4.5. 2024 22:58
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Certifikát 100 Days...
Jarda Dingo
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 11-12-2011 15:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 68
Založený: 29.11.11

3X napsal:
Jarda Dingo napsal:

Mám stejnou zkušenost, ale i "tahle úspora je fakt dobrá" Smile Zvláštní je, že nejvíc kritiků je z řad těch, kteří buďto takovýhle cesty nedělají.... Mě zaujalo to, že s hrdostí sedět doma na zadku "má vyšší hodnotu" než schopnost se s někým dohodnout na nějaké byť minimální podpoře Smile))

Jinak 100 Days jsem si financoval sám a podporu Tomáše Kocandy jsem tady vysvětlil Smile


mě by zajímalo dokončení této myšlenky Wink

3X, který?
Vítězit s pokorou nebo prohrát se ctí
 
3X
#22 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 15:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

té, co jsi nedokončil a je zvýrazněná Grin
 
Jarda Dingo
#23 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 15:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 68
Založený: 29.11.11

3X napsal:
té, co jsi nedokončil a je zvýrazněná Grin

Víš 2é let se živím tím, že s lidma probírám, co se má, co se nemá, co je dobře, co je správně.... zatím mám tu zkušenost, že všechna tahle hledání jen skrývají NEROZHODNOST nebo NEOCHOTU vnímat realitu.... jsou vlastně jen virtualitou - lidově kecy...
Kluci, co fakt jezdí (jedno kam a za kolik) jsou většinou realisti, ví že ideály typu "A hrdý buď, žes vytrval".... platí jen do chvíle, dokud prostě nenarazíš na překážku... pak se ukáže, jak silný to přesvědčení je...

A Další problém podobných diskusí je, že vlastně ani nevíš, s kým mluvíš, kdo je na druhý straně, co dělá, jak jezdí, kde jezdí, co plánuje... pak už je to totální virtualita Smile))

Jarda Homolka
Upravil Jarda Dingo dne 11-12-2011 15:55
Vítězit s pokorou nebo prohrát se ctí
 
3X
#24 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 16:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

díky za odpověď. Se závěrem souhlasím. Tady nejde o hledání, ale názor, který jsi chtěl znát. Cestování a cestovatelům fandím, ale nemám rád ty, co někde "žebrají" o peníze a pak se bijí do hrudníku, jací jsou borci, že objeli půl koule. V horším případě ještě ani ne na vlastní mašině. Toto neber osobně.

Z mého pohledu sponzoring svazuje a zavazuje. Thats all.

Raději jezdím za své a montpáky si půjčím od kamarádaWink
 
3X
#25 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 16:23
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

jinak díky za diskuzi. Konečně to má ducha Wink
 
refi
#26 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 17:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

3X napsal:
díky za odpověď. Se závěrem souhlasím. Tady nejde o hledání, ale názor, který jsi chtěl znát. Cestování a cestovatelům fandím, ale nemám rád ty, co někde "žebrají" o peníze a pak se bijí do hrudníku, jací jsou borci, že objeli půl koule. V horším případě ještě ani ne na vlastní mašině. Toto neber osobně.

Z mého pohledu sponzoring svazuje a zavazuje. Thats all.

Raději jezdím za své a montpáky si půjčím od kamarádaWink


co znamená žebrat o peníze je taky diskutabilní Wink stejně jako když si to někdo celé odfinancuje sám, ale ty nevíš, jakým způsobem si na to vydělal, třeba je v balíku, protože krade auta a tak nepotřebuje sponzory Grin

ale souhlasím rozhodně se základní myšlenkou - když jedu za svoje, nesvazuje mě cestou myšlenka, že nemůžu cestu vzdát, když tohle nebo ono, nebo že změním cíl, protože tohle nebo ono a když se mi nebude chtít na cestě fotit, tak mě za to nikdo nezdrbe atd atd. cestování mám jako protiváhu denního zejména pracovního režimu, kde musím dělat spoustu ústupků právě proto, že mi někdo za mou práci platí. to je třeba i jeden z důvodů, proč nevyužívám cestovky, protože bych zase drbala já někoho za to, že mu platím a on něco neplní.
mám kolem sebe pár lidí, kteří už léta cestují a je zajímavé sledovat, jakým způsobem je to mění. u některých se dostavuje s poznáním pokora, u některých naopak. takže pak se ráda podívám na fotky s povídáním ne proto, že to má někdo za svoje, ale jaký to je vlastně člověk a co mu cesta dala (i když třeba nejdříve vzala), ráda poslouchám, jak někdo dokáže vnímat tu samotnou zem a sebe sama v ní, co všechno musel překonat, vybojovat nebo vzdát, jak na cestě "vyrostl" a co o sobě zjistil ...
proto nemůžu napsat, že nemám ráda někoho, kdo si příspěvek na cestu někde "vyžebrá" , v tom to není :-)
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Jarda Dingo
#27 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 17:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 68
Založený: 29.11.11

3X napsal:
jinak díky za diskuzi. Konečně to má ducha Wink


Smile
Vítězit s pokorou nebo prohrát se ctí
 
Waltr
#28 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 17:51
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

o morálce se dobře mluví, pokud se neporvěřuje Smile)
Mám stejnou zkušenost, ale i "tahle úspora je fakt dobrá" Smile Zvláštní je, že nejvíc kritiků je z řad těch, kteří buďto takovýhle cesty nedělají.... Mě zaujalo to, že s hrdostí sedět doma na zadku "má vyšší hodnotu" než schopnost se s někým dohodnout na nějaké byť minimální podpoře Smile))


Hele Jardo (a klidně to ber osobně) Grin mě se moc nelíbí, nebo jinak, nejsem typ co na potkání otevírá duši a srdce...nevím jak lépe popsat jak vnímám tvůj projev. Já tedy sedím na zadku, a kritizuji, pokud ti to vadí, není problém. Napiš že tě zajímají jen pochvaly a sluchu se dostane jen těm vyvoléným co ,,nesedí"
Pro to abych si opravdu udělal obraz jsem si stáhl tvou knihu, zaprvé (jak někde někdo napsal) musíš poznat svého soupeře. Grin A taky mám rád dovídání se a hezké fotky.
K té morálce, ano souhlasím, pozoruji ve tvých příspěvcích mnoho moralizujících doporučení, a nevím jestli vždy prověřených, nicméně mě nepobuřují. Myslím že i pouhé opakování těchto frází vyvolává po nějaké době změnu v charakteru.
Já osobně přiznávám neprověřené moralizování, a doufám že si cestu projdu se ctí.
K tématu. Jak psala refi, je další dimenze, vynechme tyto větve destabilizující diskuzi. Bavme se akademicky o poctivých penězích.
Bohužel to bude vždy jen odraz momentální situace každého jedince. Ti co mají, neřeší, ti co mají schopnosti seženou, a ti co nedostali od,,Boha"? sedí doma a kazdý z této skupiny se ještě dělí na spokojené a nespokojené brblající, kritizující...
Prostě není možné někoho odsoudit atˇuž je ten nebo ten, pokud neznáme okolnosti a tak zbývá- každý si pomáhá jak umí. Pokud to neubližuje, nebo neovlivnuje jiného musí se jen sám vypořádat s tím jestli mu to za to stojí nebo ne.
ps: snažil jsem se používat slova o kterých ani nevím co znamenají, kvůli 3X chtěl mít pořádné téma. comfort
Co jsem to jenom chtěl....?
 
3X
#29 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 18:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

to refi: ještě jsi do toho nezahrnula fakt, jestli není "cestovatel" soudně stíhaný popřípadě odsouzený. I zloděj přeci může cestovat a mít zážitky a ty dále předávat. A taky to nemusí být špatný člověk, jen byl v nesprávnou dobu a nesprávném místě nebo ho k tomu dovedly jiné okolnosti. GrinGrin

...a teď vážně, ještě k tomu "žebrání peněz" - to byl můj názor a nesnížím se k tomuto stylu cestování. Že tak spousta lidí jezdí je pouze jejich věc a já je za to neodsuzuji. Komerce hýbe světem.

Dobře to napsal waltr: "Prostě není možné někoho odsoudit atˇuž je ten nebo ten, pokud neznáme okolnosti a tak zbývá- každý si pomáhá jak umí. Pokud to neubližuje, nebo neovlivnuje jiného musí se jen sám vypořádat s tím jestli mu to za to stojí nebo ne."
S tím jenom souhlasím.

A teď konkrétně. Byl jsem jednou na povídání Jardy Šímy o Latinské Americe a Dakaru. Když opomenu fakt, že začal o půl hoďky později, aby se naplnila již plná hospoda Grin, tak celých 45 min mluvil o tom, co kde projel, na kolika a jakých motorkách, že už ujel 1 mil km, ... To mě fakt nezajímá, já tam šel a platil za povídání o Jižní Americe. No a pak to začalo - Jižní Amerika - Dakar. Za první polovinu vyprávění jsem se o jihu skoro nic nedověděl, ale viděl jsem Šímu na fotkách se všemi zvučnými jmény ze startovního pole, věděl jsem, jak se dostal vždy do depa i bez akreditace a po 4 etapách jsem znal všechny vítěze. Po 2,5 hodinách jsem o přestávce odešel a vím, že jej nechci vidět a slyšet nikdy více. Třeba takový cestopis, co sepsal Páji na bmwgs.cz ze své cesty po Jižní Americe mě dostal a hltal jsem každé slovo thumbs up
Opak - Igor Brezovar - toho člověka mohu poslouchat celé hodiny a po 5ti hodinovém vyprávění mě mrzí, že je konec.

Obecně je mi jedno, kdo za jaké peníze a na čem jezdí. Jarda se ptal, jak to máte Vy, tak jsem odpověděl.
Wink
 
Jarda Dingo
#30 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 18:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 68
Založený: 29.11.11

Waltr napsal:
o morálce se dobře mluví, pokud se neporvěřuje Smile)
Mám stejnou zkušenost, ale i "tahle úspora je fakt dobrá" Smile Zvláštní je, že nejvíc kritiků je z řad těch, kteří buďto takovýhle cesty nedělají.... Mě zaujalo to, že s hrdostí sedět doma na zadku "má vyšší hodnotu" než schopnost se s někým dohodnout na nějaké byť minimální podpoře Smile))


Hele Jardo (a klidně to ber osobně) Grin mě se moc nelíbí, nebo jinak, nejsem typ co na potkání otevírá duši a srdce...nevím jak lépe popsat jak vnímám tvůj projev. Já tedy sedím na zadku, a kritizuji, pokud ti to vadí, není problém. Napiš že tě zajímají jen pochvaly a sluchu se dostane jen těm vyvoléným co ,,nesedí"
Pro to abych si opravdu udělal obraz jsem si stáhl tvou knihu, zaprvé (jak někde někdo napsal) musíš poznat svého soupeře. Grin A taky mám rád dovídání se a hezké fotky.
K té morálce, ano souhlasím, pozoruji ve tvých příspěvcích mnoho moralizujících doporučení, a nevím jestli vždy prověřených, nicméně mě nepobuřují. Myslím že i pouhé opakování těchto frází vyvolává po nějaké době změnu v charakteru.
Já osobně přiznávám neprověřené moralizování, a doufám že si cestu projdu se ctí.
K tématu. Jak psala refi, je další dimenze, vynechme tyto větve destabilizující diskuzi. Bavme se akademicky o poctivých penězích.
Bohužel to bude vždy jen odraz momentální situace každého jedince. Ti co mají, neřeší, ti co mají schopnosti seženou, a ti co nedostali od,,Boha"? sedí doma a kazdý z této skupiny se ještě dělí na spokojené a nespokojené brblající, kritizující...
Prostě není možné někoho odsoudit atˇuž je ten nebo ten, pokud neznáme okolnosti a tak zbývá- každý si pomáhá jak umí. Pokud to neubližuje, nebo neovlivnuje jiného musí se jen sám vypořádat s tím jestli mu to za to stojí nebo ne.
ps: snažil jsem se používat slova o kterých ani nevím co znamenají, kvůli 3X chtěl mít pořádné téma. comfort

Díky za tvůj názor a jeho vysvětlení, já zas chtěl znát názor - pokud možno otevřený - na různé formy financování - nejen hlazení po duši.
Sleduji několik diskusních serverů (Tento, bmw gs, motorkáři...) Názory se dá říct jsou prakticky stejné. To nejzajímavější - mlčící většina, se člověk dozví, pokud má možnost setkat se osobně (a ještě ne od všech)
Tady jsem si dloubnul do "sedících na zadku", nic ve zlém - je to je to každého věc. Jen je škoda, že právě oni "diskutují zasvěceně" o tématu, které je pro ně jen pouhá teorie a to je škoda. Taky rád čtu a sleduju cesty, koukám na fotografie, videa a vím, co to finančně, technicky i lidsky obnáším. Proto mi pak přijdou některé kritiky nefér. (Nemyslím tím to, že někdo má nápad, jak záběr moh vyjít líp, že fotky nemaj tu úplně EX kvalitu...) Ale právě kritika toho, že dělají přednášky se vstupným, prodávají fotografie a podobně...
Proto vždycky rád říkám, zkuz to sám uvidíš... Smile
Jinak k tomu textu, co sis stáhl - to je moje verze, jak získat alespoň část financí na podobné akce... Sestavil jsem to a dal všem k dispozici jako PDF verzi. Pak vydal vlastním nákladem a udělal z toho "Odměnu pro sponzora", která by nijak (negativně) neměla ovlivnit vznik dalších textů a fotografií...
Tištěnou verzi - sponzorskou (tady spíš donorskou - dárcovskou) si většinou koupili moji přátelé, další kluci, co cestují Smile všichni prostřednictvím webu - aby nám to asi všem navzájem nebylo trapné Smile))
Já dělám totéž, když někdo udělá film, kalendář... přednášku.... tak si je prostě koupím, je to fandovství Smile))
Kdyby tak další vzpomínky a fotky postupně dávám sem
http://100daysrid...gspot.com/
Upravil Jarda Dingo dne 11-12-2011 18:29
Vítězit s pokorou nebo prohrát se ctí
 
refi
#31 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 18:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

3X napsal:

...a teď vážně, ještě k tomu "žebrání peněz" - to byl můj názor a nesnížím se k tomuto stylu cestování. Že tak spousta lidí jezdí je pouze jejich věc a já je za to neodsuzuji. Komerce hýbe světem.

Dobře to napsal waltr: "Prostě není možné někoho odsoudit atˇuž je ten nebo ten, pokud neznáme okolnosti a tak zbývá- každý si pomáhá jak umí. Pokud to neubližuje, nebo neovlivnuje jiného musí se jen sám vypořádat s tím jestli mu to za to stojí nebo ne."
S tím jenom souhlasím.

+ ale nemám rád ty, co někde "žebrají"


Grin

no nic děcka, jdu si sednout na zadek a cestovat prstem po mapě.
za svoje Grin akorát si možná něco málo vyžebrám na ježíškovi, to prý se jednou za rok může Grin
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Jarda Dingo
#32 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 18:51
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 68
Založený: 29.11.11

Obecně je mi jedno, kdo za jaké peníze a na čem jezdí. Jarda se ptal, jak to máte Vy, tak jsem odpověděl.
Wink
[/quote]
A dík za to Smile
Vítězit s pokorou nebo prohrát se ctí
 
Waltr
#33 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 19:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Refi přimluv se i za mě, aspoň kousek. blushing
Hele Jardo tak stále opakuješ, že tě mrzí kritika tech co nedokáži to co ty. Takže? Nepřispívat?
Mimochodem zkritizoval jsi někdy Hokejisty, nebo fotbalisty? Hrál jsi jej někdy? Myslíš že musím nutně hrát hokej abych poznal že stojí za p..d? Nestačí srovnání Šíma s Brezovarem..s 3X. Vážně myslíš že jen vyvolení mají právo na prezentaci vlastních názorů? Nemyslím, i teoretici pomáhají tomuto světu kupředu.
Rozumím že chytráci bez ůcty k okolí a světaználci jsou otrav,a ale i poplácavači a obdivovatelé mohou škodit.
Proto opakuji, nelepší ze svých zdrojů, a když se někdo přidá od sebe (tvé TT) bez nějakého očekávání je to ideální řešení. Já osobně nemám rád dluhy, (neznám ten pocit) ale nemá člověk potřebu ,,nějak vracet" aspoň ze slušnosti? Wink
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Jarda Dingo
#34 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 19:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 68
Založený: 29.11.11

Waltr napsal:
Refi přimluv se i za mě, aspoň kousek. blushing
Hele Jardo tak stále opakuješ, že tě mrzí kritika tech co nedokáži to co ty.

Nestačí srovnání Šíma s Brezovarem..s 3X.
Vážně myslíš že jen vyvolení mají právo na prezentaci vlastních názorů? Nemyslím, i teoretici pomáhají tomuto světu kupředu.

Proto opakuji, nelepší ze svých zdrojů, a když se někdo přidá od sebe (tvé TT) bez nějakého očekávání je to ideální řešení. Já osobně nemám rád dluhy, (neznám ten pocit) ale nemá člověk potřebu ,,nějak vracet" aspoň ze slušnosti? Wink


Waltře Smile
1. bod Nejde přeci o to, co kdo dokázal (výkon, výsledky)... Jde o to, jestli má nebo nemá někdo přímou zkušenost... to i k tomu hokeji... neumím ho, nesleduju ho a když mám možnost s někým o něm mluvit zajímá mi jestli ho umí hrát, jak ho hraje... ne to jak vidí ligu, nebo konkrétní zápas někdo, kdo neumí ani pořádně bruslit - já neumím ani pořádně bruslit...
Pokud je přímá zkušenost, bývá i víc nadhledu a míň kritiky a pokud je kritika na místě, pak ten kdo kritizuje ví, jak sám v podobné situaci obstál, reagoval...
2.Srovnání Jarda Šíma Igor Brezovar...
Já mám zkušenost s Jardou Šímou jinou - dobrou povídání o Mauretánii. Tam se hlavně nesešlo očekávání s nabídkou, ale asi bylo to hlavně o Dakaru a kolotoče kolem něj... Nevím, nebyl jsem tam.
3. Právo na prezentaci "názorů vyvolených"... Omlouvám se, pokud některý moje názory vedou k tomuhle závěru. Kritika není názor, to je postoj k jinému člověku - jeho hodnocení. Názor je to, co jsi napsal nakonec ... nejlepší ze svých zdrojů Smile
4. Grin)))) fakt s nadhledem - Teoretici světu pomáhají... jen tehdy, když se pak najdou zoufalci, co jejich teorie vyzkouší na vlastní kůži...
Vítězit s pokorou nebo prohrát se ctí
 
jencekgs
#35 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 20:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Tak jsem přečetl celé téma. Je to vedeno na vysoce akademické úrovni až se sem skoro bojím napsat. Já si knihu od Jardu stáhl v PDF. Přečetl jsem ji a moc se mi líbila. Přiznávám veřejně že si ji nekoupím, i když mi příjde tento způsob sponzorství celkem pěkně vymyšlený. A hlavně bych řekl, že tento způsob sponzoringu není tak zavazující, jako třeba způsob Šímy.
Patřím k těm, ktěří nemají takové prostředky a hlavně časové podmínky k uskutečnění takových nákladných a dlouhých cest. Zároveň nemám dejme tomu odvahu, nebo jak to popsat, žádat sponzorské dary. Cestuji moc rád a musím si odepřít nějaké věci, abych mohl. ALe o to víc si cestu užívám.
S Jardou Šímou jsem se bavil na výstavě a mám z něho stejný pocit jak Jirka 3x. Igora mám moc rád a hltal jsem jeho cestu po Americe.
Jinak jsem na tom podobně s cestováním po mapě jako Refi.
Jsou prostě cesty, které si jako zaměstnanec, hlavně z časových důvodů nemohu dovolit.


S Rablenkou cestou necestou
 
3X
#36 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 20:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

refi napsal:
3X napsal:

...a teď vážně, ještě k tomu "žebrání peněz" - to byl můj názor a nesnížím se k tomuto stylu cestování. Že tak spousta lidí jezdí je pouze jejich věc a já je za to neodsuzuji. Komerce hýbe světem.

Dobře to napsal waltr: "Prostě není možné někoho odsoudit atˇuž je ten nebo ten, pokud neznáme okolnosti a tak zbývá- každý si pomáhá jak umí. Pokud to neubližuje, nebo neovlivnuje jiného musí se jen sám vypořádat s tím jestli mu to za to stojí nebo ne."
S tím jenom souhlasím.

+ ale nemám rád ty, co někde "žebrají"


Grin

no nic děcka, jdu si sednout na zadek a cestovat prstem po mapě.
za svoje Grin akorát si možná něco málo vyžebrám na ježíškovi, to prý se jednou za rok může Grin


že někoho nemám rád, neznamená, že jej odsuzuji. Wink
 
3X
#37 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 20:23
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Jarda Dingo napsal:

Waltře Smile
1. bod Nejde přeci o to, co kdo dokázal (výkon, výsledky)... Jde o to, jestli má nebo nemá někdo přímou zkušenost... to i k tomu hokeji... neumím ho, nesleduju ho a když mám možnost s někým o něm mluvit zajímá mi jestli ho umí hrát, jak ho hraje... ne to jak vidí ligu, nebo konkrétní zápas někdo, kdo neumí ani pořádně bruslit - já neumím ani pořádně bruslit...
Pokud je přímá zkušenost, bývá i víc nadhledu a míň kritiky a pokud je kritika na místě, pak ten kdo kritizuje ví, jak sám v podobné situaci obstál, reagoval...
2.Srovnání Jarda Šíma Igor Brezovar...
Já mám zkušenost s Jardou Šímou jinou - dobrou povídání o Mauretánii. Tam se hlavně nesešlo očekávání s nabídkou, ale asi bylo to hlavně o Dakaru a kolotoče kolem něj... Nevím, nebyl jsem tam.
3. Právo na prezentaci "názorů vyvolených"... Omlouvám se, pokud některý moje názory vedou k tomuhle závěru. Kritika není názor, to je postoj k jinému člověku - jeho hodnocení. Názor je to, co jsi napsal nakonec ... nejlepší ze svých zdrojů Smile
4. Grin)))) fakt s nadhledem - Teoretici světu pomáhají... jen tehdy, když se pak najdou zoufalci, co jejich teorie vyzkouší na vlastní kůži...


k bodu 1. - hokej asi není ten správný příklad. Řídit motorku umíš, máš zkušenosti, ale když tě sveze třeba qwert (když ti to slíbil Wink ) na špuntech v náklonu na kolínko, tak mu asi řekneš, že jede jako blázen - kritika. A přitom to je jen o větší zkušenosti qwerta s chováním motorky v zatáčce. Ty sám to umět nepotřebuješ, nevyhledáváš takový styl jízdy, ale oba třeba jezdíte stejně bezpečně.
2. Každý máme s Jardou Šímou jinou zkušenost a já jej už vyhledávat nebudu. To je mé sdělení Wink

Jinak bych ještě dodal, že kritika je cílená a názor obecný Grin, ale i toto můžeme rozvádět.
 
Jarda Dingo
#38 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 20:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 68
Založený: 29.11.11

Kluci dík za názory a pokec... jdu ještě něco udělat, abych moh dál jezdit... a na ježdění s Qwertem se těším Smile
Vítězit s pokorou nebo prohrát se ctí
 
3X
#39 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 20:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

refi napsal:
3X napsal:

...a teď vážně, ještě k tomu "žebrání peněz" - to byl můj názor a nesnížím se k tomuto stylu cestování. Že tak spousta lidí jezdí je pouze jejich věc a já je za to neodsuzuji. Komerce hýbe světem.



Grin

no nic děcka, jdu si sednout na zadek a cestovat prstem po mapě.
za svoje Grin akorát si možná něco málo vyžebrám na ježíškovi, to prý se jednou za rok může Grin


a s tím mám taky zkušenost. Jednou, když jsme s kamarády jeli do Albánie nám bylo nabídnuto pár pytlíků nejmenované stravy. Aniž bychom o to žádali. Co za to - polepit motorky, napsat článek(y) (subjektivní hodnocení) a dodat "správné" fotky. Kufry jsme polepili (uvědomuji si, že to tam mám dodnes Grin ), hodnocení jsem napsal a honil kluky, aby taky něco připsali a nakonec mi bylo vyčteno, že je málo fotek! Tož tak. Je to moje zkušenost? Smile
 
tobig
#40 Vytisknout diskuzi
Certifikát 100 Days...
Přidané 11-12-2011 21:01
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

3X napsal:
refi napsal:
3X napsal:

...a teď vážně, ještě k tomu "žebrání peněz" - to byl můj názor a nesnížím se k tomuto stylu cestování. Že tak spousta lidí jezdí je pouze jejich věc a já je za to neodsuzuji. Komerce hýbe světem.



Grin

no nic děcka, jdu si sednout na zadek a cestovat prstem po mapě.
za svoje Grin akorát si možná něco málo vyžebrám na ježíškovi, to prý se jednou za rok může Grin


a s tím mám taky zkušenost. Jednou, když jsme s kamarády jeli do Albánie nám bylo nabídnuto pár pytlíků nejmenované stravy. Aniž bychom o to žádali. Co za to - polepit motorky, napsat článek(y) (subjektivní hodnocení) a dodat "správné" fotky. Kufry jsme polepili (uvědomuji si, že to tam mám dodnes Grin ), hodnocení jsem napsal a honil kluky, aby taky něco připsali a nakonec mi bylo vyčteno, že je málo fotek! Tož tak. Je to moje zkušenost? Smile



Také jsem si na to - jak to tady louskám s myšlenkami co mi kdo, kam a jak dal - vzpoměl.
Akorát jsem nevěděl o té pointě.... saycheese
Upravil tobig dne 11-12-2011 21:02
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 47

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.07 sekund 361,742,280 návštěv