničemu. U toho gopro ovládání přes telefon kdy tento mám v držáku na řídítkách vždy vidím co natáčím ať mám kameru na helmě nebo kdekoliv jinde na moto.......prostě bych tohle hned nezatracoval ale bral jako velké plus. Líbivost je věcí druhou hmm

Osobně bych šel právě k vůli té možnosti ovládání a zhlédnutí real obrazu zase do GoPro
Upravil Luky1 dne 01-03-2013 18:05
BMW R1200GS together and forever
http://luky2.rajc...
 
www.zednictvilukas.cz
qwert
Kamery
Přidané 01-03-2013 18:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Luky1 napsal:
Abych byl tedy presnejsi kluci, osobne neznam nikoho kdo by v dnesni dobe nemel chytry telefon. I kluci u me na stavbe a to podotykam ze sou prasata tak vsichni maji chytraka...
Ja se k tel.taky nechovam nejlip....tech padu co uz zazil a jeste zazije a fachci....za dva roky je stejne po tel. tak pak koupim druhej. Pokud pominu nektere lidi kteri si drzi stare kousky z jistych duvodu tak opravdu vyvoj v teto oblasti jde neustale kupredu a ceny naopak rapidne dolu. Kdyz vezmu ze jsem kdysi kupoval Nokii 3110 za cenu cca 11tis. tak dnes za ty penize koupim dva velmi dobre vybavene smartphony nebo luxusni Sony Xperii. Dcerka ma Samsunga za 3tis. A to GoPro ny na nem jelo taky


Luky můj mobil nemá ani foťák..Nevím teda co znamená že tví kluci jsou prasata ale mě stačí že se s ním dovolám komu potřebuji..Smile
 
Luky1
Kamery
Přidané 01-03-2013 18:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 445
Založený: 22.08.10

qwert napsal:
Luky1 napsal:
Abych byl tedy presnejsi kluci, osobne neznam nikoho kdo by v dnesni dobe nemel chytry telefon. I kluci u me na stavbe a to podotykam ze sou prasata tak vsichni maji chytraka...
Ja se k tel.taky nechovam nejlip....tech padu co uz zazil a jeste zazije a fachci....za dva roky je stejne po tel. tak pak koupim druhej. Pokud pominu nektere lidi kteri si drzi stare kousky z jistych duvodu tak opravdu vyvoj v teto oblasti jde neustale kupredu a ceny naopak rapidne dolu. Kdyz vezmu ze jsem kdysi kupoval Nokii 3110 za cenu cca 11tis. tak dnes za ty penize koupim dva velmi dobre vybavene smartphony nebo luxusni Sony Xperii. Dcerka ma Samsunga za 3tis. A to GoPro ny na nem jelo taky


Luky můj mobil nemá ani foťák..Nevím teda co znamená že tví kluci jsou prasata ale mě stačí že se s ním dovolám komu potřebuji..Smile


Byla to reakce na ruce od olejů apodobně, prasata jsou v tom že si tel vytáhne a položí v bytě na parapet a pak klidně začne třeba řezat drážky na el. a to je prachu že nejde vidět....příměr na likvidaci telefonu. Jinak jak tak pozoruju je spousta lidí kteří jsou stará škola a mobil berou malinko jinak než ti mladí...teď nemyslím ty mladé co sedí někde na schodech v hloučku a na plný pecky si pouštěj pras videa nebo muziku na kterou pak tančí ale mladý lidi co ho využívaj k práci ...na usnadnění práce a nozově třeba jako navigačku atd.
Rozhodně jsem se nechtěl nikoho dotknout, bral jsem to jako samozřejmost protože krom mé malé dcerky mají tel s Androidem i mí rodiče kteří jsou podstatně starší než někteří tady. Pokud jsem se někoho dotkl tak se mu tímto omlouvám flower

Osobně používám mobil i jako mobilní kancelář...emaily, přílohy v PDF,Wordu,Excelu. Nouzově jako dokumentaci stavby místo foťáku když jej zapomenu doma nebo i navi když jsem někde ve městě kde to neznám a mám mít schůzku na nějaké ulici kde čp. navi nezná tak taky použiju tel. Navíc se přes různé aplikace dá ohlídat mladina kde je, nebo když ztratím tel. tak si jej přes druhýho iPhona doma můžu na dálku ten ztracenej zamknout nebo kompletně vymazat data. Když něco vyfotím a přijdu domů tak se mi to hned streamuje do všech našich appl zařízení atd. Je toho prostě víc a díky těmdle věcem bych už jinej než chytrej tel. nechtěl.
Upravil Luky1 dne 01-03-2013 18:58
BMW R1200GS together and forever
http://luky2.rajc...
 
www.zednictvilukas.cz
PetrAT
Kamery
Přidané 01-03-2013 19:15
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Určitě se spousta lidí bez "chytrého telefonu" obejde a spíše ocení jednoduchost ovládání a velkou výdrž baterie u klasického mobilu. A pro jiné je smartphone (pracovní) nutností
Ale dnešní marketing nás stále přesvědčuje o "nutnosti" být "on line" a vnucuje výrobky , které se mu hodí prodávat, než to co potřebují lidé
Stejné to je s auty , s motorkama ...
A stejné to bude i s kamerou
Mě stačí když umí natáčet a než wi-fi, tak bych ocenil delší výdrž baterie
Ale jistě se najde pár lidí co jsou prostě fandové-hračičkové a chtějí víc
Přesto si myslím, že opět drtivá většina uživatelů ty funkce zase nevyužije
Nechci srovnávat nesrovnatelné, ale Mrdlosoft jednou prohlásil, že uživatel, který využívá 20% funkcí wordu a nebo excelu je velice zkušený uživatel
A zpátky ke kamerám
Mě třeba vadí, že když kamera začne natáčet, tak alespoň vizuálně není vidět na ovladači, který vozím na ruce , že natáčí (nějaká led-ka by stačila)
 
HonzaH
Kamery
Přidané 01-03-2013 19:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Luky1 - pokud jde o ovládání smartphonem tak to má i Ghost - tedy náhled i ovládání přes displej chytrého telefonu

jinak ač mi kvalita GoPra3BE přijde o něco málo lepší tak celkově se mi víc líbí Ghost - za nižší cenu stále velmi dobrá kvalita a celkově mi přijde propracovanější - otočná optika, super je dálkové ovládání s indikací spuštění a zvoleného módu, náhledový displej, časová smyčka a mě sympatičtější tvar podélně podél helmy
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 39

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.15 sekund 355,940,884 návštěv