7.5. 2024 19:09
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Filip
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 18-03-2011 05:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 89
Založený: 29.08.10

tady je strucne info z meho testu Big Husky kufru.

Model:
Rok vyroby 12/2009

Dva bocni 33 litru (20 cm sirka) na Kawasaki KLR650
Dva bocni 40 litru (24 cm sirka) na V-strom 1000

Teren v prubehu testu:
60% sotolina, polnacky, pouste, vyhasla lava, bahno
40% asfaltky s dirama

Pocasi:
15% dest
85% sucho

Teploty:
od -10'C do +40'C

Vzdalenest/doba trvani:
3 mesice & 30.000 km

Celkove me kufry velmi pozitivne prekvapily. Steny kufru jsou dostatecne silne a celkova stavba je jednoduse a chytre udelana (svary + nyty). Nevim kolik toho vydrzi v pripade havarie ale predpokladam ze by se jen trochu odrely pripadne promackly. Nepodarilo se me s motorkou prasknout tak nevim. Kamosovy spadlo KLRo parkrat ze stojanu a kufry to vzdy krasne zachranily bez skrabancu a prasklin. Vzdy se jen prohnul kousek givi drzak kufru tak jsme to jen roztahly zpet.

Zamek fungoval bezvadne ale bylo by lepsi kdyby byl zamek na obou stranach a tim by se umoznilo viko kufru kompletne sundat. V nasem pripade mely kufry jeden zamek a jeden pant takze kdyz si clovek nalozil neco extra na zadni sedadlo a precnivalo to, tak byl pristup do kufru pomerne problemovy. Ale predpokladam ze to je jen maly "designovy" detail a urcite se to da na zakazku vyzadat od BigHusky.

Vodotesnost. Sada kufru na KLRu byla perfektne vodotesna bez problemu! Jeden kufr ze sady z vstroma bohuzel poustel vlhkost/vodu spodni predni hranou. Troufam jsi rict ze kufry jsou standardne 100% vodotesne a ja mel jen smulu s jednim kufrem. Kdybych nebyl na druhe strane planety tak verim ze by me Big Husky udelalo reklamaci a vymenili ho za funkcni kufr. V pripade ze mate nekdo jinou zkusenost s vodotesnosti, dejte nam vedet.

Jednu vec kterou bych urcite poradil je priplatit si za lakovani/komaxit. Nase kufry byly v zakladu hlinikove bez laku a hlinik strasne "spini" takze jsme museli veci balit do obalu/sacku aby se nespinily. Vy co pouzivate vnitrni tasky typu "kufro/vlozky" se nemate ceho bat ale ja z vlastni zkusenosti tasky dovnitr kufru nepouzivam protoze jsou neprakticke pro zpusob meho cestovani.

Taky me po par tisicich kilometrech na sotoline vypadlo par nytu a nez jsem stihnul v Argentine koupit nahradni tak me svar v mistech s vypadlymi nyty popraskal. Mozna bych navrhnul aby vyrobce pouzival robustnejsi velikost/delku nytu i za cenu toho ze budou trochu uvnitr vycnivat.

Take me pripadly 4 hlavni drzaky na viku trochu zbytecne a malo robustni. Z vlastni zkusenosti si myslim ze idealni, na misto 4 velkych drzaku a 4 malych drzaku v rozich vika, by byly jen 4 drzaky na stranach vika (tak jako je to na kufrech Trax od SW-Motech).

Velikost (vyskaXsirkaXdelka) je idealni. V porovnani s ostatnima znackama na trhu jsou BigHusky uzke a vysoke takze aerodynamicky odpor neni tak velky a motorka nevypada prilis siroce. Pokud je mate na enduru tak je to bez problemu. Pokud je date na silnicni motorku tak se vam muze stat ze budete casto "skrtat" v zatackach Smile

Uchyceni kufru na drzak je klasickym staromodnim "touratech" zpusobem. Je to mene prakticke nez na "jednu sponu" (jako Trax, Hepco-Becker) ale zalezi co vam osobne vyhovuje lepe.

Vzhledem k cene kufru bych je urcite doporucil!!!

Osobni zkusenost mam pouze z kufry touratech, givi, trax, bmw, hepco-becker. V CR se daj myslim take koupit alu kufry milanek ale nemam s nema zkusenost.

Zhrnuti:
Uzasne kufry s jednoduchym praktickym designem, pomerne robustni konstrukci a relativne velmi peknym vzhledem za "vychodoevropskou" cenu.

Komunikace s Big Husky byla absolutne uzasna a ve vsem se snazili vyjit vstric. Vrele doporuciji!

=======
Filip

ps: v priloze je sada fotek pred/pri/po pouziti ...
ps2: pokud mate osobni zkusenost, at uz stejnou nebo jinou, pozitivni ci negativni, prosim pridejte ji.
Filip přiložený následující obrázek:


[72.99Kb]
Upravil Filip dne 18-03-2011 20:50
 
Filip
#2 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 18-03-2011 05:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 89
Založený: 29.08.10

v Guatemale
Filip přiložený následující obrázek:


[162.68Kb]
Upravil Filip dne 18-03-2011 06:01
 
Filip
#3 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 18-03-2011 06:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 89
Založený: 29.08.10

v Kolumbii, Cartagena
Filip přiložený následující obrázek:


[90.27Kb]
 
IvanGS
#4 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 18-03-2011 11:09
Člen

Příspěvek: 32
Založený: 24.01.11

Můj názor je, že jsou levné. První verze se mi nelíbily designem ani kvalitou zpracování, nyní je zpracování o hodně lepší. Nicméně bych nepředpokládal že bude zatékat jinudy než pod víkem (ani tam by ideálně nemělo) a nevím jestli bych chtěl kufry, ze kterých budou vyskakovat nýty a praskat sváry... Že je komunikace s výrobcem skvělá a k problémům se dobře postaví je samozřejmě chvályhodné.
PS: S těmito kufry nemám žádnou zkušenost ale jinak s hliníkáči jezdím od roku 2004.
 
Thymallus
#5 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 18-03-2011 12:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 238
Založený: 16.05.10

Taky se mi zdá divné, že by bez pádu povolily nýty a k tomu svar...
Asi něco bude špatně.
Když je vůle, cesta se najde Wink
'http://www.atomer.sk/user/10316/upload/ftp_client/rajce.png'
 
JT
#6 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 18-03-2011 15:19
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 23
Založený: 16.05.10

Měl jsem je a byl jsem spokojenej.
S těmi panty máš pravdu.Pokud máš na kufru něco přivázanýho,stan etc... jsou po otevření dost namáhaný.Ale je to myslím, jen otázka domluvy s výrobcem.thumbs up
S těsnotí jsem problém neměl,cestou z RO mi tam bouchly dvě piva a nic nevyteklo.Grin
'http://www.bmwgs.cz/forum/attachments/2010/m/mujgif.gif'
 
Maco
#7 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 18-03-2011 16:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 56
Založený: 16.11.10

Mám kufry Big Husky a som s nimi nadmieru spokojný.

V RO som pár krát padol a to tak, že na kufry ležala celá motorka (V-Strom). A s kufrom to ani nehlo a ani len poškodenie nebolo vidieť. A to som nepadol len raz.
Potom mi do nich kamarát nabural s morkou, ked nestihol zabrzdiť. Vtedy sa ohol držiak na kanyster, ktorý som hned na mieste rukou dorovnal a doteraz drží. Horšie je, že sa asi nejak vyhol aj celý kufor a od tej doby ide strašne tažko zatvárať, výko zle dosadá na kufor.
A čo sa týka vodeodolnosti, tak išiel som v lejaku, ktroý spôsobil vytopenie mesta Handlová, kde strhol aj most, ale v kufry som mal krásne sucho. Ani kvapka tam nenatiekla.
Jediné čo mi toršku vadí je to, že ten hliník proste špiní. Ale to je vlastosť materiálu a nie chyba kufrov. Možno by stálo za zamyslenie potiahnúť vnútro nejakou priehľadnou fóliou, ktorá by tomu zabránila.

Inak pre mňa je to ten najlepší kufor v pomere cena/výkon.
 
nuclearB
#8 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 18-03-2011 20:23
Člen

Příspěvek: 108
Založený: 30.01.11

Taky už je mám namontované. Ještě nedostali pořádnou zátěžovou zkoušku, ale věřim, že obstojí. Kupoval jsem je na doporučení několika přátel, co s nima už mají něco najeto a i podle ohlasů na netu to bude dobrá volba.
Upravil nuclearB dne 06-11-2012 19:50
Triumph Tiger 800 XC
 
http://nuclearb.rajce.idnes.cz/
magoss
#9 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 18-03-2011 23:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

taky jsem si je loni v zimě koupil..zpracováním sem i líbějí kvalitou a funkčnost nevím nějak jsem neměl možnost je zkusit ještě...jediné - je a to je moje kravina že jsem si jeden navrtal křivě o proti druhémuGrinAngry
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
Tarabys
#10 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 19-03-2011 01:35
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

Big Husky jsou v pohodě. Dá se s nima i trochu upadnout a udrží: 'https://lh5.googleusercontent.com/_jZl1C8yXLOE/TBXoZeeSb9I/AAAAAAAALXc/revvClYAmrg/s640/Makov%2012.6._005.jpg'
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
xx6
#11 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 19-03-2011 19:51
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

Taky mám s kufry od Romana jen dobré zkušenosti thumbs up A přístup výrobce taky super Smile
 
xx3
#12 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 26-04-2011 23:17
Člen

Příspěvek: 35
Založený: 26.04.11

zajimava zavada - praskly svar a vypadle nyty? jiz jsem kontaktoval firemniho - testovaciho jezdce a uvidime ceho se dopatrame?
jiz jsem videl za nekolik sezon kufry po bouracce a zadny nemel praskly svar ev. material.
je to zatim zahada!
 
Flash
#13 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 16-05-2011 11:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

nechtěl jsem zakládat nové vlákno tak to píši sem. Mám kufry husky a mám takový dotaz. víceméně to je jedno jakou kdo má značku kufrů, prostě to je dotaz na Al kufry.

V jednom místě mi lehce hliník zčernal a obávám se že bude asi černat na více místech.

Lakujete kufry bezbarvým lakem nebo něco podobného? nebo totálně bez jakékoliv povrchovky. napadlo mě ho vyčistit, odmastit a nalakovat a tím bych měl tomu černání zabránit. co vy na to ?
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
xx3
#14 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 16-05-2011 16:12
Člen

Příspěvek: 35
Založený: 26.04.11

bud lakovat nebo "jen" nalepit samolepici folii - z reklamky, nebo co vim, tak zakaznici pouzivaji i samolepici tapety.
 
ddusann
#15 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 05-11-2012 14:55
Člen

Příspěvek: 87
Založený: 27.05.10

Bohuzel se mi letos stalo to same co filipovi. v rumunsku jsem zjistil, ze mam praskly svar a vypadane nyty, k tomu jeste praskle dno podel drzaku (topcase). Kufr jsem poslal zpet, kde se bud zavari a nebo vyreklamuje (pry) bohuzel jen trochu vazne komunikace, ale to az ted, driv bylo vse ok. tak uvidim jak to s kufrem dopadne... pak dam vedet.
 
nuclearB
#16 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 05-11-2012 16:59
Člen

Příspěvek: 108
Založený: 30.01.11

Tak já s bočníma huskama najel hafo kiláků a nemůžu si stěžovat. 2x jsem snima lehnul a letos mi kamarád jeden ustřelil v Itálii Grin Vždycky je porovnám a nikde žádné praskliny. Nakládam jim, co se do nich vejde a na víku vozim stan, lahve a prostě vše, co se do nich už nevejde. . Takže u mě v testu obstáli na 100%. thumbs up
'http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/295434_505371009479339_1928259934_n.jpg'
Upravil nuclearB dne 06-11-2012 19:58
Triumph Tiger 800 XC
 
http://nuclearb.rajce.idnes.cz/
kysin
#17 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 05-11-2012 20:55
Člen

Příspěvek: 432
Založený: 22.01.11

koupil jsem je letos a dlouho se z nich neradoval, vydržely mě deset dní, než jsem s něma několikrát v albošce škrtnul z leva z prava a nakonec se šprajcnul o skálu a pak ještě jednou z leva Smile udělal jsem z nich takové kosočtverce ale nic mě nijak extra neprasklo musel jsem sice víka zavírat násilím prostě tvarem to už na kufru nesedělo, to šprajcnutí ve skále byla fakt pecka ohnul jsem i držáky kufrů který jsem pak doma rovnal kladivem ve svěráku a musel jsem do toho pěkně mlátit aby se to narovnalo, momentálně jsou kufry na opravě, nedovedu si představit že bych si koupil drahý Zegy a takhle je zřídil.
Prasknutý byly akorát nahoře víka v rozích, jak se kufr zkosočtveratil tak ty rohy ruply, samozřejmě šlápnutím jsem ten kufr narovnal zpět, akorát je škoda že nemají dole zkosení jako třeba traxy protože jsem si občas na asfaltce škrtnul v zatáčce rohem ale to byla moje blbost že jsem je nepřipevnil o trochu výš
Upravil kysin dne 05-11-2012 21:15
 
http://kysin.rajce.idnes.cz/
bartus
#18 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 05-11-2012 21:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

ty tvoje kufry jsem u romana viděl, než se začaly spravovat, zřejmě slušný pád hmm pěkně jsi je pomačkal.
 
www.bartus.eu
czunik
#19 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 06-11-2012 08:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

ještě jsem je na motce neměl,ale mě se líbí od marseuse kufry..snad je bude dělat i na 12ctku...držáky už se tvoří..tak snad to bude brzythumbs up
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
xx6
#20 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 06-11-2012 13:13
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

czunik napsal:
ještě jsem je na motce neměl,ale mě se líbí od marseuse kufry..snad je bude dělat i na 12ctku...držáky už se tvoří..tak snad to bude brzythumbs up

a co to má společného s kufry od Huskyho? Případně s jejich výdrží? hmmhelpless
Upravil xx6 dne 06-11-2012 13:14
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 44

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.13 sekund 362,341,738 návštěv