25.4. 2024 17:25
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: SVĚT
 Tisk diskuze
Rumunsko na Dněpru - pomoc s výběrem trasy
Aci
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 20-01-2016 10:38
Člen

Příspěvek: 2
Založený: 20.01.16

Ahoj,

jsem tu novej a chtěl bych požádat o radu zkušenější.

Na konci května se chystáme s kamarádem projet rumunskej Banát na Dněpru s hnanou sajdou. Chceme to pojmout jako dobrou věc, tak uvažujeme o tom, že zdokumentujeme vesnice a nějak pomůžeme místním. S poměrama nějaký zkušenosti máme, Banát jsem před dvouma rokama prošel pěšky a jinak za sebou všichni mají nějaký zajímavý tripy (Albánie, Turecko, Gruzie - ale autama). Jako doprovod s náma pojedou dvě čtyřkolky, ty ale vzhledem ke spolehlivosti a průchodnosti terénem občas pojedou volnou jízdu jinudy.

Protože tomu Dněpru až tak úplně nevěříme a máme málo dovolené, pojedeme z ČR s podválama, stroje složíme na místě a budeme 6 dní jezdit.

Chtěl jsem se zeptat těch, co už tam byli, jestli by nám nemohli doporučit nějakou zajímavou trasu. Určitě chceme projet všechny vesnice a podívat se k Lacul Dracului a do jeskyní k Dunaji. Zajímají nás spíš nějaký tipy na výjezdy mimo Banát. Se spaním v přírodě nemáme pochopitelně problém.

Díky za tipy

Aci
 
12345
#2 Vytisknout diskuzi
Rumunsko na Dněpru - pomoc s výběrem trasy
Přidané 20-01-2016 16:57
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

No to by mne náramně zajímalo jak chcete pomoct místnímcomforttěm totiž nepomůže ani Svatý Petr s Panenkou Marií Podsrpenskou.Grinjezdím tam 25 let (od roku 1990)vícekrát ročně (na moto i s dětma autem na Masopust a Velikonoce,jednou jsem tam byl i na Vánoce)a ti lidé byli nejšťastnější než tam začaly jezdit davy zachránců v čele s "člověkem v tísni"ti všichni jim velice pomohli.Polovina obyvatelstva se vystěhovala do čech a zbytek se rozdělil na dvě části.Jedna začala podnikat.Hlavně v ubytování a stravování a ta druhá jim závidí,až to končívá prořezáním pneumatik hostům...FrownNo ale to se dá pochopit,i po skoro dvěstě letech jsou to přece Češi...secretO tom že na rozdíl od doby před 20ti a více lety se tam topí mimo bláta v bordelu a použitých plastech nepíšou nikde, jde přeci jako vždy o to že peníze až na prvním místě.Mohl bych o tom napsat knihu jako Cyril Svoboda ale stejně to nemá cenu.FrownTen Banát je odsouzen k pomalému zániku,Češi tam být nechtějí a ani Rumuni je tam nechtějí.Zajeď si do Skalné u Mariánských Lázní,polovina obyvatel je tam z Banátu včetně faráře.Asi proto že jim v Rumunsku nikdo nepomohl...Grin
 
aron
#3 Vytisknout diskuzi
Rumunsko na Dněpru - pomoc s výběrem trasy
Přidané 21-01-2016 00:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 504
Založený: 04.06.13

Plně souhlasím, v hospodě sice obsluhovali bývalí češi /nebo potomci/, ale majitel byl Rumun, takže museli dělat jen co ji nařídil.
 
Aci
#4 Vytisknout diskuzi
Rumunsko na Dněpru - pomoc s výběrem trasy
Přidané 21-01-2016 15:40
Člen

Příspěvek: 2
Založený: 20.01.16

Díky za info, tohle je asi a jinou diskuzi.
Jen ve zkratce:
Byl jsem tam sice jen jednou, ale vnímám to podobně, netrávili jsme čas jenom s potomkama Čechů, takže jsme pobrali i nějaké info "z druhé strany". Nemáme ambici zachraňovat Banát (navíc si osobně myslím, že když někomu začneš cpát moc pomoci, automaticky si na to zvykne) a ani jednotlivce. Je jasný, že v Banát zaniká. Proto bych to asi až na to nejnutnější nechal tak, jak to je.
Člověka v tísni si jako organizace vážím, jak fungujou tam, mi tady asi nepřísluší posuzovat. My jsme třeba posledně přivezli starší notebook někomu, kdo ho opravdu potřeboval aby si mohl skypovat s rodinou v ČR a pro kluky nějaký ročníky časopisů o autech. Jinou formu pomoci bych nevolil. Nemyslím si, že má smysl někomu dávat peníze proto, abych prodloužil jeho setrvání na místě, abych se na něj pak mohl jezdit dívat jako na živoucí skanzen.

Stejně tak by mi asi nebylo příjemný, kdyby se mi do vsi nahrnulo tolik lidí (a i proto jedeme před začátkem té "turistické" sezóny).

Díky za názor.

 
nuclearB
#5 Vytisknout diskuzi
Rumunsko na Dněpru - pomoc s výběrem trasy
Přidané 21-01-2016 23:01
Člen

Příspěvek: 108
Založený: 30.01.11

My jezdíme do Gerníku. Nejezdíme tam s pomocí, ale kvůli levnému ubytování a krásné krajině. Vesničky jsou takové mrtvolné. Rovensko je totálně out. Tam není nic a v okolí taky nic moc. Po těch spojovačkách mezi dalšími vesnicemi je dobrý offroad. Ale na Dněpru to asi moc zážitek nebude. Široko daleko je akorát v Srbsku hrad Golubac. Ale i když je to k němu jenom přes Dunaj, tak po silnici je to snad 100km hmm
Triumph Tiger 800 XC
 
http://nuclearb.rajce.idnes.cz/
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 48

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.04 sekund 359,962,681 návštěv