25.4. 2024 07:12
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: SVĚT
 Tisk diskuze
Albánie
3X
Přidané 29-11-2011 08:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

robert_zl napsal:
Tak už mě tu zase strašíte, jak když jsem se na bmwgs.cz ptal na Ukrajinu :-) Nakonec jsem tam policajta viděl jenom zdálky a jediný problém jsem měl s vodkou Smile


buď v klidu, UA je daleko více zkorumpovaná. AL je v pohodě, tam jim motorka nic neříká Wink
 
refi
Albánie
Přidané 29-11-2011 09:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

robert_zl napsal:
Tak už mě tu zase strašíte, jak když jsem se na bmwgs.cz ptal na Ukrajinu :-) Nakonec jsem tam policajta viděl jenom zdálky a jediný problém jsem měl s vodkou Smile


to je moc fajn, ale jenom proto to není najednou bezpečná země. my jsme měli už zkušenosti jiné a neláká mě tam hned zase znovu jet. hodně dám i na zkušenosti jiných a doufám ve štěstí, že budu ve správnou dobu na správném místě. stejně tak nemůžu tvrdit o albánii, že je to bezpečná země jen proto, že mi se tam nic nestalo. jednou nad ránem jsme slyšeli ve městě střelbu ze samopalu. jak zjistíš, jestli je to kratochvíle nebo se něco děje? nijak, chceš co nejdříve vypadnout. a závěr z toho tedy vyvodíš jaký? bezpečná nebo nebezpečná země? pokud člověk cestuje s pravidlem, že se chová v cizím státě s pokorou k jejich stylu života, má velkou šanci, že si domů doveze jen ty pozitivní zážitky. a to platí o cestování všeobecně.
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
motoblb
Albánie
Přidané 29-11-2011 09:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

3X napsal:
Máro, to se ti asi vybaví o co šlo GrinGrin

'http://i39.tinypic.com/99l0jt.jpg'
No jak vidím tak ani koukat sem se na to nemoh GrinGrin
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
3X
Albánie
Přidané 29-11-2011 10:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

refi napsal:
robert_zl napsal:
Tak už mě tu zase strašíte, jak když jsem se na bmwgs.cz ptal na Ukrajinu :-) Nakonec jsem tam policajta viděl jenom zdálky a jediný problém jsem měl s vodkou Smile


to je moc fajn, ale jenom proto to není najednou bezpečná země. my jsme měli už zkušenosti jiné a neláká mě tam hned zase znovu jet. hodně dám i na zkušenosti jiných a doufám ve štěstí, že budu ve správnou dobu na správném místě. stejně tak nemůžu tvrdit o albánii, že je to bezpečná země jen proto, že mi se tam nic nestalo. jednou nad ránem jsme slyšeli ve městě střelbu ze samopalu. jak zjistíš, jestli je to kratochvíle nebo se něco děje? nijak, chceš co nejdříve vypadnout. a závěr z toho tedy vyvodíš jaký? bezpečná nebo nebezpečná země? pokud člověk cestuje s pravidlem, že se chová v cizím státě s pokorou k jejich stylu života, má velkou šanci, že si domů doveze jen ty pozitivní zážitky. a to platí o cestování všeobecně.


K té ranní střelbě - byli jsme blízko kosovské hranice a někdy i podle našeho tisku je tam rušno. Že někoho chytne na trajektu rapl a zastřílí si pro potěchu do stromů na břehu je tam taky normální, patří to k naturelu místních lidí.
Balkán je po válce stále "ozbrojený, každý má doma nějakou zbraň, Bosna je zaminovaná až to pěkné není a mládež se tam po večerech baví střílením na pohyblivé cíle. Třeba tato země mi k srdci nepřirostla, i když je tam úžasná krajina a příroda.
Myslím si, že všude je stejně (ne)bezpečno, pokud nejezdíš v zemích, kde se právě válčí.
 
3X
Albánie
Přidané 29-11-2011 10:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

chápu, že každý máme nastavenou jinak hranici rizika a nebezpečí, ale podle TV a zpráv z novin se orientovat nedá. Pro klidnou krásnou dovolenou si člověk zvolí Norsko a připlete se do rány psychopatickému střelci Shock
 
czunik
Albánie
Přidané 29-11-2011 11:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

3X napsal:
chápu, že každý máme nastavenou jinak hranici rizika a nebezpečí, ale podle TV a zpráv z novin se orientovat nedá. Pro klidnou krásnou dovolenou si člověk zvolí Norsko a připlete se do rány psychopatickému střelci Shock


to je přesný,jde o tu chvili kde jsi a co se ti připlete.Jinak my v bosně v klidu..ale je fakt že těch pásem zaminovaných je tam spousta a lidí se zbraní taky...ale jak již tady bylo řečeno..je to naturela jižních státu obecně
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
rop
Albánie
Přidané 29-11-2011 12:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 70
Založený: 04.10.11

To 3x: než jsem se dostal k internetu, bylo to tady dostatečně rozvinuto. Nechci od Albánie nikoho strašit, ani odrazovat, ale tam kde je hodně kosovských albánců já osobně nemusím. Je pravda, že doposud jsem to vše přešel jen se ztrátou éček a nervozity a motorky je zatím nezajímají. Dodržuji ale doporučení přátel, kteří tam žijí, refi to tu zhruba popsala. Je dobré, že se tady otevřeně o tom hovoří a upozorňuje na rozdílný bezpečnostním standard v těchto zemích. Zároveň je si třeba uvědomit všechna rizika v případě nehody- stačí tam vidět sanitku, o policii nemluvě. Tu nadmíru svobody si tam vysvětluje každý podle svých potřeb. V naší diskuzi vše se točí i kolem subjektivním pocitu, naopak já mám rád Makedonii a Bosnu. A kdybych si měl vybrat, kam bych ještě znovu chtěl jet, byla by to Karélie. To je můj nejhlubší cestovní zážitek.
 
refi
Albánie
Přidané 29-11-2011 13:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

czunik napsal:
3X napsal:
chápu, že každý máme nastavenou jinak hranici rizika a nebezpečí, ale podle TV a zpráv z novin se orientovat nedá. Pro klidnou krásnou dovolenou si člověk zvolí Norsko a připlete se do rány psychopatickému střelci Shock


to je přesný,jde o tu chvili kde jsi a co se ti připlete.Jinak my v bosně v klidu..ale je fakt že těch pásem zaminovaných je tam spousta a lidí se zbraní taky...ale jak již tady bylo řečeno..je to naturela jižních státu obecně


jak jsem psala, je to o štěstí být ve správnou dobu na správném místě. cizí turista u nás v baru v době, kdy tam řeší banda tupounů spor mačetama, by měl taky asi nadosmrti zkreslený pohled na česko. ale tohle beru jako extrémy vybočující ze standardu. u nás fungují záchranné mechanismy jinak, než dál na východě, a tak ten pocit bezpečí určitě zvyšují. a přiznejme si ... určitá míra nebezpečí přidává našim zážitkům to správné koření Wink
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
refi
Albánie
Přidané 29-11-2011 13:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

rop napsal:
A kdybych si měl vybrat, kam bych ještě znovu chtěl jet, byla by to Karélie. To je můj nejhlubší cestovní zážitek.


přiznám se, že tento název jsem nikdy neslyšela. něco jsem si vygůglila, ale kdyby ses chtěl podělit o fotky nebo cestopis, určitě bych to neuvítala jen já Smile
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
jencekgs
Albánie
Přidané 29-11-2011 13:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Já měl přes celou albánii pocit sucha a bezpečí. Až po trajek jsem ji projížděl sám a každého koho jsem se zeptal, mi z úsměvem odpověděl. Těch kradených aut si nelze nevšimnout, ale to bych jako riziko nebral. Na mě ti lidi působili velice příjemně a pohodově. Určitě se tam chci znovu podívat. Řeknu to asi tak. Cítil jsem se tam mnohem bezpečněji jako v ostravě po setmění. Myslím že stát se může v každé zemi něco, ale kdyby to tak člověk bral, nemohl by vylést z domu.
S Rablenkou cestou necestou
 
3X
Albánie
Přidané 29-11-2011 14:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

jencekgs napsal:
Já měl přes celou albánii pocit sucha a bezpečí. Až po trajek jsem ji projížděl sám a každého koho jsem se zeptal, mi z úsměvem odpověděl. Těch kradených aut si nelze nevšimnout, ale to bych jako riziko nebral. Na mě ti lidi působili velice příjemně a pohodově. Určitě se tam chci znovu podívat. Řeknu to asi tak. Cítil jsem se tam mnohem bezpečněji jako v ostravě po setmění. Myslím že stát se může v každé zemi něco, ale kdyby to tak člověk bral, nemohl by vylést z domu.


vidím to úplně stejně Wink
 
rop
Albánie
Přidané 29-11-2011 18:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 70
Založený: 04.10.11

Co do Karélie - v roce 1995 jsme se (4chlapi) rozhodli, že utečeme od manželek na ryby co nejdál. Skutečně žádná s náma do Karélie nechtěla jet. Je to nádherná země jezer, řek, lesů, skutečně panenské přírody - nebýt drancování dřevařů. Jediná asfaltka z Petrohradu do Murmansku, jinač vše off, mnohdy klády zasypané šutrem a položené na rašeliništích, dřevěné mosty, no naš VW transportér dostal skutečně zabrat. Zima začína v říjnu, končí v květnu, klasické vesnice skoro nezasažené civilizací. jediný turistický ruch - vodáci z Ruska. Domorodcům jsme museli vysvětlovat, odkuď jsme a jen se divili, proč jedeme tak daleko naryby- prý u vás ryby nejsou? Bohužel, digitální technologie v té době nebyla, někde mám jen fotografie a film přetočený na DVD, které mi po všech změnách techniky nefunguje. Více info na: http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Republic_of_Karelia?uselang=cs
Z pohledu endurocestování pohádka, jednou jsem i viděl na ČT o Karélii film. Pokuď by se mi to CDčko podařilo na nějakém stroji rozchodit a měli by jste zájem, můžu ho někdy na nějakou akci přinést. Zveřejňovat ho nemůžu, je to příliš osobní včetně toho, co jsme tam zažili.
 
motoblb
Albánie
Přidané 29-11-2011 19:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Hmm ta Karélie je hodně lákaváhmm
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
refi
Albánie
Přidané 29-11-2011 20:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

na čt jsem něco našla
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
tobig
Albánie
Přidané 30-11-2011 07:40
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

3X napsal:
jencekgs napsal:
Já měl přes celou albánii pocit sucha a bezpečí. Až po trajek jsem ji projížděl sám a každého koho jsem se zeptal, mi z úsměvem odpověděl. Těch kradených aut si nelze nevšimnout, ale to bych jako riziko nebral. Na mě ti lidi působili velice příjemně a pohodově. Určitě se tam chci znovu podívat. Řeknu to asi tak. Cítil jsem se tam mnohem bezpečněji jako v ostravě po setmění. Myslím že stát se může v každé zemi něco, ale kdyby to tak člověk bral, nemohl by vylést z domu.


vidím to úplně stejně Wink


jencek to napsal přesně, tak, jak to vidím i já. Wink
 
Marselus
Albánie
Přidané 01-12-2011 12:50
Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

Kdo se chystá příští sezonu?
Upravil Marselus dne 01-12-2011 13:19
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
Meli
Albánie
Přidané 01-12-2011 13:52
Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

A dá se na Theth dojet se silnicnima motorkama? pray
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
stepan
Albánie
Přidané 01-12-2011 14:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 209
Založený: 19.05.10

Meli napsal:
A dá se na Theth dojet se silnicnima motorkama? pray


Was is das Silniční motorka? CBR, CB, Harley ?

Dá se všechno, ale otázka je, jestli by vás to bavilo?
 
3X
Albánie
Přidané 01-12-2011 15:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Marselus napsal:
Kdo se chystá příští sezonu?




zase Grin
 
3X
Albánie
Přidané 01-12-2011 15:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

v úterý jsem byl na skvělém povídání dvou cestovatelů (Mirka Náplavy a Petra Horkého) o Albánii, jezdí tam už 6 let a zase mě inspirovali pray

do AL je to kousek a rozhodně lepší než jet do UA music
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 42

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.29 sekund 359,877,609 návštěv