3.5. 2024 22:35
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ - motocykly :: JAPONSKÉ ZNAČKY
 Tisk diskuze
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Meli
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 20-06-2011 10:10
Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Právě jsem se vrátil z dovolené : Bosna - Černá Hora - a na skok Albánie

Proti Transalpovi musim říct že je V-Strom na moje použití perfektní, až na to, že i se zadní pružinou na max jsme šli celkem často na dorazy ale HLAVNĚ!!! všude jsem dřel břichem!!! (krytem motoru nebo centrálnim stojanem). Jezdim brutálně naloženej a ve dvou, to je pravda, ale když škrtám i tam, kde to kámoš na Fazeru (byť sám, ale taky docela naloženej) v pohodě projede, tak mi to teda docela vadí. A nebavim se tu jen o albánské silnici ale i o zpomalovacích prazích u nás nebo maďarsku u Tesca a pod. Co silniční motorky v pohodě projedou, já jedu ani né krokem a čekám ránu...

Takže - co s tim?

1) progresivní pružinu na zadek
2) nějaká speci. táhla která zadek zvednou
3) kombinace 1 a 2
4) celej novej tlumič (touratech prodava ohlins za 13 tis.)
5) jiná motorka

Chápu že to je takové SUV a žádnej offroad, ale ať jsem na tom naloženej se světlou vejškou alespoň tak jako normální silniční motorka když né líp...

P.S.: jela s náma i dvojice na litrovym V-Smrkovi a měli stejnej problém jako my.
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
Thymallus
#2 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 20-06-2011 12:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 238
Založený: 16.05.10

to vypadá na přísnou dietu a zlatou kartu místo báglu s oblečením... :-)

u výměny pružiny jako laik nevidím moc velkou změnu.
délka musí být stejná a i když bude tužší, tak u plně naložené motorky na dorazy půjdeš taky, když se zhoupneš na nějakém hrbolu...

Když je vůle, cesta se najde Wink
'http://www.atomer.sk/user/10316/upload/ftp_client/rajce.png'
 
Steh
#3 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 20-06-2011 13:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 132
Založený: 02.08.10

'http://img5.rajce.idnes.cz/d0504/3/3828/3828977_21ccbe858e56a21606995f881d0396f7/images/P8160408.JPG'
Jezdíme takle ve dvou a problémy nemáme...
Ride all day !
 
Darek
#4 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 20-06-2011 13:26
Člen

Příspěvek: 92
Založený: 30.09.10

to Steh:
pěkná podložka pod stojánek hilarious
 
stepan
#5 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 20-06-2011 15:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 209
Založený: 19.05.10

Thymallus napsal:
to vypadá na přísnou dietu a zlatou kartu místo báglu s oblečením... :-)

u výměny pružiny jako laik nevidím moc velkou změnu.
délka musí být stejná a i když bude tužší, tak u plně naložené motorky na dorazy půjdeš taky, když se zhoupneš na nějakém hrbolu...


Pokud je stará pružina již za zenitem, změkne a motorka díky tomu je níže. V takovém případě pomohou nové pružiny výrazně. Ale pak je dobré repasovat i tlumič, což záleží na ceně, jestli se to vyplatí a není pak lepší koupit nějakej aftermarketovej tlumič. Po výměně tlumičů na GSu se motorka změnila obrovským způsobem, je to opravdu hodně znát, zvláště, když se jede ve dvou a s bagáží.
 
xx6
#6 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 20-06-2011 16:12
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

pokud to chceš zvednout, tak kosti. Ale samo jak píše stepan, pomůže pružina co se tuhosti týče - nebude se to tak ponořovat. Ale chce to dobře vybírat Wink Co se pamatuju, kluci hodně často dávali zadní pružinu z litrového DL
 
nuclearB
#7 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 20-06-2011 17:38
Člen

Příspěvek: 108
Založený: 30.01.11

Silnější pružinu a udělat přepákování na zvýšení. Levnější varianta asi nebude.
Pak jedině komplet zadní jednotku od Ohlinsu nebo Hyperpro, ale to je 20tis.
Triumph Tiger 800 XC
 
http://nuclearb.rajce.idnes.cz/
Meli
#8 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 20-06-2011 17:41
Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

No teď jsem to řešil s klukama v Touratechu a prý u dost motorek řeší zadní pružinu. Tyhle motorky jsou stavěný na jednu až dvě osoby ne na zátěž ve dvou a bagáží přes 200 kg. Takže za patnáct litrů mi udělaj na míru centrální (servisovatelnou) zadní jednotku s odpovídající pružinou aby se dala nastavit tak, že zatížená motorka je v jedné třetině stlačení pružin. Jedinej problém je pak když chceš někdy jet sám bez zavazadel tak je to tvrdý.

Levnější varianta je jen tužší pružina ale ta zase dřív odrovná tlumič. Takže je o čem rozmýšlet...
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
okoun
#9 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 20-06-2011 19:16
Člen

Příspěvek: 18
Založený: 16.03.11

Tak jak psali kluci . Já pomalu zvažuju zadní jednotku (pružina -tlumič) z Dl 1000 . Možná si myslím , že kombinace kosti a jednotka Dl 1000 je levnější a srovnatelná s Touratechëm . Jinak kosti dělal Janek na www.vstromklub.cz
Buď dobrý člověče :-)
 
Aifel
#10 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 21-06-2011 12:58
Člen

Příspěvek: 4
Založený: 03.02.11

Já se stím peru už tři roky a pořád nevyhrávám jediné so jsem udělal byli kratší kosti, světlá výška se zvýšila o 1 cm, zadek motorky o 3 cm. Jiné vypružení bych tam nedával když to zvedneš moc bude ti řetěz hlodat kyvku.
 
Meli
#11 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 17-08-2011 09:13
Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Tak jsem se dokopal k převážení věcí (je zajímavé ze jen oblečení a helma co mám na sobě jsou + 11 kg !!!)

A vyšlo mi to že komplet nabaleni ve dvou se třema kuframa kanystrem a flaškama vody, tankvakem atd. vychází na 270 kg!!!

Až se divim jak je to při tom pořád mrštný a ovladatelný...

Takže prozatím zkusím variantu - tužší pružina za cca 2 tis. kč

uvažoval jsem o novym tlumiči ohlins ale aby měl nastavitelné předpětí takhle pěkně ze strany jako stávající tak jsem na 22 tis. kč!
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
Meli
#12 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 17-08-2011 09:16
Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Foto
Meli přiložený následující obrázek:


[142.52Kb]
Upravil Meli dne 17-08-2011 09:22
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
Flash
#13 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 17-08-2011 09:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

mimo vlákno stroma.. ale..

trošku mi to připomíná mě, akorát já to počítal a mám víc jak 270 kg. na brzdách už to je znát Grin (pár krámu mi tam ještě chybí, jako 2x 3l kanystr, sekera na padácích, lahve s pitím atd.)

'http://img7.rajce.idnes.cz/d0701/5/5142/5142172_6ff541635a099d5a33133eb38e7a56ef/images/104_3412.jpg'
'http://img7.rajce.idnes.cz/d0701/5/5142/5142172_6ff541635a099d5a33133eb38e7a56ef/images/104_3415.jpg'
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
vlk
#14 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 17-08-2011 10:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 643
Založený: 01.07.10

Flash: to xodis takto bezne nabaleny ked ides na dovcu / dlhsiu cestu?
alebo to si sem hodil foto ked si sa stahoval? hilarious
Navigačný pretek motocyklov podľa itinerára
www.rallykopanice.sk
 
Flash
#15 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 17-08-2011 10:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

vlk napsal:
Flash: to xodis takto bezne nabaleny ked ides na dovcu / dlhsiu cestu?
alebo to si sem hodil foto ked si sa stahoval? hilarious


podle toho co je to delší cesta.. tohle byla dovča 3000 km, spaní jenom po kempech a ve dvou.. když jedu sám mám toho polovičku.

nejvíc mě prudilo každý den to zase zpátky balit, už nikdy víc tolik krámů.. musím ženskou i sebe omezit. stejně je potřeba půlka těch věcí a to co je potřeba člověk sebou neveze....

ta moja ale říkala že tahat sebou židle a stůl je zbytečný. nevím, asi jsem zhejčkanej hilarious Grin
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
vlk
#16 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 17-08-2011 10:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 643
Založený: 01.07.10

Flash napsal:
vlk napsal:
Flash: to xodis takto bezne nabaleny ked ides na dovcu / dlhsiu cestu?
alebo to si sem hodil foto ked si sa stahoval? hilarious


podle toho co je to delší cesta.. tohle byla dovča 3000 km, spaní jenom po kempech a ve dvou.. když jedu sám mám toho polovičku.

nejvíc mě prudilo každý den to zase zpátky balit, už nikdy víc tolik krámů.. musím ženskou i sebe omezit. stejně je potřeba půlka těch věcí a to co je potřeba člověk sebou neveze....

ta moja ale říkala že tahat sebou židle a stůl je zbytečný. nevím, asi jsem zhejčkanej hilarious Grin


jo jo presne ako pises - ked totok vozis pocas dovci a denne to vybalujes a nahdzujes na moto tak klobuk dolu - sak uz len totok musi byt unavne, a este ked to mas balene v tych seliakych sackox - jezis maria vyzera to jak vanocni stromek hilarious
takze do buducna nexaj polku veci doma a ta dovca bude stejne dobra ako s tymi ostatnymi 50kilami batuzkov Smile

aby to nevyznelo blbo nexcem tu nikoho poucovat, uz len napisem ze kym zacnete uvazovat o břichoplazoch, skuste si najskor zratat hmotnost jazdcov + batoziny a mozna zistite ze ste prekrocili max. hmotnost o 20-50 kg a to uz kazda motka bude z toho zmotana Wink

samozrejme upravy ohladom podvozku je skor ci neskor vzdy treba podla kazdeho poziadaviek a opotrebenia tlmicov a pruzin
Navigačný pretek motocyklov podľa itinerára
www.rallykopanice.sk
 
Flash
#17 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 17-08-2011 11:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

vlk napsal:
Flash napsal:
vlk napsal:
Flash: to xodis takto bezne nabaleny ked ides na dovcu / dlhsiu cestu?
alebo to si sem hodil foto ked si sa stahoval? hilarious


podle toho co je to delší cesta.. tohle byla dovča 3000 km, spaní jenom po kempech a ve dvou.. když jedu sám mám toho polovičku.

nejvíc mě prudilo každý den to zase zpátky balit, už nikdy víc tolik krámů.. musím ženskou i sebe omezit. stejně je potřeba půlka těch věcí a to co je potřeba člověk sebou neveze....

ta moja ale říkala že tahat sebou židle a stůl je zbytečný. nevím, asi jsem zhejčkanej hilarious Grin


jo jo presne ako pises - ked totok vozis pocas dovci a denne to vybalujes a nahdzujes na moto tak klobuk dolu - sak uz len totok musi byt unavne, a este ked to mas balene v tych seliakych sackox - jezis maria vyzera to jak vanocni stromek hilarious
takze do buducna nexaj polku veci doma a ta dovca bude stejne dobra ako s tymi ostatnymi 50kilami batuzkov Smile

aby to nevyznelo blbo nexcem tu nikoho poucovat, uz len napisem ze kym zacnete uvazovat o břichoplazoch, skuste si najskor zratat hmotnost jazdcov + batoziny a mozna zistite ze ste prekrocili max. hmotnost o 20-50 kg a to uz kazda motka bude z toho zmotana Wink

samozrejme upravy ohladom podvozku je skor ci neskor vzdy treba podla kazdeho poziadaviek a opotrebenia tlmicov a pruzin


já už to pak zpátky do sáčků nedával. jen ten den mělo poprchávat tak jsem to zabalil do sáčků... samozřejmě že nepršelo. ani celou dovču takže to bylo super.

u typických endur je výhoda že mají opravdu velké zdvihy a taktováto nálož se světlou výškou nějak zásadně nehne... u mě konkrétně to je znát akorát v tom, že při opravdu velké díře nebo hupu se řetěz dotkne horní rolny a rolnu protočí (což vůbec ničemu nevadí, od toho tam je). jediný s čím to opravdu hnulo byla brzdná dráha. ty malé kotouče a nálož... + cca 1 litr do spotřeby při cestovní rychlosti 60 město, hlavní 110-140 kmh

a ano povolenou hmotnost už jsem dávno překročil. mám moto z ITA a přeložili mi blbě TP, takže mám hmotnost 366 kg. když moto má 203 kg suchá + 35 kg náplně a já mám metrák (+ nějaký hadry, boty, topcase plnej krámů)tak už jsem to překročil Grin

mám z těchle cest ale spousty zážitků a to je to nejcenější. hlavně že se nic nikomu nestalo. nedovedu si představit kdyby mi motorka spadla toto všechno zvedat. to bych ani náhodou nedal
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
task
#18 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 17-08-2011 13:49
Člen

Příspěvek: 201
Založený: 18.08.10

Já myslim že bysto dal.
Jak Tě znam .
 
Speed
#19 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 17-08-2011 15:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 354
Založený: 18.08.10

Ahoj vsichni, co rikate na ty stary stromky DL 1000 V-strom ? kolem toho roku 2002 - 3 - 4, cenove to vypada docela dobre a jen jestli tady nekdo je kdo ho ma? 650 jsem uz zkousel a jede krasne
XL 1000V Varadero(zebra)
 
http://www.motorkari.cz/profil/Speed/
Flash
#20 Vytisknout diskuzi
V-Strom je břichoplaz... co s tím?
Přidané 17-08-2011 15:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

Speed napsal:
Ahoj vsichni, co rikate na ty stary stromky DL 1000 V-strom ? kolem toho roku 2002 - 3 - 4, cenove to vypada docela dobre a jen jestli tady nekdo je kdo ho ma? 650 jsem uz zkousel a jede krasne


už Tě to zase popadá? víš co jsem Ti říkal když jsme se setkali Grin
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 64

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.05 sekund 361,523,965 návštěv