26.4. 2024 15:54
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: SVĚT
 Tisk diskuze
Cestování
3X
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 26-05-2010 21:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

možná to bude zajímavá diskuze, možná to zapadne do hlubin fóra...

zajímá mě, jak cestujete? Wink

Jak si dopodrobna si plánujete celou trasu a jednotlivé body?
Jaké jsou vaše cíle cest?
Co vás tam láká?
Cestujete raději sami, ve dvou nebo ve skupině?
Jaké jsou event. vaše blízké plány? Kam se chtete letos podívat?
...
Smile
 
3X
#2 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 26-05-2010 22:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

jak už jsem párkrát psal, plánování moc času nevěnuji. Vím, kam se chci jet podívat a jelikož mě zajímají lidé, styl jejich života a krajina, kde žijí, tak trasu volím jen do dané lokality přibližně. Tomu věnuji adekvátní čas a prostředky. Není problém spát na louce nebo si vzít někde střechu nad hlavu.

Ideální a max skupina, se kterou jedu má 4 lidi a 4 stroje. Jet sám mi nevadí, ale prozatím mám tuto zkušenost jen z civilizace, která mě na druhou stranu až tak nebere.
Raději se poohlédnu na východ nebo jih, i když sever a příroda v Norsku musí být taky krásná. Takže vlastně všude, krom "západu" Grin, ale na ten divoký bych zajel. Když můžu volit, tak nejedu 100% asfalt.

Letos fičíme, asi jako všichni, do Albánie ve 3 motorkách, ale pak si určitě dám nějaký lehký off na východě, který mě dojal svým venkovem a slušnými lidmi
 
xx4
#3 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 26-05-2010 22:27
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Trasu plánuju jen v hrubých rysech.Nemám problém totálně překopat plánovaný směr nebo klidně i cíl.Smile Už se mi stalo,že jsem ráno vyrazil na jižní Moravu a večer se vrátil ze SlovenskaGrin To se někdy tak přihodísecret

Je to sice už otřepaná fráze,ale pro mě je opravdu i ta cesta cíl.
...a co mě tam láká? hmm Nejspíš zvědavost.

Občas jezdím sám,občas ve dvou a občas ve skupiněGrin Nemám s tím problém,pokud jsou lidi v pohodě,což třeba na vyjížďkách s Moravskou sekcí BMWGS bylo zaplaťpánbu vždycky.thumbs up

Plánů by bylo habakůk,ale letos to vidím spíš na nějaké rychlovky.Jednak už mám málo dovolené a druhak budu letos nejspíš měnit zaměstnavatele,takže budou jiné starosti.
 
3X
#4 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 26-05-2010 22:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

jasně, s moravskou sekcí se jede i v 15 motorkách Grin, jednodenní cestování je asi trochu jiné, ale i na delší cestě změnit plánovaný směr je fajn Smile když mě něco zaujme Grin
 
itchy
#5 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 26-05-2010 22:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 784
Založený: 02.05.10

Ja spise cestuji ve dvou ve trech uz jen proto ze se mas s kym podelit o kazdodeni zazitky a dobrodruzstvi,ale jet sam take neni problem.Letos planuji Alpy vcetne Lago di garda no a snad i to Norsko tak uvidimeWink
 
xx4
#6 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 26-05-2010 22:51
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Jednodenní výlety jsou jiné,to je nad slunce jasné,ale když si člověk promítne zpětně uplynulou sezónu,tak zjistí že takových výletů udělá nejvíc.
S kamarádem jsme plánovali Ukrajinu stylem"organizovaný zmatek" což znamená- přejedem hranice a pak se uvidí."Plány" se měnily z hodiny na hodinu.Nebyli jsme vázaní žádným itinerářem.Kam dorazíme,tam dorazíme.Když nebude zbytí,přespíme někde v lese.Což se i staloGrin Bylo to moc fajn.Tenhle typ cestování mám nejraději.
 
jencekgs
#7 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 26-05-2010 23:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Já jsem toho moc nenacestoval, ale nejradši mám když něco přeštu o tom místě, vypíšu místa které bych chtěl vidět a jedu. Zásadně bez časového harmonogramu, bo dovolená je jedíný čas kdy se nemusím přizpůsobovat a někdy stihneš víc a někdy víc.
S Rablenkou cestou necestou
 
tobig
#8 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 26-05-2010 23:05
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Zajimavé téma... clap

Je pár lidiček, s kterými jezdím rád a je mi i docela fuk, kam se jede. Málokdy si trasu plánuju podrobně. Stačí mi jen záchytné body a místa , která bych chtěl vidět. Sem zvědavý, jak dopadnem letos na Balkáně, podle toho se asi rozhodnu, co se mi líbí vlastně víc... saycheese
Nicméně - myslím, že neumím jednoznačně říct, co je hezčí... Ukrajina, Korsika, Skotsko, Rak.Alpy..... - všechno bylo moc krásné i díky sqělým parťákům v týmu..... thumbs up
A také mně nějak už nebaví nedělní výlety kolem komína, chce se to sbalit alespoň na víkend, ideálně ve třech - čtyřech motorkách, klidně pod širák na divoko někam k rybníku dál od baráku.... Cool
A někdy zase rád vyrazím sám, třebas projet kus Slovenska...Wink
 
tobig
#9 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 26-05-2010 23:13
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

A ještě - k těm blízkým cílům.....blushing

Sardinie, Island (už mám dokonce i trajektovou kalkulaci hilarious), Rumunsko, Norsko, Pobaltí.... je to asi na deset let dopředu... music
 
3X
#10 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 27-05-2010 06:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

tobig: mám to stejně, kolem komína mě to už moc netáhne, prodloužené výlety - to je ono thumbs up

pavelgs: loni jsme tu Ukrajinu jeli stejným stylem a vynikající parta 4 lidí. Ještě dneska mě bolí bránice od smíchu Grin
 
tchert
#11 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 27-05-2010 08:23
Člen

Příspěvek: 26
Založený: 17.05.10

jezdim vetsinou s batuzkem, maximalne jeste kamarad na dalsi motorce... cestu planujeme tim stylem, ze si rekneme co chceme videt, podle toho urcime pribliznou trasu a jedeme... a trasa se podle okolnosti meni vic nebo min...
 
refi
#12 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 27-05-2010 20:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

cestuji ráda (proto jsem i na tomto webu tongue ) a nejen na motorce. plánování jen v hrubých bodech, pokud je to někam ven, tak vychytat hlavně doklady, pojištění, případně očkování atd. městům se raději vyhýbám, chci si užít přírodu, která je krásná snad všude, nejen tisíce km daleko. čemu se musím vždy bohužel podřídit (asi jako drtivá většina) je čas, který na to mám a v druhé řadě finance, které není nutné šroubovat zbytečně vysoko a ani si pro zlaťák vrtat koleno a mrznout v mokrém spacáku ... takže pak jsou dvě základní varianty - rychlý přesun do lokality, kterou chci blíže poznat a tam strávit více času nebo si užít cestu tam i zpět pozvolna a v klidu, ale nemít příliš vzdálené cíle.
a pak už se to ve mě láme - jezdit sama ženská je přece jen zvýšené riziko, ale ta úžasná volnost je i přes to riziko velice lákavá. zatím jezdím na delší cesty nejraději ve dvou motorkách, vyjdou si nejlépe vstříc, taky jsou méně nápadné třeba při spaní někde v přírodě. u větší společnosti už hodně záleží na složení povah a karakterů, abych pak třeba dva týdny v přilbě nesnila o tom, jak skvěle by mi bylo jet samotné.
takže když se vrátím k původním otázkám, tak bych to shrnula takhle:
- plánuju jen nejnutnější minimum, mě to stejně ani nebaví
- cíle jsou v 99% mimo turistická centra a body, které "musí všichni vidět"
- láká mě samozřejmě příroda. když koukám na fotky z cest, vždycky se mi nejvíce líbí zvlněné pláně nebo náhorní roviny, po kterých vedou šotolinky a je vidět široko daleko a hlavně nikde nikdo Wink
- jestli sami nebo ve skupině už jsem odpověděla
- a blízké plány ani vzdálené nejsou. plány jsem před dvěma lety vymazala z hlavy a zůstaly sny. a s nimi víra, že si je budu plnit. a protože to jsou sny, tak zůstávají tajné, aby mi je zase ten nahoře neproměnil v prázdný kalendář Wink

a ještě něco ... zatím se mi nikdy nestalo, že bych po návratu z jakékoliv cesty litovala, že jsem to nebo ono neviděla, přestože to bylo na dosah ruky a já o tom nevěděla. vždycky jsem zažila víc, než jsem očekávala thumbs up

(doufám, že vám to moje písání vleze na jednu stránku Grinannoy )
 
refi.rajce.net
3X
#13 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 27-05-2010 21:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

refi napsal:

a ještě něco ... zatím se mi nikdy nestalo, že bych po návratu z jakékoliv cesty litovala, že jsem to nebo ono neviděla, přestože to bylo na dosah ruky a já o tom nevěděla. vždycky jsem zažila víc, než jsem očekávala thumbs up


to je skvěle napsané, taky mě nikdy nenapadlo truchlit nad tím, že třeba projedu Paříž a neuvidím Eiffelovku

užívám si cestu, jako takovou, hlavně mimo civilizaci thumbs up
 
3X
#14 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 27-05-2010 21:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

při cestě po Dolomitech a Alpách jsem narazil na passa, kde jsem celou cestu (nahoru/dolu) nikoho nepotkal a nahoře byla jen salaš, nádherná příroda, žádní lidé, jiný svět Wink

'http://img88.imageshack.us/img88/9907/p1100458.jpg'
 
prezi
#15 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 27-05-2010 21:46
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

...krása thumbs up
 
www.CENDURO.cz
prezi
#16 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 27-05-2010 22:24
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

to všichni: ...hezky to tady píšete clap

A jak to vidím já? Cestování mám moc rád a na můj vkus cestuji strašně málo. Na rozdíl od některých z vás mne ale stále baví i okolokomínovky a krátké projížďky v podstatě bez cíle - jen pro to svezení se.

Jezdím celoročně (pokud není náledí, nebo posoleno). Nejraději mám cesty nižších tříd a čím víc se to kroutí, stoupá, klesá tím lépe. Moc rád se sem-tam pustím do lehčího offíku ...polňačka, šotolinka, brodík. Pokud mám jet něco trochu náročnějšího, tak po pár položeních už raději alespoň ve dvou.

O víkendu mám nejraději celodenní akce s nějakým cílem, nebo zajímavou trasou. Na delší vícedenní výlety a dovolené jezdím na základě tipů kamarádů, fotek a přečtených cestopisů na internetu či na místa, která jsem toužil vidět už coby dítě školou povinné.

V ČR a SR jezdím cca 50% delších cest sám a vyhovuje mi to. Někam dál za hranice už vyrážím vždycky s někým dalším (nedovedu si představit jet třeba jako Igor Brezovar takové "štreky" sám - to bych nedal).

Na větší cestování je podle mne ideální skupina tří motorek. Velmi mi vyhovuje, když je ve skupině nějaký "plánovač", který alespoň přibližně ví kam jedeme a já se potom v klidu vezu a kochám. Co o dovolené nesnáším je kvaltování a stres, ale také časté "kuřpauzy" a kafíčka.

Není jednoduché najít parťáka/parťáky na cesty, ale nemůžu si pomoci, třeba tady se vyskytuje kopa lidí s kterýma bych do světa vyrazil hned. Včil je jen otázka, kdo by chtěl jet se mnou.

Wink

 
www.CENDURO.cz
tom
#17 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 27-05-2010 23:47
Člen

Příspěvek: 95
Založený: 14.05.10

tož ja to taky zkusím blushing

Co se týká plánování tak to moc nemusím, bo se mi nechce, ale když musím tak to zkusím, aspoň směr nebo místo a pak se uvidí, protože vždycky se něco v okolí najde - příroda památky aj. a nejraději mám místa kde nikoho nepotkám (teda aspoň na motorce, protože cesta je cíl a ostatní je bonus - jak jsem někde četl). Zatím mám procestované více autem a doufám že se to brzo změní. Většina naších cest byla "plánovaná" stylem - jedem třeba do Norska - přečtu nějaký cestopis, vím že musím být za 3 týdny doma, mám tolik a tolik peněz - když je utratím dříve tak se jede dříve dom, prostě to neřeším, hlavně že jsem "někde" na výletě. Příklad loni Švédsko (zase autem): na netu a nikde jsem toho moc nenašel, vetšinou jen pozn ámky typu - tam nic není, nuda atd., ale rozpočet nás nepustil jinam tak jsme tam prostě jeli a kdybych se nemusel vracet tak jsem tam ješte dnes, protože je tam toho tolik a na každém kroku, že jsme neprojeli ani 1/5 této země.
Co se počtu lidí a motorek na cestování týká tak v tom zatím nemám úplně jasno, protože jsem zatím nikde nebyl dýl jak na víkend. Ale někam mimo čr bych určitě nejel sám a asi pro pohodlí skupiny na delší cesty - dovolenou si myslím že 5 motorek je max., jinak na kratké výlety, či víkendy mi nevadí ani velká "jižanská grupa", bo mi to ani nepříjde že nás jede tolik. music
A protože jsem "splachovací" tak jsem v klidu ať jedu kamkoliv, spím kdekoliv, jím cokoliv, hlavně ať je prča lol
No poslední dobou mně baví fotit a to zase znamená klídek, pohodička, žádný spěch a stres.

tyjo taku slohovku sem nenapsal ani ve škole, doufám že to má nějakou hlavu a patu hilarious
Upravil tom dne 28-05-2010 06:52
 
www.stolarstvikij.cz
Perchticka
#18 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 28-05-2010 06:16
Člen

Příspěvek: 89
Založený: 28.05.10

Ahoj tady!Smile

Přispěji svou troškou do mlýna. I když v poslední době je tohle téma pro mě spíše virtualita a budoucnost, ale tím spíš se mi tady chce sdělit svůj postřeh...Wink
Já to mám tak, že pokud se týká kratších cest (jednodenní výlety atd.) jsem schopna si plně užít samotu. Nicméně společnost mých blízkých mě naplňuje a těší neméně. Tady ovšem mám radši, když se sejdou lidé mě blízcí i stylem jízdy, kdy vlastně ani nevnímám, že jede více motorek. Prostě sdílení s minimem rušivých elementů...clap

Delší cestování preferuji společnost a nejlépe společnost člověka nejbližšího a milovaného, neb je pro mě důležité kromě společné domácnosti a tzv.provozních stránek soužití také to, když můžu sdílet společné přípravy, těšení se a po samotném výletu i společné zážitky a vzpomínky...kiss
Je to trošku jiný úhel pohledu na toto vlákno, ale třeba pro mě opravdu důležitá součást jakéhokoliv cestování. Prostě, sdílená radost je dvojitá radost a pokud tomu osud přeje a jde to s člověkem milovaným, tím líp. Neznám nic lepšího...flower

Co se týče místa a času, ideální by samozřejmě bylo, kdyby člověk mohl aspoň na měsíc a někam, kde si odpočine krásou okolí a poznáváním atmosféry a ducha obyvatel atd. To máme tady asi všichni stejné...Wink
Nicméně naučila jsem se si užívat a být vděčná i za drobné a krátké okamžiky na moto. Jde o to si umět vždy najít něco pro potěchu a radost i když na to máte jen půl den.Wait

No tak jsem vám to tu zaplácla trochou utopie, no. Přežijete...tongueGrin
 
refi
#19 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 28-05-2010 07:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

Perchtička> moc hezky napsáno, a platí to určitě o koníčcích obecně, nejen o motorkách thumbs up
 
refi.rajce.net
tobig
#20 Vytisknout diskuzi
Cestování
Přidané 28-05-2010 09:49
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Tome >> naprostý souhlas clap

Zrovna ty jsi ideální parťák na měsíc kdekoli... prostě pohodář Wink
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 48

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.10 sekund 360,147,708 návštěv