28.3. 2024 19:45
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Září 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Sergej
#41 Vytisknout diskuzi
Přidané 05-07-2015 12:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 274
Založený: 14.07.11

Teraz som po druhý krát testoval toto jedlo. Konečne sa mi podarilo získať správny postup ako si ho dobre ohriať Grin. Odporučujem hlavne tie sladké ,,raňajky a dezerty", malé, rýchle a chutnéclap.
U hl. jedál mi vadí ich veľkosť. Podľa mňa sú tam trošku väčšie porcie, keď človek jazdí celý deň tak má i stiahnutý žalúdok a veľkostne tá porcia by mohla byť o 20% menšia. Do budúcna by som rád prijal ešte jeden bezmäsytý pokrm.Wait

Sergej
http://sergejdesign.blogspot.sk/
https://www.facebook.com/sergejdesign/
eshop: http://www.sergejdesign.com/
 
qwert
#42 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 05-07-2015 12:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Já jako věčně hladový nesouhlasím,porce prosím zachovat..Smile
 
Sergej
#43 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 05-07-2015 22:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 274
Založený: 14.07.11

qwert napsal:
Já jako věčně hladový nesouhlasím,porce prosím zachovat..Smile


Veď nech si zachovajú, ale prijal by som i nejaké menšie balenia. V lete keď je +30°C dám si tú mega porciu jedla a idem jazdiť niekde i ľahký off tak potrebuje človek niečo dať do seba, nie zaliať si žalúdok a potom jadiť..Wink
Sergej
http://sergejdesign.blogspot.sk/
https://www.facebook.com/sergejdesign/
eshop: http://www.sergejdesign.com/
 
Martin Bong
#44 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 05-07-2015 23:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 37
Založený: 08.01.12

Přesně k vůli tomu kupuju expressmenu-ti mají porce akorát na jedno jídlo.Žádný přežírání v okamžiku,kdy na to žaludek není nachystanej.A nemusíš otevřený zbytky v něčem převážet.A super cena+chuť.
 
Marek_T
#45 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 06-07-2015 08:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

A zrovna sa ozvali dvaja s najužším pásom v strednej Európe Grin

Mne je tá štandardná porcia tak akurát Wink
 
TomasTT
#46 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 10:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Krůtí na cibulce s nějakým chlebem nebo pečivem je podle mě akorát. Když se udělá jedno rizoto a krůtí dohromady, tak se z toho v pohodě nají dva lidi.

Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
12345
#47 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 11:00
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Sergej napsal:
Teraz som po druhý krát testoval toto jedlo. Konečne sa mi podarilo získať správny postup ako si ho dobre ohriať Grin. Odporučujem hlavne tie sladké ,,raňajky a dezerty", malé, rýchle a chutnéclap.
U hl. jedál mi vadí ich veľkosť. Podľa mňa sú tam trošku väčšie porcie, keď človek jazdí celý deň tak má i stiahnutý žalúdok a veľkostne tá porcia by mohla byť o 20% menšia. Do budúcna by som rád prijal ešte jeden bezmäsytý pokrm.Wait

Jojo a o 20% dražší....comfort
 
12345
#48 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 11:05
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

qwert napsal:
Já jako věčně hladový nesouhlasím,porce prosím zachovat..Smile

Já jsem tiež furt hladový,ale tenhle pokus o jídlo nekonzumuji.SmileVšude kde jsem za posledních 40 let byl bylo jídla dostatek tak nač se s něčím vláčet?helplessA nebo to vozíte s sebou aby jste naplnili ty velké hliníkové bedny co máte na motorkách?hmm
 
petrOV
#49 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 11:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

vlastimil napsal:
qwert napsal:
Já jako věčně hladový nesouhlasím,porce prosím zachovat..Smile

Já jsem tiež furt hladový,ale tenhle pokus o jídlo nekonzumuji.SmileVšude kde jsem za posledních 40 let byl bylo jídla dostatek tak nač se s něčím vláčet?helplessA nebo to vozíte s sebou aby jste naplnili ty velké hliníkové bedny co máte na motorkách?hmm

Kdybys četl pořádně, tak tyhle jídla mají největší uplatnění, když přijedeš někde podvečer na mýtinu v horách a kolem tebe není nic než pusto prázdno.

Pokud se tím někdo krmí celou dovolenou, tak je to jeho boj.
 
12345
#50 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 11:17
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

petrov napsal:
vlastimil napsal:
qwert napsal:
Já jako věčně hladový nesouhlasím,porce prosím zachovat..Smile

Já jsem tiež furt hladový,ale tenhle pokus o jídlo nekonzumuji.SmileVšude kde jsem za posledních 40 let byl bylo jídla dostatek tak nač se s něčím vláčet?helplessA nebo to vozíte s sebou aby jste naplnili ty velké hliníkové bedny co máte na motorkách?hmm

Kdybys četl pořádně, tak tyhle jídla mají největší uplatnění, když přijedeš někde podvečer na mýtinu v horách a kolem tebe není nic než pusto prázdno.

Pokud se tím někdo krmí celou dovolenou, tak je to jeho boj.

To chceš říct,že za celý den až do podvečera jsi nepotkal místo,kde by se dalo koupit něco k jídlu?Tak pro jistotu táhnul ty pytlíky už z domu?
 
petrOV
#51 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 11:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

...
 
TomasTT
#52 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 14:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

vlastimil napsal:
... chceš říct,že za celý den až do podvečera jsi nepotkal místo,kde by se dalo koupit něco k jídlu?Tak pro jistotu táhnul ty pytlíky už z domu?


'https://lh3.googleusercontent.com/-lI3dbLHCrbM/UZOYXVx8cGI/AAAAAAAAWg0/6KWw9iLfilM/s912/TK-MAROC-2013-212.JPG'

Autentická situace z fotky nahoře - jeli jsme offroad asi 300km, nic extrémního ale přišla písečná bouře a nebyla vidět pořádně pista a lidi zapadali do písku, byli úplně vyřízení. Plánovali jsme dojet do jedné vesnice nebo v nejhorším případě do oázy před tou vesnicí. Skončili jsme v poušti kde fakt nebyl nikdo široko daleko. Do nejbližšího místa kde by se dalo najít to bylo 50km pískem. Jednu noc pochopitelně jde vydržet i bez jídla ale druhý den byl zase masakr a nedojeli jsme do té vesnice. Takže na 14 dnů dovolenou jedno nebo dvě jídla z pytlíku nejsou marná věc - a je celkem fuk, jestli to je maggi, čínský nudle, travellunch nebo adventure menu. Když to člověk jí častěji, tak je adventure menu docela vítaná změna - protože to nejsou miniaturní kolínka v nějaké omáčce jako u většiny těch dehydrovaných jídel.
Ale jsou fakt i lidi, kteří si koupí 30 sáčků pro dva lidi a jedou s tím na "low budget" dovolenou třeba do skandinávie, protože je to pořád podstatně levnější než jíst v hospodách nebo kupovat někde místní potraviny a ikea není všude po cestě (jídlo v ikea je tam jedno z nejlevnějších).
Každopádně jako nouzový jídlo když se stane, že člověk někde zůstane viset - perfektní. A nemusí to být jen někde v africe. Před lety jsem byl ubytovaný v gapa v hotýlku v horách, kam se jelo soukromou lanovkou - nějaká bývalá myslivna. Super místo na skále nad gapa. Problém byl, že jsme přijeli promočení z cesty, vyjeli nahoru poslední lanovkou (jinak to je 5km pochod horským chodníkem) a tam zjistili, že je všechno zavřený a neuvaří nám ani čaj. Na čtyři lidi jsme měli jednu čínskou polívku a guláš adventure menu. Čínskou polívku v samoohřevu neuvaříš, takže jsme se čyři dělili o ten guláš a k tomu dvě housky, které nám sehnal noční hlídač protože neměl klíče od kuchyňky. Jasně - dalo se zase spát bez jídla ale když je člověk promočenej a těší se, že si dá něco teplého k jídlu a zjistí že to nejde, tak na tohle je fajn mít jedno jídlo a jeden samoohřev a lžička se najde vždycky.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
12345
#53 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 15:39
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

TomasTT napsal:
vlastimil napsal:
... chceš říct,že za celý den až do podvečera jsi nepotkal místo,kde by se dalo koupit něco k jídlu?Tak pro jistotu táhnul ty pytlíky už z domu?


'https://lh3.googleusercontent.com/-lI3dbLHCrbM/UZOYXVx8cGI/AAAAAAAAWg0/6KWw9iLfilM/s912/TK-MAROC-2013-212.JPG'

Autentická situace z fotky nahoře - jeli jsme offroad asi 300km, nic extrémního ale přišla písečná bouře a nebyla vidět pořádně pista a lidi zapadali do písku, byli úplně vyřízení. Plánovali jsme dojet do jedné vesnice nebo v nejhorším případě do oázy před tou vesnicí. Skončili jsme v poušti kde fakt nebyl nikdo široko daleko. Do nejbližšího místa kde by se dalo najít to bylo 50km pískem. Jednu noc pochopitelně jde vydržet i bez jídla ale druhý den byl zase masakr a nedojeli jsme do té vesnice. Takže na 14 dnů dovolenou jedno nebo dvě jídla z pytlíku nejsou marná věc - a je celkem fuk, jestli to je maggi, čínský nudle, travellunch nebo adventure menu. Když to člověk jí častěji, tak je adventure menu docela vítaná změna - protože to nejsou miniaturní kolínka v nějaké omáčce jako u většiny těch dehydrovaných jídel.
Ale jsou fakt i lidi, kteří si koupí 30 sáčků pro dva lidi a jedou s tím na "low budget" dovolenou třeba do skandinávie, protože je to pořád podstatně levnější než jíst v hospodách nebo kupovat někde místní potraviny a ikea není všude po cestě (jídlo v ikea je tam jedno z nejlevnějších).
Každopádně jako nouzový jídlo když se stane, že člověk někde zůstane viset - perfektní. A nemusí to být jen někde v africe. Před lety jsem byl ubytovaný v gapa v hotýlku v horách, kam se jelo soukromou lanovkou - nějaká bývalá myslivna. Super místo na skále nad gapa. Problém byl, že jsme přijeli promočení z cesty, vyjeli nahoru poslední lanovkou (jinak to je 5km pochod horským chodníkem) a tam zjistili, že je všechno zavřený a neuvaří nám ani čaj. Na čtyři lidi jsme měli jednu čínskou polívku a guláš adventure menu. Čínskou polívku v samoohřevu neuvaříš, takže jsme se čyři dělili o ten guláš a k tomu dvě housky, které nám sehnal noční hlídač protože neměl klíče od kuchyňky. Jasně - dalo se zase spát bez jídla ale když je člověk promočenej a těší se, že si dá něco teplého k jídlu a zjistí že to nejde, tak na tohle je fajn mít jedno jídlo a jeden samoohřev a lžička se najde vždycky.

Já se tedy fakt stydím za svou neznalost a neschopnostFrowndoufám že jsem se nespletl a tohle není "Tvoje" vlákno.hmmA pokud ano tak se moc omlouvámblushing
 
Cidas
#54 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 15:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Souhlas. V Norsku jsem nežral nic jiného než Adv. menu (resp. jeho hnusnější a levnější verzi od firmy, kterou nebudu jmenovat), občas grilované kuře nebo mcdonald... Tohle je tam nejlevnější. Do zemí kde jsou ceny jídla blížící se normálu, beru tak dva pytlíky adv menu na týden, pro upevnění večerní pohody stanou od civilizace.
"Míra dálky je toulka..."
 
TomasTT
#55 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 16:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

vlastimil: reagoval jsem na tvůj příspěvek, nevím co je na tom špatného. Nemusíš dělat z každého blbce. Většina lidí asi nebude vařit tam, kde je realativně dostupné místní jídlo ale chtěl jsem napsat dva případy z asi 10 za posledních pár let, kde se pytlík hotového jídla hodil a proč má logiku to tahat. Po 14 dnech "maggi apod." lidi nabízí za jeden pytlík s jelením ragů pět jiných dehydrovaných jídel - protože u adventure menu člověk má pocit že jí něco jiného než kaši.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
PESY
#56 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 17:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 02.06.13

No,když seš zrovna u toho jeleního ragů,tak bych se zmínil,že to byla ta pověstná poslední kapka k rozhodnutí,že tyto adventure "jídla" už si nikdy nekoupím.Mít 2 (slovy dvě Shock ) jelení ragů na půl kila ****ních bramborových špalíčků za 150kč,to se radši nechám kopnout do prdele.
Nic méně s tvým argumentováním,pro tyto jídla všeobecně,souhlasím.Pokud někdo jezdí tak,že neví,kde přesně skončí,zvlášť pokud nejezdí výhradně po asfaltu,tak se mu čas od času musí přihodit situace,že nemá kde,co koupit a "konzerva" by se hodila.
Na dvoutýdenní dovolenou si vždy 3-4 vezu...ale vzhledem k názvu vlákna nebudu reklamovat jaký secret ...nejsou to prostě ultimátní adventure jídla ...ale když koupím pytlík s názvem ......"maso" ,tak tam to MASO JE! Wink
Kam nejedeš na motorce,tam jakobys nebyl Smile
 
Cidas
#57 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 18:05
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

S tím souhlasím. Jelení ragů by šlo... nebýt těch hnusnejch br. špalíčků Grin
"Míra dálky je toulka..."
 
qwert
#58 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 18:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Není nad staré dobré tépeefko..Grin
 
TomasTT
#59 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 18:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Já nic jiného neberu než zeleninový rizoto a krůtí na cibulce. S krůtím nikdy problém nebyl a jestli je v jednom balení rizota víc kukuřice a v druhém víc hrášku, to je mi celkem fuk. U těch kompletních jídel by mělo být masa vždycky stejně - tuším 20%, takže 100g jestli je to půlkilový balení. A jestli nebylo, měl jsi to vyfotit - včetně šarže na hraně obalu - a jsem si jistý, že by ti dali náhradu nebo jiný jídlo. Myslím, že se docela snaží aby bylo uvnitř to, co inzerují. My to docela průběžně kontrolujeme u našich dodávek, téměř z každé dodávky jedno jídlo uvaříme - pro jistotu. Ale stát se může všechno a jsem si fakt jistý, že to Adam nebo Radek vyřeší aby byl zákazník spokojený.
Jinak právě proto že mi moc nechutnají žádné přílohy, tak preferuju to krůtí třeba s chlebem a je to naprosto dostatečná večeře i po těžkém dnu...

'https://lh3.googleusercontent.com/-J_-Ogv3L1fo/UX8N8FyS0-I/AAAAAAAAVcQ/odVf3SrB0vs/s640/Maroko%2525202013%252520-%252520TK%252520-%252520iP5-0095.JPG'
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
TomElefant750
#60 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 07-07-2015 18:25
Člen

Příspěvek: 775
Založený: 30.05.10

qwert napsal:
Není nad staré dobré tépeefko..Grin

Musel jsem se zamyslet co míníš tím "tépeefkem" - asi pět vteřinGrin
Čau, Tom
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 40

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.09 sekund 355,978,677 návštěv