28.3. 2024 11:25
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Nová jídla na cesty AdventureMenu
TomasTT
#81 Vytisknout diskuzi
Přidané 09-07-2015 18:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Myslím že teď už to je trošku někde jinde, ono by se taky dalo porovnávat hotový jídla z Billy proti Express menu apod.
Express nebylo určené pro cestování ale pro penziony apod. Adventure Menu během let přišli s vlastním řešením pytlíků - moc dobře si pamatuju jak se zkoušely jednotlivé verze původně hliníkových obalů, samolepky, potisky aby se neodlepovaly v horké vodě atd. Expres menu teď nabízí asi to samé, předpokládám že tam je kooperace ale ty jídla jsou pořád bez příloh a koncepce kluků z Adventure menu byla od počátku - nabídnout hotový jídlo, kompletní - bez nutnosti něco shánět. Je hezké mít svíčkovou ale s arabským chlebem nebude chutnat jak má. Já osobně sice nepotřebuju na cesty ani brambory ani rýži ani žádná kolínka a jsem schopný jíst to moje oblíbený krůtí s rizotem třeba obden ale chápu tu koncepci. Když srovnám aktuálně nabízený guláš od Expres menu s gulášem od Adventure menu, tak mají mít 610g a masa 130g. Adventure menu má 500g a masa 100g. Přibližně stejný poměr masa k ostatnímu ale v adventure menu jsou ty brambory, v expresu příloha není. Zrovna v tomhle případě by mě to nevadilo, za to 1EUR rozdílu koupím nějakou housku asi všude ale když jí nemám a už jí nikde nekoupím (kvůli tomu že je pozdě, jsem v místě kde nejsou obchody...) tak otevřu adventure menu a v něm je všechno. Nemusím na to myslet, že potřebuju koupit někde chleba.
Pesy: firma která dělá na maximální zisk by si to nechala vyrábět někde v litvě nebo v asii, nevařili by to tady, nevyvíjeli svoje obaly, nejezdili po akcích a po veletrzích... Hlavně aby to bylo všechno co nejlevnější - žádný hezký potisk, klidně ať je to toxický ale aby to v číně vytiskli za 50 halířů. Na co odolný pytlíky - mechanické poškození je věc zákazníka, takže jestli tenhle stojí pět korun a tenhle korunu, tak bereme ten levnější atd.
A jinak je vidět, že adventure menu moc neznáš, protože v žádném jídle které vyrábí nejsou vůbec kolínka ani jiné těstoviny. Prostě ani v jednom. Brambory jsou v jednom, v dalších rýže, bramborové knedlíky (špalíčky), bulgur, fazole... ale ne těstoviny. Hodnotné věci jak píšeš - to by znamenalo, že 80% obsahu je bez hodnoty a hodnotu má jen maso? Tak proč vlastně jíst jídlo, lepší je jíst čistý protein? Třeba ve formě šmakouna apod. Jídlo nemůžeš hodnotit jen podle obsahu proteinů a tuků a sacharidů. A když chceš bezkonkurenční poměr bílkovin k objemu balení, tak obě masa bez příloh budou nejlepší. Ale bez přílohy to moc chutnat nebude. Takže já si třeba rád dám i to méně "hodnotné" jídlo s kompletní přílohou, protože je to pro mě změna a po třeba 3 týdnech, kdy jíš jen arabský chleba, tajine nebo kuskus mám opravdu chuť třeba na obyčejný bramborový knedlíky - hlavně aby to bylo něco jiného, abych měl změnu.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
PESY
#82 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 09-07-2015 18:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 02.06.13

pokud vím,tak od počátku se hájíš tím,že to není jídlo na denní potřebu,ale na "extrémní" situace,kdy se nedostaneš ke koupi jiného...tak jak můžeš argumentovat tím,že budeš jíst ty blbý špalíčky,jen aby byla změna?...ale to je fuk.Jak jsem psal...je to podle gusta každého.Já s sebou nepovezu na motocestu 2kg nehodnotných příloh ve 4 jídlech,který mám pro případ nouze.
Já si to jídlo beru,abych se nažral a nebyl v nervech,že jsem hladem a jelikož nejsem modelka,co se vycpává polystyrénem,tak mám radši maso,co mě něco dá a ne jen zaplní bachor...ale nejsem dietolog,takže každej ať si jí,co chce,jen mi tady nezkoušejte uvázat uzel na frňáku.Jedna věc je individuální chuť jednotlivce a druhá zdravej rozum a základní vzdělání o lidských potřebách Wink
Kam nejedeš na motorce,tam jakobys nebyl Smile
 
qwert
#83 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 09-07-2015 18:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

TomasTT napsal:
Myslím že teď už to je trošku někde jinde, ono by se taky dalo porovnávat hotový jídla z Billy proti Express menu apod.
Express nebylo určené pro cestování ale pro penziony apod. Adventure Menu během let přišli s vlastním řešením pytlíků - moc dobře si pamatuju jak se zkoušely jednotlivé verze původně hliníkových obalů, samolepky, potisky aby se neodlepovaly v horké vodě atd. Expres menu teď nabízí asi to samé, předpokládám že tam je kooperace ale ty jídla jsou pořád bez příloh a koncepce kluků z Adventure menu byla od počátku - nabídnout hotový jídlo, kompletní - bez nutnosti něco shánět. Je hezké mít svíčkovou ale s arabským chlebem nebude chutnat jak má. Já osobně sice nepotřebuju na cesty ani brambory ani rýži ani žádná kolínka a jsem schopný jíst to moje oblíbený krůtí s rizotem třeba obden ale chápu tu koncepci. Když srovnám aktuálně nabízený guláš od Expres menu s gulášem od Adventure menu, tak mají mít 610g a masa 130g. Adventure menu má 500g a masa 100g. Přibližně stejný poměr masa k ostatnímu ale v adventure menu jsou ty brambory, v expresu příloha není. Zrovna v tomhle případě by mě to nevadilo, za to 1EUR rozdílu koupím nějakou housku asi všude ale když jí nemám a už jí nikde nekoupím (kvůli tomu že je pozdě, jsem v místě kde nejsou obchody...) tak otevřu adventure menu a v něm je všechno. Nemusím na to myslet, že potřebuju koupit někde chleba.
Pesy: firma která dělá na maximální zisk by si to nechala vyrábět někde v litvě nebo v asii, nevařili by to tady, nevyvíjeli svoje obaly, nejezdili po akcích a po veletrzích... Hlavně aby to bylo všechno co nejlevnější - žádný hezký potisk, klidně ať je to toxický ale aby to v číně vytiskli za 50 halířů. Na co odolný pytlíky - mechanické poškození je věc zákazníka, takže jestli tenhle stojí pět korun a tenhle korunu, tak bereme ten levnější atd.
A jinak je vidět, že adventure menu moc neznáš, protože v žádném jídle které vyrábí nejsou vůbec kolínka ani jiné těstoviny. Prostě ani v jednom. Brambory jsou v jednom, v dalších rýže, bramborové knedlíky (špalíčky), bulgur, fazole... ale ne těstoviny. Hodnotné věci jak píšeš - to by znamenalo, že 80% obsahu je bez hodnoty a hodnotu má jen maso? Tak proč vlastně jíst jídlo, lepší je jíst čistý protein? Třeba ve formě šmakouna apod. Jídlo nemůžeš hodnotit jen podle obsahu proteinů a tuků a sacharidů. A když chceš bezkonkurenční poměr bílkovin k objemu balení, tak obě masa bez příloh budou nejlepší. Ale bez přílohy to moc chutnat nebude. Takže já si třeba rád dám i to méně "hodnotné" jídlo s kompletní přílohou, protože je to pro mě změna a po třeba 3 týdnech, kdy jíš jen arabský chleba, tajine nebo kuskus mám opravdu chuť třeba na obyčejný bramborový knedlíky - hlavně aby to bylo něco jiného, abych měl změnu.


Hele Tome toho tajine se nemůžeš přejíst protože je ho zhruba 50 druhů.Ale posrat se z něho,to zas jo..Grin
 
TomasTT
#84 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 09-07-2015 18:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Pesy: snažil jsem se napsat to tak, aby bylo jasné, že moje využití je asi jiné než obecná filozofie výrobce.
Já osobně jím od nich kombinaci bezmasého jídla (což mi dělá tu přílohu) a čistého masa nebo jen to čisté maso, ke kterému si přílohu koupím. Ale tohle jídlo doplnili až časem, začínali právě s tou koncepcí kompletního jídla až pak po roce nebo dvou přidali to samotné maso na cibulce nebo vepřové na kmíně. U obou je to 200g masa prakticky bez balastu.
Asi by bylo fajn, kdyby zařadili do nabídky i nějaké jídlo bez přílohy, kde by se počítalo s chlebem nebo něčím co si člověk opatří sám - ale aby to nebylo jen maso. Klidně třeba ten guláš bez přílohy. Ale i tak tam bude vždycky horší poměr maso/celkový objem než u těch dvou co dělají. Navíc ten 200g balíček je menší a skladnější.
Upravil TomasTT dne 09-07-2015 18:54
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
TomasTT
#85 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 09-07-2015 18:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

qwert: zeptej se Čízáka. Tajine si už nikdy nedá. Mě tajine nevadí ale po delší době je to fakt na jedno brdo. To samé jako když jseš měsíc v asii a jíš jen smaženou rýži a cokoliv co bys chtěl - ti rozsekají na kousky s rýží než stačíš říct slovo.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
vilemx
#86 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 00:17
Člen

Příspěvek: 69
Založený: 19.05.15

Nechci tady do toho výrobci ani obchodníkům házet vidle, ale asi by bylo fér nesnažit se za každou cenu vyvracet nározy, že AVD menu je hlavně o kšeftu s nezkušeností, pohodlí, pocitu výjimečnosti a možná i chuti (nevím, neměl jsem tu čest). ADV menu prostě není o nezbytnosti, přežití v pustině, zdravé výživě či úspoře za jídlo na cestách.
Upravil vilemx dne 10-07-2015 00:19
 
AdventureMenu
#87 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 12:26
Člen

Příspěvek: 20
Založený: 22.06.11

vilemx napsal:
Nechci tady do toho výrobci ani obchodníkům házet vidle, ale asi by bylo fér nesnažit se za každou cenu vyvracet nározy, že AVD menu je hlavně o kšeftu s nezkušeností, pohodlí, pocitu výjimečnosti a možná i chuti (nevím, neměl jsem tu čest). ADV menu prostě není o nezbytnosti, přežití v pustině, zdravé výživě či úspoře za jídlo na cestách.

Je to otevřené fórum a každý si tady může napsat svůj názor. My jako firma tady píšeme proto, abychom odpověděli na případné dotazy, dávali sem novinky a vyvraceli mýty. A byli bychom rádi, aby názory vycházely z vlastní zkušenosti s produktem.
Na začátku jsme přišli s konceptem, že chceme vytvořit nejlepší cestovatelské jídlo na trhu. Toho se držíme a jsme přesvědčeni, že se nám to daří. Od začátku jsou to jídla bez chemie a z kvalitních surovin, na tom se nic nezměnilo.
Samozřejmě se najdou i jedinci, kterým to není dost.
Nikdy jsme netvrdili, že naše jídla jsou jedinou alternativou a nezbytností, ale o tom si cestu/dovolenou užít a s tím naše produkty mohou pomoct.
A o zdravé výživě to je, za tím si stojíme, při nejmenším, když jídla srovnáte s konzervami, hostinci a podobnými alternativami ze supermarketu.
Pokud nás někde uvidíte na akci, tak Vás zveme na ochutnávku a poté se můžeme pobavit. Chystáte se na nějakou akci Cenduro?
AdventureMenu ...real food TO GO
 
www.adventuremenu.cz
qwert
#88 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 12:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Jo dovez to na Hadinku,určitě bude v lese hlad..Smile
 
vilemx
#89 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 12:47
Člen

Příspěvek: 69
Založený: 19.05.15

ADVmenu: A byli bychom rádi, aby názory vycházely z vlastní zkušenosti s produktem.

Právě proto jsem nehodnotil chuť, kvalitu, apod., ale jen přístup zainteresovaných k odlišným názorům. Proč musím mít zkušenost s ADV menu, abych mohl napsat, že se dá cestovat i bez něj a snad všude, kam se jezdí na motorce, se dá sehnat i dobré (teplé) jídlo?

ADV menu: Pokud nás někde uvidíte na akci, tak Vás zveme na ochutnávku a poté se můžeme pobavit. Chystáte sena nějakou akci Cenduro?

Děkuji za nabídku. Kvůli prckům toho ještě nějaký čas moc nenacestuji. Ale i bez ochutnávky se domnívám, že jezdit na výlety zvládnu i bez Vašich výrobků. K ménu způsobu cestování a mým stravovacím návykům se prostě Váš koncept nehodí.
Upravil vilemx dne 10-07-2015 13:02
 
motoblb
#90 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 12:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Může mi někdo prosím nejlépe nestranný zdělit hlavní rozdíly mezi těmito výrobky adv menu a travellunch?V roce 2010 jsem ochutnal pouze Travellunch,který nám byl nabalen na cestu po Albanii.Mi totiž příjde,že když je hlad tak aspoň mi je fuk co zrovna jím.Smile
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
12345
#91 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 13:13
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

motoblb napsal:
Může mi někdo prosím nejlépe nestranný zdělit hlavní rozdíly mezi těmito výrobky adv menu a travellunch?V roce 2010 jsem ochutnal pouze Travellunch,který nám byl nabalen na cestu po Albanii.Mi totiž příjde,že když je hlad tak aspoň mi je fuk co zrovna jím.Smile

Já teda radši pijulola je mi jedno co...Grin
 
qwert
#92 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 13:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Stejně nechápu jak to tady někteří prožívají.Každý se nějak potřebuje uživit,at je to Tomáš s turaplechem nebo pán s jídlem pro cestovatele.Nikomu tady nic nevnucují nad rámec běžné reklamy.Někomu to chutná a líbí se mu že si nemusí dělat ohen aby si ohřál jídlo a komu to nechutná tak si to prostě nekoupí a vyřeší si stravování po svém..Hotovo..a nemusím říkat že ten komu to chutná je hloupej..
 
John
#93 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 13:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 263
Založený: 26.03.11

A jak říkal Ludva Homolka "buřty v lese jsou buřty v lese, to je marný"" hilarious
Upravil John dne 10-07-2015 13:51
Honda XRV 750 AfricaTwin a Husaberg FE 550 E
 
http://www.africatwin.cz/?show=71
motoblb
#94 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 13:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

qwert napsal:
Stejně nechápu jak to tady někteří prožívají.Každý se nějak potřebuje uživit,at je to Tomáš s turaplechem nebo pán s jídlem pro cestovatele.Nikomu tady nic nevnucují nad rámec běžné reklamy.Někomu to chutná a líbí se mu že si nemusí dělat ohen aby si ohřál jídlo a komu to nechutná tak si to prostě nekoupí a vyřeší si stravování po svém..Hotovo..a nemusím říkat že ten komu to chutná je hloupej..
Naprosto Petře souhlasím clap každý máme ty priority někde jinde,já v jídle vybíravý nejsem,sežeru na co příjdu,jen mně zajímají rozdíly mezi těmito sušenkami da-li se to tak nazvat.Smile
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
TomasTT
#95 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 14:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

motoblb napsal:
Může mi někdo prosím nejlépe nestranný zdělit hlavní rozdíly mezi těmito výrobky adv menu a travellunch?V roce 2010 jsem ochutnal pouze Travellunch,který nám byl nabalen na cestu po Albanii.Mi totiž příjde,že když je hlad tak aspoň mi je fuk co zrovna jím.Smile


Já nejsem nestranný, protože prodávám a používám oboje.

Travellunch je lehčí (myšleno hmotnost balení) protože je bez vody a jedl jsem asi všechny verze, které prodáváme - těstoviny "bella italia", rizoto, srbský kotlík, těstoviny s boloňskou omáčkou, nasi goreng, krémové těstoviny, sladké pudinky a pěny, rýžovou kaši.. Myslím, že jsem měl skoro všechno.
Mě na tom vadí jen to, že je to dost "na jedno brdo" a mě osobně přijdou všechny dost slaný. Já vím, že sůl je potřeba když je horko ale já po Travellunchu vypiju fakt mnohem víc. Všechny jídla od Travellunch co jsem zatím jedl byly stejná konzistence - maličké těstoviny v omáčce, rýže apod - všechno taková omáčka s něčím. Bez pečiva si to moc nedovedu představit.
Z Adventure Menu jsem ochutnal taky všechno. Na váhu to je nesrovnatelně těžší a objemnější ale na rozdíl od Travellunche se to dá sníst i bez ohřívání. Kousky masa jsou větší a člověk prostě něco kouše - není to "kaše".
Kdo má rád kolínka v omáčce, tomu bude Travellunch vyhovovat. Mě stačí jedno jídlo z téhle kategorie a rozhodně si dám radši to rizoto od Adventure Menu než přibližně stejně drahý rizoto od Travellunch, které vypadá jako semleté v mlýnku. Sladké kaše a pěny Travellunch jsou skvělý, puding s rozinkama taky.

'https://lh3.googleusercontent.com/-aU8E7T3xeIk/VZ-zZ6lYFFI/AAAAAAABVlk/8nCgajQn48I/s1280-Ic42/_1040156.JPG'
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
motoblb
#96 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 16:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Díky Tome za vysvětlení thumbs up Jen ještě takový dotaz,je tam i nějaký rozdíl trvanlivosti co se týče data spotřeby?
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
TomasTT
#97 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 18:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Nemám tady teď ani jedno ale Adv menu má na obalech expiraci 3 roky (myslím že do teploty +29C), travellunch bude myslím to samý. Nicméně já jsem nedávno poobědval sáček travellunch z roku 2004 - nějaký myslivecký eintopf - a nic tomu nebylo. Konzerva vydrží desítky let, tak myslím že pokud to neprojde nějakým hicem a skladuje se to v suchu a chladnu, tak to vydrží děsně dlouho.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Sergej
#98 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 10-07-2015 23:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 274
Založený: 14.07.11

Hmm...je zvláštne, ako sa tieto diskusie vyvíjajú Sad. Trošku mi to pripadá, ako v práci v závodnej jedálni ľudia kritizujú jedlo, že je to humus a pritom to vždy bola chutná porcia. Akokeby kritika ľudí rástla pocitom, že si to ,,kupujú"...ale to bola taká drobná poznámka pomimo.
Rozhodne sa teším na tie menšie porcie a ani rovnaká cena mi vadiť nebude. Len by som naozaj prijal aspoň ešte jedno bezmäsité jedlo, nech si to človek môže lepšie nakombinovať (konkurencia to na výber má).
Sergej
http://sergejdesign.blogspot.sk/
https://www.facebook.com/sergejdesign/
eshop: http://www.sergejdesign.com/
 
blejdamint
#99 Vytisknout diskuzi
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 11-07-2015 08:34
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

Nekolikrat jsme s malzelkou jidlo od ADV meli, nevim co se tu furt resi? Koupim ochutnam a je, jestli nekdo frfna tak ma stovky moznosti se stravovat jinak. Furt se tu resi love co to stoji a kolik je tam masa, stravujem se jinak a ADV menu vozime proto, ze kdyz dojedeme nekam pozde a je bud unava nebo uz vse zavreno, hodim do samoohrevu(v pripade nevhodnosti ohne) a nez rozelame stan jidlo je ready. Vim co si s sebou vezu, me naopak muze nas+rat, kdyz du nekam na jidlo do nejakeho podniku a dostanu za tech 150 kc shi+t a hum+us, naposledy Chorvatsko tak jsem znechucene a nasrane odesel, na to mam adv menu a vubec jezdim si odpocinout od lidi a k tomu mi ADV vyhovuje, porce za ty love dobra na tu technologii a hroznou kvalitu masa , ktere se sem dovazi. pracuji v oboru jiz pres 25let a reknu jen jedno:

1kg hov.masa 200kc/jedna porce aby hotovy mel 125g masa musi mit kolem 180-200g syroveho a nebudu se bavit o kvalite masa v CR, energie,platy, odvody, technologie,predvadecky, jestli na tom maji 30% tak mohou byt radi k porovnani ke kvalite a systemem, ktery je v EU.

Tak bysme tu mohli tlachat do aleluja, vyrabet se to strojove neda aby to bylo levnejsi(zaplat nejvyssi za to). problem je kamaradi jinde. A to je vydelek :-) v CR bezneho zamestnance. Nechci to rozvadet ale jako zde lide uvedli priklad i ja ho uvedu.

Zamestnanec v cizine cca prumer 3-5tis dolaru, spise kolem 5ti co jsou od remesla

v CR 20-25 ti kc

ceny vseho jsou cca stejne vsude auta, jidla atd.

Sorry ale napsat jsem to musel, protoze ADV ma jistou uroven, pomer penize a chut.

Bahnu zdar
Upravil blejdamint dne 11-07-2015 08:36
blejdamintxr650r
 
Alfikov
Nová jídla na cesty AdventureMenu
Přidané 11-07-2015 23:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 260
Založený: 18.08.10

Já si jen dovolím malý offtopic-v kterém že řemesle má zaměstnanec tolik?Já jsem dělal(i teď v podstatě dělám)v černém řemesle(dříve sostružník,dnes tavím hliník)a neměl jsem ani 20 000.V hliníku mám více(někdy přes 25,ale je to dáno i šichtama)a manželka a syn dělají ve žrádle,a taky to nemají.
Ale to jsem odbočil.Já třeba teď zvažuji nákup nějakého jídla na cestu do Italky a Slovinska.Jo,není to bůhví jaký dobrodružství,ale chci si to sebou vzít právě proto,že se budeme pohybovat v neznámých končinách a ne vždy,jak tu někdo poznamenal,je chuť,čas,možnost....jiného jídla.A aspoň jedno teplé jídlo denně je k dobru a na pohodu.Nu a když mi to nebude šmakovat,dobrá,nepodělám se(snad)a příště si to nekoupím.Netřeba z toho dělat vědu.Dám to sem vědět,stejně jako sem dám vědět,že to šlo.Kdo chce,koupí,zkusí,a buď bude brát,nebo příště nevezme.Nejvíc mě rozesmějou ty lidi(nic osobního)kteří skuhrají jak je to drahé,ale na druhou stranu dovolená v cizině,tím spíš za mořem,taky něco stojí ne?
Neberte život příliš vážně,stejně z něj nevyváznete živíShock
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 44

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.08 sekund 355,897,267 návštěv