29.3. 2024 11:25
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Jeseníky trošku jinak.
xx4
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 03-07-2011 00:40
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Jak jsem slíbil v moravském vlákně,dávám tady k dobru svoji trasu okrajem Jeseníků,mimo hlavní trasy a motorkářsky profláklé lokality.
Pár úseků pozměním a přiznám se,že je to čistě ze sobeckých důvodůblushing.Vedou totiž lesem po šotolinách a abych je mohl i nadále využívat,nemůžu tam poslat "davy" cenduristů zveřejněním na netu.Prosím o pochopení flower

Vyrážíme tedy z Fulneku a to z Benziny na konci města.vydáme se směrem zpět na Ostravu,ale po cca 200m odbočíme na Jerlochovice/směr Vítkov a dále do obce Vlkovice.Zhruba v polovině obce mineme obchod po pravé straně a po cca 100m odbočíme vlevo a hned zase vpravo na Vésku.Cesta bude pomalu stoupat a několika serpentinama se dostaneme do Vésky.Mineme kostel po pravé straně a odbočíme vlevo na Heřmanice u Oder.Těma projedeme a klesáme do údolí,do obce Heřmánky.Přijedeme na "T" křižovatku,kde se dáme vpravo a mažeme směrem Vítkov po motorkářsky atraktivní silnici č.442 plné zatáček s poměrně kvalitním povrchem. (většinouWink ) Ve Vítkově nás cesta přivede do dolního konce náměstí,kde odbočíme na směr Budišov n.Budišovkou,což je pořád silnice č.442, přes přejezd (nechci nikoho navádět k nepravostem,ale výborně se přes něj skáčeGrin ) dále mineme Čermnou ve Slezsku a dojedeme do Svatoňovic kde na křižovatce za přejezdem (tenhle skákací není secret) pokračujem rovně, dále k přehradě Kružberk.Milovníci přehrad tady určitě zastaví na čumendu a ostatní pokračují dále po pěkné i když místky kostkama pokryté silnici a po cca 4km dojedou k odbočce vlevo na "cestu" k "bazénům" ( (c) Bystřa Grin ) Upozorňuju že cedule na začátku kde se píše, že cesta je v havarijním stavu je nemístně optimistická Grin protože realita je taková ,že cesta je už definitivně v p.rdeli (sorry blushing),nicméně vede velkou částí po vstevnici kolem přehrady a to se cení thumbs up.
Nahoře na kopci je pár chalup,takže pokud uvidíte,že se tam zrovna někdo pohybuje (platí to hlavně pro tu nejblíž cestě),zkuste v sobě potlačit Peterhansela a projet tak nějak lidsky.Byla by škoda vyvolávat nějaké nevraživosti a o tuhle "silnici" přijít .
Takže tahle skorocesta nás dovede k mostu přes Moravici na silnici,kde se dáme vlevo na Bílčice.Několika serpentinama a jedním malým sešupem přistaneme v Bílčicích,kde nás hned ze startu změří radar a oznámí některým, že jedou jako štětináči.Grin
Po pravé straně bude kostel,kde odbočíme vpravo a hned zase vpravo směrem k hrázi Slezské Harty,tak jak nás navigují cedule.
Jedno důležité upozornění!!!!!! Cesta po cca 1100 metrech končí 90° zatáčkou dolů,obvykle plnou štěrku (pozdrav z blízkého lomu),takže vy co to tam neznáte,dávejte pozor Je to tam mírně řečeno o ústa.
Pokračujem kolem lomu na hráz přehrady,kde si přehradoví úchyláci přijdou na své a fičíme dál na Bruntál skrz obce Leskovec n. Moravicí, Razová a Mezina.Zadem se připlížíme do Bruntálu a křižovatce se silnicí č.45 se dáme vpravo a po cca 900m na světlech odbočíme vlevo na Šumperk/Hr.Králové což je silnice č.11.pořád se držíme hlavní silnice a ta nás vyvede ven z města na jeden z pohledu motorek nejlepších úseků široko daleko.Skrz Václavov u Bruntálu,Malou Štáhli a milión zatáček dorazíme do Rýmařova.Tím projedeme , mineme benzinku , po 1km odbočíme vlevo a esíčkem kolem zámku pokračujem ven z města.Cesta se začně zvedat a povrch sympaticky zhoršovat secret, prolétáme Nové Pole,ignorujem odbočku na Stříbrné Hory ,Nové Město a pokračujem na Bedřichov.Cesta bude ještě užší a serpentinama se bude proplétat lesy a kopci.Když se cesta bude narovnávat,budeme si hlídat směrovou ceduli doleva na Dobřečov.Tam odbočíme a stoupáme nahoru úzkými serpentinami do obce.Ta je sešněrovaná úzkou zakroucenou silničkou,ze které musí mít každý majitel cendura rohlík od ucha k uchu.thumbs up
Z Dobřečova se přesunem do Horního Města,kde se dáme vpravo na Tvrdkov a tam se dáme vlevo na směr Šternberk.
Kouzelnou silničkou pokračujem do obce Ruda,kterou jen projedem a klikatinou přes obec Křivá se snášíme z kopců dolů do obce Dlouhá Loučka.
Na stopce jedem rovně na Šternberk/Paseky.Po 80m na "V" křižovatce se dáváme vlevo.Míjíme motokrosovou trať a dojíždíme k sanatoriu Paseka,kde se dáme vpravo a pokračujem do obce Paseka.Po necelém kilometru od vjezdu do obce se na křižovatce dáme vlevo (ke koupališti) a stoupáme do Paseckého žlebu.
Čekají nás cca 4 km úzké silničky hustým lesem,která nás vynese zpět na kopce a do obce Huzová.Na křížení s hlavní silnicí č.445 se dáme vlevo a po 300m vpravo a jedem na Arnoltice,kterýma profičíme rovně a mažem na křížení se silnicí č.440,kde se dáme vpravo a pokračujem do Dětřichova n. Bystřicí.
Tam na křížení s hlavním tahem Bruntál-Olomouc (č.45),se dáme vpravo a pokračujem až na "T" křižovatku s dalším hlavním tahem a to Opava -Olomouc.
Tady je potřeba provést divoký manévr a to jest přejetí rovně na polní cestu,jako by skrz travnatý ostrůvekDoporučuju se dát vpravo a pak to stočit-je lepší výhled.
Jsme teda na polní cestě (GPS: 49°46'34.294"N, 17°23'29.231"E) a vyrážíme na Hraničné Petrovice.
Tady POZOR!!!.V polovině polní cesty se vyskytuje jezírko,které nevysychá ani v největších vedrech a zvlášť po deštích bývá poměrně hluboké (dnes jsem jej projížděl a na mé KTM LC8 jsem měl vodu na spodní hraně chladiče).Pro BMW boxery a jiné motorky s nízko položeným sáním by tohle mohla být dokonalá past a proto doporučuju po cca 1100 m od hlavní cesty odbočit vpravo a po cca 500m zase vlevo.Po cca 1 km se cesta napojí na původní trasu.
Pokračujem tedy po polňačce až do Hraničných Petrovic,kde se protáhnem kolem kostela na asfalt a hned naproti se napojíme na další (GPS: N 49° 44.4790', E 17° 24.3704'WinkJedem kolem pastvin (k větrníkům neodbočovat) a cesta nás vyvede na asfalt,na silnici mezi Jívovou a Domašovem.Dáme se vlevo na Domašov.Tam přijedem na křižovatku kde se dáme na Město Libavá/Norberčany,tj. vpravo.Vyjedeme serpentinama nad obec a tady pozor.Hned za levotočivou zatáčkou je odbočka vlevo na Novou Vésku.Tam zamíříme.Po cca 1600m je památník bitvy u Domašova z dob napoleonských válek.Pokračujem dál a na následující křižovatce se dáme vpravo na Norberčany.V Norberčanech na křižovatce se dáme vpravo na Město Libavá.
Ve Městě Libavá se dáme vlevo na Podlesí/Budišov n.Budišovkou.Projedeme Podlesím a dorazíme do Budišova.Tam se držíme směru Vítkov,který nás přivede do Svatoňovic,kde odobočíme vpravo na Vítkov.Tam povídání končí.


Uf.Frown Toto dílko vzniklo za pomocí 0,5L kafe,0,5L čaje a pánů Seala,Unheiliga,Vivaldiho a Sinatry.Grin
Upravil xx4 dne 03-07-2011 09:05
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
xx6
#2 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 03-07-2011 06:48
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

Zní to zajímavě, uvidím, zítra pojedu motmo z Olmiku, tak si možná některé pasáže hrknu. A nebo se tam nechám provést osobou nejpověřenější - tebou clap
 
Roman700
#3 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 03-07-2011 09:10
Člen

Příspěvek: 53
Založený: 16.09.10

Tady POZOR!!!.V polovině polní cesty se vyskytuje jezírko,které nevysychá ani v největších vedrech a zvlášť po deštích bývá poměrně hluboké... Transalp 700http://roman700.r...040019.jpg
 
http://roman700.rajce.idnes.cz/
xx4
#4 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 03-07-2011 09:18
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Jo, to je přesně onoGrin a v levé části je ještě hlubší.

'http://img2.rajce.idnes.cz/d5/5/5071/5071598_a016d08fa7194d38b406477ee2be305d/images/P6040019.jpg'
Upravil xx4 dne 03-07-2011 09:19
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
refi
#5 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 03-07-2011 10:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

jak vidím, tak jsi na to raději sednul hned, než to odkládat thumbs up ale však ti taky s tím pomáhali čtyři chlapi Grin

kousek trasy znám, zbytek jsme možná někdy jeli, ale díky tomu, že jezdívám za vedoucím jezdcem, tak je mi šumák, kde zrovna jsme blushing každopádně ta voda vypadá zajímavě, roman to přežil, tak to musíme dát taky Grin
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
ivan66
#6 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 03-07-2011 16:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

Romane a co tvé DifiGrin.
 
3X
#7 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 03-07-2011 16:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

to vypere, né? Grin

 
xx6
#8 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 03-07-2011 17:41
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

Pavle, přes tu kaluž, netahal si mne už jednou - tuším loni na podzim? Páč vím že si mne na ni upozorňoval, hlavně na tu levou část, že je hlubší Wink
 
xx4
#9 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 03-07-2011 17:54
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Daliss napsal:
Pavle, přes tu kaluž, netahal si mne už jednou - tuším loni na podzim? Páč vím že si mne na ni upozorňoval, hlavně na tu levou část, že je hlubší Wink


Jo,je to oblíbená spojovačka.thumbs upVčera tam té vody bylo ještě víc a to tak,že o hodněGrin
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
3X
#10 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 03-07-2011 19:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

dalisu, v UA jsi jezdil hlubší brody thumbs up
 
prezi
#11 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 04-07-2011 00:22
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

to PavelGS: super! clap
 
www.CENDURO.cz
xx6
#12 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 04-07-2011 05:56
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

3X> no nevím mi ta Ukrajina zas tak hluboká nepřišla, ale kouknu na fotky, třeba si to už nepamatuju blushing, nejhlubší a nebo pro mne spíš nejhorší brod sem jel u Dobré. Je docela hluboký - nateklo mi do bot vrchem Grin a jsou v něm docela velké šutry. Ale projel jsem ho
 
3X
#13 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 04-07-2011 08:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Daliss napsal:
3X> no nevím mi ta Ukrajina zas tak hluboká nepřišla, ale kouknu na fotky, třeba si to už nepamatuju blushing, nejhlubší a nebo pro mne spíš nejhorší brod sem jel u Dobré. Je docela hluboký - nateklo mi do bot vrchem Grin a jsou v něm docela velké šutry. Ale projel jsem ho


do sandálů Ti nateče vždy Grin a někdy i spodem
 
xx6
#14 Vytisknout diskuzi
Jeseníky trošku jinak.
Přidané 04-07-2011 13:28
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

3X> tak to bude asi tím thumbs up
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 45

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.06 sekund 356,139,378 návštěv