26.4. 2024 07:18
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
xx4
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 26-12-2011 21:52
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

John napsal:
Fíha, tak to je spousta rad, to určitě něco vyzkouším, díky thumbs up


Jen s tím hypermanganem (manganistan draselný) opatrně.Je to oxidační činidlo,takže jen opravdu pár krystalků rozpustit ve vodě a jednoduchá pomůcka-ředit na světlost malinové limonády. Grin Nenamáčet ruce -obarví do hněda .Nepoužívat na světlou kůži!!!!!!!!
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
John
#22 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 25-01-2012 08:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 263
Založený: 26.03.11

Jen to "upnu", kdyby někdo potřeboval informace z tohoto vlákna Wink
 
http://www.africatwin.cz/?show=71
zdenek1
#23 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 25-01-2012 12:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 142
Založený: 24.09.11

No já jsem měl nepromok koupený v lídlu za hubičku a po třech létech celkem v hodně případech použivaný (připadalo mi že jezdím snad jen v dešti) mi začal propouštět vodu v sedavé části. Roba ho vyprala taky v nějakém bazmeku,dokonce jsem koupil sprej na impregnaci proti vodě,vystříkal ho celý (do inkriminovaného místa) a pak v dešti prubnul. No bylo to na houby,protekl po pár kilometrech znova a šel do koše! Frown
 
ivan66
#24 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 25-01-2012 14:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

zdenek1 napsal:
No já jsem měl nepromok koupený v lídlu za hubičku a po třech létech celkem v hodně případech použivaný (připadalo mi že jezdím snad jen v dešti) mi začal propouštět vodu v sedavé části. Roba ho vyprala taky v nějakém bazmeku,dokonce jsem koupil sprej na impregnaci proti vodě,vystříkal ho celý (do inkriminovaného místa) a pak v dešti prubnul. No bylo to na houby,protekl po pár kilometrech znova a šel do koše! Frown


Impegnuje se textil, membrány, nebo kůže a né gumahilarious. Pokud máš z nepromoku z Lidlu síťovinu co tam chceš zachraňovat.Grin
 
zdenek1
#25 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 25-01-2012 15:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 142
Založený: 24.09.11

ivan66 napsal:
zdenek1 napsal:
No já jsem měl nepromok koupený v lídlu za hubičku a po třech létech celkem v hodně případech použivaný (připadalo mi že jezdím snad jen v dešti) mi začal propouštět vodu v sedavé části. Roba ho vyprala taky v nějakém bazmeku,dokonce jsem koupil sprej na impregnaci proti vodě,vystříkal ho celý (do inkriminovaného místa) a pak v dešti prubnul. No bylo to na houby,protekl po pár kilometrech znova a šel do koše! Frown


Impegnuje se textil, membrány, nebo kůže a né gumahilarious. Pokud máš z nepromoku z Lidlu síťovinu co tam chceš zachraňovat.Grin


já myslím že to vydrželo možná víc jak ten revit a i kdyby né,tak za ty prachy co bych koupil revit mám čtyři z lídlu krát tři roky,to je dvanáct let.Grin jak dlouho vydrží ten tvůj?
 
ivan66
#26 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 25-01-2012 18:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

Kvalitní věci nejsou jen o penězích, ale aby si na to přišel, musel bys to první vyzkoušet. Grin
 
zdenek1
#27 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 26-01-2012 11:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 142
Založený: 24.09.11

ivan66 napsal:
Kvalitní věci nejsou jen o penězích, ale aby si na to přišel, musel bys to první vyzkoušet. Grin


Tak počkej Ivánku, dotaz Grin
Dáváš ty (nebo výrobce) na ten "nepromok" nějakou záruku (né jenom jako záruku třeba že se ti pokazí zip..) že třeba po ty dva roky klasické záruky ten "nepromok" opravdu nepromokne? A nebo to pak vypadá - jéjda,to není do takového slejváku,to je jen tak na takové to mrholení a to ještě na chvíli! Grin Po takové době v dešti ti promokne všechno....chápeš?! Hele sousede,neber to osobně,ale třeba bych rád slyšel - pokud ti to promokne,vrátím chechtáky (třeba) nebo vyreklamuji...Wink
 
ivan66
#28 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 26-01-2012 12:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

Pokud máš zájem o koupi nějakého produktu, tak ti na prodejně co se týče reklamačních podmínek rád poskytnu informace o garanci výrobku.
Smile
 
zdenek1
#29 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 26-01-2012 12:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 142
Založený: 24.09.11

ivan66 napsal:
Pokud máš zájem o koupi nějakého produktu, tak ti na prodejně co se týče reklamačních podmínek rád poskytnu informace o garanci výrobku.
Smile

OK.Wink
 
AldaGS
#30 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 26-01-2012 16:02
Člen

Příspěvek: 40
Založený: 20.07.11

Prat pracim praskem je naprosta silenost.
Stoji za to to co nabizi Ivan, Pardal nebo prave Rockpoint. Ono je to +- stejny.
Ja mam z Rockpointu prasek i impregnaci, impregnace se dava misto avivaze, takze to jede soucasne a je klid. Peru na 30°C.
Vyprany, vonavy, membrana nezlikvidovana (to jsem se az divil, ze to pracku vydrzelo).
 
HonzaH
#31 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 26-01-2012 17:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

AldaGS napsal:
Prat pracim praskem je naprosta silenost.


můžu vědět proč? hmm
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
AldaGS
#32 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 26-01-2012 19:05
Člen

Příspěvek: 40
Založený: 20.07.11

Protoze veskerym outdoorovym materialum svoji nesetrnosti hodne ublizuje. Od funkcnich obleceni chceme aby nepromoklo a neprofouklo, presne tyhle vlastnosti klasickej prasek likviduje.
V tom horsim pripade, kdyz uz prasek, tak jedine tekutej. Ale i tak to neni ono, specialni pripravky maj fakt velkej smysl.
 
HonzaH
#33 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 27-01-2012 10:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

hmm to je zajímvé... Grin

víš v dané oblasti se pohybuji přes 10 let a něco "málo" a to přímo od zdroje ať už z výroby nebo z použití těchto materiálů vím Cool

když jsem byl ve testovací laboratoři sympatexu v neměcku připdně v diskuzích se zástupcem firmy Gore pro střední Evropu (ještě před restruktulizací) tak nikdo to takhle strikně neřekl - dokonce Gore úplně v klidu řekl perte to včem chce membrána to vydrží (proč by nevydržela - základ je polytetrafluorethylen - tedy teflon což je chemicky hodně inertní látka), v podstatě prášek není problém, jde o jeho konkrétní složení, přidané ozp, zjemňovače, aviváže atd. a případnou inkrustaci v materiálu a poškozování hydrofobní úpravy

takže ano použití speciální prostředků má smysl, protože člověk nemusí nic řešit a ví že tomu neublíží - snadno se to vymáchá, nejsou tam ozpčka, zjemňovače atd., ale striktní prášky jsou špatné, aaano...jaksi říct nejde

jinak slova, že klasický prášek likviduje to aby to nepromoklo a neprofouklo jsou prostě zcela mimo - víš jak dané materiálu fungují - proč jsou nepromokavé a jak s eto měří, jaký to má vztah k neproufouknutelnosti (pro úplnost každý nepromokavý materiál membránového nebo zátěřového typu je neprofouknutelný i když nemusí být nutně neproniknutelný pro plyny) a z jakých materiálů jsou vyrobeny a jak by na to mohlo přášek reagovat?
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
AldaGS
#34 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 27-01-2012 11:12
Člen

Příspěvek: 40
Založený: 20.07.11

Vim, ze jsi z oboru, koukal jsem na web co mas v profilu.
Akorat bych ocekaval, ze jednoduse prikyvnes na to, ze specialni pripravky jsou vyrazne lepsi nez obycejnej prasek s avivazi a ze to ma smysl. Protoze to dobre vis.
Nemel jsem v planu rozebirat detaily s profikem z oboru.

Hele me je to celkem burt, klidne doporucuj vsem at pouzivaj prasek a avivaz, je to vlastne kazdyho vec.
Ja se budu svobodne dal ridit tim, co jsem za ty roky procetl a hlavne tim, co mi radi dost vyrobcu outdorovyho obleceni. A v neposledni rade tim, co mam dobre odzkouseny, jak dobre se da vyprat na setrnej outdoor program pri teplote 30°C.
 
qwert
#35 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 27-01-2012 16:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Peru už léta v pračce a v prášku bez poznatelných změn ve funkčnosti..
 
HonzaGS-SV
#36 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 27-01-2012 17:17
Člen

Příspěvek: 36
Založený: 28.12.11

můj postup:
prášek ne! Ten většina výrobců přímo výslovně zakazuje... doporučují se tekuté prostředky na bázi mýdla... většinou přímo určené pro outdoor oblečení... ideální je když má i pračka outdoor program (30°C a šetrnější praní)...

za mě:
1) vyndat chrániče a různé další vyndavatelné části
2) na suché zipy přichytit "protikusy" (nastřihat nějakou vhodnou látku) - jinak se ti to v pračce bude chytat za vnitřek bundy a může ti jí to poškodit...
3) Oblečení hodit do vlažné vody (cca v jaké byste se koupali), nechat 5-10 minut odmočit, poté mýdlem (já to dělám normálním tekutým mýdlem na ruce) + houbičkou na nádobí vzít trochu ty nejvíce znečištěná místa... až voda zčerná tak znovu vypustit vodu a znovu napustit vlažnou vodu a nechat být, pokud tedy nejsou stále výraznější nečistoty (v tom případě opakovat postup)
4) případně lokálních skvrn ke kterým se třeba nedá dobře dostat (u švů, zipů atd) lokálně nanést prostředek, ve kterém to budeš prát... a případně to trochu s tím prostředkem třít, aby se k tomu lépe dostal...
5) nalít prostředek do pračky, dát outdoor program a vyprat
6) nechat samovolně vyschnout (nesušit v sušičce)
7) po vyschnutí naimpregnovat... např. NIKWAXem

pár fotek:
před:
'http://img853.imageshack.us/img853/6724/held1.jpg'

'http://img684.imageshack.us/img684/3352/held2.jpg'




po:
'http://img39.imageshack.us/img39/3852/held3.jpg'
Upravil HonzaGS-SV dne 27-01-2012 17:22
 
John
#37 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 29-01-2012 10:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 263
Založený: 26.03.11

Díky všem za přínosné příspěvky do tohoto vlákna diskuse. Ještě bych vás chtě poprosit o radu, jak a čím čistíte vak na vodu CAMELBAK. Originální čistící sada mě příjde dost drahá a tak mě zajímá jestli to nejde i jinak (levněji). Osobně používám vak jen na čistou pitnou vodu, ale po třech letech přemýšlím nad údržbou a desinfekcí.
 
http://www.africatwin.cz/?show=71
John
#38 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 04-02-2012 20:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 263
Založený: 26.03.11

Nikdo nevíte jak na to čištění Camelbaku? pray
 
http://www.africatwin.cz/?show=71
xx4
#39 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 04-02-2012 21:22
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Nalít naředěné Savo a pokud to uzávěr dovoluje nacpat dovnitř kousek hadu a pořádně promnout.Důkladně vypláchnout a fertig.Hadičku čistím kouskem hadříku a dlouhým svařovacím drátem Smile Žádná věda.
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
qwert
#40 Vytisknout diskuzi
Praní a impregnace textilního oblečení, údržba bot a vaku na vodu
Přidané 04-02-2012 21:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Pavle a jakého hadu? Zmiji nebo užovku?Smile
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 55

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.06 sekund 360,077,212 návštěv