25.4. 2024 11:51
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Darek
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 12-09-2011 16:12
Člen

Příspěvek: 92
Založený: 30.09.10

To Daja:
Jsou i hliníkové, které se dají rychle odepnout (stačí odemknout klíčkem) - záleží na systému uchycení k držákům kufrů.
Pokud vím, tak Touratech to má na kufrech Zega Pro a Hepco-Becker snad u všech kufrů.
 
Daja
#22 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 12-09-2011 17:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 74
Založený: 02.08.10

ty traxi se mi libi ....a hlavne se daji oddelat hmm
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám. annoy
 
Flash
#23 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 12-09-2011 19:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

3X napsal:
Daja napsal:
dovoluji si pouzit tema o kufrech a zeptat se na jednu vec .... zatim mam plastove kufry a pri ubytovani je proste odepnu a vezmu s sebou. Chci zmenu na hlinikove (sice plastove se mnou vydrzeli hromadu padu, ale vzdy pri male rychlosti a myslim, ze hlinikove jsou odolnejsi) ale nevim jak to resite, kdyz jsou pevne namontovane na tech pucich? Dik. Daja


jde to řešit jiným uchycením, já hliníkače sundám za 10s, odepnu a jdu


já vytáhnu tašku s věcma z kufru a pomocí pár otáček imbusu za cca 20 sekund je kufr taky dole Grin
ale je pravda že nemám komfort jako když odeknu klíčkem mno.

myslím si že ani jední alu kufrem asi neprohloupíš. kolem mě má lidí kufry různých značek a všechno relativně v pohodě. každej to má jinak uchycené podle sebe, takže jak tu kolega psal že spadnul a prohla se vnitřní stěna tak to mohl mít úplně jinak chycené než ostatní. a blbým uchycením se to může zdeformovat.

uchycení záleží na Tobě jak ho uděláš. jestli se Ti chce přemýšlet a přiložit ruku k dílu nebo použiješ originál uchycení. to je na Tobě
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Roman2bk
#24 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 12-09-2011 21:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

tak tady je prý test těch Traxů....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=btRvVLA0KzM[/youtube]

samozřejmě si dělám legraci Smile jako test pevnosti asi jo, ale o vodotěsnosti jsem se z toho videa nic nedozvěděl Wink

edit:
funguje tu vkládání videí? nebo se mi to jen nezobrazilo?
jinak odkaz na video je http://www.youtub...tRvVLA0KzM
Upravil Roman2bk dne 12-09-2011 21:11
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Roman2bk
#25 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 12-09-2011 21:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

Jinak díky všem za názory.
Jen nevím jestli v tom ještě nemám větší hokej, než předtím....

Thymallus - do Begrů bych třeba šel, jen nevím jak mi to vyjde s penězi, jestli nakonec nekoupím Alu-Milánek.... no uvidím.
tenčí a širší - jako že se širší upne blíže k motorce? no a nevadí to pak baťůžku, že každý kufr je jinak blízko k motorce?
výřez na kufr - to na Stromu asi nepřipadá vúvahu, když je výfuk tak vysoko, že

magoss - ppíšu si, nýty nebrat nebo zalepit Wink

refi - ok, beru to tak že když budou peníze, mám vzít Begry
no vidíš, o deformačních zónách jsem ještě neuvažoval.... doufám že vždy spadnu jen v menší rychlosti..... nebo nejlépe že nespadnu vůbec (ale to je málo pravděpodobné Wink )

zeptám se možná blbě - ale pokud bych vzal v úvahu kufry nad 40 litrů od všech značek, tak jsou rozdíly v šířce kufrů velké? nebo zanedbatelné? Jako jestli třeba jedna značka dělá stejně velký kufr spíš do šířky, jiná spíš na výšku a jiný spíš na délku. Nebo toto hledisko nemá význam?

bartus - díky, jestli to vyjde, stavím se

Darek - přečtu si to

daliss - dřevo je dřevo Smile něco podobného jsem viděl už na harleji a i na velorexu Smile

3X - vystihl jsi to přesně, rychle to už nepůjde Smile

Daja - odepínání se mě netýká, spávám vedle motorky, takže nemám potřebu kufry někam nosit. Hurá, aspoň jednu věc nemusím řešit Smile


 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
3X
#26 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 12-09-2011 21:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Roman2bk napsal:

zeptám se možná blbě - ale pokud bych vzal v úvahu kufry nad 40 litrů od všech značek, tak jsou rozdíly v šířce kufrů velké? nebo zanedbatelné? Jako jestli třeba jedna značka dělá stejně velký kufr spíš do šířky, jiná spíš na výšku a jiný spíš na délku. Nebo toto hledisko nemá význam?



napsal bych ti, že rozdíly jsou individuální podle výrobceSmile. Čím více ti budou kufry přečnívat přes rozměr řidítek, tím hůře se ti bude kličkovat v koloně, rozložení váhy,...
 
Waltr
#27 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 12-09-2011 21:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Odepínání je takytřeba o tom si na kufr sednout.
DL s Hliníkovými kufry vypadá k zblití. Omlouvám se všem majitelům a výrobcům, ale je to tak.
Snad ty Polohliníky od Giwi, nebo origoše z GS- ty se prodávájí kolem 10 oba. a jsou vario. Přizpůsobit, a máš parádu. ALe asi to nebude tak odolné jako třeba Begry. Ale nemyslím že budeš padat jako Refi- to snad vlastně ani nejde...comfort nezlob se musel jsem. Grin
Ne vážně, já bych ženě dal varia místo těch hliníkových kastlí hned.
Když budeš chtít, tak ti prodám její BIG Husky. Mimochodem ty jsou celkem fajn, i cenově.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Peacemaker
#28 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 12-09-2011 22:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 180
Založený: 02.05.10

no teda, mne VStrom s hlinikacama k zbliti nepripadal a nepripada, to bylo dost silny tvrzeni
'http://img38.imageshack.us/img38/9931/stromkufr.jpg'

videl jsem i nekolik vylozene silnicnich motorek s hlinikem a nejenom ze je to prakticky, ale mnohdy to ma i oku lahodici efekt (pravda, nekdy jsem trochu zvrhlej)

k dotazu - zatim nejlepsi kufry, co jsem mel, byly Grave - pravda, treba Bystrovy jsem jeste nemel, musim pockat, az me naserou ty H-B co tedka mam Grin
 
xxxdevil
#29 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 12-09-2011 23:32
Člen

Příspěvek: 43
Založený: 17.09.10

Nejlepsi kufry co jsem mel, byly taky od Grave. Begry maji nahore v kufru takovou hranu a ta by me dost vadila, zandavani a vyndavani tasek bude horsi. Taky ma dost blbej system uchyceni,i kdyz ted snad dela i normalni puk a nepotrebujes naradi-to driv bylo. Za ty penize bych je osobne nevzal. Nejlepsi jsou asi Zega pro,ale cena nic moc, i kdyz pri porovnani s Begrem to uz neni takovy rozdil. Husky jsou docela fajn,ale maji ty nyty dovnitr,plus me osobne vadi jakykoliv kufry,kde nejde odendat viko a maji jen pant. Traxy maji jen pant,navic z plastu,jak dlouho to vydrzi netusim,ale urcite min nez odendavaci viko. I kdyz vypadaji dobre. Grave byly zatim nejlepsi,nemel jsem pripominky,jen snad cena a design,ale s cenou da i u nich nejak dohodnout,ja na ne dostal slusnou slevu,pokud jsem nepotreboval danovy doklad. Navic v te dobre jako jediny delal drzaky z nerezu,coz je podle me dost vyhoda. Predtim jsem mel Zegy a ten drzak byl za chvilku od uchytu podrenej a rezlo to,jako kazdymu co jsem videl. To u nerezu nehrozi a jsou porad jako novy. Navic zegy klasik jsou dost mekky a kazdej pad se na nich podepise.

Kupovat dneska kufry tak ale beru zegapro . Mel jsem 45l ted byc bral asi 42 mozna i 38,ani ve dvou jsem to nemel plny,ale to je dost individualni.

Z levnych bych vzal od AluMilanek a domluvil se na oddelavacim viku,ne na pantu. A musis bejt spokojenej.
 
xxxdevil
#30 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 12-09-2011 23:33
Člen

Příspěvek: 43
Založený: 17.09.10

Jo a na Vstromu vypadaji alu kufry podstatne lip nez plastaky,natoz ty z GS Smile
 
bartus
#31 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 13-09-2011 04:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

mě třeba panty vyhovují já bych to víko jinak někde ztratil nebo zapoměl Grin taky se to dá zpětně upravit na rozdíl od plastu

rychle sundání je fajn.já si letos vyrobil kotvíci systém co dělá touratech a sundám kufr lehce bez nářadí.
 
www.bartus.eu
motoblb
#32 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 13-09-2011 06:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Koukám že mně Waltr z názorem hlinikáču pro DL předběh AngryGrin snad jen přiložím jak snadno a rychle je na strom připevnitblushinghilarioushttp://liberec.id...zpravy_alh
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
Thymallus
#33 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 13-09-2011 07:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 238
Založený: 16.05.10

to xxdevil> u těch begrů je ta hrana někdy fakt děs, ale je to o zvyku. uchycení už má taky dořešené, že kufr sundáš bez klíče.
Jinak s tou nerezí, jako konstrukcí pro kufr moc nesouhlasím. Sice se nepodře, to jo, ale nerez je pevnější, než ocel, tak se může klidně stát, že při pádu povolí podsedlovka, místo zohnutí ocelových držáků kufrů...
Když je vůle, cesta se najde Wink
'http://www.atomer.sk/user/10316/upload/ftp_client/rajce.png'
 
Waltr
#34 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 13-09-2011 08:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Hoši, psal jsem svůj názor. Netvrdím že to takhle vidí každý.
Mě se prostě nelíbí ty krabice ani na klasické 12. Líbí se mi kulatější tvary, a třeba Begry se mi nelíbí rozměry- je moc vysoký. Nakonec jsem si špatně při vyrábění spočetl své- a udělal je taky vyšší Shock
Ale to někdy pořeším.
S nerez a ocelí je to nesmysl, BMW je dělá v nerezi, ne? Tam už zase můžeš říci ,,a co když se zohne dřív nž vyndám nohu". Myslím že samotný kufr trošku utlumí, a pak hold příjdou škody.
Víko máme díky ženě pant (bigHusky- jjeí), i sundávací (Waltrmade mé) a řekl bych že pant není na škodu, možná ho nemusíš stále hledat a ohýbat se pro něj.
Systém uchycení jsem přizpůsobil BMW a mám sundávací, a jsem za něj rád. Kdybych neměl, řeknu asi že je to zbytečné a nejlepší jsou puky. Grin
Ještě- myslím že se s Bystřou i Poledníkem dá domluvit na přizpůsobení rozměrů clap
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Roman2bk
#35 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 13-09-2011 08:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

uff.... čím víc lidí tím ví názorů....

Waltr - "Odepínání je takytřeba o tom si na kufr sednout." nerozumím? viděl jsem nějaké videa, jak se odepíná kufr s puky nebo ten Trax a nikdo si na něj nesedal Smile
ad vzhled - neřeším. To je vždy subjektivní pocit, opět co člověk, to může být jiný názor.
ad padání - taky doufám. Když ale nebudu jezdit terén, tak snad ne.
varia ? to je co?
BH - jaké, kolik litrů, jak staré a v jakém stavu? (napíšu ti zprávu)
Vyráběl jsis kufry sám?

xxxdevil - jsi asi druhý člověk, co mi doporučuje Alu-Milánka, že by mi měl stačit

ad panty vs. sundavací víko - protože na to asi navěsím hodně věcí (brašnu s věcmi a ještě připnuté oblečení....), tak bych měl asi dát přednost sundavacímu, že jo?




 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Thymallus
#36 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 13-09-2011 08:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 238
Založený: 16.05.10

sednout - waltr myslel kufr po sundání použít jako židli
ve tvém případě bych asi to sundávací víko bral. já mám k víku přidělaný louis vak a když chci do kufru, tak odložím celé víko. mít pant, tak by to bylo asi komplikovanější...
Když je vůle, cesta se najde Wink
'http://www.atomer.sk/user/10316/upload/ftp_client/rajce.png'
 
Roman2bk
#37 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 13-09-2011 08:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

Thymallus - jo aha. To mě nenapadlo, myslím si že kufry asi sundávat nebudu, takže způsob uchycení asi není nejdůležitější (byť např. ty Trax jdou upnout/odepnout rychle).
Otevírací víko (zvlášť nabalené) se buď musí jednou rukou (nebo tělem) držet, to je jasné. Nebo co lanka, ty na takové víka nedávají?
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Thymallus
#38 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 13-09-2011 08:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 238
Založený: 16.05.10

s tím nemám zkušenost, mám sundávací víko.
každopádně i kdyby tam bylo lanko, tak to bude celkem velká páka. zátěž jak na pant tak uchycení kufru... nehledě na to, že můžeš stát z/do kopce a lanko je k ničemu...
ale to už je asi o tom, jak si zvykneš a podle mne nebude problém se s výrobcem domluvit na způsobu otevírání.
z vlastní zkušenosti mi přijde lepší sundat celé víko. vaky připevňuji gumicukama a oddělávat to - to by trvalo déle, nehledě na praktičnost.
Když je vůle, cesta se najde Wink
'http://www.atomer.sk/user/10316/upload/ftp_client/rajce.png'
 
xxxdevil
#39 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 13-09-2011 09:10
Člen

Příspěvek: 43
Založený: 17.09.10

Lanka se tam davaji,alespon u nekoho....ja pres kufry mam taky vetsinou rolku,takze kdyz chci do kufru nemusim ji sundavat. Ja vozim v jednom viku nepromok pripasany gumou k tem vrchnim uchytkam zespodaSmile Druhy viko docela casto pouzivam jako odkladaci stolecek kdyz varim,otocim uchytkama k zemi a nakrajim si na tom co potrebuju,polozim nuz,rohlik...at se to nevali na zemi. Kazdej to ma jinak, me to vyhovuje takto,tak proto bych nechtel viko na pant.
 
bartus
#40 Vytisknout diskuzi
jaké hliníkové kufry? jsou Trax dobré?
Přidané 13-09-2011 09:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

romane ty lanka existují dělá je touratech ale vyrobíš si ho i sám.

to sundávání bych právě u tvého stylu kempování bral jako plus.kufr se dá použít jako stůl i židle.

a dotaz na zasvědcené vydrží ty milankovy kufry pád když jsou "pouze" nytovane?protože vypadají docela slušně.
Upravil bartus dne 13-09-2011 09:38
 
www.bartus.eu
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 43

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.10 sekund 359,916,161 návštěv