27.4. 2024 00:29
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: POBYT V PŘÍRODĚ :: BYDLÍME, SPÍME, VAŘÍME
 Tisk diskuze
ŽĎÁRÁK
oldsandal
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 06-09-2010 10:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 06.07.10

Čtu tady na fóru diskuzi ke stanům s rád bych se zeptal na "žďárák", neboli "Žďárského bivakovací pytel".

Používáte ho někdo místo stanu? Je vhodný jen do extrému na sníh a tak podobně, nebo se dá použít běžne i v létě? Zajímá mne uživatelská zkušenost a srovnání se stanem. Děkuju flower.
 
MAKO
#2 Vytisknout diskuzi
ŽĎÁRÁK
Přidané 06-09-2010 10:31
Člen

Příspěvek: 23
Založený: 14.07.10

Mám 2 ždáráky jeden je jenom pytel bez membrány a je na h***o kondenzace jak prase v jakémkoli počasí ale jako nouzovka proti dešti funguje stál asi 400,-. Druhej je s goretex membránou a ten je super. Kondenzace minimální použitelnej v každém počasí. Jenže ten goretexovej je tak drahej že je lepší koupit stan, pokud to budeš využívat na moto je to rozhodně pohodlnější. Na trek je to výhoda protože nic neváží. Jinou membránu než goretex podle mě nemá smysl kupovat.
 
refi
#3 Vytisknout diskuzi
ŽĎÁRÁK
Přidané 06-09-2010 10:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

kdysi při chození po horách se žďárák hodil, půjčovala jsem si od bráchy goretexový (jiný snad ani není). je to ideální tam, kde chceš fakt jen přespat a nestavět stan, hlavně v místech, kde ho ani nepostavíš - skály atd. a kde by byl nápadný kvůli spaní třeba v národním parku. dnes už se dělá i s moskytiérou, takže zase o level lepší. pro ježdění na motorce nevím nevím, není si kam dát věci, má to místo jen pro batoh v nohách ...


---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
oldsandal
#4 Vytisknout diskuzi
ŽĎÁRÁK
Přidané 06-09-2010 13:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 06.07.10

Takže, hodí se spíše do extrému nebo když není místo na stan.
 
refi
#5 Vytisknout diskuzi
ŽĎÁRÁK
Přidané 06-09-2010 14:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

já ho používala převážně v létě, ale ne někde u vody, hlavně v horách, kde člověk neví, co přijde. na sněhu nebo v opravdovém extrému jsem v něm nikdy nespala. takže bych řekla, že je k celoročnímu použití.
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
HonzaH
#6 Vytisknout diskuzi
ŽĎÁRÁK
Přidané 07-09-2010 17:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

sím sím já to tedy trošku doplním

nejdřív si prosím ujasníme některé pojmy

žďárák jakožto nouzové nocovací a záchranné zařízení do extrémních podmínek

obal na spacák - tedy ochrana spacáku a nocležníka před okolním počasím - tj. nejčastěji vodou
lze upgradnout na ministan - tj. s obloukem nad hlavou blíží se kategorii ministanů

stan - samostaně stojící skladné a přenosné obydlí - tj. od okolí vymezený prostor

z toho vyplývá i použitelnost a výhody a nevýhody - ždárák jako zařízení pro horaly na nocování ve stěně, nebo nouzovka pro skialpinisty do sněhové bouře - super věc, jde o skladnost, hmotnost - komfort je až na druhém místě
http://www.svetou...g-storm-ll

blízko k tomu mají různé obaly na spacák- kde se hraje i na komfort a lepší dlouhodbobé použití - tam je třeba aby materiál byl schopen odvést vnitřní vlhkost co vyprodukuje lidské tělo, aby izolační materiál spacáku nenevlhal a neztrácel své izolační schopnosti - prtoo vaky např. z GoreTexu atd.
tady jsou cenově zajímavou alternativou goretexové obaly na spacák z výstroje různých armád - nejsou tak propracované jako horolezecké, ale jsou za třetinovou či ještě menší cenu
problémem je to, že dobře poslouží jako ochrana při spaní ale neřeší uložení věcí a komfort je také miniální zvláště v okolí hlavy - to trochu řeší kombinace s ministanem co má kolem hlavy kontrukci a je tam tedy volněji, ale pořád s ejedná jen o obal na spacák - třeb to jen jít zadeště na záchod nebo si dát snídani je problém

a konečně stan - v různých velikostech, hmotnostech, odolnostech a provedeních - ale je to obestavěný vnitřní prostor čili je tam možno uložit věci, najíst se, převléct se atd.
ale je většinou větší a těžší

stačí tak? flower

jestli jsou ještě nějaké dotazy rád zodpovím Cool
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
petr_t
#7 Vytisknout diskuzi
ŽĎÁRÁK
Přidané 07-09-2010 21:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

Já si myslel že to je OFF kolem Žďáru pray
s větrem ve vlasechmusic
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 66

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.06 sekund 360,218,378 návštěv