29.3. 2024 14:21
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Homologace na kufrech
Flash
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 17-05-2011 14:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

Zdravím. docela mě zajímá tato problematika (ohledně homologace) a tak se Vás ptám, jestli nemá z vás někdo Al kufry s homologací ? bylo by to možné nafotit onu značku a poslat mi foto pro představu ? Wink

nebo klidně i plasťák, to bude asi podobné. budu za toto moc vděčen Smile

za pozvání na pivo ať z toho něco máte Grin
Upravil Flash dne 17-05-2011 14:39
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Speed
#2 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 18-05-2011 07:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 354
Založený: 18.08.10

oooje, pán je kopirovatel Grin

jinak to nepotrebujes, kdyz tam za sebou neco mas (myslim kufry) tak je jedno jestli to ma homo nebo ne
Upravil Speed dne 18-05-2011 07:58
XL 1000V Varadero(zebra)
 
http://www.motorkari.cz/profil/Speed/
Flash
#3 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 19-05-2011 00:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

no to jedno není hele. jednoduše řečeno, co přesahuje šířku řídítek, to tam nemá co být. a to je také jedna babka povídala.... co znám...

co já vím, tak skoro žádný kufr kromě těch co to mají zabudované od výroby jako jsou motorky pan european apod. nemají homologované. žádný. ani topcase. žádný co znám. asi toho moc neznám mi budou někteří argumentovat :-P

všechno se to pouze toleruje !, al z hlediska zákona... víš jak to je. může se to striktně dodržovat nebo také ne a bude se to tolerovat, jako to je ve většině případů dnes.

a tak mě napadlo, kdybch viděl jak vypadá homologace na nějakých kufrech, jestli takové vůbec jsou (nevím nejsem sečtělý) tak že bych se na to podíval a vyleptal bych si stejný štítek na kufry a měl bych vystaráno do cesty na zahraničí... aspoň bych se teda já cítil víc v klidu, že bude mít člověk nějakou argumentaci. než s ničím a jen s pouhými dohady jak to je a jak to má být přijít na státní kontroly v cizích zemích. u nás se ničeho nebojím...

dyť jak se to dělalo s rámy na moto a auta z vých, zemí, převážně turecka... všichni to dělali tímto způsobem aby byl klid :-)
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Meli
#4 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 19-05-2011 06:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Spis ses mel zeptat jestli existuje nekdo po kom tu homologaci nekdy nekdo pozadoval...

Co ja vim tak veci ktere jsou na motorku pridelane tak ze jdou sundat bez pouziti naradi tak snad ani homologaci mit nemusi. Asi je dobre aby kufry mely srazene hrany (treba jako big husky).

Podle mne to resis zbytecne. Jednou stranou se na forech lidi stra****ou aby necim neporusili predpisy a pak s motorkou jezdej po lesich, predjizdeji na dalnici zprava, obouvaj sirsi (casto Transalp 650 kterej ma predepsano 120ku) nebo uzsi (BMW obute do E-09) pneu nez predepsane atd atd.


Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
Flash
#5 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 19-05-2011 07:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

však jsem psal o toleranci která je a funguje. ale pro sichr jsem chtěl jestli to někdo neviděl nebo nemá, že bych si to také udělal. nezajímá mě jestli se někdo někoho ptal. pak prostě bude mít nějakej helmut špatnej den a bude se po Tobě vozit a budou z toho akorát zbytečné problémy kterým se dalo úplně v pohodě vyvarovat
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
bartus
#6 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 19-05-2011 08:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

oni ti helmuti nejsou uplně blbí, nemysli si že by ti nepoznali že to máš jen jako fake. proč jsi si tedy kupoval nehomologované kufry a rámy? myslím že to moc hrotíš. nepřemýšlej a jezdi thumbs up
 
www.bartus.eu
HonzaETV
#7 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 19-05-2011 08:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 182
Založený: 02.05.10

Jak píše bartus. Spíš pokud by poznal že to máš jen z vlastí produkce (homologační značku) a chtěl by a dokázal ti to, tak z toho budeš mít daleko větší průšvih (že by nepovolené užívání homologační značky?) než když ji mít nebudeš vůbec. Maximálně se po tobě bude vozit, zkončí to flastrem a pojedeš dál.
Nejde pro mě neexistuje...Cool
 
Flash
#8 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 19-05-2011 10:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

já nic neřeším. a ani mě to nijak extra netrápí.

jen jsem si tak nad tím přemítal. proto jsem to chtěl vyfotit aby to bylo autentické. aby tobylo přesné.

kluci v servisech to tu dělali na rámy u aut apod. a vzpoměl jsem si na to. nikdo to nikdy nepoznal protože to byla autentická značka.

nikde bych se s tím nechlubil. jen prostě kdyby náhodou někdy přišel helmut či podobný franta, a prudil by, tak by se mu to dalo ukázat. a aby zjistil na silnici u cizince, který šprechtit ani neumí Grin že to není pravá homologace, to by to musel sebrat a bylo by těžké dokazování. dost těžké. právě jsem to chtěl jen kvůli tomu abych se vyhnul problémům. nic víc

když to nedopadne, tak to nedopadne. já to nijak nehrotím thumbs up

jak jsem psal, toleruje se to... ve většině případů. vím to. když si vezmete že 99% topcase kufrů by na mašině ani nemělo být....


If you see the flash, it's already too late hilarious
 
magoss
#9 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 19-05-2011 19:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

No nevím podle mě kufry jsou to poslední co je bude zajímat asi... a jen pro srandu dnes jsem viděl skupinku chopráků a musel jsem se velice zasmát jeden znich měl za sebou krásného páva:-) jak byly ty staré hliníkové sudy na pivo tak ten měl leštěnej na náherným podvozku a u toho elegantní pípu s vlaječkou jen nevím zda klubovka či něco jiného..ale vypadalo to velice velice překrásně:-)


Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
Meli
#10 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 19-05-2011 19:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Proste se v lete chystas do Alp a mas nadelano GrinGrinannoy
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
Flash
#11 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 19-05-2011 21:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

Meli napsal:
Proste se v lete chystas do Alp a mas nadelano GrinGrinannoy


hmm opravdu mám naděláno to jo... Grin už jsem objel hodně zemí... k tomu nemám co říct Grin Grin Grin
nic Ti tu vysvětlovat nebudu.

prostě mě to tak napadlo. tečka.... asi toto téma uzavřu, stejně se nic nedozvím k tomu na co jsem se tázal.... j

bohužel jsem měl pár nepříjemných zkušeností z různých odvětví a tak když mě něco napadne jak si je ušetřit a nemít další problémy, tak proč to nezkusit....

nebudu se tu ospravedlňovat proč to chci proč ne. můj dotaz zněl jasně. fotky homologace pokud to vůbec někdo má
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Vlada-adv
#12 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 19-05-2011 21:36
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

Tak jednoznačná odpověď. Ne nemá.

Neviděl jsem jediný hliníkový kufr, který by byl označen homologační značkou. Ani originální kufry dodávané BMW nebo KTM ji nemají. Mají jen vylepené omezení rychlosti při namontovaných kufrech. Nemají jí proto, že jako montované příslušenství ji mít nemusí. Je to identická situace jako u brašen, tankvaků a jiných zavazadel. Jediné co musí kufry splňovat jsou požadavky na provedení hran a celkový tvar (přesah přes rozměr vozidla). Na motocyklu je hromada dílů, které stejně jako na autě nemusí být opatřeny homologační značkou.
 
tobig
#13 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 20-05-2011 06:32
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Vlada-adv napsal:
Tak jednoznačná odpověď. Ne nemá.

Neviděl jsem jediný hliníkový kufr, který by byl označen homologační značkou. Ani originální kufry dodávané BMW nebo KTM ji nemají. Mají jen vylepené omezení rychlosti při namontovaných kufrech. Nemají jí proto, že jako montované příslušenství ji mít nemusí. Je to identická situace jako u brašen, tankvaků a jiných zavazadel. Jediné co musí kufry splňovat jsou požadavky na provedení hran a celkový tvar (přesah přes rozměr vozidla). Na motocyklu je hromada dílů, které stejně jako na autě nemusí být opatřeny homologační značkou.


Jednoznačný dotaz:

Odkud jsi čerpal informace pro své tvrzení?
Pěkný blábol a dezinformace..... Sad

Tady máš vyjádření na můj dotaz přímo z TUV:

Vážený pane Kreisi

Veškeré zařízení a výbava, která je jakkoli pevně spojená s vnitřním (u automobilů v prostoru pro cestující) a vnějším povrchem vozidla podléhá schválení. To znamená, že požadavky schválení se vztahují i na střešní nosiče ( zahrádky ), střešní boxy (rakve) na lyže jak u automobilů tak brašen a boxů motocyklů. Všechny tyto díly musí být opatřeny schvalovací značkou. Pokud provozovatel vozidla umístí na vozidla neschválené díly, nese odpovědnost za škody vzniklé touto výbavou a nesprávným upevněním výbavy na vozidle v případě odtržení výbavy od vozidla.



S pozdravem / Best regards



Antonín Smetana

Vehicle Certification Division

TÜV SÜD Auto CZ s.r.o.



Novodvorská 994/138

142 21 Praha 4

Czech Republic



phone: +420 239 046 947

fax: +420 239 046 915

mobile: +420 602 580 646

antonin.smetana@tuv-sud.cz
www.tuv-sud.cz
 
Meli
#14 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 20-05-2011 11:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Flash> nic ve zlym - a kam teda v lete miris?

- jak koukam tak nakonec se tu dozvim i neco ja Cool
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
Flash
#15 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 20-05-2011 12:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

no plánů jsem měl několik, jelikož to bude hektické v práci, protože naše společnost expanduje teď na východní trhy, protože západ je přehlcen tak máme dost práce a nevím jestli si najdu volnou chvíli.

tak hlavní plán byl původem irsko, bohužel to asi nevyjde. takže zatím jako hlavní dovču mám balkán viz. mapka...

a takové ty menší výlety na 4, 5 dní dny vůbec nepočítám.. polsko, slovensko, alpy... prostě co se naskytne a na co bude chuť jet na prodloužený víkend

ještě pak moře asi chorvatsko, možná řecko to ještě uvidím kam přítelkyně bude chtít jet. jinak když někam jedu tak jedeme ve dvou. a ten balkán asi taky pojedem ve dvou, uvidím jestli dostane přítelkyně novou práci nebo ne Wink

jinak to máme v plánu (ten balkán) jet 3x XTZ 750 supertenere motorka a dva pojedou s baťůžkem a plnou náloží alá tankvak, boční alukufry, topcase, boční přední brašny asi také.. všechno obložený, pak pošlu foto.. chudák motorka Wink
Flash přiložený následující obrázek:


[100.76Kb]
Upravil Flash dne 20-05-2011 12:30
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Meli
#16 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 20-05-2011 17:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Mno - taky se mi změnily plány - Korsika nebude... pokud mohu tématicky odbočit tak bych poradil něco k trase.

Doporučuju ze slovenska to vzít přes zakarpatskou ukrajinu. a pak v černé hoře zajet do vnitrozemí na Durmitor a pří řece piva vjet do bosny - tam třeba na Mostar a pak můžeš k moři v Chorvatsku a už podle sebe.

Věř, že nebudeš litovat - sám doufám že když nevyšla Korsika tak se do těch míst snad letos podívám....
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
Vlada-adv
#17 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 20-05-2011 17:57
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

Tobig: prosím než začneš hodnotit něčí příspěvek a rozdávat palce dolů nebo nahoru prosím opravdu prosím přečti si dvakrát na co reaguješ.

Otázka Flashe : Nemá někdo Al kufry s homologací abych ji mohl okopírovat

Moje odpověď : Ne nemá.

Zdroj odkud jsem čerpal svoje tvrzení? Je jednoduchý vlastnil jsem a vlastním fabrikou vyrobené kufry nebo zahrádku na lyže a hle značka nikde. (vše vyrobené v "EU"Wink

Tvoje tvrzení doložené citátem z TUV je pravda a ani si tam nemusel psát. Jako řidiči máme totiž ze zákone objektivní odpovědnost za přepravovaný náklad a jeho upevnění. Není proto rozdíl mezi brašnou a kufrem.
Zdroj zákon 361/2000Sb.

Můžeš mi tedy vysvětlit v čem to byla dezinformace?

Vozidlo se upevněním nákladu nestává nezpůsobiliým jízdy a nemůže tě nekdo **** za to, že si na zadní nosič přivážeš špagátem krabici od bot. Pokud tam použiješ kufry si (pokud nejsou opatřené značkou) prostě odpovědný za jejich upevnění ty a ne jejich dodavatel. Nic jiného ani v textu od TUV není. Nikde ti nepíšou, že nesmíš tuto věc na auto nebo moto upevnit pouze zdůrazňují to co je ve shora uvedeném zákoně zakotveno.

Prostě jsou to dva úhly pohledu. První je o tom jestli s tím můžeš na silnici. A druhý za co neseš odpovědnost.
Upravil Vlada-adv dne 20-05-2011 18:14
 
Waltr
#18 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 20-05-2011 18:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Vlad-adv nemluvíš ty o nákladu a Tobig o výbavě?
Náklad je většinou uložen ve výbavě? Za upevnění nákladu je odpovědný řidič, za homologovanou výbavu výrobce. Myslíš že žádné kufry nemají homologaci?
A to protože je nemají tvé? Musí být výbava doplňku vždy vyznačena na dané věci?
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Vlada-adv
#19 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 20-05-2011 22:13
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

Ale jo přeně tak to totiž je pokud na vozidlo přidělám cokoli co není schválené jako výbava (krabice bedna) tak za to nesu plnou odpovědnost je to náklad, ale přesto to tam můžu dát pokud tím neporuším pokyny výrobce vozidla typicky u motorky třeba povolené zatížení zadní plotny nebo jiné předpisy (poloha přesah přes okraj vozidla atd). Pokud to bude schválený kufr na schváleném držáku bude nést v případě odpadnutí odpovědnost výrobce toho bazmeku.

Celý začátek diskuze byl o tom jestli někdo nemá zančku na AL kufru. A o tom to celé je. Homologační značka na Al kufru je něco jako žena komisaře Kolomba, všichni o ní mluví ale nikdo ji nikdy neviděl.

A já tvrdím, že na sériově vyráběných AL kufrech jsem ji nikdy neviděl a ani ke kufrům nikdy nikdo nedodal jakýkoliv doklad o jejich schválení. A neměl jsem jedny kufry.

Jinak co se týče označování homologačním značkami je to asi tak:

Vlastnosti motorových vozidel, jejich součástí a příslušenství, které mohou ovlivnit bezpečnost silničního provozu jsou v České republice regulovány zákonem č. 56/2001 Sb. ve znění pozdějších předpisů. Uvedené výrobky lze uvést na trh v České republice pouze poté, co jsou schváleny Ministerstvem dopravy. Ke schválení je nutno předložit osvědčení o homologaci vydané pověřenými laboratořemi buď v České republice, nebo v zahraničí. (zdroj: net , jsem liný to psát)

Definice výbavy §75 možnost použití §76 zákona 56/2001Sb. Prováděci předpis pro 56/2001 je vyhláška č. 102/1995 Sb o schvalování ....... bla bla bla.

Homologované výrobky smí být označovány homologační značkou Exx (v kroužku), která označuje stálou shodu vlastností výrobku s příslušnými homologačními EHK předpisy.

Smí nerovnáse musí. Taky chci věřit, že třeba BMW má schválené držáky a kufry. Ale jak píšu nenajdeš tam nic a ani nedostaneš ke kufru žádný doklad kde by bylo číslo schválení nebo něco podobného.

A zpět na začátek, pokud je to kufr o kterém nemám jistotu jeho schválení je to náklad a za upevnění nesu kůži na trh jako řidič.



 
3X
#20 Vytisknout diskuzi
Homologace na kufrech
Přidané 20-05-2011 23:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Vlada-adv napsal:
...
Vlastnosti motorových vozidel, jejich součástí a příslušenství, které mohou ovlivnit bezpečnost silničního provozu jsou v České republice regulovány zákonem č. 56/2001 Sb. ve znění pozdějších předpisů. Uvedené výrobky lze uvést na trh v České republice pouze poté, co jsou schváleny Ministerstvem dopravy. Ke schválení je nutno předložit osvědčení o homologaci vydané pověřenými laboratořemi buď v České republice, nebo v zahraničí. (zdroj: net , jsem liný to psát)

...

A zpět na začátek, pokud je to kufr o kterém nemám jistotu jeho schválení je to náklad a za upevnění nesu kůži na trh jako řidič.



z toho, co jsi citoval mi jednoznačně vyplývá, že kufry musí projít homologací. Nebo se pletu?

a pouze selkým rozumem - řidič vždy zodpovídá za "kufry", ať jsou nebo nejsou homologované.

a tobig si myslím reagoval na diskuzi, která je ve vlákně, nikoliv na úvodní příspěvek nebo se to nesmí?
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 42

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.09 sekund 356,169,127 návštěv