4.5. 2024 21:04
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: SVĚT
 Tisk diskuze
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Waltr
#41 Vytisknout diskuzi
Přidané 29-01-2011 11:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Psali a věděli!
Příště budu pokornější. blushing Grin

Co jsem to jenom chtěl....?
 
Galdous
#42 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 30-01-2011 21:25
Člen

Příspěvek: 54
Založený: 05.08.10

refi napsal:
waltře, jsi jednička clap

I mimozemské civilizace sdílí stejný názor clap
 
ChipGS
#43 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 02-03-2011 12:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 41
Založený: 14.02.11

nene je to WOP!

hehe... drozd? pekna populisticka picovina a dobra statni zakazka, jak jinak v teto zemi?

pravidelne jsem aktualizoval udaje na drozdovi a vysledek:
rok 2010...

PANAMA: loni v lete v paname protesty a stavky v oblasti bocaz del toro... a v ruznych castech panamy barikady, horici pneumatiky na ulicich, lidi se mlatili. V televizi i na CNN to hlasili s dennim spozdenim nam nikdo nerekl nic, az nejaky jiny cestovatel, ktery to videl 3 dny zpet v TV... tak jsme si udelali pres costa ricu asi 600km kolecko, protoze v miste se kterym jsme pocitali nebylo mozne prekrocit hranice, protoze se panamsti policajti nechteli zarucit za nasi bezpecnost. V litnout tam o par dni driv, tak jsme primo v centru deni, protoze by nas tam jeste pustili a vedet to o par dni drive, tak cestu muzeme naplanovat jinak a nedostat se do neprijemnosti

guatemala: mesic zpet... erupce sopky Pacaya... prestala litat letadla, doprava ochromena... sms nebo e-mail nikde...dokonce to bylo i v nasich zpravach! sice 2 dny opozdene, ale bylo, po navratu do hlavniho mesta se dozvidame, co se vlastne stalo... tyden na to, obrovske sesuvy pudy pobliz Antiguy coz je turisticke misto z duvodu hurikanů a nikde zadna zprava ani z hondurasu, kde byly problemy podobne a noviny i TV toho byly plne...
epidemie horecky DENGUE v Guatemale... ve zpravach v titulcich i nasich novin... info zadne...

Bangkok: vyostreni protestu proti vlade loni na jare... prijizdime do bangkoku nic netusici... prekvapeni .... informace, zadna...

Indonesie: na konci courani se po ostrovech se dozvidame z novin, ze tsunami smetla par stovek lidi na sumatre... ze by nekde neco piplo?? niiiicSmile

Albanie: tu jsem si zdadal jen tak cvicne jestli se neco napravilo: Tirana protesty proti vlade... 3 mrtvi a drozd ani nepipl asi odletel do teplych krajin treba do toho tuniska afunguje jen tamSmile

a kdyz uz jsme tak u toho ministerstva zahranici... tak informace jsou velmi aktualni... napriklad do laosu je vizum na 30 dni za 30 dolaru na prijezdu... ovsem mzv rika "Čeští turisté mohou požádat o víza po příletu na mezinárodní letiště ve Vientianu a rovněž v Luang Prabangu; toto vízum se vydává s platností na 15 dnů a stojí 30,- USD" totez mi sdelil cesky velvyslanec...nebo jeho urad... ovseeem lonely planet pruvodce roku 2007 jiz pise, ze se viza davaji na 30 dni za 30 dolaruSmile
patrne pan velvyslanec a jeho urad maji dobrou trafiku a delaji **** a ani pruvodce o techto zemich si neprectou.... patrne jako cely DROZD a podobne jine instituce na plytvani penez danovych poplatniku.

clovek je proste odkazany sam na sebe... a zadnej drozd ani datel nepomuze....
Upravil ChipGS dne 02-03-2011 12:18
 
refi
#44 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 02-03-2011 14:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

a napsal jsi to i někam jinam, než tady?
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Waltr
#45 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 02-03-2011 21:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Refi> nežeň ho hned před soud Grin
To je to čeho jsem se bál, a to neříkám abych využil situace. Možná paní v kanclu po mém dopisu zvedla telefon, a dozvěděla se že kluci ze své vlastní vůle volali na Ambasádu a připsala si to jako jejich zásluhu.
Je to smutné jestli je to tak. A svým způsobem má Refi pravdu, Chipe pošli ten svůj elaborát na MZ, mají tam kolonku stížnosti. A možná by to třeba v dnešní době, honby za šetřením, nějaké médium vzalo jako zajimavé téma. Zkusil bych MF. A rychle, chystáme se v létě na cestu k Těrlické přehradě.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
refi
#46 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 03-03-2011 10:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

nemyslela jsem to vůbec špatně Wink jen si říkám, že když chipsgs tolik cestuje a vždy se registroval a nic, tak snad svou nespokojenost neřeší jen sepsáním do vlákna na cenduru. jestli platí daně v čr, tak potom platí i tuhle nefungující službu, je-li to tedy placeno státem. já jsem naopak ráda, že to tu takhle podrobně vypsal a podal dostatek informací, které jsou vlastně smyslem tohoto vlákna a samozřejmě ukazují na to, že jsi nepodezíral zbytečně ... a tak se ptám, jestli to řešil ještě i jinde hmm
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
prezi
#47 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 03-03-2011 22:42
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

...hmmm, tak včil nevím, je DROZD k něčemu či ne hmm
 
www.CENDURO.cz
refi
#48 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 04-03-2011 06:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

prezítko, vypadá to, že to zůstalo na cenduru, založ další vlákno cenduro drozd na cestách Grin
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
prezi
#49 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 04-03-2011 07:17
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

refi napsal:
prezítko, vypadá to, že to zůstalo na cenduru, založ další vlákno cenduro drozd na cestách Grin

...píšu si: "zajistit evakulačně - záchraný trryskový vrtulník s megadoletem pro Cenduro DROZDa na cestách" Grin
 
www.CENDURO.cz
Waltr
#50 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 04-03-2011 07:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

A taky by to chtělo anketu. WinkGrin
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Vlada-adv
#51 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 04-03-2011 07:54
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

Ad DROZD = dobrovolný regitrační systém,

- první slovo je dobrovolný nevím proč je kolem toho tolik otazníků, kdo nechce nebo má pochybnosti registrovat se přece nemusí.
- je to systém "registační", základní funkcí tedy je sběr dat, které pak někdo možná lépe či hůře využije

Dvě hlavní stanoviska prezentovali Wlatr A ChipGs - oba mají v něčem pravdu, ale spíš je to zklamání z očekávání než disfunkce systému.

Základní pravidla cestování a ochrany

1) Otevřete si svoje pasy, přečtěte si poučení na deskách a hned na něj navždy zapomeňte. Jste občané ČR né USA či Izreaele. Nikdy nikam vám nikdo nepošle žádnou fyzickou pomoc natož zásahovu jednotku.

2) Veškeré sdělování informací úřadům v ČR nebo i jiným institucím je dobré jen k tomu, že při sčítání mrtvol a jiných škod budete zahrnuti ve statistice a možná někdo dopraví vaše pozůstatky domů, ale spíš ani to ne zdarma na to bude potřeba ještě pojištění.

3) Je to ověreno mojí praxí a zcela to odpovídá zkušenosti ChipaGS i WOP Waltra. Nadruhou stranu zcela to odpovídá tomu, že jeto zadarmo.

Závěrem to považuju přesto za akci dobrou. Když se mi něco stane tak ambasáda v zemi bude vědět že tam jsem a když se pak doplazím před bránu bez dokladů aspoň se dostanu jednodušejc dovnitř Smile. Třeba já nemám v ČR legitimní pozůstalé t.j. informace na MZV, že případnou repatriaci bude řešit ten a ten, přesto že se mnou není v příbuzenském poměru, se více než hodí. Chce se na to koukat s nadhledem. Nechat někde stopu je věc dobrá na horských boudách je to přece tradice. (a když je opravdu zle tak taky najdou jen vaši mrtvolu). Kdo se bojí sledování nebo prozrazení svých aktivit registrovat se nemusí. A kdo chce reálnou pomoc zaplatí si privátní track&rescuse služby za 150/200 USD za rok a k tomu pořádné pojištění (né to za 50kč denně). Pořádná pojistka na cesty úrazy a smrt bez výluk teritoria a druho příčiny stojí 8-10tis/rok a nejde uzavřít na 30 dní, minimum bývá rok a v ČR je jsnad jedna pojišťovna co to dělá.
Upravil Vlada-adv dne 04-03-2011 07:58
 
3X
#52 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 04-03-2011 08:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Vlada-adv napsal:
...
Pořádná pojistka na cesty úrazy a smrt bez výluk teritoria a druho příčiny stojí 8-10tis/rok a nejde uzavřít na 30 dní, minimum bývá rok a v ČR je jsnad jedna pojišťovna co to dělá.


to je zajímavé, máš tip, která?
 
Vlada-adv
#53 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 04-03-2011 08:21
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

3X> podívám se v pondělí v práci, řešil jsem to ve 2009 kvůli cestě do Iráku a tak si to prostě nepamatuju. Oni se všechny tváří že není problém, ale jak začneš řešit výluky plnění odpadají jak mochy po postříkání Biolitem Grin
 
3X
#54 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 04-03-2011 11:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

to Vlada-adv: děkuji, já toto zjišťoval u Allianz, mají roční pojištění, ale zdálo se mi mizerné
 
ChipGS
#55 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 08-04-2011 14:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 41
Založený: 14.02.11

refi: nepsal jsem to nikam jen vam a svym znamym jsem sdelil zkusenost, pokud jsem si na drozda vzpomnel. Nikam to psat nebudu nemam chut se zaobirat a nechvat nervacit urady... zkratka jsem ztratil nadeji, ze by urady mohly fungovat pro lidi, ale ze to je a zustane spis naopak.
az zase pojedu, tak se treba zaregistruji, ale nejake nadeje a sance do teto mrtvoly nevkladam a neverim tomu... pokud se vam nekomu chce, tak muzete muj prispevek pouzit, ale ja to resit nehodlam. Beztak bych se me zeptali ... a kdy to presne bylo... aha, no to jsme meli zrovna vypadek... a bla bla... rekl bych, ze nejaky podrizeny iniciativni zamestnanec ministerstva mel dobry napad, tak se ozval, sef se toho chytil prodal to jako svuj napad.. nadsenec se tesil z toho, ze se to bude realizovat, ale tak se neco udelalo, a nechalo se to shnit... ale mame proudžekt! to je hlavní :-D
 
refi
#56 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 09-04-2011 06:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

díky za odpověď. když jsi toho tolik procestoval, máš někde na netu fotky na zkouknutí? Wink
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Waltr
#57 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 09-04-2011 09:23
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Vlada-adv ,,Ad DROZD = dobrovolný regitrační systém,

- první slovo je dobrovolný nevím proč je kolem toho tolik otazníků, kdo nechce nebo má pochybnosti registrovat se přece nemusí.
- je to systém "registační", základní funkcí tedy je sběr dat, které pak někdo možná lépe či hůře využije

Dvě hlavní stanoviska prezentovali Wlatr A ChipGs - oba mají v něčem pravdu, ale spíš je to zklamání z očekávání než disfunkce systému."
Hele jestli to vnímáš takhle tak předpokládám že neuznáváš záruku. Je to dobrovolný nákup,a tvá chyba že máš očekávání. Grin
No prostě tohle zcela jistě něco stát (daňového poplatníka- mě-tebe) stojí.
A už z principu mě tyhle věci nenechvájí v klidu. Ten klid je důvod proč to u nás vypadá jak vypadá- lhostejnost se tomu říká.
Konec moralizování. Napíšu do Mladé fronty. AngryGrin

Co jsem to jenom chtěl....?
 
Vlada-adv
#58 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 09-04-2011 10:38
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

Waltře ale no tak Grin když mi někdo za stovku prodá stejnou nabídku jako MZV tak budu mít úplně stejné očekávání jako od autorů tohoto projektu. Prostě sem tím chětel sdělit, že při cestách ven je potřeba se spoléhat více než na služby "zdarma" na služby placené a vyzkoušené.

Záruku uznávám a očekávám ale jsem realista. Je to stejné jako s nářadím, když jdu koupit aku šroubovák tak mám volbu za 500 z číny nebo za 3500 profi. Je jasné že od číny za 500 nečekám že můžu šroubovat 8hod denně a že po roce seženu náhradní baterku. Prostě čekám že bude občas šroubovat a že přežije 2roky. Nečekám servis podporu díly nic jen výměnu kus/kus když tam něco praskne. O servisu po záruce nemluvím vůbec. Od profi nářadí čekám 100% funkci se servisem po dobu záruky i po né, díly atd. zároveň vím že za tento servis si prostě pořádně zaplatím.

Tož tak.

Myslím že moc dobře vnímáš ten rozdíl. Diskutovaná služba je prostě z těch "skoro" zdarma něco to sice stát bude ale bude to jen čas úředníka co to někam nadatluje toť vše plus náklady na přenos údajů na ambasády nic víc. Ano jsem daňový poplatník řádně platící a přesto jsem realista co se očekávání pomoci od státu týče.

Bude to stejný poměr jak u pohřebného. Pohřebné od státu je 5tisíc skutečné náklady pohřbu tak cca 20-25tis. Takže z peněz poplatníků tě za bůra spálí a vysypou bez obřadu. Za slušný důstojný pohřeb si prostě připlatíš. Nevím co je na tom špatného nebo divného.
Upravil Vlada-adv dne 09-04-2011 10:39
 
Waltr
#59 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 09-04-2011 20:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Vlada> nejde o to co očekáváš a co kdo nabídne. Jde o službu občanu, není to obchod kde jde o zisk. Taky jde o to že to někoho živí a ty když nechceš tak si čínskou vrtačku nekoupíš. Tohle jsi ovšem koupil i když nechceš. Je jen na každém jak se o sebe postará, nicméně je i poviností státu se starat. A zvláště nemystifikovat že se stará, z čehož pak může u méně podezíravých jedinců vést ke zbytečným komplikacím. Za mě je to hnus velebnosti. Angry
Je to zbytečná diskuze, bohužel. Docela mě mrzí že jsem se nemýlil.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
refi
#60 Vytisknout diskuzi
Registrace před cestou do zahraničí "DROZD" - znáte?
Přidané 09-04-2011 21:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

taky je mi líto, že služba "funguje" zrovna takhle, ale je mi i líto, že tuhle nefungující službu občanovi nikdo nereklamoval. já jsem v tomhle jiná a šla bych do toho, mít ovšem tu vlastní zkušenost ...
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 43

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.26 sekund 361,726,641 návštěv