28.3. 2024 19:02
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Leden 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
enduro helma s plexi
petrOV
Přidané 25-03-2016 10:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

lucas>já tady nečetl jenom chválu, jsou lepší helmy, tak proč kupovat Uvex Enduro... Jinak plexi jde i navrtat, pinlock jde koupit i nalepovací, nemusíš zbytečně kupovat jiné plexi, když už by ses hned rozhodl Uvex koupit
 
Hapo
enduro helma s plexi
Přidané 25-03-2016 10:28
Člen

Příspěvek: 29
Založený: 03.01.14

[quote]Barney napsal:
Novinka: LS2 Pioneer MX436

'http://ls2helmets.com/img/pages/BCK_D73FA8-8BAD6F-8DCA44-4E8C7A-360692-09E36F.jpg'

Tak od včerejška mám výše uvedenou LS2 MX436 Pioneer Trigger a porovnávám se současnou 10-letou Marushin X-Moto - první verze. Začneme hmotnostmi: LS2 udává 1250g +-50, skutečnost dle kuchyňské dig. váhy 1320g, Marushin 1450g+-50, skutečnost 1605g, takže asi každý výrobce hodně kecá ve svůj prospěch..... Jinak ta Marushinka se mi líbila a skutečně na podržení je moc lehká, což jsem upřednostnil, když "potěžkáte" LS2, tak v ruce prakticky nic necítíte (prostě skoro jak pírko), a zvlášť když budete porovnávat s běžnými přilbami s udávanými hmotnostmi 1600g+-, které budou mít pravděpodobně ve skutečnosti kolem 1700g..... Takže hmotnost byla pro mě kromě velmi líbivého designu po tvarové i grafické stránce (černo-žlutá) to první, "velmi plusové", co vítám a požadoval jsem. Na LS2 musíte nahlížet skutečně jako na sportovní model, který, jak uvádí výrobce, čerpá ze zkušeností závodů typu Rallye Paris-Dakar: Má velmi dobrou až vynikající ventilaci, která, jak jsem již po víc než 30 km zjistil, může být někomu skutečně na obtíž. Jak řečeno výše, bude velmi vítaná za velmi horkých dní. Hlavní nasávací otvory po stranách lícnic jsou tvarovány jako skutečné "naběrače" vzduchu, které s mírně skloněnou hlavou vpřed během jízdy nabírají kvanta vzduchu, které jsou kolem uší cítit jako průvan.... Na tomto si výrobce zakládá a výslovně to uvádí, ale jet v ní bez kukly (i v ní ten průvan bude pro někoho nepříjemný) do cca 15st. Celsia je pro mě z tohoto důvodu nemyslitelné (jinak kuklu používám jen z důvodu chladu pod 10 st.C). Tyto průduchy se nedají nijak regulovat, což je trochu škoda. Jediná regulace je na bradové mřížce - bohužel trochu neprakticky zevnitř.
Teď k materiálu: KPA - kinetic polymer alloy (snad jsem to napsal správně) - směs tří materiálů hlavně za účelem snížení hmotnosti, v této cenové kategorii jsou daleko tužší přilby, např. Cyber UX 33 (W-TEC Alltop AP-885X...) Bell MX-9 Adventure (ta ovšem nemá vnitřní tmavé plexi), IXS HX 207 Atlas i ta Cassida Tour.... Nejslabší článek LS2 je (jako u každé přilby s vnitřním zasunovacím hledím) v oblasti čela, která se kvůli tomu nedá udělat bytelně. A to je celkem velké mínus LS2, je asi nejměkčí (ale vzhledem k celkové pružnosti přilby) ze všech výše uvedených přileb. Nexx XD.1 voyager je v čelní oblasti celkem dost tuhá, ale celkově mě za necelých 10000,- nepřesvědčila - je z mnoha dílů, které vůči sobě celkem vržou, ale má dost fičurinek, které se musí asi zaplatit.... Zkoušel jsem i vyklápěčku Schubert E1 se sluneční clonou a štítem, ale kupodivu ta čelní oblast byla skoro tak hodně houževnatá jako u LS2!!!!! A za 20000,- - ani náhodou, a seděla mě tak porovnatelně dobře jak Alltop, Bell, Cassida (ta mě ovšem nehorázně tlačila na lících - špatně vyřešené polstrování), IXS, takže ta cena 20000,- není moc opodstatněná.... U LS2 je dobré po nehodě, že se dají vytrhnout lícnice pro snadné sundání přilby a zepředu po stranách jsou nášivky s emblémem dioptr. brýli, takže ty tam asi taky půjdou dobře implantovat. Jinak na krabici je uvedeno - vymyšleno ve Španělsku, zkompletováno v Číně, takže jsou tam viditelné nepřesnosti ve slícování polstrování vůči skořepině, je částečně zevnitř vidět na obou stranách asi půl cm bílého polystyrenu, vnitřní clona se úplně páčkou nevyklopí, zejména na pravé straně (opačné od ovlád. páčky) je nutné při sklopení dolů té cloně trochu pomoci, vnější plexi má takové nijaké polohy zavřeno, polootevřeno, otevřeno... No, ale myslím, že za ty peníze to bude celkem dobrá, velmi lehká přilba s vynikajícím větráním a zorným polem. Jo a pinlock jsem nikdy neměl, nechci ho a nepotřebuji - většinou jezdím s mírně pootevřeným plexi, což vždy 100% vyřeší jakékoliv zamlžení.
Doplnění: ty červně zabarvené průduchy mám u přilby ve velikosti S v černé barvě, což tak nerazí a líbí se mě to víc, červeno-oranž. barva polstrování evokuje "závodní verzi" a celkem se mi líbí.... Hlavu mám velikost přesně mezi 55-56, což je velikost S, skutečný rozdíl od zkoušené vel. M není moc velký, čekal jsem S více těsnější a jeví se mi stejně těsná (volná) jako má 10letá vymačkaná Marushinka...
Upravil Hapo dne 25-03-2016 10:50
 
lucas
enduro helma s plexi
Přidané 25-03-2016 10:36
Člen

Příspěvek: 19
Založený: 25.03.16

No co já tady pročítal tak v té cenové relaci v jaké se Uvex enduro pohybuje ji uživatelé hodnotili velice dobře. Přemýšlel jsem i o té LS2 ale jak píší už zdejší uživatelé je hlučná a takovou už doma mám. Hledám nějakou méně hlučnou. Je jasné že nějaký hluk tam bude vždy ale aby mi to v 80 km/h hučelo jak v úlu to na delší cesty nebude.
 
ondrejcervinka
enduro helma s plexi
Přidané 25-03-2016 10:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 65
Založený: 07.02.16

ten hluk kolem uší řeší fakt kousek bílý nálepky, naštěstí tam v tom místě nejsou žádný designový výstřelky, prostě rovná plocha, přelepíš to a problém je pryč. Helma má nasávání ještě na vrchní straně.. co to udělá s celkovou ventilací zatim nevim
 
Hapo
enduro helma s plexi
Přidané 25-03-2016 10:43
Člen

Příspěvek: 29
Založený: 03.01.14

Lucas: LS2 není hlučná, pouze velmi vzdušná, nevím co považujete za "hlučné", Marushin je pro mě tichá a řekl bych, že LS2 má ještě lepší aerodynamiku, je stejně tichá jako Marushin. Hlučnost se bude hlavně odvíjet od toho, na jakém motocyklu s jakým plexi ji budeš používat, to má dle mě z 90% vliv na hlučnost každé přilby.
 
Hapo
enduro helma s plexi
Přidané 25-03-2016 10:47
Člen

Příspěvek: 29
Založený: 03.01.14

ondrejcervinka napsal:
ten hluk kolem uší řeší fakt kousek bílý nálepky, naštěstí tam v tom místě nejsou žádný designový výstřelky, prostě rovná plocha, přelepíš to a problém je pryč. Helma má nasávání ještě na vrchní straně.. co to udělá s celkovou ventilací zatim nevim

...přesně tak, pokud mě to bude obtěžovat (ne hluk, ale průvan), není problém to vyřešit dle požadavku každého uživatele jakkoliv velkým kouskem samolepicí černé folie, která nebude vůbec vidět - přelepíš třeba z 1/3, napůl nebo úplně - no problem. V létě to strhneš a lepší větrání nepohledáš...
Upravil Hapo dne 25-03-2016 11:08
 
lucas
enduro helma s plexi
Přidané 25-03-2016 10:52
Člen

Příspěvek: 19
Založený: 25.03.16

Hapo: Aha tak jsem to nějak špatně pochopil pojmy větrání a hlučnost. Já myslel že ta LS2 je hlučná. Větrání mi nevadí ta hlučnost jo, když to v helmě hučí a po 50 km bolí hlava
 
ondrejcervinka
enduro helma s plexi
Přidané 25-03-2016 12:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 65
Založený: 07.02.16

co sem psal ja, tak za me je to prostě hluk, samozrejmě je to tim vetranim, začne se ti okolo uší točit vzduch a prostě to slyšíš, já to třeba považuju za hluk
 
schrek
enduro helma s plexi
Přidané 25-03-2016 12:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 116
Založený: 23.12.12

lucas napsal:
Ahoj. Právě jsem se tady zaregistroval a mám hned takový dotaz. Koukal jsem ýe většina tady chválí helmu Uvex enduro jen je nespokojena s jejím mlžením. A teď k věci. Mám možnost ji koupit skoro novou málo používanou a to mlžení jsem chtěl řešit koupí plexi z helmy Nishua ednuro carbon. Měl by to být nástupce toho Uvexu a vypadá stejně tak by to plexi mohlo snad sedět, ale to by mi museli potvrdit majitelé helmy Uvex po prostudování obrázku plexi na tu Nishuu. Toi plexi má právě přípravu na pinlock a tím by se vyřešilo to mlžení si myslím.

https://www.louis.de/en/artikel/nishua-enduro-carbon-enduro-helmet/215086
https://www.louis.de/en/artikel/nishua-pinlock-visor-enduro/20015011?list=158136759


Potvrzuju, ze sedi sedi i nahradni diky a ne jen na Uvex ale i na BMW enduro helmu jelikoz ta je delana uvexem Smile
 
Milanza
enduro helma s plexi
Přidané 29-03-2016 16:22
Člen

Příspěvek: 4
Založený: 29.03.16

Ahoj všem. Dnes se mi dostala do ruky na vyzkoušení enduro helma s plexi od společnosti LS2. Konkrétně LS2 Pioneer ve velikosti S. Helma na první pohled super a to je asi tak vše. Při jízdě do helmy boční ventilací neskutečně fouká do uší. Potvrzuji také špatně fungující sluneční clonu, která nejde stáhnout až nadoraz a vytáhnout někdy se zasekla (zkoušeno na třech). Zpracování helmy odpovídá ceně. Sem tam nekvalitně nastříkaná barva nedokonalé slícování plastu. Jen pro srovnán jsem kouknul také na Cassida Tour, která ležela vedle a osobně mi přišla lépe zpracována a to z cenovkou pod 3 000 Kč. LS2 mi příjde tak trochu "pozlacené hovno".
 
PetrAT
enduro helma s plexi
Přidané 29-03-2016 17:08
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Škoda LS2
Na pohled hezká a lehká přilba
Něco podobného má CABERG XTRACE
http://obchod.bik...9900043857
'http://data.bikerscrown.cz/attach/fotografie/xtracefluo_2.jpg'
Upravil PetrAT dne 29-03-2016 17:09
 
MadMike83
enduro helma s plexi
Přidané 29-03-2016 17:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 153
Založený: 22.08.10

Jak koukam na ty hodnoceni, tak muzu byt rad za vyber nishua carbon Smile
Jen musim jeste chvili pockat nez se s ni dostanu na moto Smile
 
lucas
enduro helma s plexi
Přidané 29-03-2016 18:23
Člen

Příspěvek: 19
Založený: 25.03.16

Taky už jsem tu LS2 měl možnost vidět a bohužel jsem ji z výběru vyřadil kvůli kvalitě. Rozhodl jsem si připlatit a ve výběru mi už zůstali jen 2 helmy. Nishua carbon nebo X-lite X551. Teď už je jen někde vyzkoušet a rozhodnout se podle toho jak která sedne a taky podle toho jestli je rozhodující váha nebo sluneční clona. Tu má ta X-litka, Nishua je zas lehká
 
Wan-Chuan
enduro helma s plexi
Přidané 29-03-2016 21:33
Člen

Příspěvek: 59
Založený: 21.10.15

Lucas...
Na Nolanku si udělej vejlet do Kladna k Panu Hanouzovi
http://www.hamouz...ontakt.php
A navíc lepší cenu v ČR nenajdeš -))

Wan-Chuan
KRLESS!!!
KRLESS!!!
 
PetrAT
enduro helma s plexi
Přidané 29-03-2016 22:48
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Wan-Chuan napsal:
Na Nolanku si udělej vejlet do Kladna k Panu Hanouzovi
A navíc lepší cenu v ČR nenajdeš -))
KRLESS!!!

.
Mám s nima velice špatnou zkušenost při reklamaci helmy
Velmi neomaleně mě odbyli, aniž by chtěli závadu vidět, tak mi jen po telefonu řekli, že to není na záruku (jednalo se o konstrukční chybu)
A že přilbu nemám ani posílat
.
Obrátil jsem se rovnou na výrobce přileb do Itálie
Následně mě kontaktovalo CZ zastoupení s informací, že se skutečně jedná o vadu reklamovatelnou a reklamaci mi vyřídili
.
Hamouz podle všeho vozí helmy ze zahraničí (proto lepší cena, i já tam kupoval proto že měl dobrou cenu)
Ale řešit reklamaci jsou pro ně náklady, které nechce mít
 
Hapo
enduro helma s plexi
Přidané 29-03-2016 23:16
Člen

Příspěvek: 29
Založený: 03.01.14

Milanza napsal:
Ahoj všem. Dnes se mi dostala do ruky na vyzkoušení enduro helma s plexi od společnosti LS2. Konkrétně LS2 Pioneer ve velikosti S. Helma na první pohled super a to je asi tak vše. Při jízdě do helmy boční ventilací neskutečně fouká do uší. Potvrzuji také špatně fungující sluneční clonu, která nejde stáhnout až nadoraz a vytáhnout někdy se zasekla (zkoušeno na třech). Zpracování helmy odpovídá ceně. Sem tam nekvalitně nastříkaná barva nedokonalé slícování plastu. Jen pro srovnán jsem kouknul také na Cassida Tour, která ležela vedle a osobně mi přišla lépe zpracována a to z cenovkou pod 3 000 Kč. LS2 mi příjde tak trochu "pozlacené hovno".

...tak mě taky hodně z fotek zaujala ta Cassida Tour, ale po shlédnutí verze v bílé barvě (pouze probarvený polykarbonát či ABS plast - už nevím z kterého materiálu je vyrobena), která nabyla vůbec celolakovaná a ta bílá byla tak nějak jakoby zažloutlá stářím - tak po těchto dvou stránkách zdaleka nedosahuje lepší úrovně LS2. A navíc nevím, komu by na hlavě seděla, i s mým hubeným obličejem mě neskonale tlačila lícnicemi a ještě někde na temeni hlavy. Po prohlédnutí těch trčících lícnic oproti jiným přilbám, které je mají tvarovány přirozeněji anatomicky, jsem se již nedivil, že mě tak tlačily - špatný návrh.... Nevím jak slícováním, ale co se týká polstrování, tak u LS2 se jeví modernější a promyšlenější (na pohled i složitější prolisy), vnitřní zpracování bude asi tak nastejno...
 
Milanza
enduro helma s plexi
Přidané 30-03-2016 08:58
Člen

Příspěvek: 4
Založený: 29.03.16

Ahoj, neříkám že LS2 je špatná helma a určitě bude mít plno příznivců, ale pokud mi při prvním nasazení něco na 100% nefunguje, tak mně to štve. Podotýkám, že nevlastním ani Cassidu ani LS2 Pioneer. Cassida Tour kterou jsem viděl na prodejně byla v bílé barvě a žádné viditelné zežloutnutí stářím, nříkám že tomu tak nebude. Jinak jak bylo řečeno na Žebráku, kde jsem se dotazoval na výměnu vnitřního polstrování, bylo mi řečeno, že dřív než se helma vymačká na výměnu helma je do dvou let vyšisovaná od sluníčka jako každá jiná v této cenové. Jen pro informaci Cassida je vyrobena z polykarbonátu.
 
lucas
enduro helma s plexi
Přidané 30-03-2016 08:58
Člen

Příspěvek: 19
Založený: 25.03.16

Já tu Nolanku tedy už je to X-lite našel na stránkách www.Fc-moto.de za 267 euro což je pěkná cena tak jsem myslel že bych ji když tak objednal tam protože na tom Kladně má stejně jen v mé velikosti černou. Možná jen kvůli tomu vyzkoušení jak to sedí na hlavě. Jinak se mi opravdu líbí možná víc než ta Nishua.
Člen: Já tu Cassidu mám doma. Taky právě tu bílou, barva je v pořádku zpracování taky řekl bych že lepší než u té LS2. Jediný problém je, že do ní celkem dost fouká a to už od 80 km/h. Mám velikost S a na mou hlavu sedla dobře i to polstrování mi nepřejde nijak nepříjemný, ale chci už právě hlemu, která je někde jinde a to ta X-litka nebo Nishua bude. Kdyby byl zájem o tu Cassidu tak ji tady na fóru prodávám za polovic ještě v záruce
 
Milanza
enduro helma s plexi
Přidané 30-03-2016 09:05
Člen

Příspěvek: 4
Založený: 29.03.16

...na jakým enduru jsi helmu používal
 
lucas
enduro helma s plexi
Přidané 30-03-2016 09:11
Člen

Příspěvek: 19
Založený: 25.03.16

Mám Suzuki Biga
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 45

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.13 sekund 355,971,074 návštěv