28.3. 2024 15:19
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ - motocykly :: OSTATNÍ
 Tisk diskuze
Nabourali Vás ???
zdenek1
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 25-10-2011 10:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 142
Založený: 24.09.11

Čaute známí i neznámi. Potřeboval bych radu ohledně této firmy Nabourali Vás.Naboural mě ožralec a odvezli mne do špitálu s otřesem mozku a nějakými modřinami,ale jak to tak chodí hned se mi ozvala tato firma že mi propůjčí po dobu 14dnů své auto a že jim mám podepsat nějaké papíry,že za mě všechno vyřídí ohledně vymáhání škody za rozbité auto,bolestné atd.atd. (bude to asi totálka)a takové ty řeči.Tak se chci zeptat,jestli s nimi máte někdo nějaké zkušenosti???
A druhá otázka zní co je lepší,nechat si prachy které mi nabídnou a auto pak prodat popřípadě jestli půjde opravit,nebo že prý to auto nějak dávají do dražby a pak doplatí zbylou hodnotu auta,podle toho na kolik asi to auto ocení???Nebo se na ně vyprdnout a zajít si na tu pojišťovnu sám?
Díky za rady!
 
refi
#2 Vytisknout diskuzi
Nabourali Vás ???
Přidané 25-10-2011 13:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

něco podobného jsem kdysi absolvovala já, jen já jela na motorce. sice se hned neozvali Nabourali vás, ale zato můj kamarád, který se tímto zabývá, nabídl pomoc. jak píšeš - podepsala jsem papíry, aby mě zastupovali a musím říct, že jsem toho nikdy nelitovala. vymohli mi maximum z nákladů na léčení a bolestné vč. trvalých následků. co se týká majetkových škod, tak mi na pojišťovně viníka vymohli velice slušné odškodnění za totálku motorky, jejíž vrak jsem ještě později prodala taky docela solidně. takže bych opravu ani z dnešního pohledu neřešila.
když to shrnu, tak bych si nikdy nevymohla sama za sebe taková odškodnění, která mi vymohli oni. jednak bych ani nevěděla, na co mám nárok a jednak jsem měla dost starostí se svým dlouhodobým léčením a absencí v práci, než abych toto řešila.
netuším, jestli takto fungují všichni, kteří se u nehod nabízejí, ale tohle je má zkušenost a já do ní šla tenkrát s důvěrou, protože mi ji nabídl kamarád.
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
zdenek1
#3 Vytisknout diskuzi
Nabourali Vás ???
Přidané 25-10-2011 14:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 142
Založený: 24.09.11

No vedu diskusi i na jiných stránkách , a v poctatě je ten názor stejný i když jsou připomínky že jejich vymáháni je podivné a že si to nechají od pojišťoven sakra dobře zaplatit,a pokud jim něco neproplatí pojišťovna tak po viníkovi (což je mi osobně jedno).....jen jestli pak ta pojišťovna pak nedá mi (jako poškozenému) o to méně peněz Wink
 
refi
#4 Vytisknout diskuzi
Nabourali Vás ???
Přidané 25-10-2011 14:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

pokud tě naboural ožralec, stejně jako mě, tak mu nepomůže ani povinné ručení, ale bude solit ze svého, což může být pro někoho opravdu likvidační, ale jejich riziko ... za tyto viníky to platí pojišťovna, u kterého mají povinné ručení, ale od nich si pak náhradu škody vymáhají. jestli jsem měla já o to méně? předpokládám, že na tom je ten princip založený, ale rozhodně jsem měla více, než by mi dala pojišťovna dobrovolně s mou chabou orientací v tom, na co mám nárok a na co ne. a pokud měl viník vypito, tak ho ani pojišťovna nemusí moc šetřit, ale samozřejmě netuším, jak jsou úspěšní v následném vymáhání škody po viníkovi.
to rozhodnutí je na tobě, nevím, jak moc se orientuješ ve vymáhání škod vlastními silami Wink
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
zdenek1
#5 Vytisknout diskuzi
Nabourali Vás ???
Přidané 25-10-2011 15:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 142
Založený: 24.09.11

Právě že nijak Sad
 
moranka
#6 Vytisknout diskuzi
Nabourali Vás ???
Přidané 25-10-2011 23:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 227
Založený: 04.05.10

my nemáme problém s touto firmou, vše bylo vždycky vyřešeno za mě na 1
No a myslím, že když Tě dnes nabourá opilec, nebo kdokoliv, kdo nemá za volantem co dělat, tak pojišťovna škodu vyplatí a pak ji po něm vymáhá sama, pokud dotyčný nemá pov. ručení, tak i tak to platí asi ta kancelář pojistitelů- to nevím a pak to zase vymáhají po dotyčném.
Jinak pokud jde o totální škodu, necháš si vyplatit peníze na svůj účet, oni vlastně žijí hlavně z půjčovného aut, které také platí pojišťovna viníka.
Na jiných diskuzích byly sice proti takovýmto firmám různé negativní ohlasy, že dělají to a ono, ale já to tak nevidím.
poprvé zkusíš,...............................pak už nelze jinakblushing
 
xx6
#7 Vytisknout diskuzi
Nabourali Vás ???
Přidané 26-10-2011 08:33
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

Jen přidám svojí trošku do mlýna. Pokud já sem poškozený, tak jasně, beru je. Mají přehled, dostaneš víc než člověk čeká a ještě ti dají náhradní auto a jiné vymoženosti. Ale popravdě, nechtěl bych je zažít, být na straně viníka nehody. Nebudu mluvit o bouračce pod vlivem, ale sem tam se stane, že to prostě nevyjde, něco podjede a nebo prostě je člověk na motorce a tím pádem už je viníkem (stalo se kámošovi, když mu nedala baba přednost a stejně za to mohl on). a pak bych je proti sobě mít nechtěl.. páč ty jejich metody jsou podivné (u některých firem)
 
zdenek1
#8 Vytisknout diskuzi
Nabourali Vás ???
Přidané 26-10-2011 09:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 142
Založený: 24.09.11

No zase na druhou stranu když udělám škodu já,tak přece pojišťovna za mě ručí určitou částkou na hmotné škodě a na zdraví (samozřejmě podle toho jakou kdo má tu výši) tak by to ta pojišťovna do té výše měla vše plnit,ne? Pán co mi to nabídnul bydlí kousek ode mne a ujistil mě,že firma pod kterou pracuje žije opravdu jen s těch aut která prostě propůjčí. Firma RPS CZECH. Přece když platím pojistku na škodu třeba milión korun a škodu udělám za osmset ticíc,tak po mě nemůže pojišťovna nic chtít,si teda lajcky myslím....?! Pokud jsem neměl alkohol nebo drogy.
 
moranka
#9 Vytisknout diskuzi
Nabourali Vás ???
Přidané 26-10-2011 14:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 227
Založený: 04.05.10

no teoreticky asi může, ale to je jedno, s RPS bylo vždycky všechno v pohodě. Dokonce i když Petr byl viníkem, vše OK
poprvé zkusíš,...............................pak už nelze jinakblushing
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 41

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.07 sekund 355,936,275 návštěv