28.3. 2024 15:31
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
Pochlubte se svým moto
prezi
Přidané 31-07-2013 05:48
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

bzukTA napsal:..že ses v sobotu nepochlubil Grin....pěkná clap

...díky - to byla taková rychlovka Smile
...v pátek tady Vlastimil dal info o srazu k 30-ti letému výročí Ténéré, v sobotu večer jsem se na Vlastimilově Tenerce svezl, v neděli jsem od Vlastimila dostal tip na jednu Tenerku "k mání" a v pondělí večer jsem ji s Vlastimilem přivezl ...když k tomu přičteš, že navíc mně ji Vlastík také opraví, tak JÁ ZA TO VLASTNĚ VŮBEC NEMŮŽU blushing

...ALE VÁŽNĚ - už nějakou dobu jsem uvažoval o nějakém "zpestření" ...moc se mí líbí klasická cestovní endura a původně jsem chtěl BMW R100GS PD, ale svezl jsem se a vůbec mi nesedlo (také by to pro mne byla volba bud stovku, nebo jedenáctku - obě bych si nechat nemohl), no a XT-čko (v provedení Ténéré) bylo hned druhým (ale dlouhodobějším) a výrazně cenově dostupnějším kandidátem - navíc, při svezení na Tenerce jsem měl pocit, že "TO JE ONO - TO CHCI!" thumbs up
 
www.CENDURO.cz
prezi
Pochlubte se svým moto
Přidané 31-07-2013 06:06
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

petr0604 napsal:
Břeťo, krásný stroj (a mladý). Teď ho jen doladit a hurá na cesty?! clap Tyhle motorky mají něco do sebe!


ivan66 napsal:
Jó, o ladění bych mohl povídat

Břeťo, přeji ti hodně štěstí.

Pokud tyhle stroje jezdí, jsou k nezaplacení thumbs up


...díky chlapi!

...ačkoli jsem pořízení tohoto stroje řešil více srdcem než rozumem, tak možná rizika si uvědomuji - přece jen, je to pětadvacet let jezdící motorka
...Tenerka nyní projde GO motoru (koupil jsem ji nepojízdnou) a to bych pak měl mít minimálně na 50 tkm vystaráno ...samozřejmě proběhne "základním poladění" a pak si ji budu dále "šlechtit"

...podle mne jsem zvolil ze "starých" cestovních endur to nejlepší možné a doufám, že mmě bude dělat radost a dobře sloužit thumbs up
 
www.CENDURO.cz
PetrAT
Pochlubte se svým moto
Přidané 31-07-2013 08:18
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Břeťo, je to legenda !
Vylaď si ji podle svých představ a užívej si ji
Kamarád má ještě starší a každoročně na ní brázdí rumunské hory
 
slerin
Pochlubte se svým moto
Přidané 31-07-2013 11:02
Člen

Příspěvek: 247
Založený: 06.07.10

Moc pěkné Břéto gratulace, at dlouho slouží,jako mě Bigthumbs up
Upravil slerin dne 31-07-2013 11:03
Moto Šlerin Liberec
 
www.motoslerin.cz
motoblb
Pochlubte se svým moto
Přidané 31-07-2013 11:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Břeťo ať sloužíthumbs upJsem zvědav jak často teď vytáhneš BMWGrin
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
hobr
Pochlubte se svým moto
Přidané 31-07-2013 13:54
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Gratuluji, ať slouží ke spokojenosticlapthumbs up.
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
12345
Pochlubte se svým moto
Přidané 31-07-2013 14:19
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Echt České enduro...jezdím na tom do práce a na hřiby....music
12345 přiložený následující obrázek:


[182.35Kb]
 
xx6
Pochlubte se svým moto
Přidané 31-07-2013 18:25
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

vlastimil> co to máš na čokim za přední vidli? ta je snad z 638, ne? Jinak pěkná řekněme raritka thumbs up
 
prezi
Pochlubte se svým moto
Přidané 01-08-2013 10:14
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

...ještě jednou díky za všechny vaše ohlasy a přání flower

...makáme - včera jsem dovezl pístní a ojniční sadu, těsnění na celý motor + objednal další potřebné díly u Yamahy ...zbytek (hromadu věcí) mám od Vlastimila, který je tím nejdůležitějším prvkem (mechanik, organizátor a rádce) celého úsilí o co nejrychlejším uvedení do provozu - přece jen, přesně za tři týdny chci na ten Ténéré sraz do švýcar pray
 
www.CENDURO.cz
Sema
Pochlubte se svým moto
Přidané 01-08-2013 10:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 41
Založený: 19.05.10

prezi>Gratuluji, krásná legenda.thumbs up
BMW R1100GS & Jawa 350/640
 
http://www.sema.rajce.net
czunik
Pochlubte se svým moto
Přidané 01-08-2013 11:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

prezi napsal:
...ještě jednou díky za všechny vaše ohlasy a přání flower

...makáme - včera jsem dovezl pístní a ojniční sadu, těsnění na celý motor + objednal další potřebné díly u Yamahy ...zbytek (hromadu věcí) mám od Vlastimila, který je tím nejdůležitějším prvkem (mechanik, organizátor a rádce) celého úsilí o co nejrychlejším uvedení do provozu - přece jen, přesně za tři týdny chci na ten Ténéré sraz do švýcar pray


břetiku,doufám že se s ní ukážeš než odjedeš...moc krásný....a rád bych se pokochal než ji zašpiníšblushingGrin
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
Mati
Pochlubte se svým moto
Přidané 01-08-2013 12:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 466
Založený: 24.11.10

qwert napsal:
A ted z ní udělej tohle a bude dokonalá..thumbs up
'http://i41.tinypic.com/sbu6hd.jpg'


jj, tak bych si taky představoval dotáhnout přes zimu tu moji.....

Jinak gratulace Břéťovi, bílá je bílá clap

Maty
 
Pardal
Pochlubte se svým moto
Přidané 02-08-2013 08:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1138
Založený: 04.06.10

Břéto zajímavý, koupit si motorku co vlastně umí to same co už máš doma. Fakt bych si myslel že raději vezmeš PD100, po tom toužím vyhledově já, a tak mě překvapilo že pišeš že ti nesedlo, napiš něco více, v čem. Ja na nem taky jeste nejel ale proste se mi libí, z meho pohledu poslední pěkný BMW .... ne to ne to je jen rýpnutí :-) spiš bych čechal že se člověk pořídí k težké motorce něco jako TT600R nebo tak, na blbnutí. Ale gratulace, je vidět že se daří, když se vozový park pěkně rozrůstá :-) Mě se tenerka libí, jen by mě vadila ta vysoká spotřeba, takovou motorku už doma mam :-)
cestovaní na moto - to je vášeň
 
www.rockway.eu
12345
Pochlubte se svým moto
Přidané 02-08-2013 08:42
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Pardal napsal:
Břéto zajímavý, koupit si motorku co vlastně umí to same co už máš doma. Fakt bych si myslel že raději vezmeš PD100, po tom toužím vyhledově já, a tak mě překvapilo že pišeš že ti nesedlo, napiš něco více, v čem. Ja na nem taky jeste nejel ale proste se mi libí, z meho pohledu poslední pěkný BMW .... ne to ne to je jen rýpnutí :-) spiš bych čechal že se člověk pořídí k težké motorce něco jako TT600R nebo tak, na blbnutí. Ale gratulace, je vidět že se daří, když se vozový park pěkně rozrůstá :-) Mě se tenerka libí, jen by mě vadila ta vysoká spotřeba, takovou motorku už doma mam :-)

Jak vysokou spotřebu má ta tenerka?A která je to,ta tenerka?Myslíš tu Břeťovu?hmm
Upravil 12345 dne 02-08-2013 08:44
 
Pardal
Pochlubte se svým moto
Přidané 02-08-2013 09:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1138
Založený: 04.06.10

Vlastimile Břetovu jsem ani neviděl a mam pocit že ještě nejezdí, ale spiš jsem tedy mel napsat SuperTenere, vim že Maty ma v nadrži pokaždy pěkný vír.
cestovaní na moto - to je vášeň
 
www.rockway.eu
12345
Pochlubte se svým moto
Přidané 02-08-2013 11:28
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Pardal napsal:
Vlastimile Břetovu jsem ani neviděl a mam pocit že ještě nejezdí, ale spiš jsem tedy mel napsat SuperTenere, vim že Maty ma v nadrži pokaždy pěkný vír.

thumbs up
 
prezi
Pochlubte se svým moto
Přidané 02-08-2013 11:38
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

Pardal napsal:
Břéto zajímavý, koupit si motorku co vlastně umí to same co už máš doma. Fakt bych si myslel že raději vezmeš PD100, po tom toužím vyhledově já, a tak mě překvapilo že pišeš že ti nesedlo, napiš něco více, v čem. Ja na nem taky jeste nejel ale proste se mi libí, z meho pohledu poslední pěkný BMW .... ne to ne to je jen rýpnutí :-) spiš bych čechal že se člověk pořídí k težké motorce něco jako TT600R nebo tak, na blbnutí. Ale gratulace, je vidět že se daří, když se vozový park pěkně rozrůstá :-) Mě se tenerka libí, jen by mě vadila ta vysoká spotřeba, takovou motorku už doma mam :-)


Hoj Viktore, nemyslím si, že by XT 600 Z Ténéré bylo to samé, co mám doma (BMW R 1100GS). Motorky se dost liší váhou (cca 180kg x 250kg), výkonem (45 Hp x 80 HP), jednoválec x dvouválec boxer, převod řetěz x kardan, podvozek, atd.

Zvažoval jsem změnu …že si koupím BMW R 100 GS PD, která se mně moc líbí a budu na ní jezdit jako na hlavní (jediné - obě bych si nechat nemohl) motorce, to co jezdím nyní na 11-ce.

Naštěstí jsem se před koupí (líbila se mi jedna v Německu) mohl na PéDéčku svézt ...a zjistil jsem, že "TO NENÍ ONO". Ačkoli jsem slyšel, že zadní brzda je slabší ale přední, když se upraví, to zachrání, tak jsem zjistil, že zadní brzda (subjektivně) nebrzdí vůbec, přední (i když zaměněná za brzdu z Motoren-Israel) brzdí, ale také to není nic moc. Dále to byly vibrace, častější nutnost řazení, atd. - prostě, mé zklamání pramenilo z přehnaného očekávání, neznalosti i jisté naivity.

Dle mne je BMW R 100 GS PD skvělá motorka - pro mne nádherné retro, ale nyní si ji dovedu představit pouze jako jednu z motorek, které bych třeba měl ve sbírce (kdybych si to mohl dovolit) a kterou bych vytáhl jednou za čas na okolokomínovku po nedělním obědě - znova (pro jistotu) říkám, že je to můj subjektivní názor a pocit.

No a proč Ténéré? Jak jsem psal, "staré" XT-čko bylo hned druhou (ale dlouhodoběji zvažovanou) a výrazně cenově dostupnější možností (i s GO motoru je to cca třetina ceny PéDéčka). Před 11-kou GS jsem XT-čko (novější ročník 2002) měl a těžko jsem se loučil. Staré Tenerky se mi líbí dlouho.

Po zkušenosti s "testem" PéDéčka jsem ale postupoval stejně. Poprosil jsem kamaráda, zda bych se na jeho "staré" Tenerce mohl svézt. V tomto případě jsem byl po pár kilometrech "doma" ...prostě jsem se na ní cítil dobře a BYLO TO ONO! Samozřejmě výkon je "někde jinde", ale celková charakteristika je mi blízká. XT-čko je pro mne takový "příjemný traktůrek" a bonusem Ténéré je pro mne její retro vzhled.

Lehkou motorku (třeba to TTR-ko) nepotřebuji ...do terénu ala "Krocan", nebo "Qwertland" se nechystám. Můj aktuální "OFF level" je šotolinka, polňačka, nějaká ta louka či lehký brod. S Tenerkou budu jezdit převážně sólo ...pro začátek se na ni projedu na ten Ténéré sraz ve Švýcarsku, pak "Babí léto"a když to vyjde časově, tak v říjnu Rumunsko. Pak se uvidí ...ještě jsem nebyl v Africe, takže by mne následně lákalo třeba Maroko. Uvidím Smile

-------------
PS: spotřeby se nebojím (není to SuperTénéré) ...na XT-čku jsem jezdil od 3,8 do 4,5 L/100km, tak i kdyby to bylo, v horším případě, průměrných 4,5 l, tak je to OK
 
www.CENDURO.cz
Pardal
Pochlubte se svým moto
Přidané 02-08-2013 12:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1138
Založený: 04.06.10

Břéťo, ja chápu koupi každé motorky.... no a na Krocana klidně přijeť, to není žádny masakr, to je na takovou motorku uplně přesně.
cestovaní na moto - to je vášeň
 
www.rockway.eu
Mati
Pochlubte se svým moto
Přidané 02-08-2013 21:19
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 466
Založený: 24.11.10

Pardále, on koupil Tenerku, to je jednovál 660ccm.
Já mám Supertenerku, to je dvouvál 750ccm, ale i
rozdíl těch 60kg ve váze...


Maty

P-S. vír v nádrži má ta moje, ale znám lidi, co jezděj se Supertenerkou kolem 5L/100km, stejně jako Afrikánci.... Ale je to vrazit nemálo tis. kč do jehel, komínků, membrán a nastavení karburátorů....
Upravil Mati dne 02-08-2013 21:23
 
Flash
Pochlubte se svým moto
Přidané 04-08-2013 12:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

břéťo, moc dobrá volba, krásné retro a držák. když si vezmu můj osobní postup v motocyklech, tak pouze jednou jsem zradil jméno yamaha a to v podobě jedné KTM, kterou jsem ale po roce prodal a koupil zase zpátky ladičku s tenere v názvu.

současná dvouválcová supertenere už nemá se svojí předcházející legendou s tenere v názvu nic společného. měl jsem jednovál tenere, pak dvouvál supertenere se kterou jsem pojezdil tisíce kiometrů a pár let, teď jsem vzal znovu supertenere, ale novou z důvodu ježdění ve dvou, jinak bych vzal jednoválcovu tenerku.
také vlastním yamaha TT600R, na které jsem letos najel 2 MTH takže mi stojí pořád v garáži chuděra. už jsem uvažoval že ji dám pryč a místo ní koupím tu samou motorku jako Ty břéťo ! byl jsi rychlější. přeju Ti hodně šťastných kilometrů na tomto vibrujícím, mlátícím pekelném stroji Smile
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 39

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.24 sekund 355,937,878 návštěv